1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.06.2020 № 429
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 липня 2020 р.
за № 643/34926
Про затвердження Класифікатора соціальних послуг
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства соціальної політики № 175-Н від 11.04.2024 № 269-Н від 03.06.2024 )
Відповідно до частини п'ятої статті 16 Закону України "Про соціальні послуги" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Класифікатор соціальних послуг, що додається.
2. Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей (Колбаса Р.С.) забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 03 вересня 2012 року № 537 "Про затвердження Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 вересня 2012 року за № 1614/21926.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Лебедцова Б.Б.

Міністр

М. Лазебна

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Міністра освіти і науки України

Міністр охорони здоров'я України

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Міністр внутрішніх справ України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Перший заступник Голови Спільного
представницького органу об’єднань профспілок

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони роботодавців
на національному рівні

Виконавчий Віцепрезидент Конфедерації
роботодавців України

Виконавчий директор Асоціації міст України

Генеральний Секретар Громадської спілки
"Всеукраїнське громадське об'єднання
"Національна Асамблея людей з інвалідністю України"

Голова Громадської організації "Всеукраїнська
організація Союз осіб з інвалідністю України"



Ю. Полюхович

М. Степанов


М. Чечоткін

А. Аваков


Л. Денісова


О.О. Шубін



Р. Іллічов


О. Мірошниченко

О.В. Слобожан



В. Назаренко


В.В. Назаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
23 червня 2020 року № 429
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 липня 2020 р.
за № 643/34926
КЛАСИФІКАТОР
соціальних послуг
I. Загальні положення
1. Цей Класифікатор містить систематизоване зведення назв соціальних послуг, їх короткий опис, строк надання, а також перелік категорій отримувачів цих послуг.
Цей Класифікатор призначено для обов'язкового застосування суб'єктами системи надання соціальних послуг при плануванні надання соціальних послуг, проведенні їх обліку та фінансування, залученні недержавних надавачів соціальних послуг до їх безпосереднього надання та проведенні відповідної інформаційно-роз'яснювальної роботи.
2. У цьому Класифікаторі соціальним послугам присвоюється код, який використовується в Інформаційно-аналітичній системі управління соціальною підтримкою населення України (E-SOCIAL) для кожного ділового процесу і в Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг.
3. У цьому Класифікаторі термін "маломобільна група населення" вживається у значенні: група осіб, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До маломобільних груп населення відносяться дорослі та діти з інвалідністю, особи з тимчасовим порушенням здоров'я, люди старшого (похилого) віку, люди з тимчасовими функціональними порушеннями (фізичними, психічними або сенсорними), люди з нестандартними розмірами тіла тощо.
Інші терміни у цьому Класифікаторі вживаються у значеннях, наведених у Конвенції про права осіб з інвалідністю, законах України "Про соціальні послуги", "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю" та інших нормативно-правових актах з питань соціального захисту, соціальних послуг, соціальної роботи.
II. Перелік соціальних послуг

з/п
Код Назва соціальної послуги Короткий опис соціальної послуги Отримувачі соціальної послуги Місце надання соціальної послуги Строк надання
1 2 3 4 5 6 7
1. 001.0 Інформування надання інформації з питань соціального захисту населення, у тому числі переліку та адрес надавачів соціальних послуг, умов їх отримання, тарифів на платні соціальні послуги; надання інформації щодо отримання медичної, правової допомоги, адміністративних послуг та інших видів допомоги, робіт, послуг вразливі групи населення;
особи / сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах
за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома / на вулиці);
напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги;
поза межами приміщення надавача соціальної послуги через мережу Інтернет;
за допомогою засобів рухомого (мобільного), фіксованого зв'язку
одноразово/екстрено (кризово)
2. 002.0 Консультування допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, складання плану виходу зі складної життєвої ситуації; психологічне консультування; надання інформації про соціально безпечну поведінку особи / сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома);
напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги;
через мережу Інтернет за допомогою засобів рухомого (мобільного), фіксованого зв'язку
одноразово/тимчасово/екстрено (кризово)
3. 002.1 Консультативний кризовий телефон консультування з використанням засобів зв'язку, психологічна підтримка та кризові втручання професійних психологів, соціальних працівників та інших фахівців для допомоги у кризовій ситуації, з можливістю надання індивідуальних консультацій психолога для стабілізації психоемоційного стану отримувача послуги, поліпшення / розвитку певних навичок, здібностей, забезпечення необхідної психологічної підтримки, спрямованої на вирішення особистих проблем та сприяння комунікації, покращення та зміцнення відносин у сім'ї та за її межами особи / сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах через мережу Інтернет за допомогою засобів рухомого (мобільного), фіксованого зв'язку одноразово/екстрено (кризово)
4. 003.0 Посередництво допомога у врегулюванні конфліктів, зокрема, сприяння у встановленні контактів між отримувачем соціальної послуги та іншими суб’єктами правовідносин для невідкладного врегулювання питань, що стосуються життєдіяльності отримувача соціальної послуги, або вжиття заходів для примирення отримувача соціальної послуги з іншою стороною правовідносин особи / сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги; за місцем, визначеним посередником і погодженим з усіма учасниками посередництва Тимчасово
5. 004.0 Представництво інтересів ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг за його дорученням (за бажанням - нотаріально оформленим); допомога в оформленні або відновленні документів; сприяння в реєстрації місця проживання або перебування; допомога у розшуку рідних та близьких, відновленні родинних та соціальних зв'язків; сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання / перебування, встановленні зв'язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо; допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації особи / сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги;
за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг (крім вулиці)
одноразово/тимчасово
6. 005.0 Надання притулку надання ліжко-місця з комунально-побутовими послугами; забезпечення твердим, м'яким інвентарем, одягом, взуттям, харчуванням; створення умов для здійснення санітарно-гігієнічних заходів, дотримання особистої гігієни; організація збереження особистих речей; допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями, службами бездомні особи;
особи, постраждалі домашнього насильства;
особи / сім'ї, яким завдано шкоду через пожежу, стихійне лихо, катастрофу, бойові дії, терористичний акт, тимчасову окупацію, збройний конфлікт та які залишились без житла або проживання у їхньому житлі є неможливим
стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги постійно/тимчасово/одноразово/екстрено (кризово)
7. 005.1 Нічний притулок забезпечення проживання в нічний час доби, одноразовим харчуванням, засобами особистої гігієни та створення умов для здійснення санітарно-гігієнічних заходів, дотримання особистої гігієни бездомні особи або особи, які перебувають у кризовій ситуації стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги тимчасово/одноразово/екстрено (кризово)
8. 006.0 Короткотермінове проживання забезпечення тимчасового проживання, соціальний супровід та допомога пошуку постійного місця проживання для особи/сім'ї особи та сім'ї, у тому числі сім'ї з дітьми, що не мають постійного місця проживання, але отримують соціальні послуги або перебувають під соціальним супроводом стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги тимчасово/екстрено (кризово)
9. 007.0 Соціальна профілактика організація навчання та просвіти (лекції, бесіди, вистави, акції, створення та розповсюдження рекламно-інформаційних та просвітницьких матеріалів тощо); організація простору безпеки та розвитку; консультування; представництво інтересів; посередництво; інформування з питань соціальних послуг, стосовно здорового способу життя, профілактики суспільно небезпечних хвороб, протиправної поведінки, інституалізації дітей та дорослих з інвалідністю, дітей з групи ризику та громадян похилого віку, дискримінації, а також з питань толерантного ставлення до вразливих груп населення вразливі групи населення;
особи / сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах
у приміщенні надавача соціальних послуг;
за місцем перебування отримувача соціальних послуг;
поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці;
через мережу Інтернет за допомогою засобів рухомого (мобільного), фіксованого зв'язку
одноразово/тимчасово
10. 008.0 Догляд та виховання
11. 008.1 Догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних забезпечення умов для проживання, наближених до сімейних (харчуванням, одягом, взуттям, твердим і м'яким інвентарем, ведення домашнього господарства, організація дозвілля тощо), формування та підтримка навичок самообслуговування, побутових навичок, необхідних для організації самостійного життя; виховання та розвиток індивідуальних здібностей, сприяння в отриманні освітніх, медичних, реабілітаційних і соціальних послуг у відповідних закладах діти-сироти / діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі діти з обмеженою життєдіяльністю;
діти та молодь з інвалідністю; діти, щодо батьків яких ще не прийнято рішення про позбавлення батьківських прав
стаціонарно в приміщенні надавача соціальних послуг постійно/тимчасово
12. 009.0 Підтримане проживання
13. 009.1 Підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю забезпечення проживання особи або групи осіб; консультування; навчання, розвиток та підтримка навичок самообслуговування та інших навичок, необхідних для самостійного проживання; допомога в організації розпорядку дня; організація медичного патронажу; допомога у веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання); представництво інтересів; допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами громадяни похилого віку;
особи з інвалідністю
за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома);
стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги
постійно/тимчасово
14. 009.2 Підтримане проживання бездомних осіб забезпечення проживання особи або групи осіб, консультування, навчання, розвиток та підтримка навичок самостійного проживання; допомога в організації розпорядку дня; організація медичного патронажу; допомога у веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання); представництво інтересів; допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами бездомні особи стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги постійно/тимчасово
15. 009.3 Транзитне підтримане проживання / учбова соціальна квартира (будинок) короткотермінове проживання для особи або групи осіб, допомога у вирішенні соціальних проблем, розвиток навичок та вмінь необхідних для підготовки до самостійного життя у своїй звичайній обстановці або в умовах підтриманого проживання з групою осіб, де створені умови, наближені до сімейних; забезпечення соціальної підтримки на рівні здатності людини функціонувати і сприяти особистій відповідальності за своє життя випускники інтернатних закладів, у тому числі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
особи з інтелектуальними, психічними та поведінковими порушеннями
(комбіновані порушення)
за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома);
стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги
тимчасово
16. 010.0 Соціальний супровід
17. 010.1 Соціальний супровід сімей / осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах консультування, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача соціальної послуги з метою моніторингу виконання завдань, спрямованих на розв'язання складної життєвої ситуації отримувача соціальної послуги; допомога в усвідомленні значення дій та/або розвиток вміння керувати ними; навчання та розвиток соціальних навичок, навичок виховання та догляду за дітьми, управління домогосподарством; консультування, психологічна підтримка сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги;
за місцем перебування отримувача соціальних послуг;
поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг
тимчасово
18. 010.2 Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування допомога у створенні та підтримці позитивного соціально-психологічного клімату в сім'ї; адаптація дитини в нових умовах; створення належних умов для забезпечення індивідуальних потреб дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, у розвитку та вихованні; захист майнових, житлових та інших прав дитини; сприяння навчанню та розвитку дитини; допомога у зміцненні / відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків; допомога у створенні та забезпеченні умов для пріоритетного права дитини на усиновлення; підготовка дитини до виходу із сім'ї, у тому числі і до самостійного життя сім'ї, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги;
за місцем перебування отримувача соціальних послуг;
поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг
Постійно/тимчасово
19. 011.0 Соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місці регулярні зустрічі з отримувачем послуги;
сприяння працевлаштуванню через допомогу у пошуку роботи / підготовці до роботи; відвідування на робочому місці; сприяння в адаптації особи до виконання робочих функцій, пристосуванні робочого місця для осіб з інвалідністю; сприяння в отриманні інших послуг, організації взаємодії з іншими суб'єктами соціального супроводу; навчання та розвиток трудових і соціальних навичок; психологічне консультування; психологічна підтримка
особи, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці, перебувають у складних життєвих обставинах, бажають працевлаштуватися тимчасово в приміщенні надавача соціальної послуги, за місцем перебування отримувача соціальних послуг та на робочому місці тимчасово
20. 012.0 Екстрене (кризове) втручання перша психологічна допомога; консультування; інформування; представництво інтересів; допомога в організації отримання безоплатної правової, невідкладної медичної допомоги, притулку тощо особи, постраждалі від домашнього насильства;
особи, постраждалі від торгівлі людьми;
особи, яким завдана шкода пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією
за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (в тому числі вдома);
у приміщенні надавача соціальних послуг;
за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці
екстрено (кризово)/одноразово
21. 013.0 Соціальна адаптація навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції; представництво інтересів; корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті; надання психологічної підтримки; посередництво та консультування; допомога в оформленні документів; сприяння працевлаштуванню; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків; організація клубів за інтересами, клубів активного довголіття, університетів третього віку; допомога в організації денної зайнятості та дозвілля; сприяння організації та діяльності груп самодопомоги особи похилого віку;
діти та дорослі з інвалідністю, в тому числі з психічними та поведінковими порушеннями, моторними та комплексними порушеннями;
особи, які перебувають/перебували в спеціалізованих або інтернатних закладах;
учасники бойових дій;
особи, які відбули покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на певний строк
за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома);
в приміщенні надавача соціальної послуги;
на робочому місці
постійно/тимчасово
22. 013.1 Соціально-трудова адаптація навчання, формування та розвиток соціальних, комунікативних, фізичних, когнітивних, трудових навичок, умінь, у тому числі самообслуговування, соціальної компетенції; організація денної зайнятості, консультування, визначення готовності до працевлаштування особи з інвалідністю;
особи з інтелектуальними або психічними порушеннями (комбіновані порушення)
в приміщенні надавача соціальної послуги;
за місцем знаходження отримувача соціальної послуги
постійно/тимчасово
23. 013.2 Соціальна адаптація ветеранів війни та членів їхніх сімей допомога в аналізі життєвої ситуації, визначення основних методів розв’язання проблем і перенаправлення (за потреби) до відповідних фахівців з метою їх розв’язання (за задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування);
надання психологічної допомоги, проведення корекції психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;
сприяння в отриманні психіатричної допомоги (за самозверненням та відповідно до виявлених потреб);
допомога в зміцненні / відновленні родинних і суспільних зв’язків, у тому числі шляхом сімейного консультування;
створення умов для формування та розвитку соціальних і комунікаційних навичок;
надання інформації з питань соціального захисту;
проведення групових сімейних психологічних тренінгів з питань, що стосуються персональних та сімейних цінностей, підтримки власних ресурсів в поточних умовах та підтримки один одного; організація сімейного бюджетування;
організація змістовного дозвілля дітей.
ветерани війни та члени їхніх сімей за місцем проживання / перебування отримувача соціальної послуги (вдома);
у приміщенні надавача соціальної послуги;
в рекреаційному закладі
тимчасово
24. 014.0 Соціальна інтеграція та реінтеграція допомога в оформленні документів; допомога в отриманні реєстрації місця проживання/перебування; сприяння в отриманні житла, працевлаштуванні тощо; корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті; надання психологічної підтримки; допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв'язків; сприяння організації та діяльності груп самодопомоги; сприяння в отриманні послуги перекладу, вивчення державної мови; сприяння у встановленні зв'язків із національно-культурними організаціями співвітчизників внутрішньо переміщені особи;
особи, постраждалі від торгівлі людьми;
бездомні особи;
біженці;
шукачі притулку;
національні меншини;
діти та особи, які перебувають / перебували в спеціалізованих або інтернатних закладах
напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги;
за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги
тимчасово
25. 015.0 Догляд
26. 015.1 Догляд вдома допомога в самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, прання білизни, дрібний ремонт одягу), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, працівників комунальних служб, транспортних служб тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; інформування та представництво інтересів особи похилого віку;
діти з інвалідністю;
особи з інвалідністю;
особи з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності);
особи з психічними та поведінковими порушеннями
(комбіновані порушення)
за місцем проживання отримувача соціальної послуги;
за місцем перебування отримувача соціальної послуги (вдома)
постійно/тимчасово
27. 015.2 Догляд стаціонарний створення умов для проживання; забезпечення харчуванням, твердим, м'яким інвентарем; допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, прийом ліків, годування); спостереження за станом здоров'я, організація надання реабілітаційних та медичних послуг; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; навчання навичкам самообслуговування; організація розпорядку дня, у тому числі денної зайнятості, дозвілля особи похилого віку;
діти з інвалідністю;
особи з інвалідністю;
особи з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності);
особи з психічними та поведінковими порушеннями (комбіновані порушення)
стаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги постійно/тимчасово
28. 015.3 Денний догляд забезпечення умов для денного перебування; забезпечення харчуванням; допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, прийом ліків, годування); спостереження за станом здоров'я, надання реабілітаційних послуг; формування та підтримка навичок самообслуговування; психологічна підтримка; соціально-трудова адаптація; організація денної зайнятості особи похилого віку;
особи з інвалідністю;
особи з тяжкими формами захворювання (у тому числі до встановлення інвалідності);
особи з психічними та поведінковими порушеннями
(комбіновані порушення)
напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги постійно/тимчасово
29. 015.3.1 Денний догляд дітей з інвалідністю соціальна реабілітація; соціально-трудова адаптація та організація дозвілля; участь отримувачів та членів їх сімей їхніх родичів у вирішенні конкретних соціальних проблем; догляд; навчання батьків осіб що їх заміняють діти з інвалідністю;
діти з тяжкими захворюваннями, розладами, травмами, станами (у тому числі до встановлення інвалідності)
напівстаціонарно у приміщенні надавача соціальної послуги постійно/тимчасово
30. 015.4 Паліативний догляд допомога у вирішенні питань отримання знеболювання (наркотичних речовин), налагодження контактів із релігійними установами;
сприяння розміщення у хоспісах; створення умов для проживання/перебування; догляд; спостереження за станом здоров'я; сприяння наданню медичних послуг; допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; навчання членів сім'ї догляду; допомога у веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання); представництво інтересів; психологічна підтримка особи та членів сім'ї; інформування та/або консультування; організація та підтримка груп самодопомоги
особи, які отримують паліативну допомогу, та члени їх сімей за місцем проживання/перебування отримувача соціальної послуги (вдома);
в приміщенні надавача соціальної послуги (напівстаціонарноабо стаціонарно)
постійно/тимчасово
31. 016.0 Персональний асистент допомога та догляд, фізичний супровід для забезпечення самостійності та інтеграції у суспільство; сприяння реалізації прав у сферах соціального захисту, зайнятості, охорони здоров'я, освіти і науки, доступність інфраструктури та інші діти з інвалідністю (виражена та значна ступінь обмеження життєдіяльності);
особи з інвалідністю (виражена та значна ступінь обмеження життєдіяльності)
за місцем проживання отримувача соціальної послуги;
за місцем перебування отримувача соціальної послуги
постійно/тимчасово
32. 017.0 Соціальна реабілітація
33. 017.1 Соціальна реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями навчання, формування, розвиток та підтримка соціально-побутових навичок (самообслуговування, комунікації, позитивної поведінки, приготування їжі, користування грошима, орієнтування тощо); допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; організація дозвілля, спортивно-оздоровчої, технічної та художньої діяльності, трудової адаптації, працетерапії; арт-терапія особи з інтелектуальними та психічними порушеннями у приміщенні надавача соціальної послуги;
за місцем проживання/перебування отримувача послуг (в тому числі вдома)
тимчасово/постійно
34. 017.2 Соціально-психологічна реабілітація короткотермінове проживання, проведення психологічного консультування та психолого-педагогічної корекції; сприяння в отриманні освітніх послуг; здійснення трудової адаптації; інформування та/або консультування; представництво інтересів; розвиток, формування та підтримка соціальних навичок; надання допомоги в отриманні медичних послуг; повернення дитини до біологічної родини діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
діти з поведінковими порушеннями через розлучення батьків;
діти та дорослі, які зазнали жорстокого поводження;
діти та дорослі, які постраждали від домашнього насильства;
діти та дорослі, які перебувають/перебували в спеціалізованих або інтернатних закладах, після довготривалого лікування/перебування в медичних закладах
стаціонарно або напівстаціонарно в приміщенні надавача тимчасово
35. 017.3 Соціально-психологічна реабілітація осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин, короткотермінове проживання, надання допомоги в отриманні безоплатної правової допомоги; представництво інтересів; розвиток, формування та підтримка соціальних навичок; консультування;
соціальна профілактика повторів; надання психологічної допомоги членам сім'ї; соціальний супровід після програм реабілітації; організація отримання медичних послуг, медичного обстеження тощо
особи з поведінковими порушеннями через вживання психоактивних речовин стаціонарно в приміщенні надавача тимчасово
36. 017.4 Соціально-психологічна реабілітація осіб із ігровою залежністю консультування; психологічна допомога (консультування, підтримка, діагностика, консультування, корекція, психотерапія, реабілітація); надання допомоги в отриманні безоплатної правової допомоги; представництво інтересів особи з поведінковими порушеннями через ігрову залежність в приміщенні надавача тимчасово
37. 018.0 Тимчасовий відпочинок для осіб, які здійснюють догляд за дітьми / особами з інвалідністю
38. 018.1 Тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю забезпечення тимчасового догляду та виховання дитини з інвалідністю за місцем її проживання або перебування в сім'ї патронатного вихователя, в закладі на період відсутності батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю батьки / особи, які їх замінюють, що здійснюють догляд за:
дітьми з інвалідністю;
дітьми, які мають невиліковні хвороби;
дітьми, які мають хвороби, що потребують тривалого лікування;
дітьми, які потребують паліативного догляду;
дітьми з психічними та поведінковими порушеннями
за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
стаціонарно в приміщенні надавача соціальних послуг
тимчасово/одноразово
39. 018.2 Тимчасовий відпочинок для осіб, що здійснюють догляд за особами з інвалідністю, особами, які мають невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування забезпечення тимчасового догляду осіб, які мають невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування, паліативного догляду, осіб з інвалідністю, на період відсутності осіб, що здійснюють догляд за ними особи, які здійснюють довготривалий догляд за:
особами, які мають невиліковні хвороби;
особами, які мають хвороби, що потребують тривалого лікування;
особами, які потребують паліативного догляду;
особами з психічними та поведінковими порушеннями;
особами з інвалідністю
за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
стаціонарно в приміщенні надавача соціальних послуг
тимчасово/одноразово
40. 019.0 Натуральна допомога надання продуктів харчування, предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності; організація харчування; забезпечення паливом; пошиття одягу, ремонт одягу та/або взуття; перукарські послуги; прання білизни та одягу; ремонтні роботи; обробіток присадибної ділянки, косіння трави біля будинку, рубання та розпилювання дров; косметичне, вологе, генеральне прибирання тощо малозабезпечені особи;
громадяни похилого віку;
особи з інвалідністю особи, які мають невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування / потребують паліативної допомоги;
особи, яким завдана шкода пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією;
бездомні особи;
особи, звільнені від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
біженці / шукачі притулку
за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома);
за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг, у тому числі на вулиці
тимчасово/постійно/одноразово
41. 020.0 Супровід під час інклюзивного навчання надання допомоги в пересуванні, самообслуговуванні, комунікації, харчуванні, орієнтації у просторі, а також у забезпеченні безпеки дітям під час перебування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти діти з особливими освітніми потребами, в тому числі діти з інвалідністю за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщенні надавача соціальних послуг тимчасово/постійно
42. 021.0 Фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, з інтелектуальними, сенсорними, фізичними, моторними, психічними та поведінковими порушеннями надання допомоги при переміщенні у громадських місцях і транспорті для відвідування органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, організацій та закладів освіти, надавачів медичних, соціальних та реабілітаційних послуг тощо, купівлі товарів, робіт і послуг, у тому числі заповнення бланків, написання заяв, читання інформації під час такого відвідування, та інше особи з інвалідністю, в тому числі:
особи з порушенням зору;
особи з порушенням опорно-рухового апарату;
особи з інтелектуальними порушеннями;
особи з психічними порушеннями та поведінковими порушеннями (комбіновані порушення)
за місцем перебування отримувача соціальних послуг;
поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг
тимчасово/постійно/одноразово
43. 022.0 Переклад жестовою мовою переклад жестовою мовою (у тому числі з використанням знакових систем) та словесною мовою під час відвідування особами з порушеннями слуху та мовлення адміністративних органів, соціальних, медичних, освітніх та інших установ і закладів, при купівлі товарів, робіт і послуг особи з порушеннями слуху та мовлення за місцем перебування отримувача соціальних послуг, за та поза місцем проживання та в приміщенні надавача соціальних послуг тимчасово/постійно
44. 023.0 Транспортні послуги перевезення осіб з числа маломобільних груп населення з використанням спеціального транспортного засобу (мікроавтобуса), соціального таксі, з супроводжуючим або придбання (компенсація) вартості палива, одноразова транспортна послуга для осіб, які з об'єктивних (обґрунтованих) причин не можуть скористатись громадським транспортом, щоб дістатись до закладу, який надає соціальні, адміністративні послуги медичну допомогу, здійснює реабілітацію дорослі та діти з інвалідністю, особи літнього віку які мають порушення опорно-рухового апарату та які пересуваються за допомогою технічних засобів реабілітації, з психічними та інтелектуальними порушеннями, а також особи із захворюваннями, які не здатні до самостійного пересування та потребують сторонньої допомоги, в тому числі пацієнти з хронічною нирковою недостатністю, які потребують гемодіалізу;
інші маломобільні групи населення
за місцем перебування отримувача соціальних послуг поза межами місця проживання та приміщення надавача соціальних послуг тимчасово/ постійно/одноразово
45. 0.24 Медіація позасудова добровільна, конфіденційна, структурована процедура, яка відбувається за участі медіатора (медіаторів), та спрямована на попередження виникненню або врегулювання наявного чи ймовірного конфлікту / спору шляхом переговорів вразливі групи населення, особи / сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах напівстаціонарно в приміщенні надавача соціальної послуги; за місцем, визначеним медіатором (медіаторами) і погодженим з усіма учасниками медіації тимчасово

................
Перейти до повного тексту