1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.03.2022 № 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 квітня 2022 р.
за № 378/37714
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони № 478 від 16.07.2024 )
Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів
Відповідно до статті 5 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" та з метою встановлення процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що додається.
2. Директорату політики цифрової трансформації та інформаційної безпеки у сфері оборони Міністерства оборони України подати цей наказ в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства оборони України від 08 серпня 2017 року № 418 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30 жовтня 2017 року за № 1327/31195.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України

О. Резніков

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Голови Служби безпеки України

Перший заступник
Міністра цифрової трансформації України

Голова
Державної міграційної служби України

Керівник Спеціалізованої прокуратури
у військовій та оборонній сфері
Офісу Генерального прокурора

Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Перший заступник
Голови Служби зовнішньої розвідки України



В. Горбенко


О. Вискуб


Н. Науменко



П. Візнюк


Ю. Щиголь


Л. Денісова


А. Алєксєєнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
28 березня 2022 року № 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 квітня 2022 р.
за № 378/37714
ПОРЯДОК
ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі - Реєстр).
2. Реєстр - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
3. Основними завданнями Реєстру є:
ведення військового обліку громадян України;
забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом в мирний час та в особливий період;
інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов’язку.
4. Основними засадами ведення Реєстру є:
обов’язковість внесення до Реєстру передбачених Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів" відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
повнота та актуалізація відомостей Реєстру;
захищеність Реєстру та внесення до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу, зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного та програмного забезпечення відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації.
5. Терміни, які використовуються у цьому Порядку, вживаються в значенні, наведеному в Законі України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів".
6. Дані Реєстру використовуються для реалізації завдань військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також для інформаційного забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов’язку.
II. Суб’єкти Реєстру та їх завдання
1. Суб’єктами Реєстру є володілець Реєстру, розпорядник Реєстру, органи адміністрування Реєстру та органи ведення Реєстру.
2. Володільцем Реєстру є Міністерство оборони України, на яке покладається виконання таких завдань:
забезпечення технологічного функціонування Реєстру, для чого утворюється уповноважений орган адміністрування Володільця Реєстру;
організація взаємодії Реєстру з іншими реєстрами (базами даних) щодо отримання (обміну) інформації;
планування розвитку та забезпечення модернізації програмних та апаратних засобів Реєстру;
надання органам адміністрування та ведення Реєстру права доступу до бази даних Реєстру;
забезпечення резервування бази даних Реєстру, контроль за її цілісністю, дотриманням закону та порядку ведення Реєстру;
організація підготовки персоналу підпорядкованого органу адміністрування;
здійснення інших повноважень, передбачених Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів".
Організація виконання завдань володільця Реєстру покладається на структурний підрозділ Міністерства оборони України, що виконує завдання з формування та реалізації політики цифрової трансформації, інформаційних технологій, автоматизації, інформатизації та інформаційної безпеки (в тому числі і кібербезпеки).
Виконання завдання з технологічного функціонування Реєстру покладається на уповноважений орган адміністрування володільця Реєстру - Управління інформаційних технологій.
3. Уповноважений орган адміністрування володільця Реєстру:
забезпечує технологічне функціонування Реєстру;
обслуговує спеціальне, загальне програмне забезпечення та бази даних центрального (резервного) та допоміжних серверів Реєстру;
надає органам ведення Реєстру права доступу до бази даних Реєстру (у межах повноважень за військово-адміністративним та адміністративно-територіальним поділом);
редагує відомості щодо класифікаторів, які використовують органи ведення Реєстру, про що робиться запис у журналі ведення довідників та класифікаторів;
забезпечує резервування бази даних Реєстру та контроль за цілісністю бази даних Реєстру;
надає програмні та інші засоби доступу до Реєстру;
знищує записи з Реєстру;
забезпечує захист інформації в Реєстрі;
здійснює контроль за діями та запобігання спробам несанкціонованого доступу користувачів Реєстру до відомостей, які не належать до їх компетенції.
Виконання заходів, зазначених в абзацах четвертому і п’ятому цього пункту, здійснюється за участю органу адміністрування Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України.
4. Розпорядниками Реєстру є:
Генеральний штаб Збройних Сил України;
Служба безпеки України;
Служба зовнішньої розвідки України.
5. Розпорядники Реєстру в межах своїх повноважень:
забезпечують організаційне функціонування Реєстру;
мають доступ до відповідної інформації, що належить до їх компетенції та міститься в Реєстрі;
розробляють інструкції користувачам органам ведення Реєстру;
організовують підготовку підпорядкованих органів адміністрування та ведення Реєстру;
забезпечують контроль за повнотою, актуальністю та достовірністю внесених до Реєстру відомостей.
6. Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України (далі - ГУП ГШ ЗС України) - головний робочий орган розпорядника Реєстру (Генерального штабу Збройних Сил України) з питань організації його функціонування.
ГУП ГШ ЗС України відповідно до покладених на нього завдань:
забезпечує взаємодію щодо ведення Реєстру, контролює повноту та відповідність інформації, наданої відповідними державними органами, контролює виконання рішень розпорядника Реєстру;
забезпечує організаційне функціонування Реєстру, в межах визначеного функціоналу, з питань ведення військового обліку громадян України, забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом в мирний час та в особливий період;
використовує дані Реєстру для реалізації наданих повноважень;
визначає категорії користувачів (посадових осіб) та обсяг їх повноважень щодо доступу до бази даних;
реалізує рішення розпорядника Реєстру щодо його функціонування, надання (скасування) доступу користувачу до відомостей Реєстру;
використовує дані Реєстру для реалізації завдань військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до функціональних можливостей;
організовує взаємодію між підрозділами Генерального штабу Збройних Сил України, органами військового управління, військовими частинами, обласними та районними (об’єднаними районними), міськими (районними у місті, об’єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (даті - ТЦК та СП) щодо ведення, адміністрування та редагування Реєстру, контролює дії призначених відповідальних осіб за ведення Реєстру ТЦК та СП щодо своєчасності, повноти та достовірності внесення ними інформації до Реєстру;
здійснює управління органами військового управління в межах функціонального призначення, шляхом видання відповідних наказів, розпоряджень, доручень;
виконує інші повноваження, визначені нормативно-правовими актами.
7. Командування Сухопутних військ Збройних Сил України (далі - КСВ ЗС України) - головний робочий орган володільця Реєстру з питань ведення обліку осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, крім військовослужбовців строкової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - особи, звільнені з військової служби).
КСВ ЗС України - відповідно до покладених на нього завдань в межах визначеного функціоналу:
забезпечує ведення обліку осіб, звільнених з військової служби;
реалізує рішення розпорядника Реєстру щодо його функціонування, надання (скасування) доступу користувачам до відомостей Реєстру;
використовує дані Реєстру для реалізації наданих повноважень;
визначає категорії користувачів (посадових осіб) та обсяг їх повноважень щодо доступу до бази даних;
організовує взаємодію між підрозділами Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, органами військового управління, щодо ведення Реєстру, контролює дії призначених відповідальних осіб за ведення Реєстру ТЦК та СП щодо своєчасності, повноти та достовірності внесення ними визначеної інформації до Реєстру;
узагальнює та надає пропозиції володільцю Реєстру щодо удосконалення спеціального програмного забезпечення та підготовки персоналу органів ведення Реєстру;
здійснює управління органами адміністрування та ведення Реєстру шляхом видання відповідних наказів, розпоряджень, доручень;
виконує інші повноваження, визначені нормативно-правовими актами.
8. Центральне управління Служби безпеки України відповідно до покладених на нього завдань:
забезпечує взаємодію щодо ведення Реєстру, контролює повноту та відповідність інформації, наданої відповідними державними органами, контролює виконання рішень розпорядника Реєстру;
визначає категорії користувачів (посадових осіб) та обсяги їх повноважень щодо доступу до бази даних;
бере участь у розробці класифікатора, який використовують органи ведення реєстру;
забезпечує організаційне функціонування Реєстру, в межах визначеного функціоналу, з питань ведення військового обліку громадян України;
реалізує рішення розпорядника Реєстру щодо його функціонування, надання (скасування) доступу користувачу до відомостей Реєстру;
використовує дані Реєстру для реалізації завдань військового обліку громадян України відповідно до функціональних можливостей;
організовує взаємодію між підрозділами Служби безпеки України (далі - СБУ) щодо ведення, адміністрування та редагування Реєстру, контролює дії призначених відповідальних осіб за ведення Реєстру щодо своєчасності, повноти та достовірності внесення ними інформації до Реєстру;
здійснює управління підрозділами СБУ, в межах функціонального призначення, шляхом видання відповідних наказів, розпоряджень, доручень;
виконує інші повноваження, визначені нормативно-правовими актами.
9. Відповідний підрозділ Служби зовнішньої розвідки України відповідно до покладених на нього завдань:
забезпечує взаємодію щодо ведення Реєстру, контролює повноту та відповідність інформації, наданої відповідними державними органами, контролює виконання рішень розпорядника Реєстру;
визначає категорії користувачів (посадових осіб) та обсяги їх повноважень щодо доступу до бази даних;
бере участь у розробці класифікатора, який використовують органи ведення реєстру;
забезпечує організаційне функціонування Реєстру, в межах визначеного функціоналу, з питань ведення військового обліку громадян України;
реалізує рішення розпорядника Реєстру щодо його функціонування, надання (скасування) доступу користувачу до відомостей Реєстру;

................
Перейти до повного тексту