1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З
18.03.2005 N 199
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2005 р.
за N 378/10658
Про затвердження Інструкції про порядок перевезення зброї та боєприпасів пасажирськими рейсами авіаційного транспорту
На виконання ст. 96 Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації" та з метою впорядкування перевезення зброї пасажирськими рейсами
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок перевезення зброї та боєприпасів пасажирськими рейсами авіаційного транспорту (далі - Інструкція), що додається.
2. Начальнику управління авіаційної безпеки (Плавко В.Ф.):
2.1. Забезпечити подання цієї Інструкції на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Довести зазначену Інструкцію до відома керівників аеропортів, авіапідприємств, експлуатантів, наукових і навчальних закладів цивільної авіації всіх форм власності.
3. Керівникам аеропортів, експлуатантів:
Вивчити Інструкцію з персоналом служб авіаційної безпеки, служб організації перевезень, екіпажами повітряних суден в частині, що їх стосується.
4. Керівникам експлуатантів:
4.1. Забезпечити обладнання повітряних суден контейнерами для перевезення зброї та боєприпасів.
4.2. Заборонити перевезення зброї повітряними суднами, що не обладнані відповідними контейнерами.
4.3. Забезпечити розроблення системи оповіщення аеропортів призначення та експлуатантів при перевезенні зброї транзитними та трансферними рейсами, а також осіб, яким ця зброя належить належить.
4.4. Взяти під особливий контроль перевезення зброї пасажирськими рейсами.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління авіаційної безпеки Плавка В.Ф.
Голова М.Марченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державіаслужби
18.03.2005 N 199
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2005 р.
за N 378/10658
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок перевезення зброї та боєприпасів пасажирськими рейсами авіаційного транспорту
1. Загальні положення
1.1 Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації" від 20.02.2003 N 545-IV з урахуванням рекомендацій і стандартів Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО, DOC 8973/6).
1.2. Інструкція регламентує порядок організації безпечного перевезення зброї та боєприпасів пасажирськими рейсами фізичними або юридичними особами, а також обов'язки посадових осіб аеропортів, експлуатантів, які залучаються для забезпечення перевезення зброї пасажирськими рейсами.
1.3. Інструкція поширюється і є обов'язковою для авіаційних підприємств, аеропортів (аеродромів), експлуатантів цивільної авіації (далі - авіаційні суб'єкти) незалежно від форм власності та відомчої належності, які здійснюють експлуатацію цивільних повітряних суден, а також на користувачів авіаційного транспорту.
1.4. Нормативні посилання
Під час розроблення Інструкції використовувалися такі нормативно-правові акти:
Закон України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації" від 20.02.2003 N 545-IV.
Керівництво з безпеки для захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання (DOC 8973/6, ІКАО, 2002 р.).
Додаток 17 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944р.) "Безпека. Захист міжнародної цивільної авіації від актів незаконного втручання" (видання 7, 2002 р.).
Додаток 18 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944 р.) "Безпечне перевезення небезпечних вантажів повітрям".
Правила сертифікації експлуатантів, затверджені наказом Міністерства транспорту України від 29.05.98 N 204, зареєстровані в Мін'юсті України 09.09.98 за N 552/2992 (із змінами та доповненнями).
Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.98 N 622, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 07.10.98 за N 637/3077 (із змінами та доповненнями).
1.5. Визначення
У цій Інструкції терміни мають такі значення:
Авіаційний персонал - особовий склад авіаційного підприємства, організації, підрозділу, навчального закладу, що складається з авіаційних спеціалістів за професійною ознакою.
Аеропорт відправлення - аеропорт, з якого згідно з договором про повітряне перевезення починається перевезення пасажира, багажу, вантажу або пошти.
Аеропорт призначення - аеропорт, у якому згідно з договором про повітряне перевезення має бути закінчено перевезення пасажира, багажу, вантажу або пошти.
Пасажир - особа, за винятком членів екіпажу, яка перевозиться або повинна перевозитися на повітряному судні відповідно до договору повітряного перевезення.
Пасажирське повітряне судно - повітряне судно, що здійснює перевезення осіб, які не є членами екіпажу, співробітниками експлуатанта при виконанні службових обов'язків, уповноваженими представниками відповідного національного органу або супроводжуючими партію вантажу.
1.6. Скорочення
У цій Інструкції скорочення мають такі значення:
АБ - авіаційна безпека;
ІКАО - Міжнародна організація цивільної авіації;
КПС - командир повітряного судна;
ПС - повітряне судно;
СТЗБ - спеціальні технічні засоби безпеки;
МВС України - Міністерство внутрішніх справ України;
ГУ МВС України - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Криму, м. Києві, Київській області;
УМВС України - управління внутрішніх справ України в області, м. Севастополі.
2. Перевезення зброї та боєприпасів пасажирськими рейсами авіаційного транспорту
2.1. Пасажирськими рейсами авіаційного транспорту дозволяється перевезення:
бойової нарізної армійських зразків зброї або виготовленої за спеціальним замовленням, вихолощеної, навчальної, несучасної стрілецької, спортивної, мисливської нарізної, комбінованої і гладкоствольної вогнепальної зброї, бойових припасів до цих видів зброї, пневматичної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та зазначених патронів, холодної (арбалети, мисливські ножі, катани, шаблі, шашки, мечі, палаші, ятагани, фінські ножі, кортики, кинджали, штики, штик-ножі), учбової, бутафорської зброї, газових пістолетів та револьверів, що належать підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням та громадянам.
2.2. Усі види зброї фізичних осіб перевозяться в розрядженому, розібраному (якщо це можливо) стані як зареєстрований багаж, у спеціальному переносному металевому контейнері з надійним замком у багажному відсіку повітряного судна, у місці, не доступному для пасажирів та екіпажу під час польоту.
Зброя та боєприпаси юридичних осіб великих партій (у разі не можливості її перевезення у переносному контейнері) перевозиться в ізольованих багажних та технічних відсіках ПС у заводській упаковці, яка унеможливлює доступ до зброї та боєприпасів під час польоту всіх осіб, які перебувають на борту ПС.
Боєприпаси перевозяться в окремій від зброї упаковці.
2.3. Перевезення зброї і бойових припасів, які належать юридичним особам
2.3.1. Перевезення зброї, а також мисливського пороху, заряджених мисливських та спортивних патронів, боєприпасів до зброї армійських зразків, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дій, та зазначених патронів здійснюється згідно з вимогами Додатка 17 "Безпека. Захист міжнародної цивільної авіації від актів незаконного втручання" (видання 7, 2002 р.) до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944 р.) та Керівництва з безпеки для захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання (DOC 8973/6, ІКАО 2002 р.).
2.3.2. Перевезення зброї та боєприпасів до неї, юридичними особами здійснюється на підставі дозволів на придбання ввезення та перевезення зброї та боєприпасів, виданих органами внутрішніх справ з письмовим клопотанням керівника підприємства, установи, організації , у якому зазначаються:
найменування, кількість вантажу (марка і заводський номер зброї, кількість і калібр боєприпасів), що буде перевозитися, маршрут, початковий і кінцевий пункти перевезення;
відомості про осіб, відповідальних за перевезення та отримання зазначеного багажу (прізвище, ім'я, по батькові, дата, паспортні дані);
платіжне доручення (квитанція ) банку про оплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу на перевезення зброї і боєприпасів.
2.3.3. Юридична особа забезпечує подання зброї в упаковці окремо від набоїв. Упаковані належним чином зброя та боєприпаси візуальному огляду не підлягають. Контроль на безпеку такого багажу здійснюється за допомогою спеціальних технічних засобів. Упакована зброя та набої до неї перевозяться на ПС у місці, не доступному для будь-якої особи на борту ПС (ізольовані багажні та технічні відсіки). Аналогічно перевозиться музейна, театрально-сценічна (бутафорська) та мисливська зброя.
2.3.4. Дозвіл на ввіз з-за кордону та вивіз з України вогнепальної, пневматичної, холодної зброї та боєприпасів до зброї, мисливського пороху, вибухових матеріалів міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським об'єднанням, а також іноземним фірмам на підставі міжнародних угод та договорів надає Департамент громадської безпеки МВС України.
2.4. Перевезення зброї фізичними особами
2.4.1. Фізичні особи для перевезення вогнепальної, пневматичної, холодної зброї і боєприпасів у межах України під час реєстрації авіаквитків пред'являють дозвіл на право зберігання й носіння кожної одиниці зброї, виданий відповідним органом внутрішніх справ, або дублікат дозволу на придбання зброї з відміткою торговельної організації про реалізацію зброї.
2.4.2. Норми боєприпасів, пороху для перевезення фізичними особами багажем не повинна перевищувати такої ваги:
- набоїв до вогнепальної зброї всіх калібрів - 10 кг;
- бездимного пороху і виробів з нього - 10 кг;
- димного пороху - 5 кг;
- вироби з димного пороху - 5 кг;
- капсулів - 5 кг .
2.4.3. Газові балончики, патрони до газових пістолетів та револьверів для перевезення пасажирськими рейсами не приймаються.
2.4.4. Газові балончики, патрони для газових пістолетів і револьверів, вилучені в пасажира під час проведення контролю на безпеку, передаються в орган внутрішніх справ згідно з вимогами технології проведення контролю на безпеку, затвердженої керівником авіаційного суб'єкта.
2.4.5. Фізичні особи пред'являють для перевезення вогнепальну, пневматичну, холодну (арбалети ) зброю в зачохленому, розрядженому та розібраному стані (якщо це можливо).
2.4.6. Здавання пасажиром зброї на період польоту не звільняє його від загальної процедури контролю на безпеку і подання до такого контролю ручної поклажі і багажу.
2.4.7. Перевезення зброї здійснюється у місці, не доступному будь-якої особі на борту ПС протягом польоту.
2.4.8. Про наявність зброї на борту робиться відповідний запис у польотних документах, а командир ПС інформується про власника зброї і місце, яке останній займає в салоні.
2.4.9. Зброя та набої до неї після завершення польоту повертаються пасажиру співробітником служби АБ аеропорту призначення.
2.4.10. Дозволи на право ввезення і вивезення зброї громадянами України видаються ГУМВС та УМВС України.
2.4.11. Дозволи на ввезення і вивезення зброї та боєприпасів іноземним громадянам видаються МВС України.
3. Обов'язки авіаційних суб'єктів для забезпечення безпечного перевезення зброї пасажирськими рейсами
3.1. Аеропорт відправлення забезпечує:
3.1.1. Інформування пасажирів про необхідність повідомлення агента з реєстрації авіаквитків про наявність зброї та боєприпасів під час реєстрації або працівника служби авіаційної безпеки до початку проходження контролю на безпеку (у разі, якщо місце реєстрації розміщується після пункту контролю на безпеку).
3.1.2. Надійний зв'язок агента з реєстрації авіаквитків з начальником зміни служби авіаційної безпеки (САБ) аеропорту та черговим лінійного відділу внутрішніх справ (ЛВВС) в аеропорту.
3.1.3. Наявність приміщення з кулевловлювачем для перевірки стану зброї на розрядження.
3.1.4. Перевірку працівником САБ документів у пасажира на право зберігання та носіння зброї або дубліката дозволу на придбання зброї з відміткою торговельної організації про реалізацію зброї.
3.1.5. Наявність у кожній зміні працівника САБ, підготовленого для перевірки зброї на розрядження.
3.1.6. Перевірку спеціалістом стану зброї на розрядження.
3.1.7. Службу організації перевезень аеропорту - карткою про тимчасове вилучення зброї та боєприпасів у пасажира на час його перельоту ПС перевізника (додаток 1) та пам'яткою пасажиру, який має зброю на борту ПС (додаток 2). (далі - Пам'ятка).
3.1.8. Доставку працівником САБ упакованої зброї та боєприпасів на борт повітряного судна для завантаження.
3.2. Експлуатант (перевізник зброї та боєприпасів) забезпечує:
3.2.1. Наявність на борту ПС переносного контейнера з надійним замком для розміщення зброї, боєприпасів на період польоту в місці, недоступному для пасажирів та екіпажу.
3.2.2. Екіпажі ПС - пеналами для збереження ключів від контейнерів.
3.2.3. Завантаження зброї у ПС у присутності працівника САБ аеропорту.
3.2.4. Передачу інформації в аеропорт призначення про перевезення зброї, боєприпасів на борту ПС, про заходи щодо прийняття зброї та боєприпасів і видачі її пасажиру.
3.2.5. Забороняється перевезення зброї і боєприпасів фізичних осіб на ПС, не обладнаних контейнерами з надійними замками для її збереження.
3.3. Аеропорт призначення забезпечує:
3.3.1. Прийняття зброї і боєприпасів працівником САБ від екіпажу ПС та супроводження контейнера зі зброєю від ПС до місця, установленого для передачі зброї пасажирові.
3.3.2. Визначення приміщення для передання зброї і боєприпасів пасажирові.
3.3.3. Передачу зброї і боєприпасів пасажиру в установленому згідно з цією Інструкцією порядку.
4. Порядок оформлення документів для перевезення зброї і боєприпасів повітряним транспортом та приймання - передавання її між авіаційними суб'єктами
4.1. В аеропорту відправлення:
4.1.1. Пасажир, який здійснює перевезення зброї і боєприпасів, повідомляє агенту з реєстрації авіаквитків або працівнику САБ на пункті контролю на безпеку про наявність зброї і боєприпасів.
4.1.2. Агент з реєстрації авіаквитків викликає начальника зміни САБ аеропорту та працівника ЛВВС в аеропорту для оформлення зброї і боєприпасів до перевезення.
4.1.3. Начальник зміни САБ аеропорту разом з працівником ЛВВС в аеропорту:
перевіряє документи, що засвідчують особу пасажира;
перевіряє дозвіл на право зберігання і носіння зброї або дублікат дозволу на право придбання зброї з відміткою торговельної організації про реалізацію зброї.
4.1.4. В іноземному аеропорту генеральний агент (представник експлуатанта) за наявності пасажира зі зброєю і боєприпасами діє у відповідності до правил та процедур, установлених у країні перебування.
4.2. Начальник зміни служби авіаційної безпеки:
4.2.1. Заповнює картку про тимчасове вилучення зброї та боєприпасів у пасажира на час його перельоту ПС (у 4 примірниках, додаток 1).

................
Перейти до повного тексту