1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
11.04.2006 N 282
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 квітня 2006 р.
за N 499/12373
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 200 від 22.03.2016 )
Про затвердження Інструкції про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків та аварій у Державній прикордонній службі України
Відповідно до Закону України "Про Державну прикордонну службу України" та з метою встановлення єдиного порядку розслідування та обліку нещасних випадків та аварій у Державній прикордонній службі України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків та аварій у Державній прикордонній службі України (додається).
2. Заступникам Голови Державної прикордонної служби України, начальникам регіональних управлінь, органів Морської охорони, органів охорони державного кордону, розвідувального органу Адміністрації Державної прикордонної служби України, навчальних закладів, науково-дослідних установ та органів забезпечення Державної прикордонної служби України забезпечити виконання цієї Інструкції.
3. Наказ довести до відома заінтересованих посадових осіб Державної прикордонної служби України.
Голова Державної
прикордонної служби
України
генерал-полковник
ПОГОДЖЕНО:
Міністр України
з питань надзвичайних
ситуацій та у справах
захисту населення
від наслідків
Чорнобильської катастрофи



М.М.Литвин






В.І.Балога
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
11.04.2006 N 282
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 квітня 2006 р.
за N 499/12373
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків та аварій у Державній прикордонній службі України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, які сталися з військовослужбовцями Адміністрації Державної прикордонної служби України, регіональних управлінь, Морської охорони, органів охорони державного кордону, розвідувального органу Адміністрації Державної прикордонної служби України, навчальних закладів, науково-дослідних установ та органів забезпечення Державної прикордонної служби України (далі - органи Держприкордонслужби України) у період проходження ними військової служби, та аварій на об'єктах органів Держприкордонслужби України.
Дія цієї Інструкції не поширюється на осіб, які працюють за трудовими договорами в органах Держприкордонслужби України. Розслідування та облік нещасних випадків, що сталися з цими особами, проводяться згідно з Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1112.
2. Розслідування та облік нещасних випадків
2.1. Розслідування проводиться у разі раптового погіршення стану здоров'я військовослужбовця, одержання ним поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, одержання теплового удару, опіку, обмороження, у разі утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень унаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани тощо), контакту з представниками тваринного і рослинного світу, що призвели до втрати військовослужбовцем працездатності на один робочий день чи більше, а також у разі смерті військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби (далі - нещасні випадки).
2.2. Про кожний нещасний випадок потерпілий або особа, яка його виявила, чи свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу (начальника підрозділу, служби, відділу) органу Держприкордонслужби України (далі - начальник підрозділу органу Держприкордонслужби України) і вжити заходів для надання необхідної допомоги потерпілому.
У разі настання нещасного випадку начальник підрозділу органу Держприкордонслужби України зобов'язаний:
терміново організувати надання першої медичної допомоги потерпілому, забезпечити у разі необхідності його доставку до лікувально-профілактичного закладу;
доповісти про те, що сталося, начальнику органу Держприкордонслужби України;
зберегти до прибуття комісії з розслідування (комісії зі спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на місці нещасного випадку та устаткування у такому стані, у якому вони були на момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров'ю інших осіб і не призведе до більш тяжких наслідків), а також ужити заходів до недопущення подібних випадків.
2.3. Начальник органу Держприкордонслужби України, одержавши повідомлення про нещасний випадок (крім випадків, передбачених пунктом 3.2 цієї Інструкції), зобов'язаний негайно:
2.3.1. Повідомити про нещасний випадок:
керівництво вищого органу Держприкордонслужби України;
керівництво іншого органу Держприкордонслужби України, якщо потерпілий є військовослужбовцем іншого органу Держприкордонслужби України;
службу технічного нагляду та охорони праці Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України;
службу пожежної безпеки Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України - у разі нещасного випадку, що стався внаслідок пожежі.
2.3.2. Призначити письмовим наказом комісію з розслідування нещасного випадку (далі - комісія) у складі не менше ніж три особи та забезпечити проведення розслідування.
2.4. До складу комісії включаються спеціаліст служби технічного нагляду та охорони праці або посадова особа, на яку покладено виконання функцій спеціаліста з питань охорони праці, начальник підрозділу органу Держприкордонслужби України, де стався нещасний випадок, та залежно від того, з чим пов'язаний нещасний випадок, фахівець відповідної служби (пожежної, автобронетанкової, охорони здоров'я тощо).
До складу комісії не може включатися керівник робіт, який безпосередньо відповідає за стан охорони праці на робочому місці, де стався нещасний випадок.
Головою комісії призначається посадова особа за рішенням начальника органу Держприкордонслужби України.
Потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, не включається до складу комісії, але має право брати участь у її засіданнях, висловлювати свої пропозиції, додавати до матеріалів розслідування документи, що стосуються нещасного випадку, давати відповідні пояснення, у тому числі викладати в усній і письмовій формі особисту думку щодо обставин і причин нещасного випадку та одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування.
Члени комісії мають право одержувати письмові та усні пояснення від посадових осіб та інших військовослужбовців органу Держприкордонслужби України, а також проводити опитування потерпілих та свідків нещасного випадку.
2.5. Під час розслідування нещасного випадку, яке проводиться протягом трьох діб, комісія зобов'язана:
обстежити місце нещасного випадку, одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо, опитати свідків нещасного випадку та причетних до нього осіб;
визначити відповідність умов праці та її безпеки вимогам нормативно-правових актів з охорони праці;
з'ясувати обставини та причини нещасного випадку;
визначити, чи пов'язаний цей випадок з виконанням обов'язків військової служби;
установити осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробити заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам;
скласти акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася), за формою Нвс-5 згідно з додатком 1 у трьох примірниках (далі - акт форми Нвс-5), а також акт про нещасний випадок, пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, за формою Нвс-1 згідно з додатком 2 у шести примірниках (далі - акт форми Нвс-1), якщо цей нещасний випадок визнано таким, що пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, або акт про нещасний випадок, не пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, за формою НПвс згідно з додатком 3, якщо цей нещасний випадок визнано таким, що не пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби (далі - акт форми НПвс), і передати їх на затвердження начальнику органу Держприкордонслужби України.
Акти форми Нвс-5 і форми Нвс-1 (або форми НПвс) підписуються головою і всіма членами комісії. У разі незгоди зі змістом зазначених актів член комісії письмово викладає свою окрему думку, яка додається до акта форми Нвс-5 і є його невід'ємною частиною, про що робиться запис в акті форми Нвс-5.
У разі виникнення потреби в проведенні лабораторних досліджень, експертизи, випробувань для встановлення обставин і причин нещасного випадку строк розслідування може бути продовжено за погодженням з вищим органом Держприкордонслужби України, але не більш ніж на місяць, про що начальник органу Держприкордонслужби України видає наказ.
2.6. Визнаються пов'язаними з виконанням обов'язків військової служби нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями під час виконання обов'язків військової служби, у тому числі у відрядженні, а також ті, що сталися у період:
перебування на території органу Держприкордонслужби України або в іншому місці, пов'язаному з виконанням обов'язків військової служби або виконання завдань начальника органу Держприкордонслужби України в неробочий час, під час відпустки, у вихідні, святкові та неробочі дні;
виконання дій в інтересах органу Держприкордонслужби України, тобто дій, що не належать до службових обов'язків військовослужбовця (надання необхідної допомоги іншому військовослужбовцю, дій щодо запобігання аваріям або рятування людей та майна органу Держприкордонслужби України, інших дій за розпорядженням або дорученням начальника органу Держприкордонслужби України);
ліквідації аварії, наслідків надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру на об'єктах і транспортних засобах органу Держприкордонслужби України;
прямування військовослужбовця до/чи з об'єкта (між об'єктами) обслуговування за затвердженими маршрутами або до будь-якого об'єкта за дорученням начальника органу Держприкордонслужби України;
прямування до/чи з місця відрядження згідно з установленим завданням.
2.7. Нещасні випадки, пов'язані із завданням тілесних ушкоджень іншою особою, або вбивство військовослужбовця під час виконання службових (посадових) обов'язків чи дій в інтересах органу Держприкордонслужби України незалежно від порушення кримінальної справи розслідуються відповідно до цієї Інструкції. Такі випадки визнаються пов'язаними з виконанням обов'язків військової служби (крім випадків, що сталися з особистих мотивів).
2.8. Нещасні випадки, що сталися внаслідок раптового погіршення стану здоров'я військовослужбовця під час виконання ним службових (посадових) обов'язків (у разі відсутності умов, зазначених у пункті 2.9 цієї Інструкції), визнаються пов'язаними з виконанням обов'язків військової служби за умови, що погіршення стану здоров'я військовослужбовця сталося внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, що підтверджено медичним висновком, або якщо потерпілий не проходив медичного огляду, передбаченого законодавством, а робота, що виконувалася, була протипоказана потерпілому відповідно до медичного висновку про стан його здоров'я.
Медичний висновок щодо зв'язку погіршення стану здоров'я військовослужбовця з впливом на нього небезпечних чи шкідливих виробничих факторів або щодо протипоказання за станом здоров'я військовослужбовця виконувати зазначену роботу видається лікувально-профілактичним закладом за місцем лікування потерпілого на запит начальника органу Держприкордонслужби України.
2.9. Не визнаються пов'язаними з виконанням обов'язків військової служби нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями:
під час виконання дій, що не входять до обов'язків військової служби;
під час використання ними з особистою метою транспортних засобів, машин, механізмів, устаткування, інструментів, що належать або використовуються органом Держприкордонслужби України або належать потерпілим чи іншим особам;
унаслідок отруєння алкоголем, наркотичними засобами, токсичними чи отруйними речовинами, а також унаслідок їх дії (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо), за наявності відповідного медичного висновку, якщо це не пов'язано із застосуванням таких речовин у службовій діяльності чи порушенням вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування або якщо потерпілий, який перебував у стані алкогольного, токсичного чи наркотичного сп'яніння, був відсторонений від служби до настання нещасного випадку;
у разі підтвердженого відповідним медичним висновком алкогольного, токсичного чи наркотичного сп'яніння, не зумовленого виробничим процесом, яке стало основною причиною нещасного випадку за відсутності технічних та організаційних причин його настання;
під час скоєння ними злочину чи адміністративного правопорушення, що встановлено рішенням суду;
у разі навмисного завдання шкоди своєму здоров'ю;
у разі природної смерті або самогубства.
2.10. Начальник органу Держприкордонслужби України, який призначив комісію, повинен розглянути і затвердити примірники актів форми Нвс-5 і форми Нвс-1 (або форми НПвс) протягом доби після одержання матеріалів, підготовлених комісією за підсумками її роботи (далі - матеріали розслідування).
До першого примірника акта форми Нвс-5 додаються примірник акта форми Нвс-1 (або форми НПвс), пояснення свідків та потерпілого (у разі їх наявності), витяги з експлуатаційної документації, схеми, фотографії, інші документи, що характеризують стан робочого місця (машини, механізму, устаткування, апаратури тощо), а в разі потреби - також висновок лікувально-профілактичного закладу про стан сп'яніння, наявність в організмі потерпілого алкоголю, наркотичних чи отруйних речовин.
На вимогу потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, голова комісії зобов'язаний ознайомити його з документами, що містяться в матеріалах розслідування.
За результатами розслідування начальник органу Держприкордонслужби видає наказ.
2.11. Нещасні випадки реєструються у журналі реєстрації осіб, які потерпіли від нещасних випадків, за формою згідно з додатком 4.
2.12. Примірник затвердженого акта форми Нвс-5 разом з примірником затвердженого акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) і примірником матеріалів розслідування протягом трьох діб передаються до служби технічного нагляду та охорони праці цього органу.
2.13. Примірник затвердженого акта форми Нвс-5 разом з примірником затвердженого акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) протягом трьох діб надсилаються начальником органу Держприкордонслужби України потерпілому або особі, яка представляє його інтереси.
2.14. Примірник затвердженого акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) протягом трьох діб передається начальнику структурного підрозділу органу Держприкордонслужби України, де стався нещасний випадок, для здійснення заходів щодо запобігання подібним випадкам.
2.15. Копія акта форми Нвс-1 протягом трьох діб надсилається службі технічного нагляду та охорони праці вищого органу Держприкордонслужби України.
2.16. Примірник акта форми Нвс-5 разом з примірником акта форми Нвс-1 (або форми НПвс), матеріалами розслідування підлягають зберіганню протягом 45 років, з них 3 роки в органі Держприкордонслужби України, далі - в Центральному архіві Держприкордонслужби України.
У разі реорганізації органу Держприкордонслужби України вищезазначені матеріали передаються правонаступникові, який бере на облік цей нещасний випадок, а в разі ліквідації органу Держприкордонслужби України - Центральному архіву Держприкордонслужби України.
2.17. По закінченні періоду тимчасової непрацездатності або в разі смерті потерпілого внаслідок травми, одержаної під час нещасного випадку, начальник органу Держприкордонслужби України, який бере на облік нещасний випадок, складає повідомлення про наслідки нещасного випадку, що стався, за формою Нвс-2 згідно з додатком 5 і в десятиденний строк надсилає його особам, яким надсилався акт форми Нвс-1 (або форми НПвс). Повідомлення про наслідки нещасного випадку обов'язково додається до акта форми Нвс-1 або форми НПвс і зберігається разом з ним відповідно до цієї Інструкції.
2.18. Нещасний випадок, про який своєчасно не було повідомлено безпосереднього начальника потерпілого чи начальника органу Держприкордонслужби України або внаслідок якого втрата працездатності настала не відразу, розслідується і береться на облік згідно з цією Інструкцією протягом місяця після надходження заяви потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси (незалежно від часу, коли він стався). У разі реорганізації органу Держприкордонслужби України, у якому стався такий випадок, розслідування проводиться його правонаступником, а в разі ліквідації органу Держприкордонслужби України встановлення факту нещасного випадку розглядається в судовому порядку.
2.19. Нещасний випадок, що стався з військовослужбовцем на території органу Держприкордонслужби України або в іншому місці роботи під час перерви для відпочинку та харчування, а також під час перебування на території органу Держприкордонслужби України у зв'язку з проведенням службової наради, одержанням грошового утримання, проходженням медичного огляду або проведенням з дозволу чи з ініціативи начальника органу Держприкордонслужби України конкурсів, спортивних змагань, розслідується та береться на облік згідно з вимогами цієї Інструкції.
2.20. Нещасний випадок, що стався в органі Держприкордонслужби України з військовослужбовцем іншого органу Держприкордонслужби України під час виконання ним службового завдання, розслідується комісією органу Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок, за участю (у разі необхідності) представників органу Держприкордонслужби України, військовослужбовцем якого є потерпілий. Такий випадок береться на облік органом Держприкордонслужби України, військовослужбовцем якого є потерпілий. Орган Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок, зберігає примірник акта форми Нвс-1 протягом періоду, необхідного для виконання передбачених актом профілактичних заходів щодо запобігання подібним випадкам, але не менше ніж один рік.
2.21. Нещасні випадки зі слухачами і курсантами навчальних закладів Держприкордонслужби України, які сталися під час проходження ними навчання, навчальної практики та стажування в органі Держприкордонслужби України, розслідуються і беруться на облік тим органом Держприкордонслужби України, у якому вони проходили навчання, практику чи стажування. У разі необхідності участь у розслідуванні бере представник навчального закладу Держприкордонслужби України. Копія матеріалів розслідування надсилається навчальному закладу Держприкордонслужби України.
2.22. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями - водіями транспортних засобів органу Держприкордонслужби України під час перебування в рейсі, розслідуються відповідно до цієї Інструкції з обов'язковим використанням матеріалів розслідування відповідних органів з нагляду за безпекою руху. Притягнення до адміністративної відповідальності водія за порушення вимог безпеки руху, унаслідок якого стався нещасний випадок, не може бути підставою для відмови у складанні акта за формою Нвс-1 та взяття на облік цього нещасного випадку.
2.23. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями, які були залучені для виконання робіт на об'єктах підприємств та організацій інших міністерств та центральних органів виконавчої влади за договором між органом Держприкордонслужби України та підприємством (організацією), розслідуються органом Держприкордонслужби України за участю представника підприємства (організації) і беруться на облік органом Держприкордонслужби України.
2.24. Контроль за своєчасністю та об'єктивністю розслідування нещасних випадків, їх документальним оформленням та обліком, виконанням заходів щодо усунення причин нещасних випадків здійснюють спеціалісти служби технічного нагляду та охорони праці вищого органу Держприкордонслужби України, які мають право вимагати проведення повторного (додаткового) розслідування нещасного випадку, перегляду затвердженого акта форми Нвс-5, акта форми Нвс-1 (або форми НПвс), визнання нещасного випадку пов'язаним з виконанням обов'язків військової служби і складення акта форми Нвс-1, якщо ними виявлено порушення вимог цієї Інструкції чи інших нормативно-правових актів з охорони праці.
2.25. Посадова особа служби технічного нагляду та охорони праці вищого органу Держприкордонслужби України в разі відмови начальника органу Держприкордонслужби України скласти або затвердити акт форми Нвс-5, акт форми Нвс-1 (або форми НПвс) чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, зі змістом акта форми Нвс-5, акта форми Нвс-1 (або форми НПвс), надходження скарги або незгоди з висновками розслідування про обставини та причини нещасного випадку чи приховування нещасного випадку має право видавати обов'язкові для виконання начальником органу Держприкордонслужби України приписи за формою Нвс-9 згідно з додатком 6 щодо необхідності проведення розслідування (повторного розслідування) нещасного випадку, затвердження чи перегляду затвердженого акта форми Нвс-5, акта форми Нвс-1 (або форми НПвс), визнання чи невизнання нещасного випадку пов'язаним з виконанням обов'язків військової служби і складення акта форми Нвс-1 (або форми НПвс).
Рішення посадової особи служби технічного нагляду та охорони праці вищого органу Держприкордонслужби України може бути оскаржено в судовому порядку. На час розгляду справи в суді дія припису призупиняється.
2.26. Начальник органу Держприкордонслужби України зобов'язаний у п'ятиденний строк після одержання припису за формою Нвс-9 видати наказ про виконання запропонованих у приписі заходів, а також притягнути до відповідальності осіб, які допустили порушення нормативно-правових актів про охорону праці. Про виконання цих заходів начальник органу Держприкордонслужби України повідомляє письмово службу технічного нагляду та охорони праці вищого органу Держприкордонслужби України, посадова особа якої видала припис, у встановлений у ньому строк.
3. Спеціальне розслідування нещасних випадків
3.1. Спеціальному розслідуванню підлягають:
нещасні випадки зі смертельними наслідками;
групові нещасні випадки, що сталися одночасно з двома і більше військовослужбовцями, незалежно від ступеня тяжкості ушкодження їх здоров'я;
випадки смерті військовослужбовців під час виконання обов'язків військової служби;
нещасні випадки з тяжкими наслідками, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого.
3.2. Про груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком, нещасний випадок з тяжким наслідком, випадок смерті військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби начальник органу Держприкордонслужби України зобов'язаний негайно передати засобами зв'язку повідомлення про нещасний випадок за формою згідно з додатком 7:
за підпорядкованістю, в установленому в Держприкордонслужбі України порядку надання позачергових донесень;
службі технічного нагляду та охорони праці Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України;
органу військової прокуратури за місцем настання нещасного випадку;
органу з питань захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій за місцем настання нещасного випадку та іншим органам (у разі потреби).
Повідомлення надсилається також у разі, якщо смерть потерпілого настала внаслідок нещасного випадку, що стався раніше. Спеціальне розслідування такого випадку здійснюється в установленому порядку з використанням матеріалів раніше проведеного розслідування.
3.3. Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час якого загинуло дві чи більше особи або травмовано п'ять і більше осіб, проводиться комісією зі спеціального розслідування (далі - спеціальна комісія), яка призначається наказом Адміністрації Держприкордонслужби України.
До складу спеціальної комісії включаються:
посадова особа служби технічного нагляду та охорони праці Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України;
посадова особа того підрозділу Адміністрації Держприкордонслужби України, якому підпорядкований орган Держприкордонслужби України, де стався нещасний випадок;
спеціаліст служби технічного нагляду та охорони праці регіонального управління, якому підпорядкований орган Держприкордонслужби України, де стався нещасний випадок;
спеціаліст служби технічного нагляду та охорони праці органу Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок;
начальник підрозділу органу Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок;
інші посадові особи - за рішенням керівництва Адміністрації Держприкордонслужби України.
3.4. Спеціальне розслідування групового нещасного випадку, під час якого травмовано 2-4 особи, або нещасного випадку зі смертельним наслідком проводиться спеціальною комісією, яка призначається наказом начальника регіонального управління Держприкордонслужби України.
До складу спеціальної комісії входять:
посадова особа служби технічного нагляду та охорони праці регіонального управління Держприкордонслужби України;
посадова особа підрозділу регіонального управління Держприкордонслужби України, якому підпорядкований орган Держприкордонслужби України, де стався нещасний випадок;
спеціаліст служби технічного нагляду та охорони праці органу Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок;
начальник підрозділу органу Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок;
інші посадові особи за рішенням начальника регіонального управління Держприкордонслужби України.
3.5. Спеціальне розслідування випадку смерті військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби проводиться спеціальною комісією органу Держприкордонслужби України за участю посадової особи служби технічного нагляду та охорони праці регіонального управління Держприкордонслужби України.
У разі поранення або смерті, що сталися внаслідок застосування військовослужбовцем фізичного впливу і спеціальних засобів, а також у разі застосування зброї до інших військовослужбовців чи цивільного населення проводиться службове розслідування в порядку, визначеному Інструкцією про порядок проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України, затвердженою наказом Адміністрації Держприкордонслужби України від 14.02.2005 N 111, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23.02.2005 за N 261/10541.
3.6. Головою спеціальної комісії призначається заступник начальника органу Держприкордонслужби України, який призначає цю комісію.
3.7. Спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться протягом 10 робочих днів. У разі необхідності строк спеціального розслідування може бути продовжений органом, що призначив спеціальну комісію, до 30 днів.
3.8. Начальник органу Держприкордонслужби України, у якому стався нещасний випадок, зобов'язаний забезпечити належні умови і сприяти роботі спеціальної комісії.
Члени спеціальної комісії мають право одержувати письмові та усні пояснення від начальника органу Держприкордонслужби України, посадових осіб, військовослужбовців, а також проводити опитування потерпілих та інших осіб - свідків нещасного випадку.
3.9. Спеціальна комісія зобов'язана:
обстежити місце, де стався нещасний випадок, одержати письмові чи усні пояснення від начальника органу Держприкордонслужби України, посадових осіб, військовослужбовців, потерпілих, якщо це можливо, опитати інших осіб - свідків нещасного випадку та осіб, причетних до нього;
визначити відповідність умов праці та її безпеки вимогам нормативно-правових актів про охорону праці;
з'ясувати обставини і причини нещасного випадку;
визначити, чи пов'язаний цей випадок з виконанням обов'язків військової служби;
установити осіб, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів про охорону праці, а також розробити заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам;
зустрітися з потерпілими або членами їх сімей чи особами, які представляють їх інтереси, для розгляду питань щодо розв'язання соціальних проблем, які виникли внаслідок нещасного випадку, а також дати потерпілим (членам їх сімей, особам, які представляють інтереси потерпілих) роз'яснення щодо їх прав у зв'язку з настанням нещасного випадку.
3.10. У разі необхідності проведення лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків, експертизи для встановлення причини нещасного випадку та розроблення заходів щодо запобігання подібним випадкам начальник органу Держприкордонслужби України зобов'язаний за рішенням спеціальної комісії утворити експертну комісію із залученням до її роботи за рахунок коштів органу Держприкордонслужби України експертів - спеціалістів науково-дослідних, проектно-конструкторських, експертних та інших організацій.
Після ознайомлення з необхідними матеріалами, обстеження місця події та проведення лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків, експертизи експертна комісія складає висновок, у якому стисло викладаються обставини, визначаються причини нещасного випадку, вказуються допущені порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, а також заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам.
3.11. Під час спеціального розслідування начальник органу Держприкордонслужби України зобов'язаний:
зробити в разі необхідності фотознімки місця, де стався нещасний випадок, пошкоджених об'єктів, машин, механізмів, устаткування, інструменту, а також надати спеціальній комісії технічну документацію та інші необхідні матеріали;
створити належні умови для роботи спеціальної комісії, забезпечити її для проведення розслідування транспортними засобами, засобами зв'язку, службовими приміщеннями;
забезпечити проведення необхідних лабораторних досліджень, випробувань, технічних розрахунків, експертизи тощо;
організувати друкування, тиражування та оформлення в необхідній кількості матеріалів спеціального розслідування, передбачених пунктом 3.14 цієї Інструкції.
3.12. За результатами спеціального розслідування складаються акт форми Нвс-5, акт форми Нвс-1 стосовно кожного потерпілого, нещасний випадок з яким визнано таким, що пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби, або форми НПвс в іншому випадку, а також оформляються інші матеріали спеціального розслідування, передбачені пунктами 3.14 і 3.15 цієї Інструкції.
Кількість примірників акта форми Нвс-5, акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) визначається залежно від кількості потерпілих та органів, яким зазначені документи надсилаються відповідно до пункту 3.16 цієї Інструкції.
В акті спеціального розслідування нещасного випадку, що стався внаслідок аварії, зазначається її категорія.
Примірники актів форми Нвс-5, форми Нвс-1 (або форми НПвс) підписуються головою і всіма членами спеціальної комісії протягом п'яти днів після оформлення матеріалів спеціального розслідування. У разі незгоди зі змістом акта форми Нвс-5, форми Нвс-1 (або форми НПвс) член комісії письмово викладає окрему думку, яка додається до акта і є його невід'ємною частиною, про що зазначається в акті форми Нвс-5.
3.13. Керівник органу Держприкордонслужби України, який призначив спеціальну комісію, повинен розглянути і затвердити примірники актів форми Нвс-5 та форми Нвс-1 (або форми НПвс) протягом доби після надходження матеріалів спеціального розслідування. На вимогу потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, голова спеціальної комісії зобов'язаний ознайомити його з документами, що містяться в матеріалах спеціального розслідування.
3.14. До матеріалів спеціального розслідування належать:
копія наказу органу Держприкордонслужби України про призначення спеціальної комісії;
примірник акта форми Нвс-5;
примірник акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) стосовно кожного потерпілого;
протокол огляду місця, де стався (сталася) нещасний випадок (аварія), згідно з додатком 8;
ескіз місця, де стався (сталася) нещасний випадок (аварія), згідно з додатком 9, необхідні плани, схеми, фотознімки такого місця, пошкоджених об'єктів, машин, механізмів, устаткування, інструменту тощо;
висновок експертної комісії, якщо вона утворювалася, та висновок експертизи (науково-технічної, медичної тощо), якщо вона проводилася;
медичний висновок про причини смерті або характер і ступінь тяжкості травми потерпілого, а також про стан алкогольного, токсичного чи наркотичного сп'яніння;
протоколи рішень спеціальної комісії про розподіл функцій між членами цієї комісії та про призначення експертної комісії;
протоколи опитування потерпілого (потерпілих), свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку (аварії), а також пояснювальні записки зазначених осіб, згідно з додатком 10;
копії документів про проходження потерпілим навчання та інструктажів з охорони праці;
витяги з нормативно-правових актів з охорони праці, вимоги яких були порушені;
копії приписів, що стосуються нещасного випадку, виданих начальнику органу Держприкордонслужби України спеціалістами технічного нагляду та охорони праці до настання нещасного випадку і під час його розслідування;
довідка про матеріальну шкоду, заподіяну внаслідок настання нещасного випадку, та надання потерпілому чи членам його сім'ї матеріальної допомоги.
3.15. Спеціальне розслідування випадку смерті військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби проводиться з урахуванням вимог пункту 2.8 цієї Інструкції.
Матеріали спеціального розслідування випадку смерті військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби повинні містити:
копію наказу органу Держприкордонслужби України про призначення комісії із спеціального розслідування цього випадку;
примірник акта форми Нвс-5;
примірник акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) стосовно потерпілого;
протокол огляду місця, де стався (сталася) нещасний випадок (аварія); медичний висновок про причини смерті, а також про стан алкогольного, токсичного чи наркотичного сп'яніння;
інші документи залежно від обставин і причин цього випадку.
3.16. Начальник органу Держприкордонслужби України у п'ятиденний строк після затвердження акта форми Нвс-5 зобов'язаний:
видати письмовий наказ про виконання запропонованих спеціальною комісією заходів та запобігання виникненню подібних випадків, копія якого обов'язково додається до матеріалів спеціального розслідування, а також притягнути згідно із законодавством до відповідальності посадових осіб, які порушили вимоги керівних документів щодо збереження життя та здоров'я військовослужбовців. Про виконання запропонованих заходів начальник органу Держприкордонслужби України повідомляє у письмовій формі органи, які брали участь у розслідуванні, у зазначені в акті форми Нвс-1 строки;
надіслати копії матеріалів, зазначених у пунктах 3.14 і 3.15 цієї Інструкції, органам, представники яких брали участь у спеціальному розслідуванні.
Примірник затвердженого акта форми Нвс-5 разом з примірником затвердженого акта форми Нвс-1 (або форми НПвс) надсилається потерпілому, членам його сім'ї або особі, яка представляє його інтереси.
Примірник матеріалів спеціального розслідування залишається у органі Держприкордонслужби України та зберігається відповідно до пункту 2.16 цієї Інструкції.
3.17. У разі надходження скарги або незгоди з висновками спеціальної комісії щодо обставин та причин нещасного випадку Голова Держприкордонслужби України, начальник регіонального управління Держприкордонслужби України з метою забезпечення об'єктивності спеціального розслідування має право призначити повторне (додаткове) спеціальне розслідування такого випадку спеціальною комісією в іншому складі і за результатами її роботи скасувати висновки попередньої спеціальної комісії, вжити заходів до активізації роботи щодо запобігання виникненню подібних випадків, притягнення до відповідальності посадових осіб органів Держприкордонслужби України, які порушили вимоги керівних документів щодо збереження життя та здоров'я військовослужбовців.
3.18. У разі незгоди начальника органу Держприкордонслужби України, потерпілого або члена його сім'ї чи особи, яка представляє його інтереси, із змістом затвердженого акта форми Нвс-5, форми Нвс-1 (або форми НПвс) рішення спеціальної комісії може бути оскаржено в судовому порядку.
4. Звітність та інформація про нещасні випадки, аналіз їх причин
4.1. Органи Держприкордонслужби України здійснюють облік та аналіз усіх нещасних випадків на підставі актів за формами Нвс-1 і НПвс, складають щокварталу звіт про травматизм і надсилають його до служби технічного нагляду та охорони праці Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України, розробляють та виконують заходи щодо запобігання нещасним випадкам.
4.2. Служби технічного нагляду та охорони праці Держприкордонслужби України перевіряють ефективність профілактики нещасних випадків виробничого характеру в органах Держприкордонслужби України, уживають заходів щодо виявлення та усунення порушень вимог цієї Інструкції.
4.3. Облік усіх нещасних випадків, що сталися в органах Держприкордонслужби України, здійснює служба технічного нагляду та охорони праці Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України на підставі повідомлень та звітів про травматизм у органах Держприкордонслужби України.
4.4. Служби технічного нагляду та охорони праці регіональних управлінь та Адміністрації Держприкордонслужби України проводять аналіз причин нещасних випадків за підсумками кварталу, півріччя і року, готують огляди про стан охорони праці та травматизм і направляють їх до органів Держприкордонслужби України.
5. Розслідування та облік аварій
5.1. Аварія - це небезпечна подія, що створює на об'єкті (території) органу Держприкордонслужби України загрозу для життя і здоров'я людей у результаті руйнування будівель, споруд, обладнання та транспортних засобів чи завдає шкоди довкіллю.
5.2. До числа об'єктів органів Держприкордонслужби України належать будівлі, споруди, транспортні засоби, інженерне та технологічне обладнання, устаткування котлонагляду та вантажопідіймальні механізми.
5.3. До устаткування котлонагляду та вантажопідіймальних механізмів належать:
парові та водонагрівальні котли;
посудини, що працюють під тиском;
вантажопідіймальні машини;
пасажирські та вантажні ліфти.
5.4. До аварій устаткування котлонагляду та вантажопідіймальних механізмів слід відносити:
вибухи котлів, посудин, що працюють під тиском;
розриви трубопроводів пари та гарячої води, кришок та затворів лазів, люків парових котлів і посудин, що працюють під тиском; виникнення випуклостей, тріщин на стінках барабанів, топкових камер, нагрівальних труб, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води, що спричинили зупинення їх на ремонт;
руйнування чи згинання металевих конструкцій вантажопідіймальних машин (моста, порталу, рами, платформи, башти, стріли), що спричинили проведення капітального ремонту металевих конструкцій чи заміни їх окремих секцій, а також падіння вантажопідіймальної машини, що спричинило її пошкодження;
падіння кабін ліфтів, їх противаг.
5.5. Аварії поділяються на дві категорії.
5.5.1. До I категорії належать аварії, які призвели до одного з таких наслідків:
загинуло 5 і більше чи травмовано 10 і більше осіб;
стався викид отруйних, радіоактивних, біологічно небезпечних речовин за межі санітарно-захисної зони органу Держприкордонслужби України;
збільшилась концентрація забруднюючих речовин у навколишньому середовищі більш як у 10 разів;
зруйновано будівлі, споруди чи їх основні конструкції, що створило загрозу для життя і здоров'я людей;
повністю зруйновано і вийшло з ладу обладнання, устаткування котлонагляду та вантажопідіймальних механізмів, що створило загрозу для життя і здоров'я людей.
5.5.2. До II категорії належать аварії, які призвели до одного з таких наслідків:
загинуло до 5 чи травмовано до 10 осіб;
пошкоджено будівлі, споруди чи їх основні конструкції, що створило загрозу для життя і здоров'я людей;
пошкоджено обладнання, устаткування котлонагляду та вантажопідіймальних механізмів, що призвело до зупинення роботи, а будівлі та споруди пошкоджень не отримали.
5.6. Випадки порушення технологічних процесів роботи устаткування, тимчасового зупинення обладнання через спрацювання автоматичних захисних блокувань, унаслідок яких не було пошкоджено чи зруйновано обладнання, устаткування, будівельні конструкції, а також не сталося випадків травматизму військовослужбовців і працівників, до аварій не належать.
5.7. Випадки пошкодження устаткування, що сталися під час його технічного випробування тиском, вантажем, під час проведення ремонту, пусконалагоджувальних робіт, монтажу, демонтажу спеціалізованими організаціями, до аварій не належать і не підлягають розслідуванню та обліку згідно з цією Інструкцією.
5.8. Начальник органу Держприкордонслужби України, на об'єкті якого сталася аварія, зобов'язаний:
щонайперше вжити заходів для рятування потерпілих та надання їм медичної допомоги, запобігання подальшому поширенню аварії, встановлення меж небезпечної зони та обмеження доступу до неї людей;
негайно доповісти про аварію за підпорядкованістю, в установленому в Держприкордонслужбі України порядку подання позачергових донесень;
негайно повідомити про аварію в службу технічного нагляду та охорони праці Департаменту по роботі з особовим складом Адміністрації Держприкордонслужби України;
інформувати орган військової прокуратури за місцем виникнення аварії;
забезпечити, до прибуття комісії з розслідування аварії, збереження обстановки на місці події та устаткування у такому стані, у якому вони були на момент аварії, якщо це не загрожує безпеці життя і здоров'я людей і не викликає подальшого розвитку аварійної ситуації.
5.9. Розслідування аварій проводиться комісією з розслідування, що призначається:
у разі аварії I категорії або аварії II категорії з груповим чи смертельним нещасним випадком - наказом Адміністрації Держприкордонслужби України;
у разі аварії без групового чи смертельного нещасного випадку - наказом начальника органу Держприкордонслужби України, на об'єкті якого сталася аварія.
Головою комісії призначається заступник керівника органу Держприкордонслужби України, який призначає цю комісію.
5.10. Розслідування аварії, що спричинила нещасні випадки, проводиться згідно з пунктами 2.1 - 3.18 цієї Інструкції.
5.11. У ході розслідування комісія визначає характер аварії, з'ясовує обставини, що спричинили її, встановлює факти порушення вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці, правил експлуатації устаткування та технологічних регламентів, визначає якість виконання будівельно-монтажних робіт, їх відповідність вимогам нормативних актів та проектів, встановлює осіб, причетних до аварії, складає відомості про матеріальні втрати, заподіяні аварією, за формою згідно з додатком 11, визначає заходи з ліквідації її наслідків та запобігання таким випадкам.
5.12. Комісія зобов'язана протягом десяти робочих днів розслідувати обставини і причини аварії та скласти акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася), за формою Нвс-5 згідно з додатком 1.
Залежно від характеру аварії в разі необхідності проведення додаткових досліджень або експертизи, зазначений термін розслідування може бути продовжений органом, який утворив комісію.
5.13. За результатами розслідування аварії, начальник органу Держприкордонслужби України, який призначив комісію, видає наказ, яким на підставі висновків комісії затверджує заходи щодо запобігання подібним аваріям і притягає до відповідальності осіб, винних у порушенні вимог нормативно-правових актів про охорону праці.
5.14. Матеріали розслідування аварії складаються з документів, зазначених у пункті 3.14 цієї Інструкції, а також доповідної записки про роботу аварійно-рятувальних служб або підрозділів державної пожежної охорони, якщо вони залучаються до ліквідації цієї аварії.
5.15. Друкування, тиражування та оформлення в необхідній кількості матеріалів розслідування проводить орган Держприкордонслужби України, на об'єкті якого сталася аварія, який у п'ятиденний строк після закінчення розслідування надсилає їх військовій прокуратурі та органам, представники яких брали участь у розслідуванні.
У разі аварії, що не призвела до нещасних випадків, примірник акта Нвс-5 зберігається в органі Держприкордонслужби України до завершення виконання заходів, визначених комісією, але не менш ніж два роки.
5.16. Начальник органу Держприкордонслужби України зобов'язаний проаналізувати причини аварії та розробити заходи щодо запобігання таким випадкам.
5.17. У разі, якщо аварія сталася через проектні недоробки або конструктивні недоліки устаткування, для участі в роботі комісії залучаються представники підприємства-розробника.
Начальник органу Держприкордонслужби України зобов'язаний надіслати підприємству-розробнику та виготовлювачу устаткування обґрунтовані рекламації, а їх копії - органам, до сфери управління яких належить підприємство (у разі відсутності таких органів - місцевій держадміністрації).
5.18. Облік аварій здійснюється органами Держприкордонслужби України з реєстрацією їх у журналі реєстрації аварій (додаток 12).
5.19. Контроль та нагляд за своєчасним і об'єктивним розслідуванням, документальним оформленням та обліком аварій, виконанням заходів щодо усунення причин, які викликали аварію, здійснюють начальники служб технічного нагляду та охорони праці регіональних управлінь та Адміністрації Держприкордонслужби України.
6. Прикінцеві положення
6.1. Посадові особи, які проводили розслідування нещасних випадків та аварій, несуть відповідальність згідно із законодавством за своєчасне та об'єктивне їх розслідування, а також за обґрунтованість прийнятих рішень.
6.2. Особи, які допустили порушення або не виконують вимоги цієї Інструкції, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Начальник служби
технічного нагляду
та охорони праці
Департаменту по роботі
з особовим складом
Адміністрації
Держприкордонслужби
України
полковник








І.М.Лисицин
Додаток 1
до пункту 2.5 Інструкції
про порядок розслідування
та ведення обліку
нещасних випадків та аварій
у Державній прикордонній
службі України
Форма Нвс-5
ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(посада керівника органу
____________________________
Держприкордонслужби України,
____________________________
який призначив комісію)
__________________ _________
(військове звання) (підпис)
_________________
(ініціали та прізвище)
____ ______________ 20__ р.
М.П.
АКТ
(спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії), що стався (сталася) _____ ___________ 20__ р. о ___ год. ____ хв.
у ________________________________________________________________
(найменування органу Держприкордонслужби України, підрозділу)
______________________________ ________________________________
(дата складання акта) (місце складання акта)
Комісія, призначена наказом від ___ _________ 20__ р. N ___
_________________________________________________________________,
(найменування органу Держприкордонслужби України, який утворив
комісію)
у складі голови
__________________________________________________________________
(посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові)
членів комісії:
__________________________________________________________________
(посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові)
__________________________________________________________________
(посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові)
за участю:
__________________________________________________________________
(посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові)
провела в період
з ____ _________ 20__ р. до ____ ________ 20__ р.
(спеціальне) розслідування нещасного випадку (аварії), що
стався (сталася)
__________________________________________________________________
(місце події, кількість потерпілих,
__________________________________________________________________
у тому числі зі смертельним наслідком)
1. Відомості про потерпілого (потерпілих)
__________________________________________________________________
(військове звання, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження,
__________________________________________________________________
посада, стаж на займаній посаді,
__________________________________________________________________
дата проходження навчання, інструктажу, перевірки
__________________________________________________________________
знань з охорони праці, медичного огляду,
__________________________________________________________________
наслідки нещасного випадку)
__________________________________________________________________
(відомості про членів сім'ї, які перебувають на утриманні
__________________________________________________________________
потерпілого, - прізвище, ім'я та по батькові, рік народження,
__________________________________________________________________
ступінь родинного зв'язку, рід занять - у разі нещасного випадку
__________________________________________________________________
зі смертельним наслідком)
2. Характеристика об'єкта, дільниці та місця, де стався (сталася) нещасний випадок (аварія)
__________________________________________________________________
(стисла характеристика об'єкта, дільниці та місця, де стався
(сталася) нещасний випадок (аварія),
__________________________________________________________________
із зазначенням відомостей про проектний, затверджений та
фактичний режим роботи об'єкта
__________________________________________________________________
(устаткування) до настання нещасного випадку (аварії))
__________________________________________________________________
(стан об'єкта (дільниці), устаткування (конструкцій) і
матеріалів перед нещасним випадком (аварією);
__________________________________________________________________
висновок про їх відповідність нормативним вимогам)
__________________________________________________________________
(відомості про аналогічні нещасні випадки (аварії) в органі
Держприкордонслужби України)
__________________________________________________________________
(опис організації роботи з охорони праці та її недоліків
__________________________________________________________________
зазначається тільки в разі групового нещасного випадку
__________________________________________________________________
та нещасного випадку зі смертельним наслідком)
3. Обставини, за яких стався (сталася) нещасний випадок (аварія)
__________________________________________________________________
(опис подій, що сталися, робіт, що проводилися до нещасного
випадку (аварії),
__________________________________________________________________
їх процесу з початку зміни із зазначенням керівника робіт,
його вказівок, дій потерпілого (потерпілих)
__________________________________________________________________
та інших осіб, причетних до настання нещасного випадку (аварії)
__________________________________________________________________
(послідовний виклад подій із зазначенням небезпечних та шкідливих
__________________________________________________________________
виробничих факторів, що впливали на потерпілого, перелік машин,
__________________________________________________________________
інструментів, устаткування, експлуатація яких призвела до
нещасного випадку,
__________________________________________________________________
небезпечних умов та небезпечних дій потерпілого або інших
осіб, характеру аварії)
__________________________________________________________________
(перелік заходів, ужитих відповідно до плану ліквідації
наслідків нещасного випадку (аварії))
4. Причини нещасного випадку (аварії)
__________________________________________________________________
(основні технічні, організаційні та психофізіологічні причини
нещасного випадку (аварії),
__________________________________________________________________
включаючи перевищення граничнодопустимих концентрацій
(рівнів) небезпечних і шкідливих
__________________________________________________________________
виробничих чинників, невідповідність засобів колективного,
індивідуального та медичного захисту
__________________________________________________________________
встановленим вимогам та їх недостатність (якщо це вплинуло
на подію)
__________________________________________________________________
(узагальнені результати перевірки стану охорони праці в
органі Держприкордонслужби України, проведеної
__________________________________________________________________
органами технічного нагляду та охорони праці, - лише в разі
групового нещасного
__________________________________________________________________
випадку та нещасного випадку зі смертельним наслідком)
5. Заходи щодо усунення причин виникнення нещасного випадку (аварії)
__________________________________________________________________
(заходи щодо усунення безпосередніх причин виникнення нещасного
__________________________________________________________________
випадку та запобігання подібним випадкам)
__________________________________________________________________
(заходи щодо ліквідації наслідків аварії - у разі необхідності)
6. Висновок комісії
__________________________________________________________________
(нещасний випадок уважається (не вважається) пов'язаним з
виконанням обов'язків військової служби)
__________________________________________________________________
(складається акт форми Нвс-1 або форми НПвс)
__________________________________________________________________
(відомості про осіб, у тому числі потерпілого,
військовослужбовців іншого
__________________________________________________________________
органу Держприкордонслужби України або сторонніх осіб, дії
або бездіяльність яких
__________________________________________________________________
призвели до нещасного випадку (аварії), перелік порушень вимог
__________________________________________________________________
нормативно-правових актів про охорону праці, посадових
інструкцій тощо
__________________________________________________________________
(із зазначенням розділів, пунктів)
__________________________________________________________________
(пропозиції щодо притягнення до відповідальності осіб, дії або
__________________________________________________________________
бездіяльність яких призвели до нещасного випадку (аварії)
__________________________________________________________________
(запис про зустріч членів комісії з розслідування з потерпілими
__________________________________________________________________
або членами їх сімей чи особами, які представляють їхні інтереси,
__________________________________________________________________
з метою розгляду питань щодо розв'язання соціальних проблем, які
__________________________________________________________________
виникли внаслідок нещасного випадку, пропозиції щодо їх
__________________________________________________________________
розв'язання відповідними органами, роз'яснення потерпілим (членам
__________________________________________________________________
їх сімей, особам, які представляють їхні інтереси) прав у
__________________________________________________________________
зв'язку з настанням нещасного випадку)
7. Перелік матеріалів, що додаються
Голова комісії __________________ ________ ______________________
(військове звання) (підпис) (ініціали та прізвище)
Члени комісії __________________ ________ ______________________
(військове звання) (підпис) (ініціали та прізвище)
__________________ ________ ______________________
(військове звання) (підпис) (ініціали та прізвище)
ПОЯСНЕННЯ
для заповнення акта форми Нвс-5
Пункт 1. У разі групового нещасного випадку зазначаються відомості про кожного потерпілого.
Відомості про членів сім'ї, які перебувають на утриманні потерпілого, можуть бути викладені в формі таблиці.
Пункт 2. Якщо нещасний випадок стався внаслідок аварії, зазначаються категорія аварії, розмір матеріальних втрат, спричинених аварією (в гривнях).
Пункт 4. Після викладення кожної причини зазначається, які вимоги нормативно-правових актів про охорону праці та інструкцій з безпечного ведення робіт і посадових інструкцій було порушено (із зазначенням розділу, пункту тощо).
Пункт 5. Заходи щодо усунення причин настання нещасного випадку (аварії) можуть бути викладені в формі таблиці або перелічені в тексті із зазначенням строків та відповідальних за їх виконання.
Начальник служби
технічного нагляду
та охорони праці
Департаменту по роботі
з особовим складом
Адміністрації
Держприкордонслужби
України
полковник








І.М.Лисицин
Додаток 2
до пункту 2.5 Інструкції
про порядок розслідування
та ведення обліку
нещасних випадків та аварій
у Державній прикордонній
службі України
Форма Нвс-1
ЗАТВЕРДЖУЮ
____________________________
(посада керівника органу
____________________________
Держприкордонслужби України,
____________________________
який призначив комісію)
__________________ _________

................
Перейти до повного тексту