- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 31 від 19.02.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України (крім пунктів 1.2 та 1.3) 5 квітня 1996 р. за N 160/1185 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
охорони здоров'я
N 179 від 29.03.2006 )
Про затвердження Інструкції про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду
Відповідно до
Основ законодавства України про охорону здоров'я та згідно з Державною програмою переходу України на міжнародну систему обліку і статистики, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 4 травня 1993 року
N 326 "Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики", та з метою дотримання Міжнародної конвенції про права дитини, а також для можливості співставлення міжнародних і вітчизняних статистичних даних,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду (додається).
1.2. Методичні рекомендації про порядок ведення передчасних пологів (додається).
1.3. Методичні рекомендації про порядок розтину мертвонароджених і померлих новонароджених з масою тіла від 500 до 1000 г (додаєтся).
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання вищезазначеної інструкції та впровадження методичних рекомендацій.
3. Керівнику Центру медичної статистики Міщенку А.Н., начальнику Головного управління медичної допомоги дітям і матерям МОЗ України Гойді Н.Г.:
3.1. Провести в першому півріччі 1996 року семінари-наради із заступниками начальників управлінь охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій, головними неонатологами, головними акушерами-гінекологами з питань переходу на критерії живонародженості і мертвонародженості, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
3.2. Внести до 01.07.96 необхідні зміни до звітних форм та інструкцій щодо їх заповнення з урахуванням переходу на міжнародні критерії живонародженості і мертвонародженості, узгодивши їх з Міністерством статистики України.
3.3. Організувати оперативний збір, розробку і узагальнення статистичної інформації про народжуваність, перинатальну та малюкову смертність як в цілому по Україні, так і в розрізі адміністративних територій, забезпечивши її надійність, об'єктивність і своєчасність.
3.4. Разом з Міністерством статистики України проводити систематичні перевірки достовірності реєстрації народжуваності, перинатальної та малюкової смертності в медичних закладах України та в органах реєстрації актів громадянського стану. Результати перевірок заслуховувати на колегіях та апаратних нарадах Міністерства охорони здоров'я.
4. Начальнику Головного управління медичної допомоги дітям і матерям Гойді Н.Г. систематично аналізувати показники народжуваності, перинатальної та малюкової смертності в порівнянні з аналогічними показниками зарубіжної статистики, аналітичні матеріали з пропозиціями направляти органам охорони здоров'я адміністративних територій.
5. Вважати такою, що не застосовується на території України Інструкцію про визначення критеріїв живонародженості і доношеності (зрілості) плоду, новонародженого, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я СРСР від 12 червня 1986 року N 848.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Богатирьову Р.В.
Затверджено
наказом Міністерства охорони здоров'я
України від 19.02.96 р. N 31
Інструкція про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду
Розділ 1. Загальні положення
1.1.2. Ця Інструкція встановлює єдиний порядок визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду на всій території України, і є обов'язковою для всіх рододопомічних закладів незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування.
1.1.3. У зв'язку з переходом на критерії живонародженості і мертвонародженості, прийняті Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), на всій території України вводяться такі визначення і поняття живонародженості, мертвонародженості, перинатального періоду і параметрів фізичного розвитку новонародженого (плоду).
................Перейти до повного тексту