1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.03.2022 № 60
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2022 р.
за № 442/37778
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Бюро економічної безпеки № 127 від 22.07.2024 )
Про затвердження Положення про проведення кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки кандидатів на зайняття вакантних посад, які мають спеціальні звання БЕБ, до яких кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 198 від 24.08.2022 )
Відповідно до статті 19 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" та з метою організації проведення кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки кандидатів на зайняття вакантних посад, які мають спеціальні звання БЕБ, до яких кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки кандидатів на зайняття вакантних посад, які мають спеціальні звання БЕБ, до яких кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки, що додається.
2. Юридичному департаменту (Медведєвій Я.С.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції Україні в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Директор

В. Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Бюро економічної
безпеки України
28 березня 2022 року № 60
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 квітня 2022 р.
за № 442/37778
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки кандидатів на зайняття вакантних посад, які мають спеціальні звання БЕБ, до яких кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок проведення кваліфікаційного тестування з фізичної підготовки кандидатів на зайняття вакантних посад, які мають спеціальні звання БЕБ (далі - тестування), до яких кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки.
2. Тестування організовує та проводить конкурсна комісія з проведення конкурсу на заняття вакантних посад, які мають спеціальні звання БЕБ (далі - конкурсна комісія).
3. Тестування є обов’язковим під час проходження конкурсу кандидатами на зайняття вакантних посад БЕБ, які мають спеціальні звання БЕБ, до яких кваліфікаційними вимогами та/або критеріями професійної придатності передбачений певний рівень фізичної підготовки.
4. Рівень фізичної підготовки кандидатів визначається шляхом проведення тестування їх основних фізичних якостей і навичок (сили, витривалості, швидкості).
5. Основною метою тестування кандидатів є визначення їх придатності до служби в БЕБ, їх здатності переносити фізичні навантаження без зниження працездатності під час виконання службових завдань, що поставлені перед відповідними структурними підрозділами БЕБ.
6. Фізично підготовленим до служби є кандидат, який під час тестування виконав усі передбачені вправи та нормативи.
7. Перед початком тестування з кандидатами обов’язково проводиться цільовий інструктаж, про що робиться відповідний запис у журналі обліку інструктажів кандидатів за формою, наведеною удодатку 1 до цього Положення.
8. Під час інструктажу кандидатам наголошується на необхідності дотримання заходів безпеки під час виконання вправ із фізичної підготовки та запобігання травматизму, а також проводиться опитування кандидатів щодо їх готовності до фізичного навантаження, що засвідчується їх особистим підписом у журналі обліку інструктажів кандидатів.
II. Тестування
1. Кандидати перед проходженням тестування надають конкурсній комісії згоду на проходження такого тестування за формою, наведеною у додатку 4 до Регламенту роботи конкурсних комісій з проведення конкурсу на зайняття вакантних посад гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання, у Бюро економічної безпеки України, затвердженого наказом Бюро економічної безпеки України від 23 жовтня 2021 року № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 2021 року № 1392/37014 (у редакції наказу Бюро економічної безпеки України від 13 січня 2022 року № 3).
2. Тестування проводиться протягом одного дня. Кандидату для виконання контрольних вправ надається одна спроба. Виконання вправ повторно з метою поліпшення результату не допускається.
Строк тестування, за рішенням конкурсної комісії, може бути продовжено, про що зазначається у протоколі засідання.
3. Для об’єктивного оцінювання кандидатів працівник служби управління персоналом центрального апарату БЕБ під час проведення тестування здійснює фіксацію результатів рівня фізичної підготовки відповідними технічними засобами та приладами (секундомір тощо).
( Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Бюро економічної безпеки № 198 від 24.08.2022 )
4. Кандидат, який не надав письмову згоду на проходження тестування та/або отримав негативний результат за таке тестування, вважається таким, що припинив участь у конкурсі достроково та до наступного етапу конкурсу не допускається, про що приймається відповідне рішення конкурсною комісією.
Кандидат, який отримав негативний результат за один з етапів тестування, не допускається до проходження наступного етапу тестування та вважається таким, що не пройшов конкурс.
5. Результати тестування та висновок за результатами тестування визначаються відповідно до таблиці оцінок комплексної вправи для кандидатів у підрозділи оперативної підтримки БЕБ, яка наведена у додатку 2 до цього Положення.
6. Результати тестування зберігаються до завершення конкурсу.
7. Кандидат може ознайомитися з інформацією про себе за письмовим звернення до конкурсної комісії.
8. У разі погіршення самопочуття під час тестування кандидат повинен негайно повідомити про це членів конкурсної комісії.
9. Тестування проводяться у присутності медичного працівника та за можливості психолога.
III. Етапи тестування
1. Тестування складається з етапів:
1) біг 100 м;
2) біг 3000 м;
3) комплексна вправа (додаток 3 до цього Положення);
4) проведення спарингу з рукопашного бою, який включає 3 раунди по 2 хв. (для осіб чоловічої статі);
5) проведення спарингу з рукопашного бою, який включає 3 раунди по 1 хв. (для осіб жіночої статі).
2. Нормативи тестування для осіб чоловічої статі встановлюються у межах:
1) для кандидатів віком до 35 років:
біг 100 м - не більше 13,4 с.;
біг 3000 м - не більше 11 хв. 45 с.;
комплексна вправа - не менше 450 балів.
Фізично розвинутий кандидат, який має вагу понад 90 кг та показав результати бігу 100 м - не більше 14,0 с. і 3000 м - не більше 12,0 хв., за рішенням комісії може бути визнаним спроможним проходити службу в БЕБ, якщо за спаринг з рукопашного бою отримав оцінку не нижче 4 балів, а комплексну вправу виконав не менше 425 балів;
2) для кандидатів віком понад 35 років:
біг 100 м - не більше 14,0 с.;
біг 3000 м - не більше 12 хв. 15 с.;
комплексна вправа - не менше 400 балів;
3) для кандидатів віком понад 40 років:
біг 100 м - не більше 15,9 с.;

................
Перейти до повного тексту