1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ
ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.04.2009 N 90
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2009 р.
за N 456/16472
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 668 від 06.11.2015 )
Про затвердження Інструкції про порядок проведення службового розслідування в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 264 від 06.10.2011 N 161 від 17.04.2012 )
Відповідно до Закону України "Про Дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України", Положення про проходження служби в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006 N 1828, Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 N 1561-12, Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.98 N 1893, та з метою встановлення єдиного порядку проведення службового розслідування в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України
НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 161 від 17.04.2012 )
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення службового розслідування в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, що додається.
2. Директору Департаменту забезпечення діяльності Голови Служби Адміністрації Держспецзв'язку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби Ю.Б.Чеботаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв'язку та
захисту інформації України
28.04.2009 N 90
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 травня 2009 р.
за N 456/16472
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок проведення службового розслідування в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України
I. Загальні положення
1.1. Інструкція про порядок проведення службового розслідування в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Інструкція) визначає підстави для проведення службового розслідування, права й обов'язки посадових осіб Держспецзв'язку під час його проведення, установлює порядок призначення і процедуру проведення службового розслідування стосовно осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, оформлення його результатів та прийняття за ним рішення.
1.2. Службове розслідування стосовно державних службовців Держспецзв'язку проводиться відповідно до Порядку проведення службового розслідування стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2000 N 950.
( Абзац перший пункту 1.2 розділу І із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 161 від 17.04.2012 )
З'ясування обставин порушення трудової дисципліни працівниками Держспецзв'язку здійснюється відповідно до вимог Кодексу законів про працю України та правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.3. Службове розслідування за фактами розголошення державної таємниці та/або службової інформації, втрати її матеріальних носіїв та інших правопорушень з цих питань проводиться з урахуванням вимог чинного законодавства у сфері охорони державної таємниці чи службової інформації.
( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 264 від 06.10.2011 )
1.4. Службове розслідування за фактами порушень у сфері організації та забезпечення безпеки спеціальних видів зв'язку проводиться з урахуванням вимог чинного законодавства з цих питань.
1.5. Порядок проведення розслідувань нещасних випадків, які сталися з особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, проводиться у порядку, встановленому Інструкцією про порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Держспецзв'язку, затвердженою наказом Адміністрації Держспецзв'язку від 05.06.2008 N 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.09.2008 за N 803/15494.
II. Підстави для призначення службового розслідування
2.1. Підставами для призначення службового розслідування можуть бути факти:
1) систематичного невиконання умов контракту особою рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку (двічі та більше фактів протягом року), а саме: невиконання або неналежного виконання особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку вимог чинного законодавства, наказів (розпоряджень) начальників, що негативно вплинуло на стан виконання завдань, покладених на Держспецзв'язку, заподіяло шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб; недотримання чи неналежного дотримання особою рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку службової дисципліни;
( Підпункт 1 пункту 2.1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 161 від 17.04.2012 )
2) недотримання особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку вимог чинного законодавства, що призвело до розголошення державної таємниці, втрати її матеріальних носіїв та інших правопорушень у сфері охорони державної таємниці;
3) порушення особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку вимог чинного законодавства, що регулює порядок поводження зі службовою інформацією, та іншою інформацією з обмеженим доступом, вимоги щодо захисту якої встановлено законодавством, розголошення або втрати її матеріальних носіїв, а також втрати службового посвідчення особи рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку або особистої металевої печатки;
( Підпункт 3 пункту 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 264 від 06.10.2011 )
4) порушення особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку вимог чинного законодавства у сфері організації та забезпечення безпеки спеціальних видів зв'язку;
5) порушення особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку порядку зберігання, носіння, використання та застосування зброї;
6) порушення особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку порядку несення служби з охорони об'єктів і майна Держспецзв'язку, що призвело до тяжких наслідків або створило загрозу настання таких наслідків;
7) дорожньо-транспортної пригоди, вчиненої за участю осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які керували транспортними засобами Держспецзв'язку;
8) надзвичайних подій, у тому числі пожеж на об'єктах Держспецзв'язку;
9) вчиненню особою рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку корупційного правопорушення (за поданням керівника спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції) за рішенням Голови Держспецзв'язку, начальників (керівників) регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку з метою виявлення причин та умов, що сприяли правопорушенню.
( Пункт 2.1 розділу ІІ доповнено новим підпунктом 9 згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 161 від 17.04.2012 )
2.2. Підставою для призначення службового розслідування може бути інформація, викладена у рапортах, заявах, скаргах осіб рядового і начальницького складу, державних службовців та працівників Держспецзв'язку, матеріалах перевірок (інформація, одержана за результатами заходів контролю), письмових зверненнях громадян України, повідомленнях правоохоронних органів, органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій та їхніх посадових осіб, об'єднань громадян, а також опубліковані засобами масової інформації інформативні дані про події, що потребують з'ясування обставин, за яких вони сталися.
2.3. Службове розслідування обов'язково проводиться попередньо перед звільненням особи рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку зі служби у порядку застосування дисциплінарного стягнення за систематичне невиконанням умов контракту та/або за службовою невідповідністю.
Службове розслідування може призначатися за кожним фактом невиконання умов контракту як особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, так і Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України.
2.4. Службове розслідування обов'язково проводиться у разі знищення (пошкодження) особами рядового і начальницького складу Держспецзв'язку речового майна особистого користування, строк носіння якого не закінчився.
2.5. Службове розслідування може призначатися на вимогу особи рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку з метою зняття безпідставних, на її думку, звинувачень або підозр.
2.6. Службове розслідування не призначається за анонімними повідомленнями, заявами, скаргами.
III. Порядок призначення службового розслідування
3.1. Рішення про проведення службового розслідування приймається Головою Держспецзв'язку стосовно всіх осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку; першим заступником Голови Держспецзв'язку та заступниками Голови Держспецзв'язку - стосовно осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку відповідно до розподілу функціональних обов'язків; начальниками регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку чи особами, які тимчасово виконують їх обов'язки, - стосовно підлеглих осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку.
3.2. Службове розслідування призначається наказами Адміністрації Держспецзв'язку та в межах визначених повноважень - наказами начальників регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку.
Службове розслідування може бути доручено посадовій особі або членам комісії, один з яких призначається її головою.
3.3. Забороняється проводити службове розслідування особам, які є підлеглими порушника, а також особам - співучасникам правопорушення або заінтересованим у наслідках розслідування.
Службове розслідування проводиться за участю безпосереднього начальника особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, яка вчинила дисциплінарне правопорушення.
3.4. Проект наказу про проведення службового розслідування й пропозиції щодо посадової особи (членів комісії), яка (які) проводитиме (уть) службове розслідування, готує структурний підрозділ Адміністрації Держспецзв'язку чи підрозділ регіонального органу, територіального підрозділу, закладу та установи Держспецзв'язку, посадовим особам якого доручено проведення службового розслідування.
3.5. У наказі про проведення службового розслідування зазначаються підстави для призначення, мета і терміни його проведення, особа рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку (якщо вона встановлена), стосовно якої воно буде проводитися, дані про правопорушення (подію), за фактом якого (якої) призначено службове розслідування, а також посадова особа (члени комісії), якій (яким) доручено його проведення.
Посадова особа (члени комісії), якій (яким) доручено проведення службового розслідування, може (можуть) бути звільнена (і) від виконання функціональних обов'язків на час проведення службового розслідування, про що зазначається в наказі.
У разі потреби залучення інших фахівців Держспецзв'язку до проведення службового розслідування вони призначаються до складу комісії письмовим рішенням особи, яка призначила службове розслідування.
IV. Термін проведення службового розслідування
4.1. Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення. За потреби термін проведення службового розслідування може бути продовжено посадовою особою, яка призначила службове розслідування, або старшим прямим начальником, але не більше ніж на один місяць.
4.2. Початком службового розслідування є дата підписання наказу про його призначення, якщо інше не визначено наказом.
4.3. Завершенням службового розслідування є дата затвердження посадовою особою, яка його призначила, акта за результатами службового розслідування.
4.4. До терміну проведення службового розслідування не входить час перебування особи рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку, стосовно якої воно проводиться, у відпустці, службовому відрядженні або на лікуванні, а також час її відсутності з інших поважних причин.
V. Мета проведення, організація роботи та повноваження осіб під час проведення службового розслідування
5.1. Метою проведення службового розслідування є встановлення:
1) обставин (часу, місця) і наслідків правопорушення (події), за фактом якого (якої) призначено службове розслідування;
2) осіб, винних у правопорушенні, та осіб, дії чи бездіяльність яких сприяли негативним наслідкам або створювали загрозу для їх спричинення;
3) наявності причинного зв'язку між неправомірним діянням (бездіяльністю) особи (осіб), з приводу якої (яких) було призначено службове розслідування, та його наслідками;
4) причин правопорушення (події) та умов, що йому (їй) сприяли;
5) вимог чинного законодавства, які було порушено;
6) ступеня провини кожної з осіб, причетних до правопорушення (події), та мотиви протиправної поведінки особи рядового чи начальницького складу Держспецзв'язку, її ставлення до скоєного.

................
Перейти до повного тексту