1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.03.2012 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 квітня 2012 р.
за № 560/20873
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 177 від 12.03.2016 )
Про затвердження Порядку присвоєння спеціальних звань та подання матеріалів для їх присвоєння
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства внутрішніх справ № 508 від 05.06.2012 № 933 від 30.09.2013 )
Відповідно до розділу ІІІ Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року № 114 (зі змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок присвоєння спеціальних звань та подання матеріалів для їх присвоєння, що додається.
2. Департаменту кадрового забезпечення (Дивак М.М.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра-керівника апарату Лекаря С.І.
4. Цей наказ оголосити працівникам органів і підрозділів внутрішніх справ України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр
генерал внутрішньої
служби України
В.Ю. Захарченко
ПОГОДЖЕНО:

Голова професійної спілки атестованих працівників
органів внутрішніх справ України



А.С. Онищук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
21.03.2012 № 218
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 квітня 2012 р.
за № 560/20873
ПОРЯДОК
присвоєння спеціальних звань та подання матеріалів для їх присвоєння
І. Загальні вимоги щодо порядку присвоєння спеціальних звань
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29 липня 1991 року № 114 (далі - Положення про проходження служби) та визначає умови присвоєння перших спеціальних звань особам, прийнятим на службу в органи внутрішніх справ, та чергових спеціальних звань особам начальницького складу, перелік необхідних документів та строки їх подання.
1.2. Спеціальні звання залежно від категорії осіб, яким вони присвоюються, поділяються на перші та чергові.
1.3. Перші спеціальні звання начальницького складу органів внутрішніх справ присвоюються особам, уперше прийнятим або переведеним на службу в органи внутрішніх справ з міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів з наявним військовим або іншим спеціальним званням у порядку переатестування, за винятком осіб, які раніше проходили службу в системі МВС України і були відряджені до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів для подальшого проходження служби. Такі особи зараховуються в кадри МВС України у наявному військовому чи спеціальному званні з подальшим переатестуванням.
1.4. Чергові спеціальні звання присвоюються особам начальницького складу органів внутрішніх справ, особам, переведеним з міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, у штатних розписах яких передбачені посади, що заміщуються особами начальницького складу, за умови відповідності спеціального звання, до присвоєння якого подається особа, спеціальному званню, передбаченому штатним розписом, а також достроково та на один ступінь вище звання, передбаченого штатним розписом, відповідно до пункту 35 Положення про проходження служби.
1.5. Строки вислуги в спеціальних званнях молодшого, середнього та старшого начальницького складу встановлені пунктами 29 та 34 Положення про проходження служби.
1.6. Перші спеціальні звання рядового складу присвоюються:
1.6.1. Уперше прийнятим на службу в органи внутрішніх справ і зарахованим на денну форму навчання вищих навчальних закладів (далі - ВНЗ) системи МВС України особам, які не мають по запасу військових звань сержантського чи старшинського складу, або спеціальних звань молодшого начальницького складу міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів - одночасно з призначенням на посаду або зарахуванням на навчання.
1.6.2. Особам, які вперше прийняті на службу в органи внутрішніх справ з призначенням на посади молодшого начальницького складу і не мають по запасу військового звання сержантського чи старшинського складу, або спеціального звання молодшого начальницького складу міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, у яких законодавством такі звання передбачені, - до закінчення курсів початкової підготовки.
1.7. Перше спеціальне звання молодшого начальницького складу присвоюється:
1.7.1. Особам, яким при прийомі на службу було присвоєно звання рядового складу, - після закінчення курсів початкової підготовки.
1.7.2. Особам, які вперше прийняті на службу в органи внутрішніх справ і призначені на посади молодшого начальницького складу чи зараховані на денну форму навчання у ВНЗ системи МВС України і мають по запасу військове звання сержантського чи старшинського складу, або раніше їм було присвоєно спеціальне звання молодшого начальницького складу міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, у яких законодавством такі звання передбачені, - одночасно з призначенням на відповідні посади або зарахуванням на денну форму навчання.
1.7.3. Особам, які вперше прийняті на службу в органи внутрішніх справ на посади середнього та старшого начальницького складу, до закінчення проходження початкової підготовки у ВНЗ системи МВС України та училищах професійної підготовки незалежно від наявного військового або спеціального звання присвоюється спеціальне звання молодшого начальницького складу - старшина міліції.
1.8. Особам, які раніше проходили службу в органах внутрішніх справ і мали спеціальні звання молодшого начальницького складу, у разі повторного прийому на службу в органи внутрішніх справ або зарахування на навчання до ВНЗ системи МВС України присвоюється спеціальне звання, яке їм було присвоєно до звільнення.
1.9. Перше спеціальне звання рядового або молодшого начальницького складу, що присвоюється особі, оголошується наказом по особовому складу, яким вона прийнята на службу та призначена на відповідну посаду або зарахована на навчання до ВНЗ системи МВС України.
1.10. Особи, які раніше проходили службу в органах внутрішніх справ на посадах середнього, старшого начальницького складу, у разі повторного прийому на службу, зараховуються в кадри МВС України Міністром внутрішніх справ України, або особою, яка виконує його обов'язки, у спеціальних званнях, які вони мали перед звільненням, про що видається відповідний наказ.
1.11. Особам, які раніше проходили службу в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, правоохоронних органах, особовому складу яких відповідно до законодавства присвоюються військові чи спеціальні звання і приймаються на службу в органи внутрішніх справ, після проходження початкової підготовки присвоюються спеціальні звання, відповідні тим, які вони мали за попереднім місцем проходження служби в порядку переатестування.
1.12. Чергові спеціальні звання особам, зазначеним у пунктах 1.10 та 1.11 цього розділу, присвоюються з урахуванням сукупності строку перебування в наявному спеціальному (військовому) званні до звільнення (переведення до МВС України) та строку перебування в цьому званні після зарахування до кадрів МВС України.
1.13. Особам, указаним у пунктах 1.10 та 1.11 цього розділу, спеціальні звання середнього та старшого начальницького складу присвоюються Міністром внутрішніх справ України.
1.14. Особи, які знову приймаються на службу або переведені до МВС України з міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, ураховуючи їх досвід роботи, рівень професійної підготовки, призначені на посади, за якими згідно зі штатним розписом передбачені вищі граничні звання, у разі закінчення строку перебування в наявному званні, можуть бути подані до зарахування в кадри МВС України з одночасним присвоєнням чергового спеціального звання.
1.15. Позбавлення спеціального звання за вироком суду, що набрав законної сили:
осіб молодшого начальницького складу головних управлінь, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідних установ, ВНЗ системи МВС України здійснюється за наказом начальника головного управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, області, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідної установи, ректора ВНЗ системи МВС України або особи, яка виконує його обов'язки;
осіб середнього та старшого начальницького складу головних управлінь, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідних установ, ВНЗ системи МВС України за наказом Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов'язки;
осіб молодшого, середнього та старшого начальницького складу структурних підрозділів апарату МВС України за наказом Міністра внутрішніх справ України або особи, яка виконує його обов'язки.
Для підготовки проекту наказу про позбавлення спеціального звання осіб молодшого, середнього та старшого начальницького складу в підрозділ з кадрового забезпечення апарату МВС України, головних управлінь, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідних установ, ВНЗ системи МВС України подаються подання щодо позбавлення спеціального звання (додаток 1 ), та завірена належним чином копія вироку суду.
Подання про позбавлення спеціального звання готується структурним підрозділом апарату МВС України, головного управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідною установою, ВНЗ системи МВС України, у якому (якій) проходить службу особа молодшого, середнього та старшого начальницького складу органів внутрішніх справ.
Копія вироку суду та подання про позбавлення спеціального звання осіб молодшого, середнього та старшого начальницького складу структурних підрозділів апарату МВС України, осіб середнього та старшого начальницького складу головних управлінь, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідних установ, ВНЗ системи МВС України для видання наказу МВС України про позбавлення спеціального звання направляються до Департаменту кадрового забезпечення в 10-денний строк з дня отримання копії вироку суду.
У місячний строк з дня отримання копії вироку суду апарат МВС України, головні управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, науково-дослідні установи, ВНЗ системи МВС України, якими видано накази про позбавлення спеціального звання осіб молодшого, середнього та старшого начальницького складу, повідомляють суд про виконання вироку суду.
( Пункт 1.15 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 508 від 05.06.2012; в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 933 від 30.09.2013 )
ІІ. Подання матеріалів для присвоєння спеціальних звань до Департаменту кадрового забезпечення МВС України

................
Перейти до повного тексту