- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 306 від 12.06.2000 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 липня 2000 р. за N 380/4601 |
Про внесення змін до Порядку складання декларації про прибуток підприємства
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності
Наказу Державної податкової адміністрації
N 214
від 08.07.97, до якого вносились зміни )
У зв'язку з прийняттям Закону України від 7 жовтня 1999 року
N 1133-XIV "Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", Закону України від 19 жовтня 1999 року
N 1157-XIV "Про внесення зміни до пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", Закону України від 14 грудня 1999 року
N 1288-XIV "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про відходи", Закону України від 2 березня 2000 року
N 1523-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування", Закону України від 16 березня 2000 року
N 1559-III "Про державну підтримку космічної діяльності", Закону України від 20 квітня 2000 року
N 1694-III "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії "Київміськбуд" та керуючись статтею
8 Закону України
"Про державну податкову службу в Україні",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Порядку складання декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 8 липня 1997 року
N 214 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 серпня 1997 року за N 313/2117 (у редакції наказу від 21.01.98
N 37, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.98 за N 94/2534) (зі змінами), що додаються.
2. Начальнику Головного управління прямих податків Фурману А.П. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику Головного управління по роботі з платниками податків Сисоєву В.О. через засоби масової інформації довести цей наказ до відома платників податку на прибуток.
4. Головному редактору журналу "Вісник податкової служби України" Кудрицькому Д.А. опублікувати зазначений наказ після його державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.
5. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у триденний термін від дня реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Оперенка Г.М.
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
12.06.2000 N 306
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2000 р.
за N 380/4601
Зміни до Порядку складання декларації про прибуток підприємства ( z0313-97 )
1. У пункті 1.1 Порядку складання декларації про прибуток підприємства (далі - Порядок) цифри "16.14" замінити на цифри "16.15".
2. У першому абзаці пункту 1.5 Порядку слова "державної податкової адміністрації" замінити на "державного податкового органу".
3. Розділ 1 Порядку доповнити новим пунктом 1.7 такого змісту:
"1.7. Державний податковий орган не приймає до розгляду декларацію:
- що має підчистки або дописки, закреслені слова (цифри), а також написані олівцем;
- текст або цифри в якій неможливо прочитати внаслідок пошкодження, наприклад, документи, залиті чорнилом, потерті та ін.;
- з порваними аркушами;
- аркуші якої не прошнуровано, не пронумеровано і кількість прошнурованих аркушів не завірена підписом посадової (уповноваженої на те) особи та печаткою установи, підприємства, організації".
4. У пункті 2.1 слова "сімнадцяти додатків" замінити на "двадцять одного додатка".
5. Абзац другий підпункту 3.1.1 п.3.1 викласти в такій редакції:
"Продаж товарів (робіт, послуг) відображається без сум податку на додану вартість, отриманих (нарахованих) у складі ціни продажу товарів (робіт, послуг) за винятком випадків, коли таке підприємство-отримувач не є платником податку на додану вартість.
Платник податку, який зобов'язаний включити до ціни товару (продукції) акцизний збір, відображає загальний дохід від продажу таких товарів без сум акцизного збору і не включає суми акцизного збору до валових витрат (рядок 19 декларації) при внесенні стягнутих сум акцизного збору з його платників до бюджету. Усі інші платники податку відображають загальний дохід від продажу товарів з урахуванням сум акцизного збору".
6. Підпункт 3.2.4 Порядку доповнити новим абзацом такого змісту:
"Різниця за результатами перерахунку на останній робочий день звітного періоду заборгованості в іноземній валюті - дебіторської (від'ємної різниці) та кредиторської (позитивної різниці) відображається у рядку 29.10 додатка "З" до декларації за умови відображення в податковому обліку основної суми такого боргу".
7. Пункт 3.10 Порядку доповнити новим підпунктом 3.10.8 такого змісту:
"3.10.8. У рядку 10.8 відображаються суми доходів, отриманих платником податку від надання послуг щодо збирання та заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України. Витрати платника податку, пов'язані із здійсненням цієї діяльності, не включаються до валових витрат і в декларації не відображаються".
У зв'язку з цим підпункт 3.10.8 вважати підпунктом 3.10.9, в якому цифри "10.8" замінити на "10.9".
8. У пункті 4.1 Порядку слова "додатка "Ж" замінити на "додатків "Ж", "Ж-1".
9. Пункт 4.9 Порядку доповнити абзацами такого змісту:
"З метою оподаткування облік приросту (убутку) товарних запасів, матеріальних ресурсів і малоцінних предметів (далі - запаси) ведеться тільки щодо тих товарно-матеріальних цінностей, витрати на придбання яких відповідно до Закону включаються до складу валових витрат. Такий облік ведеться, виходячи з правил податкового обліку валових витрат, якими встановлено порядок відображення в податковому обліку валових витрат, виходячи із принципу "за подією, що сталася раніше" щодо визначення дати збільшення валових витрат. Податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарно-матеріальних цінностей здійснюється підприємствами не лише за запасами, вартість яких фактично компенсована або які є такими, що придбані на умовах товарного кредиту або в розстрочку, і знаходяться на складах (місцях зберігання), у незавершеному виробництві, у готовій продукції, у роздрібній торгівлі тощо, а й за запасами, які ще не надійшли до підприємства, але вартість яких авансом уже сплачена.
Балансова вартість запасів визначається в податковому обліку з метою відображення в рядку 13 декларації їх приросту (убутку) за оцінкою, що проводиться в порядку, встановленому Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 року
N 246 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 року за N 751/4044, з урахуванням вищезазначених особливостей.
У разі переоцінки товарних запасів, інших матеріальних ресурсів для відображення їх в обліку за найменшою вартістю (первісною вартістю або чистою вартістю реалізації запасів) сума уцінки вираховується із суми балансової вартості таких запасів на початок звітного (податкового) періоду, а сума дооцінки в межах суми попереднього зменшення (уцінки) додається. При будь-якому розмірі чистої вартості реалізації запасів балансова вартість цих запасів на початок звітного (податкового) періоду не може перевищувати їх первісну вартість".
10. В абзаці другому пункту 4.10 Порядку число "15" замінити на "16".
11. В абзаці третьому пункту 4.10 Порядку число "17" замінити на "22".
12. Пункт 4.11 Порядку доповнити абзацом такого змісту:
"У рядку 15.1 декларації відображаються суми коштів, відрахованих платником податку профспілковим організаціям на культурно-масову і фізкультурну роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці".
13. Пункт 4.15 Порядку викласти в такій редакції:
"4.15. Рядок 19 декларації заповнюється на підставі додатка "Ж-1". У рядках додатка "Ж-1" відображаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов'язкових платежів), установлених Законом України
"Про систему оподаткування", за винятком податків на прибуток підприємств, на нерухомість, на дивіденди, з доходів від грального бізнесу, на репатріацію доходів та інших податків, прямо вказаних у ст.13 Закону, на додану вартість, включеного до ціни товарів (робіт, послуг), що придбаваються платником податку для виробничого або невиробничого використання, на доходи фізичних осіб, які відраховуються за рахунок сум виплат таких доходів згідно із законодавством, плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності, та пені, штрафів, неустойок, сплачених до бюджету".
14. У пункті 4.23 Порядку число "18" замінити на "23".
15. Пункт 4.26 Порядку доповнити новими підпунктами 4.26.4-4.26.7 такого змісту:
"4.26.4. У рядку 31.4 відображаються витрати інноваційних центрів, унесених до державного реєстру, понесені від реалізації інноваційного продукту.
4.26.5. У рядку 31.5 відображаються суми витрат, пов'язаних з безоплатним наданням працівникам вугільної промисловості, непрацюючим пенсіонерам, які мають стаж роботи на підприємствах галузі не менш як 10 років на підземних роботах або не менш як 20 років на поверхні, інвалідам з числа осіб, що під час роботи на цих підприємствах отримали каліцтво або професійні захворювання, а також сім'ям працівників вугільної промисловості, що загинули на виробництві, які отримують пенсію в разі втрати годувальника, вугілля на побутові потреби за нормами, що встановлюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
4.26.6. У рядку 31.6 відображаються суми коштів, перераховані органам державної влади, органам місцевого самоврядування, громадським (у тому числі профспілковим) організаціям та створеним ними закладам освіти, охорони здоров'я та культури, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, на проведення новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків та на придбання дитячих святкових подарунків у розмірі, встановленому законодавством.
4.26.7. У рядку 31.7 відображаються суми коштів, внесених платником податку на пенсійні рахунки фізичних осіб, відкриті в уповноважених холдинговою компанією "Київміськбуд" банках у розмірі, що не перевищує 10 відсотків валового доходу такого платника за звітний період. Норма цього підпункту діє протягом періоду, визначеного Законом України "Про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії
"Київміськбуд".
У зв'язку з цим підпункт 4.26.4 вважати підпунктом 4.26.8, в якому цифри "31.5" замінити на "31.8". У цьому підпункті текст "в додатках "Ж"," доповнити текстом "Ж-1",".
16. В абзаці другому пункту 5.1 Порядку цифру "1" замінити на "4".
17. У підпункті 5.1.1 Порядку цифри "34.1" замінити на "34.11" та доповнити цей підпункт текстом такого змісту:
"розрахована шляхом застосування квартальної норми амортизації - 1,25 відсотка, до балансової вартості основних фондів групи 1 на початок звітного періоду, яка зазначається у рядку 34.1 графи 3.1 цього додатка, а на кінець звітного періоду - у графі 4.1.".
18. У підпункті 5.1.2 Порядку цифри "34.2" замінити на "34.12" та доповнити цей підпункт текстом такого змісту:
", розрахована шляхом застосування квартальної норми амортизації - 6,25 відсотка, до балансової вартості основних фондів групи 2 на початок звітного періоду, яка зазначається у рядку 34.2 графи 3.1 цього додатка, а на кінець звітного періоду у графі - 4.1.".
19. У підпункті 5.1.3 Порядку цифри "34.3" замінити на "34.13" та доповнити цей підпункт текстом такого змісту:
", розрахована шляхом застосування квартальної норми амортизації - 3,75 відсотка, до балансової вартості основних фондів групи 3 на початок звітного періоду, яка зазначається у рядку 34.3 графи 3.1 цього додатка, а на кінець звітного періоду - у графі 4.1.
Тимчасово, до 1 січня 2009 року, суб'єкти космічної діяльності застосовують щорічну 20-відсоткову норму прискореної амортизації основних фондів групи 3.
При цьому амортизація основних фондів групи 3 провадиться суб'єктами космічної діяльності до досягнення балансовою вартістю групи нульового значення".
20. У підпункті 5.1.4 Порядку цифри "34.4" замінити на "34.14" та доповнити цей підпункт абзацом такого змісту:
"Балансова вартість нематеріальних активів на початок звітного періоду зазначається у рядку 34.9 графи 3.1 цього додатка, а на кінець звітного періоду - у графі 4.1".
21. У підпункті 5.1.5 Порядку цифри "34.5" замінити на "34.15" та доповнити цей підпункт абзацом такого змісту:
"Балансова вартість витрат, пов'язаних з видобутком корисних копалин, на початок звітного періоду зазначається у рядку 34.10 графи 3.1 цього додатка, а на кінець звітного періоду - у графі 4.1".
22. Пункт 6.1 Порядку доповнити абзацом такого змісту:
"Прибуток, що підлягає оподаткуванню (рядок 39 графи 4 декларації), розраховується шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду (рядок 11 декларації) на суму валових витрат (рядок 32 - рядок 33 декларації) і суму амортизаційних відрахувань (рядок 34 - рядок 35 декларації), з урахуванням положень пунктів 7.12, 7.13, 7.14 та статті 6 Закону, наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року".
23. Перший абзац пункту 6.2 Порядку доповнити абзацами такого змісту:
"Зменшення платником податку об'єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) кварталу на суму від'ємного значення (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань) об'єкта оподаткування, одержаного у звітному (податковому) кварталі, не допускається.
Розрахунок умовного прикладу заповнення деяких рядків декларації додається".
24. Внести зміни у підпункт 7.1.2 Порядку, виклавши його в такій редакції:
"7.1.2. У рядках 42.1 - 42.12 відображаються такі платежі, на які зменшується нарахований податок платника податку:
а) нарахована сума авансових внесків - відображається у рядку 42.1;
б) донарахована сума податку за актами перевірок поточного року - відображається у рядку 42.2;
в) сума податку, нарахованого юридичною особою до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, у разі прийняття рішення щодо сплати консолідованого податку згідно з поданим до 1 липня року, що передує звітному, розрахунком - відображається у рядку 42.3;
г) сума податку, сплаченого з прибутку (крім пасивного) за кордоном, якщо його розмір є не більшим від визначеного граничного розміру заліку, - відображається у рядку 42.4;
ґ) сума податку, сплаченого з пасивного прибутку у разі встановлення міжнародним договором інших правил, відмінних від тих, що передбачені цим Законом, - відображається у рядку 42.5;
д) сума внесеного платником податку - емітентом до бюджету податку на проценти за операціями з безстроковими цінними паперами, які не мають установленого строку погашення чи мають строк погашення більш як 10 років із моменту їх емісії (випуску), або згідно з умовами емісії передбачають право емітента приймати одноособове рішення про продовження строку погашення (ліквідації) таких цінних паперів незалежно від загального строку дії таких цінних паперів, - відображається у рядку 42.6;
е) сума вартості придбаних у звітному (податковому) кварталі торгових патентів, виданих державними податковими органами, - відображається у рядку 42.7 як сума рядків 42.8, 42.9 і 42.10.
Нарахований до сплати податок на прибуток у межах сум, відображених у рядку 41.7, зменшується на вартість торгових патентів, придбаних платником податку згідно із Законом України
"Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", яка відображається у рядку 42.7 додатка "П". Від'ємна різниця між сумами рядків 41.7 і 42.7 не враховується як переплата і не переноситься на зменшення нарахованого податку на прибуток (рядок 41.7) наступних звітних (податкових) періодів, а також не враховується при зменшенні податкового зобов'язання, обчисленого за звітний (податковий) рік, на суму вартості придбаних у такому звітному періоді торгових патентів;
є) сума внесеного до бюджету податку на дивіденди, який вноситься до/або одночасно із виплатою дивідендів, - відображається у рядку 42.11 за результатами розрахунку, наведеному в рядку 46.7 додатка "Р".
При цьому платник податку подає до державного податкового органу копії платіжних документів, які надавались платником податку до банківської установи щодо перерахування сум дивідендів. Якщо сума сплаченого податку на дивіденди перевищує суму податкового зобов'язання підприємства-емітента за звітний період, то різниця переноситься на зменшення податкового зобов'язання такого підприємства в майбутніх податкових періодах і відображається в рядку 45 додатка "П".
Тимчасово до 1 січня 2008 року підприємства, що мають інвестицію (у тому числі іноземну) виключно в грошовій формі, що становить суму, еквівалентну не менше 150 мільйонів доларів США за офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення такої інвестиції до їх статутного фонду, яка зареєстрована у встановленому законодавством порядку, не застосовують і не сплачують податок на дивіденди, реінвестовані в розвиток виробництва матеріалів і комплектувальних виробів для автомобілебудування;
ж) сума коштів та матеріальних активів, спрямованих платником податку на будівництво житла для військовослужбовців та членів їх сімей, які мають право на отримання житла відповідно до законодавства України, за укладеними до 1 липня 1997 року угодами про інвестування будівництва житла для військовослужбовців та членів їх сімей, за якими на 1 липня 1997 року проведені фактичні витрати, враховуються у зменшення податкового зобов'язання у сумі, що не перевищує розмір податкового зобов'язання, нарахованого протягом звітного (податкового) періоду, в якому здійснювалося таке інвестування, протягом терміну завершення будівництва об'єктів житла, розпочатих до 1 липня 1997 року, але не пізніше 1 січня 2002 року, - відображається у рядку 42.12.
При цьому, у разі інвестування шляхом передачі матеріальних активів податкове зобов'язання зменшується на суму вартості таких матеріальних активів за цінами і процедурою, що визначаються за методологією, встановленою Кабінетом Міністрів України у сумі, що не перевищує розмір податкового зобов'язання, нарахованого протягом звітного (податкового) періоду, в якому здійснювалося таке інвестування.
з) тимчасово до 1 січня 2008 року сума коштів, які спрямовуються на погашення кредитів, отриманих для реалізації інвестиційної програми, затвердженої Кабінетом Міністрів України, та реінвестується підприємством з виробництва автомобілів і запасних частин до них, що мають інвестицію (у тому числі іноземну) виключно в грошовій формі, що становить суму, еквівалентну не менше 150 мільйонів доларів США за офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення такої інвестиції до їх статутного фонду, яка зареєстрована у встановленому законодавством порядку, у розвиток власного виробництва та виробництво матеріалів і комплектувальних виробів для автомобілебудування, а також на суму нарахованих та сплачених засновникам дивідендів, які реінвестуються ними на ці самі цілі. Рішення про проведення таких реінвестицій має бути прийняте до граничного терміну подання річної податкової декларації до відповідного податкового органу. У разі коли протягом наступного податкового року засновники підприємства скасовують рішення щодо проведення зазначеної реінвестиції або зменшують її обсяги, підприємство зобов'язане визнати прибуток, який дорівнює сумі оголошеної реінвестиції або сумі її зменшення, додати його суму до суми оподатковуваного прибутку поточного податкового періоду, а також сплатити пеню в розмірах та за період, визначений законодавством України."
25. У першому абзаці пункту 9.2 Порядку цифри "46.1-46.6" замінити на "46.7-46.10, 46.14-46.15".
У другому абзаці цього пункту цифри "46.5" замінити на "46.13".
У третьому абзаці цього пункту цифри "46.3" замінити на "46.9".
У четвертому абзаці цього пункту цифри "46.4" замінити на "46.10".
У п'ятому абзаці цього пункту текст "46.1, 46.5 та 46.6" замінити на "46.7, 46.14 та 46.15".
Доповнити пункт 9.2 Порядку абзацами такого змісту:
"Рядки 46.2, 46.3, 46.5, 46.6 цього додатка заповнюються господарськими товариствами, в статутних фондах яких є частка, що належить державі (територіальним громадам).
Рядки 46.11-46.13 цього додатка заповнюються агентами з проведення державних грошових лотерей".
26. Пункт 11.6 Порядку доповнити словами "а також для військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку за станом здоров'я, віком, вислугою років та у зв'язку із скороченням штатів, які перебувають на квартирному обліку за місцем проживання".
27. Розділ 11 Порядку доповнити новим пунктом 11.7 такого змісту:
"11.7. У період з 1 січня 1999 року до 1 січня 2009 року для суб'єктів космічної діяльності України податковим періодом оподаткування їх прибутку встановлюється звітний податковий рік".
28. Розділ 11 Порядку доповнити новим пунктом 11.8 такого змісту:
"11.8. У разі встановлення в ході попереднього контролю факту заниження податкових зобов'язань відповідальна особа державного податкового органу складає протокол про результати проведення попереднього розгляду декларації за формою, що встановлюється Державною податковою адміністрацією України, і письмово повідомляє про це платника податку".
Начальник Головного управління прямих податків | А.П.Фурман |
Додаток
до Порядку складання декларації
про прибуток підприємства
------------------------------------------------------------------
|Назва підприємства |Ідентифікаційний код з ЄДРПОУ |
| | |
|---------------------------+------------------------------------|
| |Територія за КОАТУУ |
| | |
|---------------------------+------------------------------------|
| |Форма власності за КФВ |
| | |
|---------------------------+------------------------------------|
|Адреса |Підпорядкованість (орган державного |
| |управління) за СПОД |
| | |
|---------------------------+------------------------------------|
| |Галузь за ЗКГНГ |
| | |
|---------------------------+------------------------------------|
|Номер телефону |Вид економічної діяльності за КВЕД |
|платника __________________| |
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
| --- --- --- --- |
|Податковий період ---квартал ---півріччя ---9 місяців ---рік |
|200_ року |
|----------------------------------------------------------------|
|Декларація подається до |
|державної податкової інспекції (адміністрації) в _______________|
------------------------------------------------------------------
Одиниця виміру: в тис.грн. з одним десятковим знаком.
Відмітка про одержання декларації
-------------------------------
| |
| (дата, штамп ДПІ або ДПА) |
-------------------------------
Декларація про прибуток підприємства
--------------------------------------------------------------------
N | Показники |Код |За |Нароста-
| |ряд-|звіт-|ючим пі-
| |ка |ний |дсумком
| | |квар-|з почат-
| | |тал |ку звіт-
| | | |ного ро-
| | | |ку
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
| 1 | 2 | 3 | 4
--------------------------------------------------------------------
I частина
--------------------------------------------------------------------
1. |Доходи від продажу товарів (робіт, | 1 | |
|послуг) (додаток А, рядок 1.7) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
2. |Доходи від операцій з цінними паперами, | 2 | |
|валютними цінностями та борговими зобо- | | |
|в'язаннями (додаток Б, рядок 2.12) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
3. |Доходи від операцій з основними фондами, | 3 | |
|нематеріальними активами та капітальний | | |
|доход, пов'язаний з видобутком корисних | | |
|копалин (додаток В, рядок 3.7) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
4. |Доходи у вигляді безповоротної фінансо- | 4 | |
|вої допомоги та безоплатно наданих | | |
|товарів (додаток Г, рядок 4.8) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
5. |Доходи від урегулювання сумнівної або | 5 | |
|безнадійної заборгованостей (додаток Д, | | |
|рядок 5.13) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
6. |Доходи від здійснення операцій лізингу | 6 | |
|(оренди) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
7. |Доходи у вигляді пасивного прибутку, | 7 | |
|одержані за межами митної території | | |
|України з урахуванням сплаченого податку | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
8. |Інші види доходів, що входять до складу | 8 | |
|об'єкта оподаткування (додаток Е, рядок | | |
|8.14) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
9. |Сукупний валовий дохід (сума рядків з 1 | 9 | |
|по 8) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
10. |Доходи, які за своїм змістом підлягають | 10 | |
|виключенню зі складу валових доходів | | |
|з метою оподаткування (додаток Є, рядок | | |
|10.10) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
11. |Скоригований валовий дохід (рядок 9 - | 11 | |
|рядок 10) | | |
--------------------------------------------------------------------
II частина
--------------------------------------------------------------------
12. |Витрати, пов'язані з підготовкою, | | |
|організацією, веденням виробництва, | | |
|продажем продукції (робіт, послуг) | | |
|(додаток Ж): | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.1. |витрати, пов'язані з придбанням | 12 | |
|матеріальних активів (виконанням робіт, | | |
|наданням послуг) для їх подальшого | | |
|використання у власній господарській | | |
|діяльності (сума рядків з 1 по 3, з 5 | | |
|по 7, з 9 по 13 додатка Ж) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.2. |приріст (убуток) балансової вартості | 13 | |
|інвентарних запасів покупних товарів, | | |
|матеріалів, сировини, комплектуючих | | |
|виробів та напівфабрикатів на складах, у | | |
|незавершеному виробництві та залишках | | |
|готової продукції: зі знаком | | |
|мінус, якщо різниця має позитивне | | |
|значення (додаток Л, сума рядків з 33.1 | | |
|по 33.3), та зі знаком плюс, якщо різниця| | |
|має від'ємне значення (додаток Ж, сума | | |
|рядків 4, 8, 14) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.3. |витрати на оплату праці, включаючи | 14 | |
|внески на соціальні заходи (соціальне | | |
|пенсійне страхування та додаткове пен- | | |
|сійне забезпечення) (додаток Ж, сума | | |
|рядків з 16 по 22, крім рядка 20) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.4. |сума коштів або вартість майна, | 15 | |
|добровільно перерахованих до Державного | | |
|бюджету України або бюджетів територі- | | |
|альних громад, до неприбуткових органі- | | |
|зацій, але не більше ніж чотири відсотки | | |
|оподатковуваного прибутку попереднього | | |
|звітного періоду | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.4.1|у тому числі сума коштів, відрахованих |15.1| |
|платником податку профспілковим організа-| | |
|ціям на культурно-масову і фізкультурну | | |
|роботу в розмірах, передбачених колек- | | |
|тивним договором та угодами, але не | | |
|менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати | | |
|праці | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.5. |сума коштів, перерахованих підприєм- | 16 | |
|ствами всеукраїнських об'єднань осіб, | | |
|які постраждали внаслідок Чорнобильської | | |
|катастрофи, цим об'єднанням, але не | | |
|більше ніж 10 відсотків оподатковуваного | | |
|прибутку попереднього звітного періоду | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.6. |сума безнадійної заборгованості у | 17 | |
|частині, що не була віднесена на валові | | |
|витрати, у тому разі, коли відповідні | | |
|заходи щодо стягнення таких боргів не | | |
|призвели до позитивного наслідку, а також| | |
|заборгованості, стосовно якої закінчився | | |
|строк позовної давності | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.7. |сума податку на додану вартість | 18 | |
|(визначається відповідно до підпункту | | |
|5.3.3 Закону), сплачена у складі ціни | | |
|придбання товарів (робіт, послуг) | | |
|підприємств, які не зареєстровані як | | |
|платники податків на додану вартість | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.8. |сума внесених (нарахованих) податків, | 19 | |
|зборів, обов'язкових платежів | | |
|(додаток Ж-1, рядок 19.25) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.9. |проведення рекламних заходів: | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.9.1|стосовно товарів (робіт, послуг), що | 20 | |
|продаються (надаються) платником податку | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.9.2|з організації прийомів, урочистостей, | 21 | |
|презентацій і свят, придбання і | | |
|розповсюдження подарунків, включаючи | | |
|безоплатну роздачу зразків товарів або | | |
|безоплатне надання послуг (виконання | | |
|робіт) з метою реклами, але не більше | | |
|двох відсотків оподатковуваного прибутку | | |
|за попередній звітний (податковий | | |
|квартал) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.10.|витрати на утримання та експлуатацію | 22 | |
|об'єктів соціальної інфраструктури | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.11.|коригування сум витрат, не віднесених | 23 | |
|до складу валових витрат, або не | | |
|врахованих у минулих звітних періодах | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.12.|витрати, пов'язані з поліпшенням | 24 | |
|основних фондів | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.13.|витрати за лізинговими (орендними) | 25 | |
|операціями | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.14.|сума коштів, внесених до страхових | 26 | |
|резервів небанківськими фінансовими | | |
|установами | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.15.|витрати, пов'язані з нарахуванням | 27 | |
|(сплатою) процентів за борговими | | |
|зобов'язаннями в зв'язку з веденням | | |
|господарської діяльності (додаток З, | | |
|сума рядків з 29.6 по 29.8) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
12.16.|інші витрати, пов'язані з підготовкою, | 28 | |
|організацією, веденням виробництва, | | |
|продажем продукції (робіт, послуг) | | |
|(додаток Ж, рядок 23) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
1З. |Витрати за операціями з борговими | 29 | |
|зобов'язаннями та валютними цінностями | | |
|(рядок 29.13 додатка З - рядок 27 | | |
|декларації) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
14. |Витрати за операціями з основними | 30 | |
|фондами та нематеріальними активами | | |
|(додаток І, рядок 30.8) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
15. |Витрати за іншими операціями (додаток К, | 31 | |
|рядок 31.9) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
16. |Загальна сума валових витрат (сума рядків| 32 | |
|з 14 по 31 + рядок 12 +- рядок 13, крім | | |
|рядка 15.1) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
17. |Витрати, які за своїм змістом підлягають | 33 | |
|виключенню зі складу валових витрат з | | |
|метою оподаткування (додаток Л, сума | | |
|рядків з 33.4 по 33.6) | | |
--------------------------------------------------------------------
III частина
--------------------------------------------------------------------
18. |Амортизаційні відрахування (додаток М, | 34 | |
|рядок 34.16) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
19. |Амортизаційні відрахування, які за своїм | 35 | |
|змістом підлягають зменшенню з метою | | |
|оподаткування (додаток Н, рядок 35.5) | | |
--------------------------------------------------------------------
IV частина
--------------------------------------------------------------------
20. |Оподатковуваний прибуток, що підлягає | 36 | |
|оподаткуванню за ставкою 30 відсотків | | |
|до перенесення збитків на наступні | | |
|податкові квартали | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
21. |Прибуток, одержаний за рахунок зміни |36.1| |
|понижуючого коефіцієнта з 1 до 0,8 | | |
|(додаток П-1, рядок 43.10) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
22. |Податок на прибуток, одержаний за |36.2| |
|рахунок запровадження понижуючого | | |
|коефіцієнта 0,8 до норм амортизації, що | | |
|підлягає зарахуванню до Державного | | |
|бюджету України (додаток П-1, рядок 43.11| | |
|або рядок 43.12) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
23. |Оподатковуваний прибуток за вирахуванням |36.3| |
|частини прибутку, одержаного за рахунок | | |
|запровадження понижуючого коефіцієнта з | | |
|0,8 до норм амортизації (рядок 36 - 36.1)| | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
24. |Прибуток, що підлягає оподаткуванню | 37 | |
|за ставкою 15 відсотків (додаток О, | | |
|рядок 36.3) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
25. |Від'ємне значення об'єкта оподаткування, | | |
|отримане за результатами попереднього | 38 | |
|податкового кварталу, перенесене на | | |
|на наступні податкові квартали | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
26. |Оподатковуваний прибуток з урахуванням | 39 | |
|від'ємного значення об'єкта | | |
|оподаткування, отриманого за результатами| | |
|попереднього звітного кварталу і | | |
|перенесеного на наступні податкові | | |
|квартали | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
27. |Від'ємне значення об'єкта оподаткування, | 40 | |
|що переноситься на наступні податкові | | |
|квартали | | |
--------------------------------------------------------------------
V частина
--------------------------------------------------------------------
28. |Податкове зобов'язання (додаток П, | 41 | |
|рядок 41.7) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
29. |Нарахований податок зменшується | 42 | |
|(додаток П, рядок 42) | | |
--------------------------------------------------------------------
VI частина
--------------------------------------------------------------------
30. |Сума податку, що підлягає нарахуванню за | 43 | |
|особовим рахунком платника (додаток П, | | |
|рядок 43) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
31. |Сума податку, що підлягає зменшенню за | 44 | |
|особовим рахунком платника (додаток П, | | |
|рядок 44) | | |
------+-----------------------------------------+----+-----+--------
32. |Залишок суми податку на дивіденди, що | 45 | |
|підлягає перенесенню на наступні | | |
|податкові періоди (додаток П, рядок 45) | | |
--------------------------------------------------------------------
VII частина
--------------------------------------------------------------------
33. |Зобов'язання платника щодо утримання | 46 | |
|та перерахування до бюджету податків з | | |
|доходів у джерела їх виплати за рахунок | | |
|таких виплат (Додаток Р, рядок 46.16) | | |
--------------------------------------------------------------------
Довідка: витрати, понесені платником від проведення товарообмінних (бартерних) операцій, які відображено в рядку 12 декларації (з графи 9 додатка С) _________ тис. грн.
Дата подання декларації "___"_______ 200_ р.
Наведена інформація є вірною
Керівник підприємства_____________________________
(підпис, прізвище) М.П.
Головний бухгалтер________________________________
(підпис, прізвище)
------------------------------------------------------------------
|Проведення нарахованого податку на прибуток до державного |
|бюджету за особовим рахунком платника податку: |
|Сума: ________________________________________________ тис. грн.|
| (донараховано, додаток П-1, рядок 43.14, графа 4) |
| ________________________________________________ тис. грн.|
| (зменшено, додаток П-1, рядок 43.15, графа 4) |
|Дата "___"____________ 200_ р. Службова особа ДПІ (ДПА) ________|
------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
|Проведення нарахованого податкового зобов'язання за особовим |
|рахунком платника податку: |
|Сума: ________________________________________________ тис. грн.|
| (донараховано, додаток П, рядок 43, графа 4) |
| ________________________________________________ тис. грн.|
| (зменшено, додаток П, рядок 44, графа 4) |
|Дата "___"____________ 200_ р. Службова особа ДПІ (ДПА) ________|
------------------------------------------------------------------
------------------------------------
Примітка. Рядок 36.3 декларації заповнюється, якщо значення рядка 36.1 є меншим за значення рядка 36 декларації.
Якщо значення рядка 36.1 більше ніж значення рядка 36, в рядку 36.3 проставляється прочерк.
Додаток Є
------------------------------------------------------------------
| Назва підприємства ______________________________________ |
| |
| Ідентифікаційний код з ЄДРПОУ |
------------------------------------------------------------------
Доходи, які за своїх змістом підлягають виключенню зі складу валових доходів з метою оподаткування
------------------------------------------------------------------
N | Показники |Код |За |Наростаючим
| |ряд- |звіт-|підсумком
| |ка |ний |з початку
| | |квар-|звітного
| | |тал |року
|--------------------------------------+-----+-----+-----------
| 1 | 2 | 3 | 4
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
1. |Вартість відвантажених товарів, вико- |10.1 | |
|наних робіт, наданих послуг, не спла- | | |
|чених покупцем, у разі звернення | | |
|платником податку із заявою до суду | | |
|(арбітражного суду) про стягнення | | |
|заборгованості або про визнання | | |
|платника банкрутом, а також у випадку | | |
|вчинення виконавчого напису нотаріусом| | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
2. |Суми несплачених процентів |10.2 | |
|(комісійних), у разі звернення | | |
|платником податку (кредитором) із | | |
|заявою до суду (арбітражного суду) або| | |
|про визнання платника банкрутом, а | | |
|також у випадку вчинення виконавчого | | |
|напису нотаріусом | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
3. |Сума доходу у вигляді процентів, |10.3 | |
|одержаних платником податку від воло- | | |
|діння державними цінними паперами та | | |
|облігаціями місцевих позик, що | | |
|придбані ним до 1 липня 1997 року | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
4. |Доходи, отримані підприємствами, що |10.4 | |
|засновані всеукраїнськими громадськими| | |
|організаціями інвалідів, від продажу | | |
|товарів (робіт, послуг) (за винятком | | |
|доходів від грального бізнесу) | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
5. |Доходи, отримані підприємствами від |10.5 | |
|продажу на території України | | |
|спеціальних продуктів дитячого | | |
|харчування власного виробництва | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
6. |Сума від перерахунку доходу за завер- |10.6 | |
|шеними довгостроковими договорами | | |
|(контрактами) в разі завищення суми | | |
|податкових зобов'язань у попередніх | | |
|податкових періодах | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
7. |Доходи (крім пасивного прибутку), |10.7 | |
|одержані за межами митної території | | |
|України за наявності міжнародного | | |
|договору про усунення подвійного | | |
|оподаткування | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
8. |Доходи, отримані від надання послуг |10.8 | |
|щодо збирання та заготівлі окремих | | |
|видів відходів вторинної сировини, | | |
|перелік яких визначається Кабінетом | | |
|Міністрів України | | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
9. |Інші надходження |10.9 | |
---+--------------------------------------+-----+-----+-----------
10.|Усього доходів |10.10| |
| (сума рядків з 10.1 по 10.9) | | |
------------------------------------------------------------------
Керівник підприємства __________________________
(підпис, прізвище)
Головний бухгалтер _____________________________
(підпис, прізвище)
Додаток Ж
------------------------------------------------------------------
| Назва підприємства ______________________________________ |
| |
| Ідентифікаційний код з ЄДРПОУ |
------------------------------------------------------------------
Витрати, пов'язані з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг)
------------------------------------------------------------------
N | Показники |Код |За |Нарос-
| |ряд-|звіт-|таючим
| |ка |ний |підсум-
| | |квар-|ком з
| | |тал |початку
| | | |звітно-
| | | |го пе-
| | | |ріоду
|-----------------------------------------+----+-----+-------
| 1 | 2 | 3 | 4
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
1. |Витрати пов'язані з придбанням | | |
|матеріалів, сировини, комплектуючих | | |
|виробів та напівфабрикатів: | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
1.1 |придбанням матеріалів, сировини, | 1 | |
|комплектуючих виробів та напівфабрикатів | | |
|(крім тих, що придбані у нерезидентів на | | |
|території офшорних зон) як за національ- | | |
|ну, так і за іноземну валюту | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
1.2 |оплатою у звітному періоді матеріалів, | 2 | |
|сировини, комплектуючих виробів та | | |
|напівфабрикатів на користь нерезидентів | | |
|на території офшорних зон, як за націо- | | |
|нальну, так і за іноземну валюту | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
1.3 |придбанням матеріалів, сировини, компле- | 3 | |
|ктуючих виробів та напівфабрикатів, як за| | |
|національну, так і за іноземну валюту у | | |
|пов'язаних осіб | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
1.4 |перевищенням балансової вартості | 4 | |
|матеріалів, сировини, комплектуючих | | |
|виробів та напівфабрикатів на складах, | | |
|незавершеному виробництві та залишках | | |
|готової продукції на початок звітного | | |
|кварталу над їх балансовою вартістю на | | |
|кінець того ж кварталу (убуток) | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
2. |Витрати пов'язані з придбанням покупних | | |
|товарів: | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
2.1 |придбанням товарів (крім тих, що | 5 | |
|придбані у нерезидентів на території | | |
|офшорних зон) як за національну, так і | | |
|за іноземну валюту для подальшого їх | | |
|продажу | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
2.2 |придбанням товарів у пов'язаних осіб як | 6 | |
|за національну, так і за іноземну валюту | | |
|для подальшого їх продажу | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
2.3 |оплатою товарів, придбаних у пов'язаних | 7 | |
|осіб, на користь нерезидентів на | | |
|території офшорних зон як за національну,| | |
|так і за іноземну валюту для подальшого | | |
|їх продажу | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
2.4 |перевищенням балансової вартості покупних| 8 | |
|товарів на оптових складах, у залишках | | |
|на торговельних підприємствах на початок | | |
|звітного кварталу та їх балансовою | | |
|вартістю на кінець того ж кварталу | | |
|(убуток) | | |
-----+-----------------------------------------+----+-----+-------
3. |Витрати пов'язані з наданням послуг, | | |
|виконанням робіт: | | |
................Перейти до повного тексту