- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2015 р.
за № 416/26861
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
№ 607 від 10.08.2017 )
Про затвердження Положення про конкурс з визначення уповноважених рейтингових агентств
Відповідно до статті
4-1, пункту 13 статті
8 Закону України
"Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" , з метою встановлення умов і порядку організації та проведення конкурсу з визначення уповноважених рейтингових агентств, які мають право визначати обов’язкові за законом рейтингові оцінки емітентів та цінних паперів, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про конкурс з визначення уповноважених рейтингових агентств, що додається.
2. Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів (А. Папаіка) забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Управлінню інформаційних технологій та діловодства (А. Заїка) забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
5. Управлінню внутрішнього аудиту та комунікацій (О. Збаражська) забезпечити опублікування цього рішення в офіційному друкованому виданні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку О. Панченка.
Голова Комісії |
Т. Хромаєв |
Протокол засідання Комісії від 23 березня 2015 р. № 14 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
23.03.2015 № 364
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 квітня 2015 р.
за № 416/26861
ПОЛОЖЕННЯ
про конкурс з визначення уповноважених рейтингових агентств
I. Підстави для проведення конкурсу та строки його проведення
1. Рейтингові агентства, що не мають статусу уповноваженого рейтингового агентства та зацікавлені в його отриманні, мають право надсилати до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) письмові звернення щодо необхідності проведення конкурсу.
2. Ініціатором проведення конкурсу виступає Комісія.
Конкурс проводиться не рідше одного разу на рік. У разі надходження не менше двох письмових звернень рейтингових агентств щодо необхідності проведення конкурсу він проводиться позачергово.
3. Конкурсна комісія протягом 10 робочих днів з дати прийняття рішення про проведення конкурсу затверджує текст інформаційного повідомлення (оголошення) про проведення конкурсу.
4. Інформаційне повідомлення (оголошення) про проведення конкурсу публікується українською мовою в офіційних друкованих виданнях Комісії та розміщується на її офіційному веб-сайті в мережі Інтернет не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати проведення конкурсу.
5. Інформаційне повідомлення (оголошення) про проведення конкурсу повинно містити:
обов’язкові вимоги до учасників конкурсу;
дату, час і місце проведення конкурсу;
адресу, за якою подаються документи на конкурс;
кінцевий термін прийняття документів на конкурс;
контактні телефони, факси та адреси електронної пошти для довідок з питань конкурсу.
Не пізніше кінцевого терміну подання документів на конкурс, зазначеного в інформаційному повідомленні (оголошенні) про проведення конкурсу, претенденти подають до конкурсної комісії документи на конкурс, зазначені в пункті 2 розділу IІІ цього Положення.
II. Конкурсна комісія з проведення конкурсу
1. Конкурс проводиться конкурсною комісією. Конкурсна комісія утворюється для організації та проведення конкурсу рішенням Комісії.
2. Персональний склад конкурсної комісії та зміни до її складу затверджуються відповідним рішенням Комісії. Кількісний склад конкурсної комісії складає не менше 7 осіб.
Конкурсна комісія складається з представників органів державної влади, професійних учасників ринку цінних паперів та їх об’єднань, емітентів, наукових закладів, при цьому кількість представників професійних учасників ринку цінних паперів та їх об’єднань, емітентів, наукових закладів складає не менше 1/3 від кількісного складу конкурсної комісії.
3. Конкурсна комісія у своїй діяльності керується законодавством України, зокрема цим Положенням, та рішеннями, які приймаються безпосередньо конкурсною комісією.
4. Засідання конкурсної комісії є правомочним за умови участі в ньому не менше 2/3 членів конкурсної комісії. У разі неможливості прийняття участі в засіданнях конкурсної комісії (хвороба, відрядження, відпустка тощо) членом конкурсної комісії, кандидатура якого затверджена рішенням Комісії, на засідання конкурсної комісії може направлятися його представник, повноваження якого завірені відповідно до законодавства України.
5. Діяльністю конкурсної комісії та організацією її роботи керує голова конкурсної комісії. Головою конкурсної комісії призначається один із членів Комісії за рішенням Комісії, яке приймається простою більшістю голосів. Голова конкурсної комісії має такі повноваження:
скликання засідань конкурсної комісії;
головування на засіданнях;
організація підготовки до розгляду матеріалів, передбачених цим Положенням;
залучення до роботи конкурсної комісії експертів та консультантів у разі необхідності.
6. Конкурсна комісія має такі повноваження:
визначення термінів проведення конкурсу;
затвердження інформаційного повідомлення (оголошення) про проведення конкурсу;
розгляд заяв претендентів на участь у конкурсі;
визначення претендентів, які допускаються до конкурсу;
розгляд та оцінка конкурсної документації претендентів;
визначення переможців конкурсу серед учасників конкурсу;
складання та затвердження протоколів про результати проведення конкурсу;
здійснення інших функцій, передбачених законодавством України.
IІІ. Порядок та умови участі в конкурсі
1. До участі в конкурсі допускаються ті претенденти, які письмово підтвердили своє бажання взяти участь у конкурсі, надали відповідні документи і відповідають таким критеріям:
є резидентами;
надають професійні послуги та безпосередньо здійснюють визначення кредитних рейтингів (рейтингування) або інформаційно-аналітичні послуги, пов’язані із забезпеченням діяльності з визначення кредитного рейтингу;
при визначенні рейтингової оцінки, визначення якої є обов’язковим за законом, використовують Національну рейтингову шкалу;
мають офіційні веб-сайти у мережі Інтернет з вільним доступом користувачів;
мають досвід роботи не менш 1 року у зазначеній сфері діяльності та перелік визначених та оприлюднених кредитних рейтингів національним суб’єктам господарювання;
мають внесений статутний капітал у розмірі не менше 2500 мінімальних заробітних плат, не менше 50 відсотків якого внесено у грошовій формі;
2. До закінчення терміну, зазначеного в пункті 4 розділу I цього Положення, претенденти подають до конкурсної комісії такі документи:
заяву на участь у конкурсі з визначення уповноважених рейтингових агентств (додаток 1);
копії установчих документів, крім випадку, коли товариство діє на підставі модельного статуту;
аудиторський висновок щодо фінансового стану юридичної особи за чотири квартали, останній з яких передує кварталу, в якому проводиться конкурс;
реєстраційну картку (додаток 2);
інформацію про філії та інші відокремлені підрозділи (додаток 3);
відомості про участь юридичної особи в будь-яких об’єднаннях підприємств (додаток 4);
інформацію про посадових осіб органів управління юридичної особи, кількість та номінальну вартість акцій (розмір часток, паїв), що перебувають у їхній власності (додаток 5);
інформацію про засновників та/або учасників юридичної особи, кількість та номінальну вартість акцій (розмір часток, паїв), що перебувають у їхній власності (додаток 6);
інформацію про суб’єктів господарювання, у яких юридична особа є власником або користується акціями (частками, паями) (додаток 7);
інформацію про чисельність працівників юридичної особи (додаток 8) і документи на підтвердження їхньої кваліфікації та досвіду роботи: копії документів, що підтверджують кваліфікацію, та трудової книжки кожного працівника;
інформацію щодо пов’язаних осіб юридичної особи та їхньої пов’язаності з учасниками ринків фінансових послуг у довільній формі.
3. Документи на конкурс подаються (надсилаються) у письмовій формі в запечатаному конверті рекомендованим листом, на якому зазначається: "Конкурсна документація", та в електронному вигляді на електронних носіях даних.
Конверти адресуються конкурсній комісії із зазначенням дати та часу проведення конкурсу і поміткою "НЕ ВІДКРИВАТИ ДО ______".
На конверті, що містить документи на конкурс, крім вищезазначеного напису, має бути вказано:
адреса та реквізити конкурсної комісії;
місцезнаходження та найменування претендента.
Документи на конкурс засвідчуються підписом керівника претендента або особи, уповноваженої представляти його інтереси, та скріплюються печаткою претендента (у разі її наявності).
4. Документи на конкурс реєструються у спеціальному журналі реєстрації секретарем конкурсної комісії за датою їх реєстрації в канцелярії Комісії, а в разі подання їх кур’єром - за датою їх вручення секретарю конкурсної комісії, про що останній ставить свій підпис у журналі реєстрації.
5. Документи на конкурс мають бути одержані конкурсною комісією не пізніше дати та часу, зазначених в інформаційному повідомленні (оголошенні) про проведення конкурсу. Документи на конкурс, отримані конкурсною комісією після закінчення зазначеного терміну, не розпечатуються і повертаються претендентам, які їх подали.
6. Документи на конкурс учасників конкурсу відповідають встановленим вимогам, якщо вони містять усю необхідну інформацію, надання якої передбачено пунктом 2 цього розділу.
ІV. Порядок проведення конкурсу
1. Конкурс проводиться за наявності хоча б однієї юридичної особи, допущеної до конкурсу (далі - претендент(и)), з кількості претендентів, що подали заяву на участь у конкурсі в установлений термін.
2. Конкурс проводиться у два етапи. Під час проведення засідання на кожному етапі конкурсу ведеться окремий протокол, що підписується головою та секретарем конкурсної комісії.
3. Засідання конкурсної комісії на першому етапі є відкритим. На засіданні конкурсної комісії обов’язковою є присутність претендентів, які подали документи на конкурс.
На цьому етапі конкурсною комісією розглядаються заяви претендентів на участь у конкурсі та здійснюється опис поданих претендентами документів.
Розпечатування конвертів з документами на конкурс відбувається в присутності претендентів за їх бажанням (або їх уповноважених представників) та в присутності членів конкурсної комісії.
Під час розкриття конвертів з документами на конкурс оголошуються повне найменування та місцезнаходження кожного претендента конкурсу.
У разі необхідності отримання додаткової інформації про претендента конкурсна комісія має право заслухати його на своєму засіданні.
Для прийняття рішення щодо відповідності поданих претендентами документів на конкурс умовам участі в конкурсі та щодо реєстрації претендентів як учасників конкурсу (відмови в реєстрації в разі невідповідності документів на конкурс вимогам участі в конкурсі) документи на конкурс передаються на розгляд конкурсній комісії, яка повинна опрацювати документи на конкурс у 10-денний строк.
За результатами розгляду конкурсною комісією документів на конкурс, які подані претендентами, конкурсна комісія визначає учасників конкурсу.
Конкурсна комісія має право прийняти рішення про відхилення заяви претендента на участь у конкурсі у разі:
якщо заява претендента про участь у конкурсі та/або додані до неї документи надані з порушенням вимог до їх оформлення, встановлених цим Положенням;
якщо в додатках до заяви відсутній хоча б один документ із переліку, наведеного в пункті 2 розділу IІІ цього Положення;
відкликання заяви претендентом.
4. На другому етапі конкурсна комісія визначає переможців конкурсу. Засідання конкурсної комісії на другому етапі є закритим.
Конкурсна комісія визначає переможця(ів) конкурсу за результатами розгляду та обговорення конкурсної документації учасників конкурсу.
Переможцем(ями) конкурсу може бути декілька осіб.
Рішення про визначення переможця(ів) конкурсу приймається простою більшістю голосів. Голова конкурсної комісії має переважне право голосу, якщо під час прийняття рішення голоси членів конкурсної комісії розділилися порівну.
5. Рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця(ів) конкурсу оформлюється протоколом про результати конкурсу, в якому зазначаються:
................Перейти до повного тексту