1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 595 від 27.11.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 1997 р.
за N 565/2369
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 346 від 09.06.99 )
Про затвердження Порядку контролю митними органами за справлянням та перерахуванням податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 11/2-11999 від 16.12.97 Наказом Державної митної служби N 40 від 30.01.98 )
На виконання п.10.2 статті 10 Закону України від 03.04.97 р. 168/97-ВР "Про податок на додану вартість"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок контролю митними органами за справлянням та перерахуванням податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України (додається).
2. Скасувати дію наказу Державної митної служби України від 08.08.97 р. N 371 "Про затвердження Порядку контролю митними органами за справлянням та перерахуванням податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України".
3. Вважати таким, що втратив чинність наказ Державної митної служби України від 14.02.97 р. N 68 "Про затвердження Інструкції щодо порядку справляння податку на добавлену вартість та акцизного збору у разі ввезення товарів на митну територію України" в частині справляння та перерахування до бюджету податку на додану вартість з імпортних товарів.
4. Управлінню статистики, контролю та аналізу (Овдієнко Н.Т.) разом з Інформаційним аналітичним митним управлінням (Копосов С.А.) внести відповідні зміни до нормативно-довідкової бази та програмного забезпечення.
5. Правовому управлінню (Будников М.П.) забезпечити державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України.
6. Управлінню справами (Максимов Ю.Ю.) після державної реєстрації наказу забезпечити тиражування та відправлення цього наказу в митні установи.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Яценко С.А.
Голова служби Л.Деркач
Затверджено
наказом Державної митної
служби України
від 27.11.97 р. N 595
Порядок контролю митними органами за справлянням та перерахуванням податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України
1. Загальні положення
1.1. Порядок контролю митними органами за справлянням та перерахуванням податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України (далі - Порядок) розроблено на виконання та відповідно до положень Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість".
1.2. Товари, які ввозяться (пересилаються) в Україну оподатковуються податком на додану вартість (далі - ПДВ) за ставками, встановленими Законом України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість".
Податок на додану вартість становить 20 відсотків від бази оподаткування (основи для нарахування), що обраховується за статтею 4 Закону України "Про податок на додану вартість".
1.3. Податок на додану вартість сплачується платниками податку - одержувачами (покупцями та замовниками) товарів одночасно із сплатою мита та митних зборів (на момент оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД).
У разі ввезення (пересилання) на територію України товарів, які зазначені У Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.97 р. N 52 "Про порядок внесення обов'язкових платежів у разі імпорту окремих видів товарів", в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.97 р. N 1078 "Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.97 р. N 52", перерахування відповідних сум попередньої оплати на депозитні рахунки митних органів здійснюється до/або на момент оформлення попередньої (акцизної) ВМД.
З 01.10.97 р. платники податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України можуть за власним бажанням сплачувати суми цього податку шляхом надання митному органу простого векселя на суму податкового зобов'язання (далі - податковий вексель) за кожною вантажною митною декларацією окремо, у порядку та у строки, встановлені чинним законодавством.
Виняток становлять:
- товари, на які законодавством встановлено акцизний збір (крім тютюнової сировини);
- товари, які зазначені у 1-24 групах ТН ЗЕД (ГС);
- товари критичного імпорту для вітчизняного виробництва ввезені до 01.01.99 р.
Товари, за які не було оплачено податок на додану вартість, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони за Законом "Про податок на додану вартість" підлягають звільненню від обкладення цим податком.
1.4. Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю оплати ПДВ при митному оформленні товарів, що імпортуються в Україну, здійснюється митними органами.
1.5. Ввезені суб'єктами підприємницької діяльності товари, на які поширюються податкові пільги згідно з Законом України "Про податок на додану вартість", підлягають митному оформленню за умови подання митному органу імпортером заяви про мету ввезення та подальше використання цих товарів та за умови надання зобов'язання про Їх використання виключно з тією метою, яка зумовлює пільговий режим оподаткування.
1.6. Нарахування та справляння ПДВ при митному оформленні давальницької сировини здійснюється з урахуванням положень Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" та наказу Міністерства фінансів від 13.02.96 р. N 26, зареєстрованого Міністерством юстиції 16.02.96 р. за N 78/1103, в частині, що не суперечить положенням Закону України "Про податок на додану вартість".
1.7. Податок на додану вартість, який має бути повернений суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності державними податковими адміністраціями, не може бути зарахований як внесення обов'язкових платежів під час імпортування товарів в Україну.
1.8. Оплатою ПДВ вважається момент оформлення у повному обсязі ВМД.
ВМД не може бути оформлена до того, як відповідні суми коштів надійдуть на депозитний рахунок митної установи.
Платники ПДВ на товари, що імпортуються в Україну, перераховують кошти у вигляді попередньої оплати на депозитні рахунки митних установ, крім випадків, якщо як засіб платежу застосовується податковий вексель.
Платники податку на додану вартість на товари, на які встановлено акцизний збір, (крім тютюнової сировини) та товари, зазначені у 1-24 групах ТН ЗЕД (ГС), що імпортуються в Україну, перераховують кошти у вигляді попередньої оплати на депозитні рахунки митних установ.
Платники податку на додану вартість на інші товари, за умови використання під час митного оформлення вантажів податкового векселя, сплачують до Державного бюджету належні суми ПДВ відповідно до положень Закону України "Про податок на додану вартість".
1.9. Митна вартість товарів та інших предметів визначається згідно зі статтями 16 та 17 Закону України "Про Єдиний митний тариф".
1.10. Суми податку на додану вартість справляються в національній валюті України та зараховуються до Державного бюджету України.
2. Об'єкти оподаткування ПДВ
2.1. Об'єктом оподаткування податком на додану вартість операції з:
- ввезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання (споживання) на митній території України, в тому числі операції з ввезення (пересилання) майна за договорами оренди (лізингу), застави та іпотеки.
За операціями, які не підлягають декларуванню митним органам, ПДВ нараховується та справляється податковими адміністраціями.
3. Платники податку
3.1. Платниками податку на додану вартість є суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі фізичні особи - підприємці без створення юридичної особи, підприємства з іноземними інвестиціями, інші юридичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, які ввозять (пересилають) товари на митну територію України або отримують від нерезидента роботи (послуги) для їх використання (споживання).
4. База оподаткування податком на додану вартість
4.1. База оподаткування ПДВ для товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України, визначається відповідно до вимог пункту 4.3 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість".
5. Товари, звільнені від оподаткування ПДВ
5.1. Від оподаткування податком на додану вартість звільняються товари, що не підлягають оподаткуванню ПДВ. Класифікатор звільнень від оплати податку на додану вартість наведено у додатку N 1.
6. Порядок нарахування
6.1. Сума податку на додану вартість нараховується за формулами, де СПДВ - сума ПДВ; Са - сума акцизного збору; В - митна вартість; З - митні збори; М - мито; П - ставка податку на додану вартість (20%):
а) на товари, що обкладаються митом та акцизним збором:
СПДВ = (В+3+М+Са) х П/100;
б) на товари, що обкладаються тільки митом:
СПДВ - (В + 3+ М) х П/100;
в) на товари, що обкладаються тільки акцизним збором:
СПДВ - (В + 3+ Са) х П/100;
г) на інші товари, що не підлягають обкладенню митом та акцизним збором:
СПДВ -(В+3) х П/100.
У випадках, коли митна вартість менша, ніж договірна (контрактна) вартість (наприклад, при умовах поставки DDU) для нарахування ПДВ застосовується вартість договірна (контрактна) відповідно до п.4.3. статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість".
7. Порядок заповнення вантажної митної декларації
7.1. Нарахування податку на додану вартість, що підлягає сплаті, проводиться у графі 47 ВМД та додаткових аркушів до неї у такому порядку:
7.1.1. У першій колонці графи 47 "Вид" зазначається шифр платежу:
"податок на додану вартість" - 28.
7.1.2. У другій колонці графи 47 "Основа нарахування" при нарахуванні ПДВ зазначається:
- сума, що включає митну вартість товарів, зазначену у графі 12 ВМД і обчислену в національній валюті України за курсом Національного банку України, що діє на день митного оформлення митницею ВМД; митні збори; мито на товари, що підлягають обкладенню митом; акцизний збір на товари, на які встановлено акцизний збір;
- якщо ж митна вартість менша, ніж договірна (контрактна) вартість, то зазначається сума, що включає фактурну вартість товарів, зазначену у графі 22 ВМД і обчислену в національній валюті України за курсом Національного банку України, що діє на день митного оформлення митницею ВМД; митні збори; мито на товари, що підлягають обкладенню митом; акцизний збір на товари, на які встановлено акцизний збір.
7.1.3. У третій колонці графи 47 "Ставка" зазначається розмір ставки податку на додану вартість.
7.1.4. У четвертій колонці графи 47 "Сума" зазначається та сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті.
7.1.5. У п'ятій колонці графи 47 "СП" зазначається спосіб платежів:
"01"- безготівковий розрахунок через банківські установи;
"02" - внесення готівки до каси митниці або до каси уповноваженого банку;
"03" - вексель авізований, податковий вексель;
"У" - умовне нарахування платежу. При цьому у графі 44 ВМД під пунктом 7 зазначаються реквізити документа, на підставі якого податки не підлягають сплаті.
7.2. У графі "В" "Подробиці підрахунку" зазначаються шифр платежу, загальна сума платежів за цим шифром, яка складається з платежів по ВМД і кожному додатковому аркушу, платіжні реквізити.
7.3. У графі "С" зазначаються номери і дати платіжних документів, що засвідчують сплату коштів на погашення нарахованих сум ПДВ.
7.4. У графі 36 "Преференції" зазначаються коди звільнень від оподаткування "00/00", де перші дві цифри - код звільнення від оподаткування митом; другі дві цифри - код звільнення від оподаткування ПДВ (див. додаток N 1).

................
Перейти до повного тексту