1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.02.2005 № 111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 лютого 2005 р.
за № 261/10541
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 815 від 08.11.2021 )
Про затвердження Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 619 від 09.08.2012 )
Згідно зі статтями 84-88 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України та з метою належної організації проведення службових розслідувань в органах Державної прикордонної служби України та прийняття законних рішень за їх висновками НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України (додається).
2. Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 19.12.2002 № 738 "Про затвердження та введення в дію Інструкції про порядок проведення службових розслідувань у Прикордонних військах України" скасувати.
3. Заступникам Голови Державної прикордонної служби України, начальникам регіональних управлінь, начальникам органів Державної прикордонної служби України у своїй діяльності суворо керуватися зазначеною Інструкцією.
4. Управлінню правового забезпечення Міжнародно-правового департаменту Адміністрації Держприкордонслужби України забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
5. Наказ довести до відома офіцерського складу Державної прикордонної служби України.

Голова Державної
прикордонної служби України
генерал-полковник



М.М. Литвин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Держприкордонслужби України
14.02.2005 № 111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 лютого 2005 р.
за № 261/10541
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення службового розслідування у Державній прикордонній службі України
Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає підстави, порядок призначення і проведення службового розслідування за фактами невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцями своїх службових обов'язків, порушення військової дисципліни, порядку несення служби або громадського порядку.
Під час проведення розслідувань за фактами заподіяння державі матеріальних збитків ця Інструкція застосовується в межах, які не суперечать Положенню про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженому постановою Верховної Ради України від 23.06.95 № 243/95-ВР.
2. Службове розслідування в обов'язковому порядку проводиться у разі:
невиконання або неналежного виконання військовослужбовцем службових обов'язків, що загрожувало життю і здоров'ю особового складу, цивільних осіб або заподіяло їм матеріальну чи моральну шкоду;
невиконання або недбалого ставлення до виконання вимог наказів та інших керівних документів, що негативно вплинуло на стан виконання покладених на орган Державної прикордонної служби завдань;
у разі поранення або смерті, що сталися внаслідок застосування військовослужбовцем фізичного впливу і спеціальних засобів, а також у разі застосування зброї до інших військовослужбовців чи цивільного населення;
порушення порядку та правил несення служби в прикордонному наряді;
недозволеного розголошення змісту або втрати службових документів;
вчинення правопорушення, що містить ознаки кримінального правопорушення або адміністративного корупційного правопорушення.
( Абзац сьомий пункту 2 в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 619 від 09.08.2012 )
3. Якщо під час службового розслідування буде з'ясовано, що правопорушення військовослужбовця містить ознаки кримінального правопорушення, начальник (командир) органу Державної прикордонної служби України письмово повідомляє про це орган досудового розслідування.
Якщо під час службового розслідування буде з'ясовано, що правопорушення військовослужбовця містить ознаки адміністративного корупційного правопорушення, чи одержано інформацію про вчинення такого правопорушення військовослужбовцем, начальник (командир) органу Державної прикордонної служби України зобов'язаний у межах своїх повноважень вжити заходів щодо припинення такого правопорушення та негайно письмово повідомити про його вчинення прокурору та спеціально уповноваженому суб'єктові у сфері протидії корупції.
( Пункт 3 в редакції Наказу Адміністрації Державної прикордонної служби № 619 від 09.08.2012 )
4. Службові розслідування за фактами розголошення таємної інформації, втрати її матеріальних носіїв проводяться з дотриманням вимог щодо забезпечення режиму секретності.
Порядок призначення службового розслідування
5. Рішення про проведення службового розслідування приймається начальником (командиром), який має право видавати письмові накази та притягати підлеглого військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності.
У кожному випадку вчинення адміністративного корупційного правопорушення або невиконання військовими посадовими особами вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" з метою виявлення причин та умов, що сприяли його вчиненню, службове розслідування призначається начальником (командиром) органу Державної прикордонної служби України самостійно або проводиться за його рішенням за поданням спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції.
( Пункт 5 доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 619 від 09.08.2012 )
Службове розслідування призначається письмовим наказом. У наказі зазначаються підстави для призначення розслідування, особа (якщо вона встановлена), стосовно якої воно має бути проведено, мета та термін проведення, а також посадова особа (особи), якій (яким) доручено його проведення.
6. Підставою для призначення службового розслідування можуть бути рапорти посадових та службових осіб добового (прикордонного) наряду, командирів підрозділів, начальників служб, інших посадових осіб, окремих військовослужбовців, заяви (скарги) громадян, подання спеціально уповноваженого суб'єкта у сфері протидії корупції, а також інші повідомлення про правопорушення, події, що потребують з'ясування обставин, за яких вони сталися.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної прикордонної служби № 619 від 09.08.2012 )
7. Командири підрозділів та інші посадові особи про наявні факти вчинення правопорушення, події тощо зобов'язані негайно письмово доповісти в установленому порядку начальникові (командиру) органу Держприкордонслужби України.
Начальник (командир) зобов'язаний призначити службове розслідування не пізніше триденного терміну з моменту, коли йому стало відомо про факт учинення правопорушення, подію, що потребують з'ясуванню обставин, за яких вони сталися.
8. Службове розслідування може бути проведено особисто начальником (командиром) чи доручено іншій посадовій особі, компетентній в питаннях, які повинні розслідуватися.
У разі потреби залучення фахівців до проведення службового розслідування начальник (командир) призначає групу фахівців на чолі зі старшим групи, про що оголошується в наказі.
9. Службові розслідування також можуть призначатися наказом Адміністрації Держприкордонслужби України. У цьому разі Голова Державної прикордонної служби України чи його заступники можуть доручити проведення службового розслідування як групі Адміністрації Держприкордонслужби України, так і посадовим особам підпорядкованих органів Державної прикордонної служби України, у яких скоєно правопорушення, сталася подія, що потребують розслідування.
10. У разі скоєння військовослужбовцями правопорушення, зазначеного в п. 2 цієї Інструкції, та непризначення відповідним начальником (командиром) з будь-яких причин службового розслідування або проведення його неповно чи необ'єктивно службове розслідування за таким фактом проводиться за письмовим наказом начальника регіонального управління чи Адміністрації Держприкордонслужби України, які виявили цей факт. Таке розслідування має бути проведено в терміни, визначені ст. 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. При цьому в обов'язковому порядку вирішується питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у неповному проведенні (не проведенні) службового розслідування.
11. Заборонено проводити службове розслідування особам, які є підлеглими військовослужбовця, чиє правопорушення підлягає розслідуванню, а також особам - співучасникам правопорушення або зацікавленим у наслідках розслідування.
Терміни проведення службового розслідування
12. Службове розслідування має бути завершено протягом одного місяця з дня його призначення начальником (командиром).
У необхідних випадках цей термін може бути продовжено посадовою особою, якою призначено розслідування, або старшим начальником, але не більше як на один місяць. Рішення про продовження терміну розслідування оформляється письмовим наказом.
Порядок проведення службового розслідування
13. Особам, які проводять службове розслідування, надається право:
отримувати від військовослужбовців та працівників усні чи письмові пояснення, необхідні документи, довідки, консультативні та експертні висновки;
ознайомлюватися і вивчати, у тому числі з виїздом на місце події, відповідні документи, у разі потреби знімати з них копії та долучати до матеріалів службового розслідування;
отримувати інформацію, пов'язану із службовим розслідуванням, від юридичних і фізичних осіб з дотриманням вимог чинного законодавства на підставі запиту посадової особи, яка призначила службове розслідування.
14. Посадові особи органів Державної прикордонної служби України зобов'язані надавати правдиві письмові пояснення щодо суті предмета розслідування та поставлених їм питань, пред'являти відповідні документи чи матеріали.

................
Перейти до повного тексту