1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 447 від 12.06.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2001 р.
за N 543/5734
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 401 від 08.05.2008 )
Про затвердження Положення про апробацію навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів
Відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 N 1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" та з метою поліпшення якості навчально-методичної літератури, її відповідності вимогам навчальних програм і Державного стандарту загальної середньої освіти в Україні, сучасним засадам навчання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про апробацію навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів (додається).
2. Науково-методичному центру середньої освіти (Завалевський Ю.І.):
2.1. Організувати проведення апробації навчальної літератури відповідно до затвердженого Положення.
2.2. У двомісячний термін розробити типові угоди щодо проведення апробації та орієнтовний кошторис витрат на її проведення згідно з чинним законодавством.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Огнев'юка В.О.
Міністр В.Г.Кремень
Затверджено
Наказ Міністерства
освіти і науки України
12 червня 2001 р. N 447
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2001 р.
за N 543/5734
Положення про апробацію навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів
Це Положення визначає зміст і порядок організаційної та науково-методичної роботи в системі загальної середньої освіти України, його відповідність психолого-педагогічним, дидактичним і методичним вимогам. Воно грунтується на положеннях і нормах Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про видавничу справу", "Про авторське право і суміжні права" та інших нормативно-правових актів, які регламентують діяльність Міністерства освіти і науки України щодо науково-методичного забезпечення системи загальної середньої освіти України.
1. Загальні положення
1.1. Апробація навчальної літератури в системі загальної середньої освіти - це процес перевірки якості навчальної літератури, який має на меті схвалення (відхилення) навчальних видань як таких, що відповідають (не відповідають) вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти, основним принципам навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, віковим особливостям учнів.
1.2. Апробація здійснюється за наказом Міністерства освіти і науки України, який видається до початку навчального року і визначає:
- перелік навчальної літератури, що підлягає апробації (назва видання, його призначення, автори, видавництво, рік видання);
- термін апробації;
- відповідальних за проведення апробації та узагальнення її результатів;
- регіони, де відбуватиметься апробація;
- кількість об'єктів апробації (шкіл, класів, учнів).
1.3. Апробації підлягають:
- експериментальні програми (у комплексі з навчально-методичним забезпеченням, створеним для реалізації змісту цих програм);
- пробні підручники і навчальні посібники, видані за діючими навчальними програмами;
- інші навчальні видання, яким передбачається надавати гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України".
1.4. Організаційні та науково-методичні заходи щодо апробації здійснюють: Науково-методичний центр середньої освіти Міністерства освіти і науки України (далі - НМЦ середньої освіти), Міністерство освіти і науки України спільно з науковими підрозділами Академії педагогічних наук України (далі - АПН), обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, іншими науково-педагогічними і методичними установами.
1.5. Навчальній літературі, яка за результатами апробації отримала позитивну оцінку, рішенням колегії Міністерства освіти і науки України надається гриф "Затверджено Міністерством освіти і науки України".
1.6. Апробація здійснюється на договірних засадах згідно з чинним законодавством за кошти фізичних або юридичних осіб (видавництв, авторів, навчальних закладів, фондів, інших установ і організацій), що ініціюють апробацію. Кошторис видатків на апробацію узгоджується між сторонами при укладанні угоди і є невід'ємною її складовою. Апробація навчальної літератури може фінансуватися з інших джерел за погодженням сторін.

................
Перейти до повного тексту