- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 квітня 2003 р.
за N 251/7572
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
освіти і науки
N 1156 від 09.11.2015 )
Про затвердження Порядку державної реєстрації несекретних завершених технологій
Відповідно до Закону України
"Про науково-технічну інформацію" і на виконання Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 3 липня 2001 року "Про невідкладні заходи щодо виводу з кризового стану науково-технологічної сфери України і створення реальних умов для переходу економіки на інноваційну модель розвитку" від 20 серпня 2001 року
N 640/2001 стосовно створення інформаційної бази даних технологій (у тому числі подвійного призначення) та доручення Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2002 року N 16065/2к щодо визначення порядку державної реєстрації несекретних завершених технологій
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок державної реєстрації несекретних завершених технологій, що додається.
2. Департаменту інноваційного розвитку (Гончаренко М.Ф.) подати Порядок державної реєстрації несекретних завершених технологій на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу фінансування науково-технічних проектів та установ (Лаптій В.Г.) забезпечити фінансування ведення інформаційної бази даних зазначених технологій в межах видатків державного бюджету, передбачених на прикладні розробки в наукових установах, починаючи з 2003 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Державного секретаря Гуржія А.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
11.12.2002 N 696
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 квітня 2003 р.
за N 251/7572
ПОРЯДОК
ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ НЕСЕКРЕТНИХ ЗАВЕРШЕНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України
"Про науково-технічну інформацію" і на підставі Указу Президента України від 20.09.2001
N 640/2001 та доручення Кабінету Міністрів України від 05.12.2002 N 16065/2к.
Порядок визначає вимоги до організації робіт з державної реєстрації несекретних новітніх технологій, придатних для застосування в інноваційно-інвестиційному процесі відродження вітчизняного виробництва і продажу на міжнародному ринку, та вимоги до створення Державного реєстру технологій і поширення відповідної інформації.
1.2. Державний реєстр технологій створюється з метою:
- сприяння відбору і впровадженню новітніх технологій для випуску наукоємної конкурентоспроможної продукції та продажу їх (технологій) на внутрішньому та міжнародних ринках;
- створення сприятливих умов для інтегрування науки і промисловості в інноваційно-інвестиційному процесі шляхом надання необхідної інформації для прискорення використання науково-технічних досягнень у суспільному виробництві;
- підвищення ефективності інформаційного забезпечення творчої праці вчених і інженерно-технічних працівників.
1.3. Обов'язковому внесенню до Державного реєстру підлягають несекретні завершені технології, що розроблені установами, організаціями і підприємствами України та фізичними особами (далі - виконавці технологій) за рахунок коштів державного бюджету (частково або повністю).
Технології, що виконані недержавними організаціями, установами та фізичними особами за власний рахунок, вносяться до Державного реєстру за бажанням їхніх власників.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Національна та галузеві академії наук контролюють обов'язкове подання виконавцями технологій до Українського інституту науково-технічної та економічної інформації (УкрІНТЕІ) у 30-денний термін з моменту закінчення робіт відповідних даних у вигляді реєстраційної картки технологій (далі - РКТ), яка оформлена згідно з вимогами цього Порядку.
1.4. Організаційний та методичний супровід Державного реєстру несекретних завершених технологій, а також підготовка і видача в установленому порядку інформаційних матеріалів на запити органів виконавчої влади, підприємств і організацій, формування фондів документів, поширення відповідної інформації забезпечуються УкрІНТЕІ.
1.5. Підставою для внесення до Державного реєстру технологій є подані до УкрІНТЕІ супровідний лист виконавця (або власника) технології та комплект документів на кожну технологію, які оформлені згідно з вимогами пункту 2.1 цього Порядку.
1.6. Відповідальним за достовірність відомостей, що зазначені в реєстраційних документах, якість оформлення і своєчасне їх подання до УкрІНТЕІ є керівник організації - власника технологій чи фізична особа - власник технології.
1.7. Редагування тексту реєстраційних документів УкрІНТЕІ не провадить.
1.8. Виконання робіт УкрІНТЕІ, що пов'язані з державною реєстрацією і створенням державного реєстру технологій, формуванням фондів відповідних документів і інформаційних періодичних видань про зареєстровані технології, баз і банків даних, здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються на прикладні розробки Міністерству освіти і науки України у Державному бюджеті України.
1.9. Оплата витрат, що пов'язані з відбором інформації про технології та її пересилкою, здійснюються УкрІНТЕІ на договірних засадах.
2. ПОРЯДОК ПОДАННЯ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ПРО ТЕХНОЛОГІЇ
2.1. Виконавець технології подає до УкрІНТЕІ такі документи:
- супровідний лист, в якому зазначаються назва технології та перелік документів до неї (окремо для кожної технології);
- заповнену у відповідності до вимог цього Порядку РКТ на паперовому носії у двох примірниках (додаток "Вимоги до оформлення реєстраційної картки несекретних завершених технологій") та на магнітному носії;
- довідку про наявність повного комплекту документів з технології згідно з ДСТУ 3974-2000.
Програмне забезпечення для формування інформації надає УкрІНТЕІ безкоштовно.
2.2. УкрІНТЕІ після отримання від виконавців (або власників) технологій документів, зазначених у пункті 2.1 цього Порядку, надає технології державний реєстраційний номер і в 10-денний термін надсилає виконавцю технології РКТ. РКТ, оформлені на магнітному носії, не повертаються.
2.3. РКТ, які не відповідають вимогам цього Порядку, повертаються УкрІНТЕІ виконавцю технології з зазначенням причин для виправлення. Виконавець технології зобов'язаний у 10-денний термін з дня одержання такої РКТ виправити її та повернути до УкрІНТЕІ.
2.4. У разі виникнення необхідності засекречування вже зареєстрованої технології її виконавець зобов'язаний проінформувати про це УкрІНТЕІ.
3. УМОВИ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ТЕХНОЛОГІЇ
3.1. Надання інформації про несекретні зареєстровані технології здійснюється за запитом зацікавлених осіб:
- для органів виконавчої влади - на безкоштовній основі;
- для виконавців, які зареєстрували свої технології в зазначеній інформаційної базі, - на безкоштовній основі;
- для інших осіб - на платній основі з урахуванням вимог чинного законодавства.
Для отримання повної документації щодо технологій необхідно звертатись до організації - власника технології.
3.2. Надання інформації про зареєстровані технології юридичними чи фізичним особам за межі України або іноземним юридичними чи фізичним особам на території України здійснюється тільки за дозволом Міністерства освіти і науки України у разі наявності особливої позначки в полі 5211 "Умови передачі зарубіжним країнам" РКТ про можливість такої передачі з урахуванням вимог чинного законодавства України.
4. ОБОВ'ЯЗКИ УКРІНТЕІ ЩОДО ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ
Основними обов'язками УкрІНТЕІ є:
4.1. Проведення науково-організаційної роботи з питань державної реєстрації технологій в Україні.
4.2. Формування та ведення Державного реєстру й автоматизованої бази даних "Технології України".
4.3. Забезпечення технічного захисту інформації відповідно до вимог нормативно-правових актів України.
4.4. Довідково-інформаційне обслуговування споживачів:
4.4.1. Інформаційна підтримка рішень центральних органів виконавчої влади з питань науково-технічної політики України.
4.4.2. Підготовка та розповсюдження інформаційних видань про технології, які зареєстровані в Україні.
4.4.3. Підготовка тематичних добірок за відповідними інформаційними запитами, оглядів, аналітичних і реферативних довідок.
4.4.4. Здійснення міжгалузевого та міждержавного обміну інформацією про технології.
Заступник начальника управління - начальник відділу | Л.О.Ахременко |
Додаток
до Порядку
державної реєстрації
несекретних завершених
технологій
ВИМОГИ
ДО ОФОРМЛЕННЯ РЕЄСТРАЦІЙНОЇ КАРТКИ НЕСЕКРЕТНИХ ЗАВЕРШЕНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Для бланків реєстраційної картки технології використовуються аркуші формату А4. РКТ розбито на поля, в які вносяться коди. У кожному полі виділено зони для заповнення. Текст у картці друкується на друкарській машинці або на комп'ютері. Шрифт має бути чітким, контрастним, висотою не менше 1,8 мм.
Під час заповнення картки слід суворо дотримуватися формату відповідного поля. Вертикальну риску, яка поділяє картку навпіл, під час заповнення перетинати не дозволяється.
Усі поля РКТ (крім окремо обумовлених) заповнюються українською мовою.
У РКТ фіксуються такі дані:
У полі 5013 "Реєстраційна картка 06" - символ картки (не заповнюється).
У полі 5256 "Особливі позначки" - проставляється цифровий код, який відповідає режиму доступу до інформації з технології, що міститься в РКТ.
5 - "Несекретна";
4 - "Конфіденційна";
1 - "ДСК".
У полі 5418 "N, дата супровідного листа" - проставляються (через крапку з комою) вихідний номер супровідного листа виконавця розробки технології і дата відправки РКТ до УкрІНТЕІ. Дата проставляється відповідно до вимог Примірної інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.97
N 1153 (із змінами та доповненнями).
Відомості про власника технології:
У полі 2459 "Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ" - виконавець технології проставляє код організації, що є власником технології, за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України.
Фізична особа - власник технології проставляє ідентифікаційний код за Державним реєстром фізичних осіб.
У полі 2153 "Назва (1 - українською мовою, 2 - російською мовою, 3 - англійською мовою)" - зазначається назва організації - власника технології.
У полі 2360 "Скорочена назва " - зазначається скорочена назва установи, підприємства організації-власника технології.
У полі 2657 "Адреса" - зазначається адреса (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, будинок, помешкання) власника технології.
У полі 2935 "Телефон" - зазначається номер телефону власника технології.
У полі 2395 "Факс" *- зазначається номер факсу власника технології.
У полі 2397 "E-mail" * - зазначається адреса електронної пошти власника технології.
У полі 1333 "Скорочена офіційна назва міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, Національної та галузевих академій наук, яким підпорядковується організація - власник технології" * - зазначається назва органу виконавчої влади, якому підпорядковується організація - власник технології. Підприємства з недержавною формою власності зазначають назву місцевого органу виконавчої влади, в якому вони зареєстровані. Якщо власником технології є фізична особа,- поле не заповнюється.
Відомості про виконавця технології:
У полі 2457 "Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ" - виконавець технології проставляє код організації за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України.
Якщо виконавцем розробки технології є фізична особа, зазначається її ідентифікаційний код за Державним реєстром фізичних осіб.
У полі 2151 "Назва (1 - українською мовою, 2 - російською мовою, 3 - англійською мовою)" - зазначається назва організації - виконавця технології.
У полі 2358 "Скорочена назва" - зазначається скорочена назва організації - виконавця технології.
У полі 2655 "Адреса" - зазначається адреса (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, будинок, помешкання) організації-виконавця технології.
У полі 2934 "Телефон" - зазначається номер телефону виконавця технології.
У полі 2394 "Факс" * - зазначається номер факсу виконавця технології.
У полі 2398 "E-mail" * - зазначається адреса електронної пошти виконавця технології.
У полі 1332 "Скорочена офіційна назва міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, Національної та галузевих академій наук, яким підпорядковується організація-виконавець технології" * - зазначається назва органу виконавчої влади, якому підпорядковується організація-виконавець технології. Якщо виконавцем технології є підприємство з недержавною формою власності, - зазначається назва місцевого органу виконавчої влади, в якому воно зареєстровано. Якщо виконавцем технології є фізична особа, поле не заповнюється.
Терміни виконання технології:
Зазначаються в полях - 7353, 7362.
У полі 7353 "Початок" - зазначаються місяць (цифрами) та рік початку розробки технології.
У полі 7362 "Закінчення" - зазначаються місяць (цифрами) та рік закінчення розробки технології.
У полі 5436 "Державний реєстраційний номер" - номер проставляється УкрІНТЕІ.
У полі 5517 "N держреєстрації НДДКР" - наводиться державний реєстраційний номер технології, якщо вона була раніше зареєстрована як НДДКР.
У полі 5490 "Об'єкти інтелектуальної власності" * - проставляються вид патенту згідно з чинним законодавством, номери патентів або заявок, власник патенту, об'єкт патентування та зазначаються країни, на які поширюється дія патенту.
У полі 9027 "Назва технології (1 - українською мовою, 2 - російською мовою, 3 - англійською мовою)" - подається назва технології, яка зазначена в договорі.
У полі 9126 "Опис технології" ** - обов'язково розкриваються мета, для досягнення якої виконано технологію, основна суть технології, анотований зміст, проблеми, які вона дозволяє розв'язувати, ознаки новизни.
У полі 9127 "Технічні характеристики" ** - у тексті вказуються необхідні технічні параметри та характеристики.
У полі 9128 "Техніко-економічний чи соціальний ефект" ** - наводяться техніко-економічні показники в грошовому вимірі (грн.) або у перерахунку економічного ефекту на одиницю продукції, часу тощо.
У полі 9156 "Основні переваги порівняно з існуючими технологіями" ** - заповнюються параметри, які мають більш високі техніко-економічні показники, за якими технологія перевищує відомі вітчизняні й закордонні зразки, ознаки унікальності за відсутності аналогів.
У полі 9155 "Галузь застосування" ** - зазначаються основна, суміжні галузі, на яких впроваджена або може бути впроваджена технологія, потенційні споживачі продукції.
Якщо при заповненні полів 9126, 9127, 9128, 9156, 9155 текст не вміщується, то для його подальшого запису використовується вкладний аркуш формату А4, поділений вертикальною рискою навпіл, при цьому в кінці основної сторінки в полях 9126, 9127, 9128, 9156, 9155 робиться позначка "(див. продовження)", а на вкладному аркуші в лівій колонці робиться позначка "Продовження", вказуються назва технології (9027), цифровий код та назва поля і продовжується текст.
У полі 9158 "Результати маркетингових досліджень" - вказуються результати маркетингових досліджень щодо ринків збуту.
У полі 9157 "Ступінь відпрацювання технології" - проставляється відповідний код літери конструкторської або технологічної документації згідно з ДСТУ 3974-2000:
- якщо технологічну документацію розроблено за результатами лабораторних іспитів дослідного зразка, запис матиме вигляд:
9157/Л;
- якщо технологічну документацію розроблено за результатами попередніх іспитів дослідного зразка, запис матиме вигляд:
9157/О;
- якщо технологічну документацію розроблено за результатами приймальних іспитів дослідного зразка, запис матиме вигляд:
9157/О1.
У полі 5535 "Умови поширення в Україні" - проставляється код, що регламентує умови поширення звітної документації в Україні, які визначені власником технології:
44 - "За оголошеною вартістю";
53 - "За договірною ціною";
54 - "Передача стороннім організаціям не дозволяється".
................Перейти до повного тексту