- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2012 р.
за № 334/20647
Про затвердження Правил реєстрації державних повітряних суден України та Правил сертифікації екземпляра державного повітряного судна України
1. Затвердити:
1.1. Правила реєстрації державних повітряних суден України, що додаються.
2. Начальнику Генерального штабу - Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити передачу документації Служби реєстрації та сертифікації державних повітряних суден логістики Командування Повітряних Сил Збройних Сил України до Управління регулювання діяльності державної авіації України.
3. Начальнику Головного управління державної авіації України забезпечити неухильне виконання вимог цього наказу.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України |
М.Б. Єжель |
ПОГОДЖЕНО: Міністр внутрішніх справ України Міністр надзвичайних ситуацій України Т.в.о. Голови Державної прикордонної служби України генерал-полковник |
В.Ю. Захарченко В.І. Балога П.А. Шишолін |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
07.02.2012 № 63
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2012 р.
за № 334/20647
ПРАВИЛА
реєстрації державних повітряних суден України
( У тексті Правил слова "Служба реєстрації та сертифікації державних повітряних суден України Міноборони України" у всіх відмінках замінено словами "Управління регулювання діяльності державної авіації України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 44 від 22.01.2014 )
( У тексті Правил слова "Управління регулювання діяльності державної авіації України" у всіх відмінках замінено словом "ГУДАУ" згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 131 від 13.03.2023 )
I. Загальні положення
1.1. Ці Правила визначають процедури та вимоги до реєстрації (перереєстрації) державних повітряних суден у реєстрі державних повітряних суден України, порядок виключення їх з цього реєстру.
1.2. Терміни, що вживаються у цих Правилах, мають таке значення:
експлуатуюча організація - військова частина, ремонтне підприємство або організація будь-якої організаційно-правової форми, яка безпосередньо здійснює експлуатацію державних повітряних суден та відповідає за технічний стан;
заява - офіційне звернення заявника до Головного управління державної авіації України (далі - ГУДАУ) з метою отримання реєстраційного посвідчення державного повітряного судна, реєстрації (перереєстрації) його в реєстрі державних повітряних суден України або виключення його з цього реєстру;
заявник - керівник (командир) експлуатуючої організації, який подав заяву до ГУДАУ з метою отримання реєстраційного посвідчення державного повітряного судна, реєстрації (перереєстрації) його в реєстрі державних повітряних суден України або виключення його з цього реєстру;
реєстр державних повітряних суден України - книга, у якій ГУДАУ веде поточну реєстрацію державних повітряних суден України;
реєстраційне посвідчення державного повітряного судна - документ установленого зразка, у якому міститься інформація про повітряне судно, яке зареєстровано в реєстрі державних повітряних суден України;
реєстраційний номер державного повітряного судна - номер, який складається з групи цифр та літер і надається ГУДАУ конкретному повітряному судну, що реєструється в реєстрі державних повітряних суден України;
свідоцтво про виключення державного повітряного судна з реєстру державних повітряних суден України - документ установленого зразка, у якому міститься інформація про повітряне судно, яке виключене з реєстру державних повітряних суден України;
сертифікат льотної придатності державного повітряного судна - документ, що свідчить про відповідність повітряного судна чинним вимогам льотної придатності і дає право на виконання польотів державного повітряного судна в межах чинних експлуатаційних обмежень.
( Абзац дев'ятий пункту 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
( Абзац десятий пункту 1.2 розділу I виключено на підставі Наказу Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
Інші терміни, які використовуються в цих Правилах, вживаються у значеннях, наведених у
Повітряному кодексі України та інших нормативно-правових актах України з питань діяльності державної авіації України.
( Пункт 1.2 розділу I доповнено новим абзацом дванадцятим згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
II. Загальні вимоги
2.1. Реєстр державних повітряних суден України ведеться ГУДАУ.
2.2. За реєстрацію державних повітряних суден відповідає ГУДАУ.
2.3. Державні повітряні судна підлягають обов’язковій реєстрації у реєстрі державних повітряних суден України.
2.4. Унесенню до реєстру державних повітряних суден України підлягають державні повітряні судна, які не входять до Державного реєстру цивільних повітряних суден України та реєстрів інших держав.
2.5. Україна не визнає реєстрації державного повітряного судна в реєстрі іншої держави, якщо це повітряне судно не виключене з реєстру державних повітряних суден України.
2.6. Реєстрація повітряного судна в реєстрі державних повітряних суден України визначає його національну належність до України.
2.7. Реєстрація повітряного судна в реєстрі державних повітряних суден України не є свідченням права власності на повітряне судно експлуатуючої організації.
2.8. Реєстраційне посвідчення державного повітряного судна (далі - реєстраційне посвідчення) видається на підставі заяви на реєстрацію (перереєстрацію) повітряного судна в реєстрі державних повітряних суден України (далі - заява на реєстрацію) та документів, передбачених цими Правилами.
2.9. Якщо реєстраційне посвідчення втрачено, то на підставі матеріалів службового розслідування, проведеного заявником, ГУДАУ видається дублікат реєстраційного посвідчення.
( Пункт 2.9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
2.10. Якщо реєстраційне посвідчення стало непридатним для використання, то на підставі нової заяви на реєстрацію може бути видано нове реєстраційне посвідчення після повернення до ГУДАУ раніше виданого реєстраційного посвідчення.
2.11. Реєстраційне посвідчення, свідоцтво про виключення державного повітряного судна з реєстру державних повітряних суден України (далі - свідоцтво про виключення) підписуються начальником ГУДАУ (у разі його відсутності - особою, яка виконує його обов’язки) та скріплюються гербовою печаткою ГУДАУ.
2.12. Польоти державних повітряних суден, які не зареєстровані в реєстрі державних повітряних суден України, забороняються.
2.14. Реєстрація державних повітряних суден здійснюється з дотриманням вимог чинного законодавства України щодо забезпечення охорони державної таємниці.
III. Порядок реєстрації (перереєстрації) повітряного судна в реєстрі державних повітряних суден України
3.1. Експлуатуюча організація після одержання повітряного судна та документа, який підтверджує право власності (право повного господарського відання, право оперативного управління) на повітряне судно, призначає комісію для здійснення огляду повітряного судна з метою контролю нанесення (оновлення) на його поверхню розпізнавальних знаків та подає до ГУДАУ протягом п’яти робочих днів заяву на реєстрацію. Заява на реєстрацію (перереєстрацію) повітряного судна в реєстрі державних повітряних суден України (додаток 1) оформляється на окремому аркуші формату А4.
( Пункт 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
3.2. Якщо повітряне судно значилось у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України, реєстрі іншої держави, то до заяви на реєстрацію додається відповідний документ, який засвідчує виключення повітряного судна з Державного реєстру цивільних повітряних суден України, реєстру іншої держави.
На тип (модель) повітряного судна, який вперше заноситься до реєстру державних повітряних суден України, додатково додається копія наказу про прийняття повітряного судна на озброєння.
3.3. Якщо відомості, що включені в заяву на реєстрацію, не відповідають вимогам цих Правил або виникла потреба в розгляді додаткових документів (копії договорів, нарядів, актів приймання-передачі, розпоряджень відповідних посадових осіб щодо передачі повітряного судна тощо), крім зазначених у пунктах 3.1, 3.2 цього розділу, то ГУДАУ надсилає заявнику відповідне повідомлення. Строк розгляду заяви на реєстрацію (перереєстрацію) становить не більше десяти робочих днів з дня одержання всіх документів.
( Пункт 3.3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
3.4. Експлуатуюча організація протягом п’яти робочих днів від дня одержання повітряного судна наносить (оновлює) на поверхню повітряного судна розпізнавальні знаки.
3.5. Заява на реєстрацію (перереєстрацію) завіряється підписом командира (керівника) експлуатуючої організації, скріплюється гербовою печаткою експлуатуючої організації та подається до ГУДАУ.
Допускається надання вищезазначених документів до ГУДАУ факсимільним або електронним зв’язком із обов’язковим наданням оригіналів документів протягом десяти днів.
( Пункт 3.5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
3.6. Заява на реєстрацію (перереєстрацію) розглядається ГУДАУ протягом п’яти робочих днів від дня її одержання. Якщо відомості, включені до заяви на реєстрацію (перереєстрацію), не відповідають вимогам цих Правил, то заявникові надається відповідне повідомлення. Строк розгляду заяви на реєстрацію (перереєстрацію) в такому випадку триває не більше десяти днів від дня одержання документів, яких не вистачало.
( Пункт 3.6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
3.7. Після прийняття рішення ГУДАУ про включення повітряного судна до реєстру державних повітряних суден України залежно від типу (моделі), належності, призначення повітряному судну присвоюється реєстраційний номер, який заноситься до реєстру державних повітряних суден України (додаток 2).
3.8. Присвоєний під час реєстрації повітряного судна реєстраційний номер державного повітряного судна (далі - реєстраційний номер) належить тільки цьому державному повітряному судну.
3.9. Реєстраційний номер складається з шести арабських цифр та двох великих літер. Наприклад: 281047МТ.
Перші дві цифри визначають тип повітряного судна. Відомості з присвоєння реєстраційних цифр типу повітряного судна наведено в таблиці 1.
Наступні чотири цифри визначають порядковий номер у реєстрі державних повітряних суден України.
Таблиця 1
Цифри |
Тип повітряного судна |
Цифри |
Тип повітряного судна |
Цифри |
Тип повітряного судна |
Цифри |
Тип повітряного судна |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
02 |
Ми-2 |
20 |
Ан-2 |
49 |
Comcopters-100 |
76 |
Су-25М1 |
03 |
Ми-14 |
21 |
Ан-12 |
50 |
ВР-3 "Рейс" |
77 |
Су-27 |
04 |
Ми-24 |
22 |
Ан-70 |
51 |
ВР-2 "Стриж" |
79 |
Су-25УБМ1 |
05 |
Ми-26 |
23 |
Ан-140 |
52 |
Бе-12 |
81 |
Су-27УБ1М |
06 |
Ми-6 |
24 |
Ан-24 |
61 |
МиГ-21 |
82 |
Су-27УП1М |
08 |
Ми-8 |
25 |
Ан-30 |
63 |
МиГ-23 |
83 |
Су-27С1М |
09 |
Ми-9 |
26 |
Ан-26 |
67 |
МиГ-27 |
84 |
Су-27П1М |
10 |
Ми-24ПУ1 |
27 |
Ан-72 |
69 |
МиГ-29 |
86 |
Ил-76 |
11 |
Мі-8МСБ-В |
28 |
Ан-74 |
70 |
МиГ-29МУ1 |
88 |
Ил-78 |
12 |
Ми-2МСБ |
32 |
Ан-32 |
71 |
Су-17 |
93 |
Ту-134 |
16 |
Ка-126 (226) |
39 |
Л-39 |
72 |
Су-25УБМ1К |
95 |
DA 42 NG |
17 |
Ка-27 |
40 |
Л-39М1 |
73 |
Су-25М1К |
97 |
MBB-BK-117C-2 |
18 |
Ка-32 |
41 |
Л-39М |
74 |
Су-24 |
98 |
DA 42M-NG |
19 |
Ка-29 |
48 |
Ан-148 |
75 |
Су-25 |
99 |
DA 40 NG |
Перша літера визначає належність повітряного судна. У таблиці 2 наведено відомості з присвоєння літери належності повітряного судна.
Таблиця 2
Належність повітряного судна |
Літера |
1 |
2 |
Повітряні Сили Збройних Сил України |
В |
Сухопутні війська Збройних Сил України |
А |
Військово-Морські Сили Збройних Сил України |
Р |
Державна прикордонна служба України |
К |
Національна гвардія України |
М |
Державна служба України з надзвичайних ситуацій |
Х |
Сили спеціальних операцій Збройних Сил України |
S |
Високомобільні десантні війська Збройних Сил України |
F |
Друга літера - призначення повітряного судна. У таблиці 3 наведено відомості з присвоєння літери призначення повітряного судна.
Таблиця 3
Призначення повітряного судна |
Літера |
Бойові |
В |
Спеціальні |
С |
Транспортні |
Т |
Навчально-бойові |
N |
Навчально-тренувальні |
Н |
Безпілотні літальні апарати |
R |
( Таблиця 3 пункту 3.9 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони
№ 384 від 24.07.2017 )
У разі занесення до реєстру державних повітряних суден України повітряних суден, тип, належність або призначення яких не визначено у таблицях 1-3, ГУДАУ має право присвоювати їм нові цифрові або літерні індекси.
................Перейти до повного тексту