1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.04.2004 N 354
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 травня 2004 р.
за N 637/9236
Про затвердження Інструкції про порядок організації та здійснення заходів власної безпеки військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
Відповідно до Законів України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", "Про оперативно-розшукову діяльність", пункту 18 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", підпункту 21 пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 399, з метою забезпечення особистої безпеки військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів
НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
1. Затвердити Інструкцію про порядок організації та здійснення заходів власної безпеки військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів (додається).
2. Начальникам регіональних управлінь, органів охорони державного кордону, загонів морської охорони, органів забезпечення організувати вивчення цієї Інструкції та її застосування під час організації оперативно-службової діяльності підпорядкованих частин і підрозділів.
3. Начальнику управління внутрішньої безпеки Адміністрації Державної прикордонної служби України, начальникам окремих відділів внутрішньої безпеки Державної прикордонної служби України, начальнику Окремого відділу власної безпеки Державної прикордонної служби України здійснювати координацію проведення заходів власної безпеки в органах Державної прикордонної служби України.
( Пункт 3 в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління внутрішньої безпеки Департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України.
( Пункт 4 в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
5. Наказ довести до відома особового складу Державної прикордонної служби України.
Голова Державної прикордонної
служби України генерал-полковник

М.М.Литвин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
28.04.2004 N 354
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 травня 2004 р.
за N 637/9236
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок організації та здійснення заходів власної безпеки військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів
1. Загальні положення
1.1. Ця інструкція розроблена відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві", "Про оперативно-розшукову діяльність", абзацу тринадцятого статті 9, частини другої статті 18 Закону України "Про розвідувальні органи України", абзацу шостого пункту 2 статті 6 Закону України "Про контррозвідувальну діяльність", пункту 18 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", підпункту 21 пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 399, з метою забезпечення особистої безпеки військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів.
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
1.2. У цій інструкції під забезпеченням власної безпеки військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів слід розуміти систему заходів їх державного захисту від перешкоджання виконанню покладених на них законом обов'язків і здійсненню наданих прав, а також від посягань на життя, здоров'я, житло і майно зазначених осіб та їх близьких родичів у зв'язку із службовою діяльністю цих осіб.
1.3. Захисту підлягають військовослужбовці й працівники Державної прикордонної служби України, які беруть безпосередню участь відповідно у:
- кримінальному провадженні та провадженні у справах про адміністративні правопорушення;
( Абзац другий пункту 1.3 глави 1 в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
- оперативно-розшуковій діяльності;
- виконанні вироків, рішень, ухвал і постанов судів, постанов органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та прокурорів;
( Пункт 1.3 глави 1 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
- контролі за переміщенням осіб, транспортних засобів, вантажів через державний кордон України.
( Абзац п'ятий пункту 1.3 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )( Пункт 1.4 глави 1 виключено на підставі Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
1.4. Захисту також підлягають близькі родичі (батьки, дружина (чоловік), діти, рідні брати і сестри, дід, баба, онуки), посягання на життя, здоров'я, житло і майно яких перешкоджає співробітникам Державної прикордонної служби України виконанню покладених на них законом обов'язків і здійсненню наданих прав.
( Пункт 1.4 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
1.5. Відповідно до законодавства України військовослужбовці і працівники Державної прикордонної служби України та їх близькі родичі мають право:
а) застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби і зброю з метою забезпечення виконання правомірних наказів і усних вимог, що добровільно не виконуються, для захисту особистої безпеки, безпеки близьких родичів, а також свого житла і майна;
б) вимагати й одержувати допомогу у виконанні покладених на них обов'язків, а в разі необхідності - для особистого захисту, а також захисту свого житла і майна з боку відповідних правоохоронних та інших державних органів;
в) здійснювати спеціальні заходи безпеки;
г) отримувати компенсаційні виплати в разі загибелі працівника, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, знищення чи пошкодження його житла і майна у зв'язку з виконанням службових обов'язків.
( Пункт 1.5 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
1.6. Життя і здоров'я військовослужбовців Державної прикордонної служби України підлягають обов'язковому державному страхуванню.
2. Спеціальні заходи безпеки
2.1. Для забезпечення безпеки осіб, які підлягають захисту, недоторканності їх житла, а також збереження їх майна з урахуванням конкретних обставин можуть застосовуватися відповідно до законодавства такі заходи:
а) особиста охорона, охорона житла і майна;
б) видача зброї, засобів індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку;
в) забезпечення засобами зв'язку;
г) використання технічних засобів контролю і прослуховування телефонних та інших переговорів і візуальне спостереження;
ґ) тимчасове розміщення у місцях, що гарантують безпеку;
д) забезпечення конфіденційності даних про об'єкти захисту;
е) переведення до іншого місця служби, направлення на навчання;
є) відрядження до іншого підрозділу або органу Державної прикордонної служби України.
2.2. У разі встановлення даних, що свідчать про реальну небезпеку посягання на осіб, які підлягають захисту, вживаються заходи щодо їх особистої охорони, їх житла і майна. У разі необхідності житло і майно осіб, взятих під захист, обладнуються засобами протипожежної і охоронної сигналізації, замінюються номери їх квартирних телефонів та державні номерні знаки їх транспортних засобів. Можуть також застосовуватися оперативно-технічні заходи відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність".
2.3. З метою вжиття заходів особистої охорони військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів керівник органу Державної прикордонної служби України двічі на рік призначає нештатну групу. До складу групи включають найбільш досвідчених та фізично підготовлених військовослужбовців на чолі з офіцером, про що видається відповідний наказ. Зазначені військовослужбовці повинні регулярно проводити тренування з фізичної підготовки, рукопашного бою, стрільби з вогнепальної зброї та застосування спецзасобів. З групою додатково проводиться навчання з правової підготовки, у тому числі у взаємодії із співробітниками органів внутрішніх справ, Служби безпеки України. Особлива увага при цьому звертається на порядок застосування зброї та спецзасобів. Для виконання заходів щодо забезпечення особистої охорони військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів у разі необхідності зазначені військовослужбовці отримують особисту зброю та спецзасоби.
Обладнання засобами протипожежної і охоронної сигналізації, заміна номерів квартирних телефонів і державних номерних знаків транспортних засобів осіб, стосовно яких вживаються заходи особистої безпеки, здійснюються відповідними органами за мотивованим поданням керівника органу Державної прикордонної служби України. При неможливості їх здійснення керівник приймає відповідне рішення про забезпечення особистої безпеки зазначених осіб іншими заходами.
2.4. Залежно від ступеня загрози життю чи здоров'ю осіб, які підлягають захисту, з дотриманням вимог законодавства України можуть видаватися вогнепальна зброя, спеціальні засоби індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку та засоби зв'язку.
У тимчасове користування військовослужбовцю і працівнику Державної прикордонної служби України можуть бути видані:
- один пістолет та 16 патронів, споряджених у 2 магазини, кобура для їх носіння;
- один пристрій для відстрілу гумових куль та 24 патронів до нього;
( Абзац четвертий пункту 2.4 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
- один газовий пістолет чи револьвер та 8 або 12 (до револьвера) патронів до нього, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії;
- радіостанція або мобільний телефон.
2.5. На підставі мотивованої постанови про здійснення заходів безпеки видача зброї, боєприпасів до неї, а також засобів індивідуального захисту військовослужбовцю та працівнику Державної прикордонної служби України здійснюється органом, де вони проходять службу або працюють.
2.6. Особа із числа військовослужбовців, працівників Державної прикордонної служби України та їх близьких родичів, яка бере участь у кримінальному судочинстві як потерпілий, або її представник у кримінальному провадженні, свідок, експерт, спеціаліст, понятий або особа, яка заявила до правоохоронного органу про злочин або в іншій формі брала участь (чи сприяла) у виявленні, запобіганні, припиненні і розкритті злочинів, на підставі мотивованої постанови та медичної довідки про стан її здоров'я може отримувати тільки спеціальні засоби індивідуального захисту.
( Пункт 2.6 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби N 631 від 15.08.2012 )
2.7. Близьким родичам військовослужбовців та працівників Державної прикордонної служби України і особам, які беруть участь у кримінальному судочинстві, зброя, боєприпаси до неї, а також засоби індивідуального захисту видаються органами внутрішніх справ України відповідно до наказу МВС України від 24 липня 1996 р. N 523 "Про затвердження Положення про порядок придбання, видачі, обліку, зберігання та застосування вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, спеціальних засобів індивідуального захисту працівниками судів і правоохоронних органів, а також особами, які беруть участь у кримінальному судочинстві", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 вересня 1996 р. за N 556/1581, із змінами і доповненнями.
При цьому відповідні посадові особи Державної прикордонної служби України із залученням співробітників органів внутрішніх справ, Служби безпеки України (за їх згодою) проводять спеціальні заняття і інструктаж осіб, стосовно яких уживаються заходи особистої безпеки, щодо порядку використання і правомірності застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку та засобів зв'язку.
2.8. Вогнепальна зброя, спеціальні засоби індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку, видані у тимчасове користування особі, яка підлягає захисту, повинні зберігатися в металевих сейфах або ящиках, прикріплених до стіни чи підлоги, за місцем постійного проживання цих осіб, які видаються відповідними службами органів Державної прикордонної служби.

................
Перейти до повного тексту