- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 251 від 14.08.98 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
11 вересня 1998 р.
за N 563/3003
Про затвердження Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація"
( Додатково див. Наказ Міністерства охорони
здоров'я
N 256 від 26.10.99 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
охорони здоров'я
N 1266 від 23.06.2021
N 505 від 19.03.2022
N 1129 від 01.07.2022 - діє до
припинення або скасування воєнного стану в Україні )
На виконання пункту 10 розділу VI "Заходів щодо реалізації у 1998-2000 роках Основних напрямів соціальної політики, затверджених Указом Президента України від 18 жовтня 1997 р. N 1166", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1998 р.
N 422,
постанови Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1998 р.
N 1247 "Про розроблення державних стандартів вищої освіти",
постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 р.
N 65 "Про затвердження Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)", а також з метою здійснення контрольних функцій Міністерства охорони здоров'я України з дотримання вимог щодо якості вищої медичної (фармацевтичної) освіти у відповідності до частини 2 статті
12 Закону України "Про освіту" від 23.03.96
N 100/96-ВР НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація" (додається).
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, ректорам (директорам) вищих закладів освіти, закладів післядипломної освіти, незалежно від їх підпорядкування, які проводять підготовку фахівців для галузі охорони здоров'я, взяти Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація" до виконання.
3. Впровадити систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація" у вищих закладах освіти в такий термін:
3.1. Для напряму "Медицина" для спеціалістів: за спеціальністю "стоматологія" - з 1 січня 1999 року; за спеціальностями "лікувальна справа", "педіатрія" та "медико-профілактична справа" - з 1 січня 2000 року.
3.2. Для напряму "Медицина" для молодших спеціалістів, бакалаврів та лікарів-інтернів - з 1 січня 2002 року.
3.3. Для напряму "Фармація" - з 1 січня 2001 року.
4. Покласти на Комісію із змісту освіти і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів МОЗ України, затверджену наказом МОЗ України "Про створення і склад Комісії із змісту освіти і стандартизованої оцінки якості підготовки спеціалістів-медиків та фармацевтів МОЗ України" від 19.09.96
N 292, функції з координації робіт з проведення ліцензійних інтегрованих іспитів згідно з Положенням про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація", затвердженим пунктом 1 цього наказу.
4-1. Установити, що у 2021/2022 навчальному році, у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні:
ліцензійні інтегровані іспити "Крок М", "Крок Б", "Крок 3" для здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та бакалавр, ступеня фахової передвищої освіти та ступеня вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальностями галузі знань 22 "Охорона здоров’я" та лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів, які випускаються у 2022 році, не проводяться, крім осіб, які раніше складали ліцензійні інтегровані іспити, проте не досягли Критеріїв успішного складання тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів і величини критерію "склав" для інтегрованого тестового іспиту "КРОК" та іспиту з англійської мови професійного спрямування як компонентів єдиного державного кваліфікаційного іспиту у 2021-2023 роках, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 січня 2021 року
N 106, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 березня 2021 року за N 269/35891;
( Абзац другий пункту 4-1 в редакції Наказу Міністерства охорони
здоров'я
N 1129 від 01.07.2022 - діє до припинення
або скасування воєнного стану в Україні )
атестація здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст та бакалавр, ступеня фахової передвищої освіти та ступеня вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні за спеціальностями галузі знань 22 "Охорона здоров’я", які випускаються у 2022 році, здійснюється у формі практично-орієнтованого іспиту або іншої форми атестації, визначеної у стандарті вищої освіти;
атестація лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів, які випускаються у 2022 році, здійснюється у формі іспиту з оволодіння практичними навичками та співбесіди зі спеціальності;
проведення атестації в очному та/або дистанційному форматі забезпечують заклади фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти. У разі, якщо окремий заклад фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, який знаходиться у районі (зоні) ведення воєнних дій, не має можливості забезпечити належні та безпечні умови проведення іспиту, атестація здобувачів фахової передвищої, вищої освіти та лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів за погодженням з центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить заклад фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти, здійснюється шляхом визначення відповідності результатів навчання здобувачів фахової передвищої, вищої освіти та лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів вимогам освітньої програми, програми підготовки в інтернатурі.
( Наказ доповнено пунктом 4-1 згідно з Наказом Міністерства
охорони здоров'я
N 505 від 19.03.2022 )
5. Начальнику Головного управління закладів освіти Вороненку Ю.В. до 31.12.98 внести пропозиції щодо створення при МОЗ України Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки "Медицина" і "Фармація" для виконання робіт згідно з Положенням про систему ліцензійних інтегрованих іспитів фахівців з вищою освітою напрямів "Медицина" і "Фармація", затвердженим пунктом 1 цього наказу.
6. До створення при МОЗ України Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки "Медицина" і "Фармація" покласти функції щодо методичного керівництва підготовки до впровадження ліцензійних інтегрованих іспитів на Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України.
7. Директору Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України (Вітенко І.С.) залучити до проведення робіт з розробки банку тестів та їх практичного впровадження створену за фінансової підтримки Агентства міжнародного розвитку США і зареєстровану в Україні організацію "Міжнародне біомедичне агентство-Київ" (директор Мруга М.Р., за згодою), враховуючи позитивні результати комплексу робіт, які протягом 1996-1998 рр. проводить в Україні ця організація з підготовки до впровадження системи ліцензійних інтегрованих іспитів у вищих медичних закладах освіти.
................Перейти до повного тексту