1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.04.2021 № 1531/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 2021 р.
за № 571/36193
Про вжиття заходів щодо забезпечення ефективного розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації
Відповідно до пункту 2 Порядку розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1128, пункту 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228,
НАКАЗУЮ:
1. У назві та пункті 1 наказу Міністерства юстиції України від 09 січня 2020 року № 71/5 "Про затвердження Положення про Колегію з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 січня 2020 року за № 24/34307, слово "Колегію" замінити словом "Колегії".
2. Затвердити Зміни до Положення про Колегію з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09 січня 2020 року № 71/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 січня 2020 року за № 24/34307, що додаються.
3. Установити, що скарги на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, які надійшли на розгляд до Міністерства юстиції України та рішення за якими Колегією Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції не прийнято, можуть за дорученням Міністра юстиції або заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації передаватися на розгляд регіональних колегій Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції.
4. Департаменту приватного права (Ференс О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5. Цей наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Оніщук О.
Міністр Д. Малюська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
27 квітня 2021 року № 1531/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 квітня 2021 р.
за № 571/36193
ЗМІНИ
до Положення про Колегію з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції
1. У назві Положення слово "Колегію" замінити словом "Колегії".
2. У розділі I:
1) у пункті 1 слово "Колегії" замінити словом "Колегій", слово "Колегія" замінити словом "Колегії";
2) у пункті 2:
в абзаці першому слова "Колегія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом" замінити словами "Колегії є постійно діючими консультативно-дорадчими органами", слово "здійснює" замінити словом "здійснюють", слова "сфери державної реєстрації" замінити словом "скарги";
в абзаці другому слова "Колегія створюється" замінити словами "Колегії створюються", слово "її" замінити словом "їх";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"Мін’юстом створюються центральна Колегія та регіональні Колегії. Центральна Колегія Мін’юсту розглядає усі скарги, розгляд яких належить до компетенції Мін’юсту, крім тих, що за дорученням Міністра юстиції України або заступника Міністра юстиції України з питань державної реєстрації передано на розгляд регіональної Колегії Мін’юсту.".
3. У розділі II:
1) у назві розділу слово "Колегії" замінити словом "Колегій";
2) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. Колегії складаються зі співголів (не менше двох), секретарів та інших її членів, чисельність яких визначається Мін’юстом чи відповідним територіальним органом.
До складу Колегій можуть входити посадові особи Мін’юсту чи відповідного територіального органу, а також представники інших державних органів, громадських об’єднань або інші особи.";
3) у пункті 2 слова "Колегії визначаються" замінити словами "Колегій можуть бути визначені виключно";
4) пункти 3, 4 виключити.
У зв’язку з цим пункти 5, 6 вважати відповідно пунктами 3, 4;
5) пункти 3, 4 викласти в такій редакції:
"3. Співголови, секретарі та інші члени Колегій мають право:
1) ознайомлюватися зі скаргами, що розглядаються на відповідному засіданні Колегії;
2) користуватися відомостями, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно чи Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та є предметом розгляду за скаргами;
3) висловлювати власну думку під час розгляду скарг, вносити пропозиції, поправки до проєкту висновку Колегії;
4) у разі незгоди з прийнятим Колегією рішенням не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття такого рішення письмово викладати свою окрему думку, яка долучається до відповідного висновку Колегії.
4. Співголови, секретарі та інші члени Колегій зобов’язані:
1) особисто брати участь у відповідному засіданні Колегії;
2) не розголошувати відомості, що стали їм відомі під час розгляду скарг, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;
3) заявляти самовідвід за наявності обставин, що викликають сумніви в їх неупередженості або об’єктивності;
4) брати участь у прийнятті Колегією рішень за результатом розгляду скарг;
5) підписувати висновок Колегії у разі участі у засіданні Колегії, на якому прийнято рішення за результатом розгляду скарги.".
4. У розділі III:
1) у назві розділу слово "Колегії" замінити словом "Колегій";
2) пункти 1-4 викласти в такій редакції:
"1. Формою роботи Колегій є засідання. Дата, час і місце проведення засідання Колегії, перелік членів Колегії, які беруть у ньому участь, визначаються Мін’юстом чи відповідним територіальним органом.
2. Колегія уповноважена розглядати скарги у разі участі у відповідному засіданні не менш як п’яти членів Колегії, у тому числі співголови та секретаря Колегії (осіб, які виконують їх обов’язки).
Співголова є головуючим на засіданні Колегії, який забезпечує його проведення з дотриманням вимог законодавства. Якщо в засіданні Колегії беруть участь двоє або більше співголів Колегії, головуючий на засіданні Колегії визначається відповідним рішенням Колегії. Якщо внаслідок відводу (самовідводу) або з інших причин співголова Колегії відсутній на засіданні Колегії, обов’язки співголови виконує член Колегії, визначений відповідним рішенням Колегії.

................
Перейти до повного тексту