1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 156 від 30.07.99


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 серпня 1999 р.
за N 571/3864
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 942 від 22.07.2014 )
Про затвердження Інструкції про порядок видачі, обліку, зберігання та знищення бланків сертифікатів цінних паперів
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 55 від 23.02.2005 N 1951 від 28.12.2010 )
З метою вдосконалення діяльності учасників ринку цінних паперів, керуючись Законами України "Про цінні папери і фондову біржу", "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", Указом Президента України "Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії" та Положенням про вимоги до сертифікатів цінних паперів, випущених у документарній формі, затвердженим рішенням Комісії від 31.07.98 року N 95, і Положенням про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженим рішенням Комісії від 26.05.98 року N 60, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі, обліку, зберігання та знищення бланків сертифікатів цінних паперів.
2. Начальнику управління регулювання випуску та обігу цінних паперів забезпечити реєстрацію цього рішення у Міністерстві юстиції України.
3. Доручити прес-центру забезпечити публікацію цього рішення у встановленому законодавством порядку.
4. Рішення набуває чинності відповідно до законодавства.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на члена Комісії Бойка О.І.
Голова Комісії О.Мозговий
Протокол засідання Комісії
від 6 липня 1999 року N 45
Затверджено
Рішення Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку
від 30.07.99 N 156
Інструкція про порядок видачі, обліку, зберігання та знищення бланків сертифікатів іменних цінних паперів
Ця Інструкція розроблена відповідно до статей 6, 7, 47 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", статей 1, 9, 16, 17 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", Положення про вимоги до сертифікатів цінних паперів, документарної форми існування, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 31.07.98 N 95, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.08.98 за N 510/2950 (із змінами), та Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17.10.2006 N 1000, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.2007 за N 49/13316 (із змінами) (далі - Положення про порядок ведення реєстрів).
( Преамбула в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1951 від 28.12.2010 )
Загальні положення
1. Замовником бланків цінних паперів можуть бути емітент, який випускає цінні папери документарної форми існування, або організації, що визначаються на тендерній основі, окремим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1951 від 28.12.2010 )
2. Емітент має право замовляти виготовлення бланків цінних паперів на підприємствах-виробниках або купувати бланки сертифікатів, виготовлених за типовою формою, у визначеній організації тільки після реєстрації відповідного випуску цінних паперів у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Визначена організація має право замовляти виготовлення бланків сертифікатів за типовою формою з моменту прийняття Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідного окремого Рішення.
3. Емітент іменних цінних паперів, випущених у документарній формі, може замовити виготовлення бланків цінних паперів на державних підприємствах, що мають ліцензію Міністерства фінансів України.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 55 від 23.02.2005 )
Виготовлення та ввезення в Україну бланків цінних паперів, а також напівфабрикатів і паперів для їх виготовлення здійснюється лише за ліцензіями, виданими Міністерством фінансів України.
Визначена організація має право замовляти виготовлення бланків сертифікатів за типовою формою тільки на державних підприємствах, що мають ліцензію Міністерства фінансів України.
( Абзац третій пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 55 від 23.02.2005 )
4. Отримання замовником тиражу бланків цінних паперів від підприємства-виробника, а також емітентом від організації-замовника, здійснюється на підставі акта про приймання-передання та накладної.
5. Продаж або передача емітентом або реєстратором бланків сертифікатів, виготовлених за типовою формою, іншим емітентам забороняється.
6. Емітент повинен отримати у підприємства-виробника два сертифікати якості на виготовлені бланки цінних паперів для створення можливості перевірки цінних паперів на справжність (автентичність).
Один з сертифікатів якості емітент зобов'язаний надати до Національного депозитарія України.
Сертифікати якості на бланки сертифікатів, виготовлені за типовою формою, підприємства-виробники зобов'язані надати до Національного депозитарія України самостійно, після запровадження у друк нової серії бланків.
7. Транспортування виготовлених бланків цінних паперів від підприємства-виробника до замовника здійснюється на транспорті з охороною.
8. Передання бланків сертифікатів від емітента до реєстратора здійснюється на підставі акта про приймання-передання, який складається у двох примірниках (один - для емітента, другий - для реєстратора) за формою, що встановлена у додатку 1 цієї Інструкції.
Реєстратор зобов'язаний надати до Національного депозитарію України відомості про серії та номери бланків сертифікатів, виготовлених за типовою формою, та реквізити емітента, що передав їх для заповнення.
9. Керівник емітента для здійснення обліку бланків сертифікатів, що зберігаються, та керівник реєстроутримувача для здійснення обліку бланків сертифікатів, що зберігаються та видаються для заповнення, призначають матеріально відповідальних осіб, з якими укладаються відповідні договори про матеріальну відповідальність.
10. Якщо у емітента кількість власників іменних цінних паперів документарної форми існування не перевищує максимальної кількості осіб, установленої Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку для організації самостійного ведення реєстру емітентом та ведення реєстру здійснюється емітентом самостійно, то відповідальність за зберігання бланків сертифікатів, здійснення їх обліку та їх видавання для заповнення несе матеріально відповідальна особа емітента.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1951 від 28.12.2010 )
Порядок обліку сертифікатів
11. Керівники та головні бухгалтери емітентів, реєстраторів та зберігачів несуть персональну відповідальність за організацію зберігання, обліку та видачі сертифікатів.
12. Облік бланків сертифікатів, що зберігаються у сховищі емітента або реєстратора, ведеться відповідною матеріально відповідальною особою та здійснюється згідно з "Прибутково-видатковою книгою з обліку бланків суворої звітності" (форма N С 3-2, затверджена наказом Мінстату України від 11.03.96 N 67).
Облік бланків сертифікатів цінних паперів у сховищі реєстратора ведеться окремо за кожним емітентом.
13. Реєстратор повинен повідомити емітента про зменшення кількості бланків сертифікатів, що є у його розпорядженні, до критичної кількості, значення якої має становити не менш як 5 відсотків від кількості власників іменних цінних паперів емітента.
Емітент, після отримання повідомлення від реєстратора про критичну кількість бланків сертифікатів, повинен у тижневий строк зробити замовлення або придбати додаткову кількість бланків сертифікатів, що будуть мати той самий дизайн, відповідатимуть тому самому сертифікату якості та будуть виготовлені у того самого виробника.
Загальні збори емітента можуть прийняти рішення про заміну сертифікатів.
14. Реєстроутримувач одержує бланки сертифікатів зі сховища своєї організації, на підставі прибутково-видаткової накладної на бланки суворої звітності (форма N С 3-1, затверджена наказом Мінстату України від 11.03.96 N 67), на відповідальне збереження та повертає їх до сховища у випадку псування або погашення бланка цінного папера.
15. Облік виданих, утрачених, погашених та знищених сертифікатів іменних цінних паперів, отриманих реєстроутримувачем для оформлення прав власності на іменні цінні папери, здійснюється в журналі обліку сертифікатів та свідоцтв про знерухомлення іменних цінних паперів (далі - журнал обліку сертифікатів).
( Пункт 15 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1951 від 28.12.2010 )
16. Журнал обліку сертифікатів ведеться відповідно до вимог Положення про порядок ведення реєстрів.
( Пункт 16 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1951 від 28.12.2010 )
17. Для обліку сертифікатів іменних цінних паперів, які виготовлені за типовою формою, до журналу додатково включається графа "наскрізний номер бланка сертифіката".
18. Облік сертифікатів іменних цінних паперів у журналі повинен провадитися у хронологічному порядку, в міру оформлення їх, у порядку зростання серії та номера сертифіката (для типової форми - і у порядку зростання наскрізного номера бланка сертифіката) в межах окремого тиражу.
19. Також у журналі слід вказувати такі дані:
- дата знищення сертифіката (крім сертифікатів, які оголошені втраченими) та номер акта про знищення сертифіката;
- підстава для погашення сертифіката (перехід прав власності, зіпсовані та інше).
20. Після закінчення використання бланків сертифікатів певного тиражу та отримання реєстроутримувачем бланків нового тиражу у цьому журналі продовжується облік бланків сертифікатів нового тиражу.
21. При переданні ведення реєстру від одного реєстроутримувача до іншого реєстроутримувача, який буде здійснювати подальше ведення реєстру власників іменних цінних паперів, разом з документами, що віднесені до системи реєстру, слід передати копію журналу обліку сертифікатів, засвідчену підписом уповноваженого представника та печаткою реєстроутримувача, який здійснював ведення реєстру, та копії таких журналів, переданих попередніми реєстроутримувачами (за наявності).
( Пункт 21 в редакції Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1951 від 28.12.2010 )

................
Перейти до повного тексту