1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.07.2008 N 1163/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 липня 2008 р.
за N 627/15318
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 3660/5 від 30.12.2011 )
Про кваліфікаційні класи судових експертів
Відповідно до статті 16 Закону України "Про судову експертизу", розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1995 року N 558-р та з метою удосконалення порядку присвоєння кваліфікаційних класів судових експертів працівникам науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про кваліфікаційні класи судових експертів працівників науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України, що додаються.
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 30 листопада 1995 року N 360/6 "Щодо Положення про кваліфікаційні класи судових експертів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 4 грудня 1995 року за N 431/967.
3. Управлінню експертного забезпечення правосуддя (Л.М.Головченко) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами).
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України В.В.Богатиря.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Начальник Головного управління
державної служби України
Микола Оніщук


Т.В.Мотренко
( Погодження додано згідно з ДІ ОВУ N 54, 2008, стор. 157 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства юстиції
України
09.07.2008 N 1163/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 липня 2008 р.
за N 627/15318
ПОЛОЖЕННЯ
про кваліфікаційні класи судових експертів працівників науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України
1. Це Положення визначає порядок присвоєння кваліфікаційних класів судових експертів працівникам науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України (далі - НДУСЕ).
2. Присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта працівнику НДУСЕ є підставою для присвоєння йому рангу державного службовця та виплати доплат за ранг згідно з чинним законодавством.
3. Кваліфікаційні класи судових експертів присвоюються працівникам НДУСЕ залежно від посади, стажу, досвіду роботи, наукового ступеня та рівня професійних знань за наявності кваліфікації судового експерта.
4. Ранги державних службовців у межах відповідної категорії посад державних службовців працівникам НДУСЕ присвоюються згідно з установленими кваліфікаційними класами судових експертів та відповідно до вимог Закону України "Про державну службу" і постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.96 N 658 "Про затвердження Положення про ранги державних службовців".
5. Працівникам, які вперше прийняті на роботу або переведені на вищу посаду, присвоюється найнижчий кваліфікаційний клас, передбачений для відповідних посад працівників НДУСЕ згідно з додатком 1.
6. Черговий кваліфікаційний клас судового експерта в межах займаної посади може бути присвоєний працівникові, який успішно відпрацював у раніше присвоєному кваліфікаційному класі не менше ніж 4 роки.
Питання про присвоєння чергового кваліфікаційного класу розглядається за поданням безпосереднього керівника.
Строки перебування у присвоєних кваліфікаційних класах працівників НДУСЕ не обмежуються.
7. Якщо працівник перейшов на посаду, якій відповідає нижчий кваліфікаційний клас, або залишив роботу, на яку потім повернувся, за ним зберігається присвоєний кваліфікаційний клас.
8. Кваліфікаційні класи судових експертів директору та заступникам директора НДУСЕ присвоюються наказом Міністерства юстиції України за поданням керівника відповідного структурного підрозділу Мін'юсту.
9. Іншим працівникам НДУСЕ кваліфікаційний клас судового експерта присвоюється наказом директора НДУСЕ за результатами атестації.
10. Атестацію з метою присвоєння кваліфікаційних класів судових експертів проводять експертно-кваліфікаційні комісії відповідних НДУСЕ (далі - ЕКК), які діють відповідно до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.08.2005 N 86/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.08.2005 за N 882/11162.
11. На кожного працівника, який підлягає атестації, складаються характеристика і подання, підписані його безпосереднім керівником, які подаються до ЕКК до початку проведення її засідання.
Працівник має бути попередньо ознайомлений із складеною на нього характеристикою. У разі, коли він не згоден з відомостями, що відображені в характеристиці, керівник виносить її на обговорення колективу відповідного підрозділу, пропозиції якого разом з характеристикою подаються до комісії.
12. Характеристика працівника має містити розгорнуту оцінку професійних знань, компетентності, виконання посадових обов'язків та інформацію про результати діяльності за період після останнього присвоєння кваліфікаційного класу.

................
Перейти до повного тексту