1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про державну підтримку космічної діяльності
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 22, ст.172 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Кодексами N 2755-VI від 02.12.2010, ВВР, 2011, N 13-14, N 15-16, N 17, ст.112 N 4495-VI від 13.03.2012, ВВР, 2012, N 44-45, N 46-47, N 48, ст.552 Законом N 2473-VIII від 21.06.2018, ВВР, 2018, N 30, ст.239 )
Цей Закон визначає засади державної підтримки космічної діяльності в Україні і спрямований на збереження, розвиток та ефективне використання створеного високого науково-технічного, виробничого та експортного потенціалу космічної галузі як пріоритетної складової високотехнологічного сектора економіки для забезпечення національних інтересів держави.
Стаття 1. Визначення термінів і понять
У цьому Законі наведені нижче терміни і поняття вживаються у такому значенні:
агрегат, система та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів і наземних сегментів космічних систем - повний або частковий набір компонентів і складових частин, необхідних для створення (виробництва) одного космічного ракетного комплексу (космічної ракети-носія), космічного апарата та наземного сегмента космічних систем. Окремі компоненти та складові частини можуть бути з'єднані між собою довільно, у тому числі з використанням технологічних допоміжних деталей, а для зручності транспортування можуть бути згруповані у партії залежно від виду упаковки. Одна упаковка може містити декілька складових частин одного найменування з партії;
космічна система - сукупність складових частин, систем, агрегатів (приладів) космічного та наземного спеціального комплексів, які забезпечують функціонування та виконання завдань відповідно до тактико-технічного завдання на космічну систему;
космічний комплекс - сукупність складових частин, систем, агрегатів (приладів), які забезпечують функціонування та виконання завдань відповідно до тактико-технічного завдання на космічний комплекс.
Інші поняття і терміни вживаються в цьому Законі у значеннях, визначених законодавством України.
Стаття 2. Сфера дії Закону
Дія цього Закону поширюється на суб'єктів космічної діяльності, які здійснюють цю діяльність відповідно до Закону України "Про космічну діяльність".
Стаття 3. Мета державної підтримки космічної діяльності
Метою державної підтримки космічної діяльності в Україні є:
збереження і подальший розвиток науково-технічного, технологічного та виробничого потенціалу космічної галузі як одного з факторів національної безпеки;
підвищення експортного потенціалу космічної галузі та конкурентоспроможності розробок (виробів) вітчизняних суб'єктів космічної діяльності;
створення економічних умов і надання гарантій для залучення інвестицій (у тому числі іноземних) в розвиток космічної галузі.
Стаття 4. Заходи державної підтримки космічної діяльності
Кошти на фінансування космічної діяльності для державних потреб виділяються у Державному бюджеті України окремими рядками.
Кабінет Міністрів України забезпечує своєчасне та повне виділення коштів для виконання Загальнодержавної (Національної) космічної програми України та договорів, що укладені згідно з нею.
Стаття 5. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. До приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом вони застосовуються і діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
( Підпункт 1 пункту 3 статті 5 втратив чинність на підставі Кодексу N 4495-VI від 13.03.2012 ) ( Підпункт 2 пункту 3 статті 5 втратив чинність на підставі Закону N 2473-VIII від 21.06.2018 ) ( Підпункт 3 пункту 3 статті 5 втратив чинність на підставі Кодексу N 2755-VI від 02.12.2010 )

................
Перейти до повного тексту