- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
ПРОТОКОЛ
патолого-анатомічного дослідження (Форма № 013/о)
Директор Департаменту лікувально-профілактичної допомоги |
М.К. Хобзей |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 2012 р.
за № 667/20980
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної облікової документації № 013/о "Протокол патолого-анатомічного дослідження №__"
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 013/о "Протокол патолого-анатомічного дослідження №__" (далі - форма № 013/о).
2. Форма № 013/о заповнюється лікарем-патологоанатомом після проведення розтину.
3. Перша частина форми № 013/о заповнюється під копірку у трьох примірниках: перший - зберігається в патолого-анатомічному відділенні (бюро) з текстовою частиною протоколу; другий - підклеюється у медичну карту стаціонарного хворого чи історію пологів на померлого (мертвонародженого, викидня), третій - додається до секційної карти.
4. Номер форми № 013/о має відповідати порядковому номеру проведеного патолого-анатомічного розтину.
5. Пункти 1-9 заповнюються на підставі медичної карти стаціонарного хворого, де зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові померлого, його вік, стать, місце проживання, спеціальність (професія), години доставки у стаціонар, кількість проведених ліжко-днів, дата смерті.
6. У пунктах 10-14 зазначаються: прізвища лікуючого лікаря та інших лікарів, хто був присутній на розтині, діагноз хворого, який помер, поставлений закладом охорони здоров’я, що направив померлого, а також діагноз при надходженні, клінічні діагнози у стаціонарі та дати їх встановлення.
7. У пункті 15 зазначаються заключний діагноз і дата його встановлення, чітко вказуються основне захворювання, його ускладнення та супутні захворювання.
8. У пункті 16 зазначається патолого-анатомічний діагноз, який також розподіляється на основне захворювання, ускладнення та супутні захворювання. Хвороби, які за етіологією та патогенезом не пов’язані з основним захворюванням чи ускладненням, вказуються у пункті 16 як супутні захворювання.
Патолого-анатомічний діагноз формується за етіопатогенетичними принципами з урахуванням існуючих нормативних документів Міністерства охорони здоров’я України та вимог Міжнародної статистичної класифікації хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я Десятого перегляду (далі - МКХ-10).
9. У пункті 17 вказуються результати клініко-лабораторних досліджень. Необхідні клінічні дані та результати обстежень як витяг з медичної карти стаціонарного хворого оформляються у формі додатків до цієї форми.
10. У випадку комбінованого основного захворювання чітко вказуються його складові. У такому разі шифр за МКХ-10 визначається за вказаним першим захворюванням. Ускладнення зазначаються в хронологічній послідовності з урахуванням взаємного патогенетичного зв’язку.
11. У випадку смерті від онкологічної патології чітко вказується вид пухлини за ступенем зрілості та локалізацією.
12. У випадку смерті від інфекційної патології необхідно вказати результати бактеріологічного дослідження.
13. У пункті 18 "Помилки клінічної діагностики" необхідно підкреслити або вписати у разі наявності розбіжність діагнозів та дані пізньої діагностики.
14. Під час заповнення позиції "Пізня діагностика" цього пункту підкреслюється відповідний рядок або у квадрат справа проставляється цифра, яка відповідає причині помилкової діагностики.
................Перейти до повного тексту