- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 квітня 2016 р.
за № 498/28628
Про затвердження Порядку присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань
Відповідно до статей
81 -
85 Закону України
"Про Національну поліцію" та з метою визначення порядку присвоєння спеціальних звань поліції, подання матеріалів для їх присвоєння, а також позбавлення спеціальних звань
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань, що додається.
3. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: Голова Національної поліції України підполковник поліції Голова Спільного представницького органу об'єднань профспілок Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні |
Х. Деканоідзе Г.В. Осовий О. Мірошниченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
12.03.2016 № 177
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 квітня 2016 р.
за № 498/28628
ПОРЯДОК
присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань
I. Загальні положення
1. Цей Порядок, розроблений відповідно до статей
81 -
85 Закону України
"Про Національну поліцію" , визначає умови присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань, перелік необхідних для цього документів та строки їх подання.
2. Первинні спеціальні звання середнього складу поліції присвоюються особам, уперше прийнятим на службу в поліцію, які не мають військових звань офіцерського складу запасу або спеціальних звань середнього складу інших органів державної влади з призначенням на посаду, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та оголошуються наказом по особовому складу.
3. Первинні спеціальні звання поліції присвоюються особам, уперше прийнятим або переведеним на службу в поліцію з інших органів державної влади, з наявним військовим або іншим спеціальним званням у порядку переатестування, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації).
Особи, які раніше проходили службу в системі органів внутрішніх справ України та поліції і були відряджені до інших органів державної влади для подальшого проходження служби, зараховуються в кадри поліції в наявному військовому чи спеціальному званні з подальшим переатестуванням.
4. Особам, які мають військові звання сержантського чи старшинського складу, спеціальні звання молодшого начальницького складу, вищі від військового звання старшого сержанта (головного старшини), або спеціальне звання старшого сержанта, при прийомі на службу в поліцію присвоюється спеціальне звання старшого сержанта поліції.
5. Первинні спеціальні звання особам, зазначеним у пунктах 2, 3 цього розділу, присвоює Голова Національної поліції України.
6. Первинні звання молодшого складу поліції присвоюються керівниками органів поліції, керівниками навчальних закладів, які здійснюють підготовку поліцейських, та установ поліції, які приймають рішення про прийняття на службу в поліцію.
7. Первинні спеціальні звання поліції присвоюються особам наказом по особовому складу, яким вони прийняті на службу і призначені на відповідні посади.
8. Строки вислуги в спеціальних званнях поліції:
капрал поліції - 1 рік;
сержант поліції - 3 роки;
молодший лейтенант поліції - 1 рік;
лейтенант поліції - 2 роки;
старший лейтенант поліції - 3 роки;
капітан поліції - 4 роки;
майор поліції - 4 роки;
підполковник поліції - 5 років.
10. Міністр внутрішніх справ України присвоює спеціальні звання поліції молодшого, середнього складу поліції до полковника поліції включно, Голові Національної поліції України та керівникам вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських.
11. Присвоєння чергових спеціальних звань поліції поліцейським, прикомандированим або відрядженим із залишенням у кадрах поліції, здійснюється відповідно до частини восьмої статті
83 Закону України
"Про Національну поліцію" .
12. Подання про присвоєння первинних спеціальних звань поліції особам, які проходять службу на посадах молодшого складу поліції, готуються кадровими підрозділами органів та підрозділів поліції для підготовки наказу по особовому складу.
13. Подання про присвоєння первинних спеціальних звань поліції особам, які проходять службу на посадах молодшого та середнього складу в апараті Національної поліції України, готуються працівниками кадрового забезпечення структурних підрозділів, у яких вони проходять службу.
14. Подання про присвоєння чергових спеціальних звань поліції особам, які проходять службу на посадах молодшого та середнього складу поліції, готуються кадровими підрозділами органів та підрозділів поліції для підготовки наказу по особовому складу.
15. Наказ про присвоєння спеціальних звань поліції видається один раз на місяць в останній робочий день місяця.
16. Відповідно до частини третьої статті
83 Закону України
"Про Національну поліцію" строк вислуги в спеціальному званні обчислюється від дня підписання наказу про присвоєння звання.
ІІ. Подання матеріалів для присвоєння спеціальних звань поліції до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України
1. Для присвоєння спеціального звання "полковник поліції", а також первинних спеціальних звань середнього складу поліції, чергових спеціальних звань, за сукупністю строків перебування в спеціальному званні, у порядку переатестування, зарахування на службу в поліції до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України надсилається подання про присвоєння спеціального звання поліції (додаток 1), у якому зазначається:
1) у разі присвоєння первинного спеціального звання молодшого та середнього складу поліції - інформація про зняття з військового обліку або надання відстрочки на період проходження служби в поліції, закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та результати висновку військово-лікарської комісії;
2) у разі присвоєння первинного спеціального звання поліції, спеціального звання полковника поліції, спеціального звання достроково (дострокового спеціального звання посмертно), за сукупністю строків перебування в наявному спеціальному (військовому) званні, у порядку переатестування, а також зарахування до кадрів поліції - усі посади з початку трудової діяльності, проходження служби, навчання на денних відділеннях навчальних закладів та причини перерв.
2. У разі присвоєння чергового спеціального звання поліції достроково або на один ступінь вище звання, передбаченого займаною штатною посадою, у порядку заохочення (окрім дострокового присвоєння спеціального звання посмертно) подання узгоджується підрозділом внутрішньої безпеки.
................Перейти до повного тексту