- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ’ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
РІШЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 квітня 2018 р.
за № 528/31980
( Рішення втратило чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку
№ 109 від 13.07.2022 )
Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку
Відповідно до
статті 18 Закону України "Про телекомунікації", пункту 2 частини першої
статті 10 Закону України "Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Методику визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку, що додається.
2. Департаменту економічного аналізу разом з Департаментом правового забезпечення в установленому законодавством порядку подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова НКРЗІ |
О. Животовський |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної регуляторної служби України Голова Антимонопольного комітету України |
К.М. Ляпіна Ю. Терентьєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сфері
зв’язку та інформатизації
10.04.2018 № 203
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 квітня 2018 р.
за № 528/31980
МЕТОДИКА
визначення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку
I. Загальні положення
1. Ця Методика визначає механізм формування та встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку (далі - ККЕ) та поширюється на об’єкти доступу всіх форм власності.
2. Дія цієї Методики поширюється на відносини між власниками (володільцями) кабельної каналізації електрозв’язку, які не є операторами, провайдерами телекомунікацій (далі - власник), та іншими суб’єктами господарювання (операторами, провайдерами телекомунікацій або уповноваженими ними особами) (далі - замовник), що виникають під час здійснення доступу до елементів інфраструктури кабельної каналізації електрозв’язку.
ІІ. Формування плати за доступ до елементів інфраструктури ККЕ
1. Плата за доступ до елементів інфраструктури ККЕ може складатися з одноразової та/або періодичної плати.
2. Одноразовою платою за доступ до елементів інфраструктури ККЕ є плата за розроблення та видачу технічних умов з доступу (далі - ТУ), що розраховується відповідно до цієї Методики та встановлюється власником, а замовник сплачує її одноразово.
3. Періодичною платою за доступ до елементів інфраструктури ККЕ є плата за доступ до елементів інфраструктури ККЕ, що відшкодовує додаткові витрати власника на утримання елементів інфраструктури ККЕ, пов’язані з наданим замовнику доступом, розраховується відповідно до цієї Методики та встановлюється у договорі з доступу, а замовник сплачує її щомісяця.
Періодична плата встановлюється виключно за наявності додаткових витрат власника на утримання елементів інфраструктури ККЕ, пов’язаних із наданим доступом.
4. До складу додаткових витрат для розрахунку періодичної плати включаються прямі витрати на утримання елементів інфраструктури ККЕ, пов’язаних із наданим доступом, за умов документального підтвердження, а саме:
витрати, пов’язані з придбанням та використанням матеріалів, запасних частин, комплектувальних виробів та інших матеріалів, необхідних для забезпечення доступу замовників до елементів інфраструктури ККЕ;
витрати на оплату праці, в тому числі оплата праці за розцінками, тарифами та окладами, премії та заохочення, компенсаційні виплати, оплата відпусток, інші виплати з оплати праці персоналу, безпосередньо задіяного у наданні доступу замовників до елементів інфраструктури ККЕ;
інші витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до надання доступу замовників до елементів інфраструктури ККЕ, зокрема суми внесків на соціальні заходи від заробітної плати, віднесеної до прямих витрат.
5. До складу додаткових витрат із надання доступу до елементів інфраструктури ККЕ не може бути включено:
суми безнадійної дебіторської заборгованості та відрахування до резерву сумнівних боргів;
суми неустойки (штраф, пеня);
суми нестачі та втрат від псування цінностей, у тому числі за рішенням суду;
витрати, пов’язані з купівлею-продажем іноземної валюти;
суми спонсорської та благодійної допомоги;
втрати від знецінення запасів;
витрати на утримання об’єктів соціально-культурного призначення;
витрати на добровільне страхування майна та працівників;
витрати від списання недоамортизованих основних засобів;
вартість реалізованих виробничих запасів;
витрати, пов’язані із зменшенням власного капіталу.
6. Визначення плати за доступ потребує розподілу витрат за узагальненими статтями витрат із кожного виду послуг, у тому числі на забезпечення доступу до елементів інфраструктури ККЕ, який здійснює власник на основі даних бухгалтерського обліку (економічно обґрунтованих витрат).
За власною ініціативою власник може впроваджувати роздільний облік витрат за видами послуг відповідно до вимог законодавства у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
7. Забороняється встановлення додаткової плати за доступ до елементів інфраструктури ККЕ після укладення відповідного договору з доступу відповідно до частини дев’ятої
статті 17 Закону України "Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж".
ІІІ. Визначення одноразової плати
1. Визначення одноразової плати здійснюється так:
1) розмір одноразової плати розраховується, виходячи з витрат на оплату праці, сум внесків на соціальні заходи без урахування витрат власника, пов’язаних із використанням транспортних засобів для виконання робіт із виїздом на місце, які замовник відшкодовує додатково;
2) одиницею калькулювання одноразової плати є одна людино-година;
3) перелік робіт, що мають бути враховані для визначення одноразової плати за доступ, визначено додатком 1 до цієї Методики;
4) розмір одноразової плати розраховується відповідно до встановленого нормативного часу виконання робіт, що визначено Граничними тарифами на надання в користування кабельної каналізації електрозв’язку операторів телекомунікацій, затвердженими рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Розмір одноразової плати (Под ) встановлюється на рівні собівартості послуги з розроблення та видачі ТУ:
Под = С,
де |
С |
- |
собівартість послуги з розроблення та видачі ТУ. |
Розмір одноразової плати (Под ) не може перевищувати 50% мінімальної заробітної плати:
де |
к = 50% (визначено пунктом 1 частини сьомої статті 17 Закону України "Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж"); |
|
ЗПмін |
- |
розмір мінімальної заробітної плати, визначений законом, станом на 01 січня поточного року. |
................Перейти до повного тексту