- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 408 від 29.07.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 серпня 2002 р. за N 665/6953 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 918 від 13.08.2010 )
Про затвердження Порядку проведення службових розслідувань у митних органах України, спеціалізованих митних установах та організаціях
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
митної служби
N 828 від 31.07.2008 )
З метою приведення Порядку проведення службових розслідувань у митних органах у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2000
N 950 "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення службових розслідувань у митних органах України, спеціалізованих митних установах та організаціях (далі - Порядок), що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної
служби
N 828 від 31.07.2008 )
2. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Державної митної служби України від 27.07.99
N 462 "Про затвердження Порядку проведення службових розслідувань у митних органах", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.08.99 за N 552/3845.
3. Керівникам митних органів України, спеціалізованих митних установ та організацій забезпечити неухильне дотримання вимог Порядку.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної
служби
N 828 від 31.07.2008 )
4. Управлінню власної безпеки (Коломацький С.Г.) та Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Управлінню справами (Карпенко В.П.) забезпечити доведення цього наказу до митних органів України, спеціалізованих митних установ та організацій.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної
служби
N 828 від 31.07.2008 )
6. Контроль за виконанням наказу покласти на Управління власної безпеки (Коломацький С.Г.).
Голова Служби | М.М.Каленський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України від
29.07.2002 N 408
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 серпня 2002 р.
за N 665/6953
ПОРЯДОК
проведення службових розслідувань у митних органах України
( У назві та тексті Порядку слова "посадові особи митного органу", "керівник митного органу" у всіх відмінках замінено відповідно словами "посадові особи митної служби України", "керівник митного органу або спеціалізованої митної установи та організації" у відповідних відмінках згідно з Наказом Державної митної служби
N 828 від 31.07.2008 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2000
N 950 "Про затвердження Порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців".
1.2. Порядок визначає підстави для проведення службового розслідування, права й обов'язки посадових осіб митної служби України під час його проведення, установлює процедуру розслідування.
2. Підстави для проведення службового розслідування та його мета
2.1. Службове розслідування проводиться:
у разі невиконання або неналежного виконання посадовими особами митної служби України службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподіяло значну матеріальну чи моральну шкоду державі, підприємству, установі, організації, громадянинові чи об'єднанню громадян;
у разі недодержання посадовими особами митної служби України законодавства про державну службу, про боротьбу з корупцією, а також при порушенні етики поведінки;
на вимогу посадової особи митної служби України з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозри.
2.2. За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться.
2.3. Метою службового розслідування є:
об'єктивне й усебічне з'ясування обставин скоєння порушення;
виявлення причин та умов, що сприяли скоєнню порушення;
установлення винних і визначення ступеня їх відповідальності за скоєне порушення;
ужиття заходів до недопущення подібних порушень у подальшому.
3. Призначення службового розслідування, організація роботи комісії
3.1. Рішення про проведення службового розслідування може бути прийняте Головою Державної митної служби України, керівником митного органу або спеціалізованої митної установи та організації або особою, що їх заміщує.
Наказом митного органу призначається голова комісії з проведення службового розслідування, інші члени комісії, визначаються мета й дати початку та закінчення службового розслідування. Термін службового розслідування не може перевищувати двох місяців.
3.2. Комісія з проведення службового розслідування визначає перелік питань, що потребують з'ясування, коло працівників, які могли бути причетними до скоєння порушення або свідками порушення.
У своїй роботі комісія керується чинним законодавством України.
3.3. Керівник митного органу або спеціалізованої митної установи та організації, що призначив службове розслідування, контролює хід його проведення, забезпечує членів комісії всіма потрібними для нормальної діяльності умовами, документальними матеріалами, а при потребі звертається до правоохоронних органів з метою забезпечення особистої безпеки членів комісії.
3.4. До проведення службового розслідування залучаються належно підготовлені фахівці з митної справи, участь яких потрібна для отримання обґрунтованих оцінок і висновків про правомірність дій посадових осіб, стосовно яких призначено це службове розслідування, та щодо фактів виявлених порушень чинного законодавства.
3.5. До участі в проведенні службового розслідування не повинні залучатися посадові особи митної служби України, якщо є обставини, які можуть викликати їх особисту зацікавленість у результатах розслідування.
3.6. Службове розслідування стосовно посадових осіб митної служби України може проводитися з відстороненням їх від здійснення повноважень за посадою або без такого відсторонення.
4. Права й обов'язки членів комісії, призначеної для проведення службового розслідування
4.1. Члени комісії з проведення службового розслідування несуть персональну відповідальність згідно з чинним законодавством за повноту, усебічність, об'єктивність висновків службового розслідування та нерозголошення інформації, що стосується цього розслідування.
4.2. Членам комісії надається право:
отримувати усні чи письмові пояснення від будь-якої посадової особи митної служби України, а також консультації спеціалістів з питань службового розслідування;
................Перейти до повного тексту