1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1113/142 від 30.08.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 вересня 1995 р.
за N 331/867
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 206/44 від 24.02.97 )
Про затвердження Інструкції про умови та правила ліцензування посередницької діяльності банків з приватизаційними паперами
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 29.05.95 N 7153/53 про затвердження Інструкції про умови та правила ліцензування посередницької діяльності банків з приватизаційними паперами,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про умови та правила ліцензування посередницької діяльності банків з приватизаційними паперами (додається).
В.о. Голови Фонду
державного майна
України
Заступник Міністра
фінансів України


Є.Григоренко

В.Матвійчук
Затверджено
наказом Фонду державного
майна України та
Міністерством фінансів
України від 30.08.95
N 1113/142
Інструкція про умови та правила ліцензування посередницької діяльності банків з приватизаційними паперами
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про приватизацію майна державних підприємств", "Про приватизаційні папери", "Про цінні папери і фондову біржу", "Про банки і банківську діяльність" і визначає процедуру ліцензування посередницької діяльності банків при обслуговуванні власників приватизаційних паперів.
1.2. Посередницька діяльність з приватизаційними паперами - це діяльність, яка проводиться шляхом обміну приватизаційних паперів на паї, акції підприємств, що приватизуються, та здійснюються банками - посередниками від свого імені, за дорученням, за рахунок і на ім'я власників приватизаційних паперів.
1.3. Посередницька діяльність з приватизаційними паперами здійснюється банками тільки за наявності ліцензії Фонду державного майна України (далі - Фонд). Фонд видає ліцензії на посередницьку діяльність у порядку, встановленому розділом 2 цієї Інструкції (додаток N 1).
1.4. Ліцензії видаються банкам, які внесені у книгу реєстрації банків і діють на ринку банківських послуг не менше 3-х років та мають відповідний дозвіл Міністерства фінансів України на здійснення діяльності щодо випуску та обігу цінних паперів.
( Пункт 1.4 розділу I в редакції Наказу Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
1.5. Банки мають право на здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами на всій території України з моменту видачі відповідної ліцензії протягом трьох років.
1.6. Ведення акумулюючих рахунків з приватизаційними паперами сомого банку та інших фінансових посередників повинно здійснюватися на різних рахунках (субрахунках) різними підрозділами банку. Не допускається обмін інформацією між цими підрозділами.
II. Умови ліцензування посередницької діяльності з приватизаційними паперами
2.1. Банки для здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами повинні відповідати таким умовам:
2.1.1. Посадові особи, які уповноважені здійснювати посередницьку діяльність з приватизаційними паперами від імені банку, повинні мати вищу економічну або юридичну освіту, що підтверджується нотаріально посвідченими копіями відповідних документів. При наявності вищої освіти в іншій галузі - кваліфікацію брокера-аналітика фондового ринку чи спеціаліста з управління активами інвестиційного фонду, що підтверджується нотаріально посвідченими копіями відповідних документів.
( Пункт 2.1.1 розділу II в редакції Наказу Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
2.1.2. Для одержання ліцензії на здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами банк подає до Фонду державного майна такі документи:
а) заяву про видачу ліцензії на здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами (додаток 3);
( Підпункт "а" пункту 2.1.1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
б) нотаріально засвідчені копії засновницьких документів;
в) довідку про склад посадових осіб (не менше трьох чоловік), уповноважених банком здійснювати посередницьку діяльність з приватизаційними паперами. Довідка повинна містити такі відомості: прізвище, ім'я та по батькові кожної особи, уповноваженої банком здійснювати посередницьку діяльність з приватизаційними паперами, та наявність вищої освіти або необхідної кваліфікації, зазначеної в п.2.1.1.
( Підпункт "в" пункту 2.1.2 розділу II в редакції Наказу Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
г) нотаріально посвідчені копії кваліфікаційних свідоцтв або документів, що підтверджують наявність вищої освіти посадових осіб;
д) документ Національного банку, що засвідчує внесення комерційного банку до книги реєстрації банків;
е) нотаріально посвідчену копію дозволу Міністерства фінансів України на здійснення діяльності щодо випуску та обігу цінних паперів;
є) довідку Національного банку України про розмір сплаченого статутного фонду.
з) копію угоди з аудиторською фірмою про надання аудиторських послуг;
( Пункт 2.1.2 розділу II доповнено підпунктом "з" згідно з Наказом Наказом Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
і) висновок Національного банку України щодо доцільності надання ліцензії на здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами за умов прибуткової діяльності банку та його філій, дотримання банком економічних нормативів, відсутності зауважень, щодо роботи банку.
( Пункт 2.1.2 розділу II доповнено підпунктом "і" згідно з Наказом Наказом Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
III. Правила здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами
3.1. Банки, що здійснюють посередницьку діяльність з приватизаційними паперами, повинні дотримуватись таких правил:
3.1.1. Банки мають право на здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами у розмірі сплаченого статутного фонду.
3.1.2. Посередницька діяльність з приватизаційними паперами здійснюється банком виключно в інтересах клієнта згідно з укладеним з ним договором.
3.1.3. Банки несуть відповідальність за достовірність поданих документів. Фонд має право у разі необхідності звернутися до органів внутрішніх справ за довідкою про притягнення (протягом останніх трьох років) до кримінальної відповідальності посадових осіб, уповноважених від імені банку здійснювати посередницьку діяльність з приватизаційними паперами.
3.1.4. Банк зобов'язаний в 10-денний строк повідомляти Фонд про всі зміни, які сталися в установчих документах і вносяться до державного реєстру, та в інших документах, що зазначені в п.2.1.2 даної Інструкції.
При ненаданні цих документів в зазначений термін Фонд приймає рішення щодо призупинення дії ліцензії.
( Пункт 3.1.4 розділу III в редакції Наказу Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
3.2. Фонд у 30-денний строк з моменту одержання необхідних документів приймає рішення про видачу чи відмову у видачі ліцензії, про що повідомляє заявника. Рішення про видачу ліцензії підлягає публікації в "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію".
3.3. Якщо ліцензію не видано в установлений строк або необгрунтовано відмовлено в її видачі, ці дії можуть бути оскаржені заявником в арбітражному суді.
3.4. У разі внесення змін щодо розміру статутного фонду, банк подає до Фонду такі документи:
- заяву про видачу ліцензії на збільшення обсягів роботи з приватизаційними паперами;
- протокол зборів засновників (щодо збільшення статутного фонду);
- нотаріально посвідчену копію змін до статуту, зареєстрованих Національним банком України;
- довідку Національного банку України про розмір сплаченого статутного фонду;
- висновок Національного банку України щодо можливості надання комерційному банку ліцензії на здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами, який повинен містити інформацію про наявність прибуткової діяльності банку та його філій, дотримання банком економічних нормативів, відсутність зауважень до діяльності банку.
( Розділ III доповнено пунктом 3.4 згідно з Наказом Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )
IV. Контроль за посередницькою діяльністю банків з приватизаційними паперами
4.1. Контроль за дотриманням банками умов і правил здійснення посередницької діяльності з приватизаційними паперами, вимог чинного законодавства з цих питань здійснюється Фондом.
4.2. Банки щокварталу подають до Фонду звіт про використання приватизаційних паперів, що надійшли до комерційного банку (додаток N 2), та звіт про рух приватизаційних паперів (додаток N 4).
Банки зобов'язані щорічно, після проведення аудиторської перевірки, в 10-денний термін з моменту отримання аудиторського висновку подати його копію до Фонду державного майна України.
( Пункт 4.2 розділу IV в редакції Наказу Фонду майна N 373/58 від 02.04.96 )

................
Перейти до повного тексту