- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 275 від 20.06.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 вересня 1997 р. за N 385/2189 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби
N 402 від 02.06.2004 )
Про затвердження Положення про порядок створення та використання фондів матеріального заохочення та соціально-культурного розвитку Державної митної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
митної служби
N 83 від 10.02.99 )
Відповідно до ст.
80 Митного кодексу України та п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1993 року
N 125 "Про умови оплати праці працівників митної системи", на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 березня 1997 року
N 225 "Про умови оплати праці працівників Державної митної служби"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок створення та використання фондів матеріального заохочення, соціально-культурного розвитку Державної митної служби України, що додається.
2. Правовому управлінню провести державну реєстрацію Положення в Міністерстві юстиції України.
3. Формування зазначених фондів відповідно до цього Положення здійснювати з 1 січня 1997 року.
4. Накази Держмиткому України від 1 березня 1994 року
N 58 та від 10 березня 1994 року N 64 скасувати.
5. Керівникам митних установ та керівникам управлінь і самостійних відділів центрального апарату Державної митної служби забезпечити ознайомлення всіх працівників із зазначеним Положенням.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на фінансово-економічне управління (Грінченко В.М.) та управління бухгалтерського обліку, звітності та економічного аналізу (Околіта М.В.).
Затверджено
наказом Державної митної служби
України від 20 червня 1997 року
N 275
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 вересня 1997 р.
за N 385/2189
Положення про порядок створення та використання фондів матеріального заохочення та соціально-культурного розвитку Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено на підставі статті
80 Митного кодексу України, пункту 6 Указу Президента України від 21.07.94
"Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю", пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.93 р.
N 125 "Про умови оплати праці працівників митної системи" і постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.97 р.
N 225 "Про умови оплати праці працівників Державної митної служби", а також Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 08.02.97 р. N 126/97.
1.2. Формування коштів на розвиток митних органів України та фондів матеріального заохочення та соціально-культурного розвитку Державної митної служби України проводиться в централізованому порядку шляхом накопичення надходжень з депозитних рахунків митниць на поточний рахунок Держмитслужби, і наступного їх розподілу за напрямами згідно з цим Положенням у терміни, що передбачені для бухгалтерської звітності. Перерахування відповідних платежів для формування коштів та фондів проводиться всіма митницями України одночасно та в терміни, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 1996 р.
N 1033 "Про заходи щодо залучення додаткових надходжень до бюджету та підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів для забезпечення фінансування соціальних виплат населенню", для зарахувань платежів до Держбюджету.
1.3. Для забезпечення ефективної діяльності системи митних органів, повноцінного виконання покладених на Держмитслужбу завдань, на підставі
Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1993 року
N 125 "Про умови оплати праці працівників митної системи" отримані Держмитслужбою кошти щомісячно спрямовуються на формування фондів у таких розмірах від їх загального надходження:
- до фонду матеріального заохочення - 17,5 відсотка;
( Абзац другий пункту 1.3 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
- до фонду соцкультрозвитку - 12,5 відсотка.
( Абзац третій пункту 1.3 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
Залишок коштів спрямовується на розвиток митної служби в порядку, визначеному цим Положенням.
2. Порядок розподілу коштів і фондів
( Назва розділу 2 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
2.1. Розподіл коштів та фондів проводиться Держмитслужбою в межах надходжень та затвердженого зведеного кошторису по таких напрямах:
- покриття централізованих витрат;
- розвиток та утримання Державної митної служби України, в тому числі регіональних митниць, митниць та центрального апарату;
- розвиток та утримання інших митних органів та організацій, включаючи спеціалізовані;
- матеріальне заохочення працівників;
- здійснення соціально-культурних заходів та відрахувань до Ради профспілки працівників митних органів України;
- створення резерву Голови Держмитслужби.
До затвердження кошторисів видатків на зазначені цілі використання коштів за напрямами здійснюється на рівні попереднього року.
( Пункт 2.1 доповнено абзацом згідно з Наказом Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
2.2. Розподіл лімітів на утримання та розвиток митних органів та організацій, у тому числі спеціалізованих, та центрального апарату проводиться з урахуванням специфіки їх роботи, покладених функцій, вкладу в розвиток загальної справи. Кошти спрямовуються в такому порядку:
2.2.1. На розвиток митних органів - згідно зі зведеним кошторисом, затвердженим Головою Держмитслужби, виходячи з планових нормативних потреб митних органів та враховуючи виділені бюджетні кошти на утримання та розвиток Держмитслужби.
2.2.2. Базові нормативи відрахувань до фондів матеріального заохочення та соціально-культурного розвитку митних органів та організацій встановлюються Головою Служби в межах загальних надходжень на формування зазначених фондів, визначених у пункті 1.3 цього Положення, у відсотках до планового фонду заробітної плати митного органу.
( Пункт 2.2.2 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
2.3. Визначені згідно з пунктом 2.2.2 цього Положення суми фондів включають в себе відрахування до фондів соціального страхування.
( Абзац перший пункту 2.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
У межах визначених лімітів митними органами, організаціями, у тому числі спеціалізованими, та Держмитслужбою складаються, а по фондах соцкультрозвитку та матеріального заохочення узгоджуються з профспілковим комітетом та подаються на затвердження керівництву Держмитслужби, кошториси витрат зазначених фондів з поквартальною їх розбивкою за формами, наведеними у додатках N 1, 2 до цього Положення.
2.4. Розмір фондів матеріального заохочення та соціально-культурного розвитку окремих митних органів може збільшуватись (зменшуватись) залежно від показників надходжень до Державного бюджету і фактичних надходжень митних зборів та інших доходів за даними квартальної і річної бухгалтерської та статистичної звітності.
Крім того, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.97
N 225, на матеріальне заохочення (преміювання) з окремого дозволу Держмитслужби можуть бути використані кошти економії фонду заробітної плати.
( Пункт 2.4 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
2.5. Перерахування фондів на відповідні рахунки митних органів та організацій здійснюється Держмитслужбою протягом кварталу в межах затвердженого кошторису, в міру надходження коштів на зазначені цілі.
( Пункт 2.5 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
2.6. Не використані протягом року митними органами кошти на розвиток матеріального заохочення та соцкультрозвитку вилученню не підлягають, а враховуються при розробленні кошторису на наступний рік по напрямах, передбачених цим Положенням. У разі ліквідації, реорганізації, скорочення штатів чи іншого, що веде до зміни структури, штатної чисельності та функцій установ, залишки невикористаних фондів повертаються на поточний рахунок Держмитслужби для подальшого розпорядження ними.
2.7. У випадках, передбачених чинним законодавством (у тому числі постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.94 р.
N 157 "Про залучення інвестицій для будівництва та облаштування об'єктів митної інфраструктури і Прикордонних військ України" та постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.96 р.
N 699 "Про затвердження Положення про порядок охорони і супроводження товарів митними органами із залученням у разі потреби підрозділів Міністерства внутрішніх справ"), поповнення фондів та коштів на розвиток митних органів може проводитись і за рахунок інших джерел з використанням виключно на ті цілі, на які вони були призначені. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному для бюджетних організацій.
3. Порядок використання коштів на розвиток митних органів та фондів матеріального заохочення і соціально-культурного розвитку
3.1. Кошти на розвиток митних органів акумулюються Держмитслужбою на відповідному рахунку і використовуються переважно в централізованому порядку, а також через Раду профспілки працівників митних органів України, на фінансування витрат зі створення соціально-культурної та оздоровчої бази митних органів, у межах затвердженого зведеного кошторису витрат і наявних коштів.
( Пункт 3.1 в редакції Наказу Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
3.1.1. Кошти використовуються:
- на заходи, пов'язані з поточним і перспективним розвитком матеріально-технічної бази, науки та освіти, на розбудову митної інфраструктури та соціальної сфери, а також на утримання митних органів та організацій, у тому числі спеціалізованих та Держмитслужби;
- на придбання, капітальне будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, технічне переобладнання та експлуатацію будинків, споруд та пунктів пропуску;
- на проведення проектних та дослідно-розвідувальних робіт для новостворюваних та діючих митних органів і пунктів пропуску;
- на фінансування вкладень у соціальну базу митної служби, зокрема утримання, оренду, пайову участь у будівництві та облаштуванні санаторно-курортних та лікувальних закладів, у будівництві та викупі житла;
- на надання безпроцентних позик для будівництва житла, на кредитування митних органів для закупівлі палива з подальшим відшкодуванням за рахунок бюджету;
- на витрати по забезпеченню митних органів технічними засобами митного контролю, матеріалами для захисту результатів митного контролю від підроблення, засобами зв'язку, електронно-обчислювальними засобами, комп'ютерною, копіювальною технікою, зброєю та боєприпасами, автотранспортом, запчастинами до нього, меблями та інші витрати, пов'язані з технічним переоснащенням митних органів та експлуатацією зазначених технічних засобів;
- на придбання бланкової та іншої продукції, малоцінних засобів контролю (штампів, печаток тощо);
- на централізовані витрати, пов'язані із забезпеченням працівників митної служби форменим та спеціальним одягом;
- на охорону праці, техніку безпеки, протипожежні заходи та поліпшення санітарно-побутових умов праці;
- на страхування співробітників митних органів;
- на підготовку та перепідготовку кадрів;
- на заходи, пов'язані з міжнародним співробітництвом, утриманням уповноважених з митних питань за кордоном;
- на представницькі витрати для прийому іноземних делегацій, а також витрати на закордонні відрядження фахівців згідно з чинним законодавством за встановленими нормами;
- на виконання науково-технічної програми розвитку митної служби, придбання науково-технічної продукції та літератури для потреб митної служби;
- на фінансування витрат, пов'язаних з видавництвом періодичної літератури з митних питань, утриманням редакції друкованого органу Держмитслужби чи органу, який своєю роботою забезпечує виготовлення спеціальних засобів митного контролю;
- на фінансування витрат, пов'язаних з пропагандою та рекламою роботи митних органів, досягнень у митній справі, з розробленням для морального заохочення співробітників митних органів знаків відзнаки та дипломів;
- на фінансування (при недостатності бюджетних асигнувань) витрат на утримання митних органів для забезпечення безумовного виконання покладених на них функцій.
3.1.2. На підставі розрахунків відповідних управлінь Держмитслужби, регіональних митниць, митних органів та організацій визначається загальна потреба системи у фінансових ресурсах. Після затвердження Держбюджету та прогнозування надходжень керівництвом Державної митної служби затверджуються ліміти та напрями використання коштів на розвиток митних органів в поточному році, на підставі чого складаються кошториси доходів та видатків на утримання митної служби.
3.1.3. Затверджені ліміти доводяться до управлінь, підрозділів Держмитслужби, митних органів та організацій для використання в подальшій роботі і здійснення запланованих заходів.
3.1.4. Кошти на розвиток митних органів підлягають виключно цільовому використанню. Зміна напряму використання отриманих коштів митним органом чи організацією допускається лише з письмового дозволу Держмитслужби. Не використані за цільовим призначенням кошти підлягають поверненню на відповідний рахунок Держмитслужби.
( Пункт 3.1.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
3.2. Використання фонду матеріального заохочення здійснюється відповідно до затвердженого кошторису витрат і підлягає оформленню у кожному конкретному випадку наказом по митному органу за узгодженням з профспілковим комітетом і доданням обгрунтованих документів. Будь-які виплати керівнику митного органу з цього фонду можливі лише з письмового дозволу керівництва Держмитслужби за узгодженням з Радою профспілки працівників митних органів України та з урахуванням пропозицій регіональних митниць.
3.2.1. Фонд матеріального заохочення використовується на:
- виплату з дозволу Держмитслужби поточної премії працівникам за підсумками роботи за місяць, а також виплату одноразових премій, включаючи премії за виконання особливо важливих завдань, за рахунок фонду, створеного у розмірі чотиримісячного фонду оплати праці та економії фонду заробітної плати;
- виплату одноразових премій окремим особам, що не входять до штату митних органів, за сприяння виявленню порушень митного законодавства та інші заслуги;
- виплату матеріальної допомоги в розмірі середньомісячної заробітної плати при виході у відпустку;
- виплату матеріальної допомоги (стипендії) іногороднім слухачам курсів підготовки та перепідготовки кадрів з відривом від роботи за період, що перевищує 30 календарних днів;
- виплату матеріальної допомоги працівникам митних органів, у тому числі пенсіонерам, членам їх сімей у разі смерті, нещасного випадку, за скрутних матеріальних умов працівника у межах кошторису та за наявності коштів за рішенням керівника та погодженням з профспілковим комітетом;
( Абзац шостий пункту 3.2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 83 від 10.02.99 )
- придбання цінних подарунків для заохочення працівників, а також для пенсіонерів, що раніше працювали в митних органах;
- відрахування до фондів соціального страхування в установленому законом порядку;
- встановлення надбавок працівникам, передбачених чинним законодавством, у разі недостатності коштів, що виділяються на їх утримання;
- сплату штрафів за нещасні випадки на виробництві відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.93 р.
N 754;
- виплату пені, штрафів, відшкодування збитків у випадках порушень фінансової дисципліни, якщо винна особа не встановлена.
3.2.2. Преміювання керівників митних органів за звітний період (місяць) здійснюється згідно з рішенням Голови Держмитслужби. Для цього відповідні управління (підрозділи) та регіональні митниці до 5 числа кожного місяця подають на ім'я Голови Держмитслужби пропозиції про преміювання (депреміювання) керівників митних органів, їх заступників та головних бухгалтерів, які належать до номенклатури Держмитслужби. Пропозиції про преміювання за підсумками роботи за квартал подаються до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом.
Пропозиції розглядаються на оперативних нарадах керівництва Держмитслужби та остаточно затверджуються наказом по Держмитслужбі за погодженням з Радою профспілки працівників митних органів України.
У наказі враховуються результати роботи митних органів за показниками, наведеними у додатку N 4 до цього Положення.
3.2.3. Підставою для преміювання працівників митного органу є наказ її начальника, погоджений з профспілковим комітетом. У наказі визначаються розмір премії у відсотках та загальна сума, а також відображається підвищення або зменшення розміру премії окремим працівникам.
3.2.4. Нарахування премії працівникам здійснюється за фактично відпрацьований час на посадовий оклад та надбавку за персональне звання в межах визначеного Держмитслужбою розміру коштів на поточне преміювання.
3.2.5. Начальник митного органу має право:
- збільшити (зменшити) розмір премії працівнику, крім працівників, що належать до номенклатури Держмитслужби і преміюються з її дозволу та працівників відділень (служб) по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, розмір премії яким установлюється на рівні, що відповідає середньому по митному органу, на підставі подання безпосереднього керівника підрозділу, в якому працює премійований;
................Перейти до повного тексту