1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
10.05.2007 N 7288
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2007 р.
за N 539/13806
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови Національного банку N 107 від 28.07.2020 )
Про затвердження Змін до Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами
Відповідно до статті 10 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та з метою упорядкування вимог до здійснення фінансового моніторингу суб'єктами первинного фінансового моніторингу Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України
ПОСТАНОВИЛА:
1. Затвердити Зміни до Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 05.08.2003 N 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.2003 за N 715/8036, що додаються.
2. Фінансовим установам, а також суб'єктам господарювання, які за своїм статусом не є фінансовими установами, але надають фінансові послуги, у місячний термін привести свої внутрішні документи у відповідність до цього розпорядження.
3. Юридичному департаменту забезпечити подання цього розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення роботи керівника забезпечити публікацію цього розпорядження в засобах масової інформації після державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника Голови.
Голова Комісії В.Альошин
Протокол засідання Комісії
N 323 від 10.05.2007 року
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
фінансового моніторінгу України
В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва


С.Г.Гуржій


К.Ващенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
10.05.2007 N 7588
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 травня 2007 р.
за N 539/13806
ЗМІНИ
до Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами
1. Абзац одинадцятий розділу 1 "Загальні положення" після слів "фінансові установи" доповнити словами "та їх відокремлені підрозділи".
2. Абзац третій пункту 2.1.2 після слова "обов'язків" доповнити словами в дужках "(відрядження, хвороба, відпустка тощо)".
3. У пункті 2.1.4 слова "Державний департамент фінансового моніторингу (далі - Держфінмоніторинг)" замінити словами "Державний комітет фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг України)".
4. Пункт 2.1.5 викласти в такій редакції:
"2.1.5. Установа зобов'язана повідомити Держфінмоніторинг України про призначення або звільнення відповідального працівника (або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки) протягом трьох робочих днів з моменту його призначення, тимчасового призначення або звільнення.
На момент здійснення першої фінансової операції у новоствореній установі (відокремленому підрозділі) має бути призначено відповідального працівника.
Повідомлення про призначення або звільнення відповідального працівника (або особи, яка тимчасово виконує його обов'язки) подається у формі N 1-ФМ, визначеній наказом Держфінмоніторингу України від 13.05.2003 N 48, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.05.2003 за N 394/7715".
5. Пункт 2.1.6 викласти в такій редакції:
"2.1.6. У разі наявності в установі відокремлених підрозділів за поданням керівника відокремленого підрозділу керівник установи призначає відповідального працівника установи у відокремленому підрозділі. Відповідальний працівник установи у відокремленому підрозділі підзвітний тільки керівникові установи. Установа зобов'язана повідомити Держфінмоніторинг України про призначення або звільнення відповідального працівника установи у відокремленому підрозділі (або особи, що тимчасово виконує його обов'язки) протягом трьох робочих днів з моменту його призначення, тимчасового призначення або звільнення.
У разі недоцільності введення окремої посади відповідальним працівником установи у відокремленому підрозділі може призначатися керівник або інша посадова особа відокремленого підрозділу установи".
6. Абзац другий пункту 2.2.3 викласти в такій редакції:
"Не може бути призначена відповідальним працівником особа:
яка має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законодавством порядку;
з якою в установи відсутні трудові відносини".
7. Пункт 2.4.2 після слів "працівники установи" доповнити словами "що беруть участь у здійсненні або в забезпеченні здійснення фінансової операції".
8. У пункті 2.4.3 слово "Усі" виключити.
9. Пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. Для забезпечення виконання вимог законодавства України з питань запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму установи зобов'язані розробляти і реалізовувати програми здійснення фінансового моніторингу, що затверджуються керівником установи за поданням відповідального працівника.
Програма розробляється відповідно до законодавства у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму.
Програма є внутрішнім документом установи, який містить план запровадження комплексу заходів з організації проведення в установі фінансового моніторингу з урахуванням специфіки діяльності установи, у тому числі того, що здійснюється її відокремленими підрозділами, та план проведення перевірок виконання зазначених заходів.
У програмі повинні бути відображені такі заходи:
розробка та постійний перегляд критеріїв оцінки ризику проведення клієнтом операцій з легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом;
ознайомлення працівників установи із законодавством України з питань запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму;
ознайомлення працівників установи з порядком підготовки та подання відповідальному працівнику інформації, необхідної для прийняття рішення про інформування Держфінмоніторингу України та правоохоронних органів;
ознайомлення працівників установи з порядком збору та зберігання документів, які стосуються фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу;
ознайомлення працівників установи з вимогами щодо забезпечення конфіденційності інформації про фінансові операції, які підлягають фінансовому моніторингу та можуть бути пов'язані, мати відношення або призначатися для фінансування тероризму;

................
Перейти до повного тексту