- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
29.03.2006 N 179
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 квітня 2006 р.
за N 427/12301
Про затвердження Інструкції з визначення критеріїв перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості, Порядку реєстрації живонароджених і мертвонароджених
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства охорони здоров'я
N 727 від 03.05.2022 )
Згідно з Державною програмою переходу України на міжнародну систему обліку і статистики, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 4 травня 1993 року
N 326 "Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики", з метою дотримання
Конвенції ООН про права дитини і рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо критеріїв перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості, а також для забезпечення можливості співставлення міжнародних і вітчизняних статистичних даних НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію з визначення критеріїв перинатального періоду, живонародженості і мертвонародженості (далі - Інструкція), додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державної адміністрації та Головного управління охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації забезпечити виконання Інструкції та
Порядку з 01.01.2007.
3. Керівнику Центру медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України Голубчикову М.В., директору Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню Моісеєнко Р.О.:
3.1. Підготувати та подати на затвердження протягом першого кварталу 2006 р. необхідні зміни до форм облікової статистичної звітності та інструкцій щодо їх заповнення, діючих нормативних галузевих актів відповідно до положень Інструкції.
3.2. Провести протягом першого кварталу 2006 р. семінар-нараду з питань переходу на критерії перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості для керівників служби охорони здоров'я матерів та дітей органів охорони здоров'я, спеціалістів профільних кафедр.
3.3. Проводити у встановленому порядку систематичні перевірки щодо достовірності реєстрації народжень, перинатальної та малюкової смертності. Результати перевірок виносити на колегії, апаратні наради Міністерства охорони здоров'я України.
3.4. Забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
4. Начальнику відділу охорони здоров'я матерів та дітей Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню Жилці Н.Я.:
4.1. Систематично аналізувати показники мертвонародженості та смертності дітей до 1 року.
4.2. Готувати інформаційно-аналітичні матеріали та відповідні пропозиції для направлення їх до органів охорони здоров'я.
5. Установити, що з дня введення воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року
N 64 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України
"Про введення воєнного стану в Україні" та до 12 травня 2022 року медичні висновки про народження відповідно до Порядку ведення реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України 18 вересня 2020 року
N 2136, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2020 року за N 952/35235, не формуються.
Для всіх випадків, в яких згідно з Порядком реєстрації живонароджених і мертвонароджених, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України 29 березня 2006 року
N 179, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2006 року за N 427/12301, формується медичний висновок про народження в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров'я, забезпечити видачу медичного свідоцтва про народження, виписаного відповідно до Інструкції щодо заповнення та видачі медичного свідоцтва про народження, форма N 103/о, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08 серпня 2006 року
N 545, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року за N 1150/13024.
( Наказ доповнено пунктом 5 згідно з Наказом Міністерства охорони
здоров'я
N 727 від 03.05.2022 - діє протягом періоду
дії воєнного стану в Україні та тридцяти днів після припинення або
скасування такого стану )
6. Уважати такими, що втратили чинність, накази МОЗ України від 19.02.96
N 31 "Про затвердження Інструкції про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду", зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 05.04.96 N 160/1185, та від 03.05.99
N 102 "Про затвердження форм галузевої статистичної звітності закладів охорони здоров'я України" у частині, що затверджує форму галузевої статистичної звітності N 54-здоров "Звіт про новонароджених та дітей, які померли у віці до 1 року".
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України Гайдаєва Ю.О.
Міністр Ю.В.Поляченко
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного
комітету статистики України О.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
29.03.2006 N 179
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 квітня 2006 р.
за N 427/12301
ІНСТРУКЦІЯ
з визначення критеріїв перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості
Загальні положення
Інструкція з визначення критеріїв перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості (далі - Інструкція) установлює на всій території України єдиний порядок визначення станів живонародженості, мертвонародженості та понять щодо перинатального періоду і є обов'язковою для всіх закладів охорони здоров'я незалежно від їх форми власності та підпорядкування.
Поняття та визначення
1. Перинатальний період, живонародження та мертвонародження
1.1. Перинатальний період - період, який починається з 22-го повного тижня вагітності (з 154 доби від першого дня останнього нормального менструального циклу - термін гестації, якому в нормі відповідає маса плода 500 г) і закінчується після 7 повних діб життя новонародженого (168 годин після народження).
1.2. Живонародження - вигнання або вилучення з організму матері плода, який після вигнання/вилучення (незалежно від тривалості вагітності, від того, чи перерізана пуповина і чи відшарувалась плацента) дихає або має будь-які інші ознаки життя, такі як серцебиття, пульсація пуповини, певні рухи скелетних м'язів.
1.3. Мертвонародження - вигнання або вилучення з організму матері плода з 22-го повного тижня вагітності (з 154 доби від першого дня останнього нормального менструального циклу) або масою 500 г та більше, який не дихає та не виявляє будь-яких інших ознак життя, таких як серцебиття, пульсація пуповини або певні рухи скелетних м'язів.
1.4. Плід - внутрішньоутробний продукт зачаття, починаючи з повного 12-го тижня вагітності (з 84 доби від першого дня останнього нормального менструального циклу) до вигнання/вилучення з організму матері.
1.5. Викидень (аборт) - народження плода до повного 22-го тижня вагітності зростом менше 25 см та масою менше 500 г незалежно від наявності ознак життя.
1.6. Антенатальна смерть - загибель плода, що настала у період з 22-го повного тижня вагітності (з 154 доби від першого дня останнього нормального менструального циклу) до початку пологів.
................Перейти до повного тексту