1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 31 від 19.02.96
м.Київ


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
(крім пунктів 1.2 та 1.3)
5 квітня 1996 р.
за N 160/1185
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 179 від 29.03.2006 )
Про затвердження Інструкції про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду
Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я та згідно з Державною програмою переходу України на міжнародну систему обліку і статистики, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 4 травня 1993 року N 326 "Про Концепцію побудови національної статистики України та Державну програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики", та з метою дотримання Міжнародної конвенції про права дитини, а також для можливості співставлення міжнародних і вітчизняних статистичних даних,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Інструкцію про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду (додається).
1.2. Методичні рекомендації про порядок ведення передчасних пологів (додається).
1.3. Методичні рекомендації про порядок розтину мертвонароджених і померлих новонароджених з масою тіла від 500 до 1000 г (додаєтся).
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання вищезазначеної інструкції та впровадження методичних рекомендацій.
3. Керівнику Центру медичної статистики Міщенку А.Н., начальнику Головного управління медичної допомоги дітям і матерям МОЗ України Гойді Н.Г.:
3.1. Провести в першому півріччі 1996 року семінари-наради із заступниками начальників управлінь охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій, головними неонатологами, головними акушерами-гінекологами з питань переходу на критерії живонародженості і мертвонародженості, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
3.2. Внести до 01.07.96 необхідні зміни до звітних форм та інструкцій щодо їх заповнення з урахуванням переходу на міжнародні критерії живонародженості і мертвонародженості, узгодивши їх з Міністерством статистики України.
3.3. Організувати оперативний збір, розробку і узагальнення статистичної інформації про народжуваність, перинатальну та малюкову смертність як в цілому по Україні, так і в розрізі адміністративних територій, забезпечивши її надійність, об'єктивність і своєчасність.
3.4. Разом з Міністерством статистики України проводити систематичні перевірки достовірності реєстрації народжуваності, перинатальної та малюкової смертності в медичних закладах України та в органах реєстрації актів громадянського стану. Результати перевірок заслуховувати на колегіях та апаратних нарадах Міністерства охорони здоров'я.
4. Начальнику Головного управління медичної допомоги дітям і матерям Гойді Н.Г. систематично аналізувати показники народжуваності, перинатальної та малюкової смертності в порівнянні з аналогічними показниками зарубіжної статистики, аналітичні матеріали з пропозиціями направляти органам охорони здоров'я адміністративних територій.
5. Вважати такою, що не застосовується на території України Інструкцію про визначення критеріїв живонародженості і доношеності (зрілості) плоду, новонародженого, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я СРСР від 12 червня 1986 року N 848.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Богатирьову Р.В.
Міністр Є.С.Короленко
Затверджено
наказом Міністерства охорони здоров'я
України від 19.02.96 р. N 31
Інструкція про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я.
1.1.2. Ця Інструкція встановлює єдиний порядок визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду на всій території України, і є обов'язковою для всіх рододопомічних закладів незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування.
1.1.3. У зв'язку з переходом на критерії живонародженості і мертвонародженості, прийняті Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), на всій території України вводяться такі визначення і поняття живонародженості, мертвонародженості, перинатального періоду і параметрів фізичного розвитку новонародженого (плоду).

................
Перейти до повного тексту