- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 151 від 16.06.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 серпня 1999 р. за N 561/3854 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів
N 916 від 13.08.2012 )
Про затвердження Інструкції про застосування Порядку викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 березня 1999 р.
N 321 "Про порядок викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про застосування Порядку викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів (далі - Інструкція), що додається.
2. Головному управлінню Державного казначейства забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України Інструкції, затвердженої цим наказом.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів - начальника Головного управління Державного казначейства України П.Г.Петрашка.
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів
України 16.06.99 N 151
Інструкція про застосування Порядку викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів
1. Ця Інструкція регулює застосування Порядку викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 1999 року
N 321.
2. Загальний обсяг емісії казначейських векселів визначається Міністерством фінансів України.
3. Головні розпорядники бюджетних коштів щоквартально, не пізніше ніж за 10 днів до початку чергового кварталу, надають Головному управлінню Державного казначейства України (далі - ГУДКУ) реєстр кредиторів державного бюджету за встановленою формою (додаток 1) та лист про погашення заборгованості на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.99 N 321 "Про порядок викупу кредиторської і погашення дебіторської заборгованості держави з використанням казначейських векселів" (додаток 2).
4. Для здійснення викупу кредиторської заборгованості кредитор розпорядника бюджетних коштів емітує переказний вексель, платником за яким призначає відповідного розпорядника бюджетних коштів. Підставою для емітування такого векселя є кредиторська заборгованість розпорядника бюджетних коштів, підтверджена реєстром кредиторів державного бюджету, наданим відповідним головним розпорядником бюджетних коштів.
5. Викуп кредиторської заборгованості держави в її кредиторів здійснюється на підставі договору про викуп переказного векселя, який укладається з кредитором безпосередньо державним підприємством "Українське спеціалізоване фінансове підприємство" (далі - Укрспецфін) або уповноваженими ним юридичними особами.
Укрспецфін укладає з уповноваженими особами угоди, в яких визначаються умови викупу заборгованості.
6. Викуп переказних векселів здійснюється на біржових торгах, відповідно до встановлених правил та угод Укрспецфіну з відповідними біржами.
7. Підставою для викупу переказного векселя кредитора розпорядника бюджетних коштів є:
наявність підприємства, яке емітувало переказний вексель, у реєстрі кредиторів відповідного розпорядника бюджетних коштів;
заявка на продаж переказного векселя встановленої форми;
акт звірки розрахунків між розпорядником бюджетних коштів та кредитором бюджету за надані послуги, виконані роботи або отримані товари, завірений відповідним головним розпорядником бюджетних коштів (акт дійсний не більше одного місяця від дня його підписання головним розпорядником коштів, додаток 3);
документ, що підтверджує правові відносини між розпорядником бюджетних коштів та його кредитором (акт виконаних робіт, договір, рахунок-фактура тощо).
8. Після отримання заявок на продаж переказних векселів, випущених в рахунок погашення кредиторської заборгованості держави, Укрспецфін проводить їх перевірку (стосовно наявності вказаної заборгованості та лімітів фінансування) по відповідному розпоряднику бюджетних коштів.
9. Не менше одного разу на тиждень Укрспецфін надає ГУДКУ реєстр кредиторів державного бюджету, у яких викуплена заборгованість держави, за попередній період (додаток 4), підтверджений відповідними переказними векселями, на яких ним робиться індосамент про їх передачу ГУДКУ.
На підставі реєстру кредиторської заборгованості державного бюджету, викупленої Укрспецфіном за попередній період, та заяв головних розпорядників бюджетних коштів про погашення заборгованості на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.99
N 321, ГУДКУ готує проект рішення про забезпечення видатків казначейськими векселями (додаток 5) у межах тих лімітів фінансування головних розпорядників бюджетних коштів, які визначені в Державному бюджеті України. Проект рішення подається на затвердження заступнику Міністра фінансів - начальнику Головного управління Державного казначейства України.
На підставі вказаного рішення ГУДКУ передає Укрспецфіну за реєстрами казначейські векселі на суму погашеної заборгованості для подальшої реалізації їх.
Укрспецфін вносить до бази даних інформацію щодо фінансування відповідного розпорядника коштів (у розрізі конкретних бюджетних установ, з урахуванням коду території та кодів бюджетної класифікації).
10. Раз на місяць Укрспецфін направляє головним розпорядникам бюджетних коштів повідомлення про суму фінансування, оформленого казначейськими векселями.
Реєстри фінансування, проведеного шляхом використання казначейських векселів (додаток 6), та дані про касові видатки Укрспецфін в електронному вигляді направляє управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а останні - до відповідних відділень казначейства.
Крім того, Укрспецфін передає ГУДКУ розпорядження на проведення бухгалтерських операцій з виконання Державного бюджету (додаток 7) за видатками.
11. У реєстраційних картках розпорядників бюджетних коштів органи державного казначейства проводять ці операції за відповідними підрозділами бюджетної класифікації за окремою ознакою.
12. У щомісячних, квартальних та річних звітах розпорядники бюджетних коштів та органи державного казначейства відображають проведене казначейськими векселями фінансування в загальних сумах, виділяючи його окремо.
13. Укрспецфін реалізує казначейські векселі юридичним особам самостійно або через уповноважених осіб (банки або торговців цінними паперами) на біржових торгах відповідно до встановлених правил та угод Укрспецфіну з відповідними біржами.
Реалізація казначейських векселів може здійснюватись зі знижкою (дисконтом), розмір якої регулюється Укрспецфіном в залежності від кон'юнктури ринку.
Укрспецфін укладає з уповноваженими особами угоди, в яких визначаються умови реалізації казначейських векселів.
14. Юридичні особи, які придбали казначейські векселі, можуть передавати їх у рахунок погашення обов'язкових платежів до державного бюджету, а також передавати їх третім особам відповідно до законодавства.
15. Обіг казначейських векселів здійснюється шляхом індосації та надання кожному векселедержателю довідки про право володіння казначейськими векселями (додаток 8). Оригінал векселя зберігається в Укрспецфіні.
16. Факт передання казначейського векселя за індосаментом від Укрспецфіну третім особам, а також між третіми особами фіксується в електронному реєстрі обігу векселів, який веде Укрспецфін.
17. Запис в електронний реєстр про нового власника казначейського векселя та видача йому довідки про право володіння цим векселем здійснюються після надання Укрспецфіну:
- довідки попереднього власника про право володіння казначейським векселем;
- акта приймання-передачі казначейського векселя (додаток 9) від попереднього власника наступному.
18. Передання Головному управлінню Державного казначейства України казначейських векселів, прийнятих Укрспецфіном у рахунок погашення обов'язкових платежів до державного бюджету, здійснюється ним за дорученням векселедержателя. При цьому надходження до державного бюджету за конкретними видами видатків, які використовуються за цільовим призначенням, враховуються окремо.
19. Для погашення казначейського векселя Головним управлінням Державного казначейства України шляхом зарахування суми векселя у сплату його держателем обов'язкових платежів до державного бюджету останній власник цього векселя повинен подати такі документи:
а) заяву про погашення казначейського векселя (додаток 10);
б) акт приймання-передачі векселів для погашення (додаток 11) до Головного управління Державного казначейства України;
в) довідку про право володіння казначейським векселем (додаток 8);
г) довідку органу державної податкової служби про те, що вказаний векселедержатель є платником відповідного податку або аналогічну довідку іншого органу виконавчої влади, який веде облік виконання державного бюджету за доходами (довідка дійсна не більше 15-денного терміну).
20. Головне управління Державного казначейства України на підставі вищевказаних документів проводить погашення казначейських векселів та надсилає через Укрспецфін Державній податковій адміністрації України щоденні електронні реєстри погашених казначейських векселів в розрізі доходів (додаток 12).
Інформація про погашені казначейські векселі в електронному вигляді щоденно передається Укрспецфіном до бази даних ГУДКУ. Одночасно передається розпорядження на проведення зазначених операцій в обліку виконання державного бюджету за доходами (за формою додатка 7). При потребі корегування раніше введеної в базу даних інформації після закінчення звітного місяця, зміни вносяться в базу даних (з плюсом або мінусом) поточного місяця.
Щодекадно, не пізніше 5 діб після закінчення кожної декади (до 5-го, 15-го та 25-го числа кожного місяця), Укрспецфін надсилає Державній податковій адміністрації, Державній митній службі, а також іншим органам виконавчої влади, що ведуть облік виконання державного бюджету за доходами (в залежності від видів платежів, в оплату яких прийняті відповідні казначейські векселі), реєстри погашених векселів за відповідний період, підписані керівником та завірені печаткою ГУДКУ (за формою додатка 12). Такі ж реєстри в електронному вигляді Укрспецфін щодекадно направляє управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Прийнятий реєстр у електронному вигляді у той же день доводиться вказаними органами державної влади до відома підвідомчих організацій.
21. Після отримання електронною поштою реєстрів погашених векселів відповідні державні органи на місцях відображають в обліку їхні суми як сплату відповідного виду платежу до державного бюджету.
22. Органи державного казначейства та органи державної податкової служби на місцях ведуть зведений реєстр погашених векселів до виконання з щоденним, місячним та з початку року підведенням наростаючих підсумків.
23. Органи державної податкової служби у картках особових рахунків платників податків зарахування платежів обліковують датою погашення казначейського векселя.
При цьому повідомлення з терміном погашення векселя, що відноситься до попереднього звітного періоду, у картках особових рахунків платників податків обліковуються органами державної податкової служби за датою погашення казначейського векселя, але зміни до місячної та квартальної звітності не вносяться.
24. Укрспецфін проводить розмежування загальнодержавних обов'язкових платежів, які відповідно до законодавства розподіляються між державним та місцевим бюджетами, узагальнює їх суми в розрізі територій та щотижня надає ГУДКУ реєстр казначейських векселів, погашених у рахунок сплати тих податків, зборів та інших обов'язкових платежів до державного бюджету, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами (додаток 13), для віднесення цих сум на взаємні розрахунки між державним та місцевими бюджетами.
Про суми коштів, віднесених на взаємні розрахунки, Головне управління Державного казначейства України повідомляє відповідні обласні фінансові управління та управління державного казначейства, а останні, в свою чергу, - нижчестоящі органи. На основі цих повідомлень здійснюється контроль за проведенням розрахунків між бюджетами та відображенням їх у бухгалтерському обліку та звітності.
Повідомлення складаються на кожне 1-ше, 10-те, 20-те числа місяця на загальну проведену суму по області. В аналогічному порядку здійснюються розрахунки між республіканськими (Автономної Республіки Крим), обласними, міськими (міст Києва і Севастополя) бюджетами та бюджетами нижчого рівня.
25. Якщо на дату погашення казначейського векселя у рахунок сплати заборгованості за платежами до державного бюджету сума цієї заборгованості менша від суми, вказаної у реєстрі (у зв'язку з частковим погашенням платежів, яке відбулось після надання довідки про наявність відповідної податкової заборгованості), то відповідно до пункту 4 розділу 5 Інструкції про порядок видачі, обліку і погашення векселів Державного казначейства України, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 09.12.97
N 269 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.01.98 за N 3/2443, залишок суми погашеного казначейського векселя зараховується в наступну сплату обов'язкових платежів до державного бюджету і поверненню не підлягає.
26. Органи державного казначейства та органи державної податкової служби на місцях не включають у звіти про надходження платежів до Державного бюджету України суми казначейських векселів, погашених у рахунок сплати податкової заборгованості, в таких випадках:
26.1. У разі одержання реєстру з повідомленнями про платників податків, які не зареєстровані на вказаній у реєстрі території, органи державного казначейства та органи державної податкової служби зобов'язані повідомити ДПА України та ГУДК України про виключення вказаних повідомлень з наданих реєстрів. Виключення вказаних повідомлень з наданих реєстрів повинно знайти відображення зі знаком (-) у одному з наступних реєстрів за первинним місцем його надання та зі знаком (+) за уточненим місцем реєстрації підприємства.
26.2. У разі наявності в реєстрі повідомлень про прийняття казначейського векселя в рахунок сплати платежів щодо платника податків, якому органом державної податкової служби не надавалася довідка, органи державної податкової служби повертають зазначені повідомлення на доопрацювання Головному управлінню Державного казначейства України.
27. Звірка даних про надходження коштів до державного бюджету шляхом погашення казначейських векселів у рахунок сплати податкової заборгованості здійснюється органами державного казначейства та органами державної податкової служби згідно з установленим порядком.
Заступник міністра фінансів - начальник Головного управління Державного казначейства України | П.Г.Петрашко |
Додаток 1
до Інструкції про застосування Порядку
викупу кредиторської і погашення
дебіторської заборгованості держави з
використанням казначейських векселів
Затверджую
Керівник головного
розпорядника бюджетних коштів
______________________________
(підпис, прізвище та ініціали)
Реєстр
кредиторів (постачальників товарів, виконавців робіт, послуг)
______________________________________________________
(назва головного розпорядника бюджетних коштів)
станом на "___" ____________ 1999 р.
----------------------------------------------------------------------------------
| N |Ідентифі-|Назва |Назва |Ідентифіка-|Код |Коди бюджетної|Сума |При- |
|з/п|каційний |креди-|бюджетних|ційний код |території|класифікації |забор-|мітка|
| |код кре- |тора |установ, |бюджетних |бюджетних|--------------|гова- | |
| |дитора | |які |установ |установ |КФК|КВК| КЕКВ |ності | |
| | | |отримали | | | | | | | |
|---+---------+------+---------+-----------+---------+---+---+------+------+-----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
----------------------------------------------------------------------------------
Разом _________________________________
(сума літерами)
Керівник фінансової служби _____________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Головний бухгалтер _____________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
Додаток 2
до Інструкції про застосування Порядку
викупу кредиторської і погашення
дебіторської заборгованості держави з
використанням казначейських векселів
___________ N _____________
Заступнику Міністра фінансів -
начальнику Головного управління
Державного казначейства України
Прошу розглянути питання щодо погашення в рахунок
фінансування з Державного бюджету заборгованості
__________________________________________________________________
(назва головного розпорядника бюджетних коштів)
перед кредиторами на умовах, визначених постановою Кабінету
Міністрів України від 06.03.99 N 321, на загальну суму
___________________ невикористаного ліміту за ____ місяців 1999 р.
за такими кодами бюджетної класифікації:
Керівник
Додаток 3
до Інструкції про застосування Порядку
викупу кредиторської і погашення
дебіторської заборгованості держави з
використанням казначейських векселів
Акт
звірки розрахунків між __________________________________________
______________________________________________________________ та
(назва й місцезнаходження господарської організації)
розпорядником коштів державного бюджету _________________________
(назва бюджетної установи)
за надані товари (роботи, послуги).
Згідно з показниками обліку та затвердженими тарифами й цінами
станом на "___"____________ 199_ р. рахується кредиторська
заборгованість
за ______________________________________________________________
_________________________________________________________________
(назва господарської організації - кредитора)
за надання _____________________________________________________,
(назва конкретного товару, виду роботи, послуги)
яка станом на ___________________________________________________
(дата оформлення акта звірки розрахунків)
залишилась непогашеною і складає __________________ грн.
_________________________________________________________________
(сума літерами)
у тому числі:
-----------------------------------------------------------------
| Назва кредитора | Сума (грн.) | Примітка |
|------------------------+-------------------+------------------|
| 1 | 2 | 3 |
|------------------------+-------------------+------------------|
|------------------------+-------------------+------------------|
|------------------------+-------------------+------------------|
|ВСЬОГО | | |
-----------------------------------------------------------------
Коди* бюджетної установи: функціональний (КФК) __________________
відомства (КВК) _______________________
економічний (КЕКВ) ____________________
області _______________________________
ЗКПО __________________________________
Керівник Керівник
_______________________ _______________________
(підпис) (підпис)
Головний бухгалтер Головний бухгалтер
_______________________ _______________________
(підпис) (підпис)
М.П. М.П.
_______________
* Заповнюється тільки бюджетною установою (розпорядником коштів).
................Перейти до повного тексту