1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 430 від 05.09.2000


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 вересня 2000 р.
за N 669/4890
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 732 від 20.12.2002 )
Про затвердження Тимчасового положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти
Відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", з метою створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти або певного освітнього рівня у формі індивідуального навчання
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти (додається).
2. Визнати таким, що втратили чинність, підпункт 1.1 пункту 1 наказу Міністерства освіти України від 01.07.93 N 230 "Про затвердження Положення про індивідуальне навчання в системі загальної освіти, Положення про державну атестацію (екстернат) для одержання документів про середню освіту, Положення про психологічну службу в системі освіти України" та Положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 26.07.93 N 99.
3. Міністрові освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести Тимчасове положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти до відома керівників навчальних закладів і забезпечити виконання вимог цього Тимчасового положення.
4. Даний наказ та Тимчасове положення опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Огнев'юка В.О.
Міністр В.Г.Кремень
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
5 вересня 2000 р. N 430
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 вересня 2000 р.
за N 669/4890
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти
1. Загальні положення
1.1. Тимчасове положення про індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти розроблено відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 964 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад", постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року N 38 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами".
1.2. Індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і впроваджується для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
1.3. Мета індивідуального навчання - створення оптимальних умов для здобуття громадянами певного освітнього рівня, що забезпечується навчальним закладом системи загальної середньої освіти (далі - навчальний заклад), або повної загальної середньої освіти відповідно до особистісних потреб, індивідуальних здібностей, можливостей, стану здоров'я, розвитку нахилів, талантів.
1.4. Індивідуальне навчання організовується за бажанням учнів, їх батьків або осіб, які їх замінюють.
1.5. Право на індивідуальну форму навчання мають такі учні:
які проживають у селах, селищах, розташованих на важкодоступних територіях, де відсутні загальноосвітні навчальні заклади (далі - навчальні заклади);
не спроможні засвоїти навчальний матеріал в умовах групової форми організації навчально-виховного процесу у визначені державою терміни;
не можуть відвідувати навчальні заняття за станом здоров'я;
потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;
іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
1.6. Особи, які не були в складі учнів навчального закладу, а прибувають до нього й обирають індивідуальну форму навчання, зараховуються до контингенту цього закладу згідно з установленим порядком. Ця умова поширюється й на учнів, які вперше ідуть до школи та обирають індивідуальну форму навчання у першому класі.
Учень має право перейти на індивідуальну форму навчання в будь-якому класі та в будь-який час протягом навчального року.
1.7. Індивідуальне навчання здійснюється педагогічними працівниками, які мають відповідну педагогічну освіту.
1.8. Учні мають право індивідуально вивчати один, декілька або всі предмети навчального плану і відвідувати відповідні заняття в навчальному закладі, на базі якого здійснюється їх індивідуальне навчання, за власним вибором.
1.9. Обмеження або відмова з боку керівників навчальних закладів, а також відповідних органів управління освітою в індивідуальному навчанні учнів не допускаються.
1.10. Учні, які навчаються індивідуально, мають право на:
користування навчально-виробничою, науковою, матеріально-технічною, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базою навчального закладу, де здійснюється їх індивідуальне навчання;
участь у науковій, експериментальній та інших видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах на загальних засадах;
медичне обслуговування у навчальному закладі, що здійснюється медичними працівниками, які входять до штату цих закладів або відповідних закладів охорони здоров'я, у порядку, встановленому чинним законодавством;
одержання матеріальної допомоги коштом центральних органів виконавчої влади та місцевих бюджетів, коштом юридичних і фізичних осіб.
1.11. Учні, які навчаються індивідуально, зобов'язані:
оволодівати знаннями, практичними навичками відповідно до індивідуального навчального плану, підвищувати свій загальнокультурний рівень;
дотримуватись вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку навчального закладу;
дотримуватись правил особистої гігієни;
дбайливо ставитися до майна навчального закладу.
Відносини між навчальним закладом і батьками або особами, які їх замінюють, з усіх питань організації індивідуального навчання регулюються цим Тимчасовим положенням.
2. Організація індивідуального навчання
2.1. Індивідуальне навчання організовується навчальним закладом, у якому учні навчаються (навчалися), або найближчим за розташуванням до місця їх проживання чи лікування та іншим навчальним закладом, визначеним місцевим органом управління освітою. Індивідуальне навчання може проводитися в приміщенні школи, в домашніх умовах, в лікувальному закладі тощо.
2.2. Підставою для організації індивідуального навчання є:
заява батьків або осіб, які їх замінюють;
рішення педагогічної ради навчального закладу;
наказ директора навчального закладу.
У разі здійснення індивідуального навчання наказ видається за погодженням з відповідним органом управління освітою. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані подати довідку лікарсько-контрольної комісії, завірену печаткою лікувальної установи (для тих, хто не може відвідувати заняття за станом здоров'я), або висновок психолого-медико-педагогічної консультації (для тих, хто не спроможний засвоїти навчальний матеріал в умовах групової форми навчання, потребує корекції фізичного та (або) розумового розвитку). Усі перераховані документи, а також результати атестації зберігаються в особовій справі учня.

................
Перейти до повного тексту