1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА
ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 82 від 30.05.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 1997 р.
за N 432/2236
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів N 257 від 11.07.2017 )
Про затвердження Режиму спеціального використання водних живих ресурсів на акваторії гідрологічного заказника "Молочний лиман"
( Додатково див. Наказ Міністерства екології та природних ресурсів N 236 від 17.04.2012 - Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів N 258 від 10.05.2012 )
Для забезпечення раціонального використання природних ресурсів та посилення режиму охорони території гідрологічного заказника загальнодержавного значення "Молочний лиман", виконання зобов'язань України по Рамсарській конвенції (Закон Верховної Ради України від 29.10.96 р. N 437/96-ВР) щодо водно-болотних угідь міжнародного значення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Режим спеціального використання водних живих ресурсів на акваторії гідрологічного заказника "Молочний лиман", що додається.
2. Головному управлінню національних природних парків і заповідної справи (Стеценко М.П.) у десятиденний термін після реєстрації у Мін'юсті довести Режим до зацікавлених міністерств та відомств.
3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра Я.Мовчана.
Міністр Ю.Костенко
Затверджено
наказом Мінекобезпеки
від 30.05.97 р. N 82
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 1997 р.
за N 432/2236
Режим
спеціального використання водних живих ресурсів на акваторії гідрологічного заказника "Молочний лиман"
Молочний лиман є унікальним напівзакритим водним об'єктом, розташованим в північно-західній частині Азовського моря.
З метою збереження природного комплексу лиману, згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР від 20 жовтня 1974 р. N 500 було створено гідрологічний заказник загальнодержавного значення "Молочний лиман". Загальна площа його складає 19 000 га (акваторія лиману, острови та прибережна смуга шириною 20 м).
Молочний лиман є місцем поселення багатьох видів водоплавних птахів, місцем нересту та нагулу цінних видів морських риб (перш за все вселеного в Чорне та Азовське моря піленгаса), місцем зростання та проживання рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України (14 видів).
Особливе значення має Молочний лиман, як водно-болотне угіддя. Ратифікація Україною Рамсарської конвенції (Закон Верховної Ради України від 29.10.96 р. N 437/96-ВР) та включення Молочного лиману до "Переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення, головним чином, як місця оселення водоплавних птахів" (постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 1995 р. N 935 обумовлює необхідність розробки спеціального режиму охорони та використання природних ресурсів лиману, в тому числі водних живих ресурсів, який би дозволив максимально знизити антропогенний вплив на цю територію.
Загальні положення
1. Спеціальне використання водних живих ресурсів на території заказника здійснюється у відповідності до природоохоронного законодавства: Законів України "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про тваринний світ", "Про природно-заповідний фонд України", Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства (затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 р. N 1192, у відповідності до Положення про заказник та цього Режиму.
2. Спеціально уповноваженими органами державного управління в галузі охорони та використання природних ресурсів гідрологічного заказника загальнодержавного значення "Молочний лиман", як об'єкта природно-заповідного фонду України, є Мінекобезпеки України та його органи на місцях.
3. Спеціальне використання водних живих ресурсів на акваторії Молочного лиману може здійснюватись в порядку проведення:
- науково-дослідного лову;
- контрольного лову;
- науково-промислового лову;
- лову з метою регулювання чисельності окремих видів водних живих ресурсів (меліоративний лов);
- лову молоді піленгаса для зариблення інших водних об'єктів;
- промислового рибальства;
- любительського і спортивного рибальства.
4. Охорона водних живих ресурсів та державний контроль за дотриманням правил і норм їх використання здійснюється органами Мінекобезпеки України та Мінрибгоспом України.
Особливості режиму спеціального використання водних живих ресурсів на акваторії гідрологічного заказника "Молочний лиман"
5. Науково-дослідний лов
Науково-дослідний лов - вилучення водних живих ресурсів для збору матеріалів при проведенні науково-дослідних робіт. Здійснюється науковими та іншими компетентними установами, організаціями і підприємствами відповідно до затверджених їх Вченими Радами планів та програм наукових досліджень. Об'єми вилучення обгрунтовуються з урахуванням методик, що використовуються при проведенні робіт та оцінок біологічного стану популяцій досліджуваних водних живих об'єктів. Для виконання науково-дослідних ловів можуть залучатись рибодобувні підприємства, установи та організації.
Науково-дослідний лов може бути дозволений уповноваженими державними органами на всій акваторії лиману, у той період року і тими знаряддями лову, які передбачені програмами і методиками наукових досліджень.
6. Контрольний лов
Контрольний лов - вилучення водних живих ресурсів для отримання інформації про видовий, статевий, розмірний (і таке інше) склад популяцій водних живих ресурсів з метою регулювання їх промислу або з'ясування ветеринарно-санітарного (епідеміологічного) стану. Лов здійснюється іхтіологічними службами органів рибоохорони, спеціальними підрозділами санітарно-ветеринарних служб відповідно до погоджених Головрибводом Мінрибгоспу планів та графіків. Об'єми вилучення обгрунтовуються організацією, що проводить контрольний лов. Для виконання контрольних ловів можуть залучатись рибодобувні підприємства, установи, організації.
7. Науково-промисловий лов
Науково-промисловий лов - вилучення водних живих ресурсів з метою здійснення виробничої перевірки або впровадження в практику результатів наукових розробок після закінчення етапу науково-дослідних робіт. Лов здійснюється рибодобувними підприємствами, установами, організаціями відповідно до затверджених Вченими Радами наукових програм щодо випробування нових знарядь або засобів лову, розробки методів освоєння запасів нових об'єктів лову та інш. Лов проводиться впродовж трьох років в обсягах, обгрунтованих науковими та іншими підприємствами, установами, організаціями, які здійснюють виробничу перевірку наукової розробки.

................
Перейти до повного тексту