1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.01.2013 № 61
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2013 р.
за № 246/22778
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економіки № 356-22 від 21.02.2022 )
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 115 від 08.02.2014 )
Відповідно до статті 18 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2011 року № 634, та з метою забезпечення спрямування і координації центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України, що додається.
2. Департаменту реформування публічної адміністрації (Сторожук Є.Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України відповідно до Указу Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максюту А.А.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр економічного
розвитку і торгівлі України


І.М. Прасолов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
23.01.2013 № 61
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2013 р.
за № 246/22778
ПОРЯДОК
взаємодії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України
І. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає організаційні та процедурні питання взаємодії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) з Державною службою експортного контролю України, Державною службою статистики України, Державною службою інтелектуальної власності України, Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, Державним агентством резерву України, Державною інспекцією України з контролю за цінами, Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів (далі - центральні органи виконавчої влади) у процесі формування та реалізації державної політики у відповідних сферах.
( Пункт 1.1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 115 від 08.02.2014 )
1.2. Цей Порядок спрямовано на забезпечення узгодженості, планомірності та цілісності формування державної політики, а також ефективності її реалізації.
1.3. Структурними підрозділами Мінекономрозвитку, відповідальними за взаємодію з центральними органами виконавчої влади (далі - відповідальний структурний підрозділ Мінекономрозвитку), є:
департамент макроекономічного прогнозування - з Державною службою статистики України;
департамент економіки оборони та безпеки - з Державною службою експортного контролю України і Державним агентством резерву України;
департамент розвитку реального сектору економіки - з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України і Державною інспекцією України з контролю за цінами;
департамент розвитку торгівлі - з Державною інспекцією України з питань захисту прав споживачів і Державною службою інтелектуальної власності України.
( Абзац п'ятий пункту 1.3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 115 від 08.02.2014 )
1.4. Центральні органи виконавчої влади та відповідальні структурні підрозділи Мінекономрозвитку керуються у своїй роботі положеннями Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 листопада 2011 року № 1156), та Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242.
ІІ. Підготовка проектів актів Кабінету Міністрів України
2.1. Центральні органи виконавчої влади розробляють проекти актів Кабінету Міністрів України у порядку, встановленому законодавством України.
2.2. Центральні органи виконавчої влади надсилають Мінекономрозвитку проект акта Кабінету Міністрів України разом з пакетом документів, передбачених законодавством, для його опрацювання структурними підрозділами апарату Мінекономрозвитку та погодження Міністром економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністр).
2.3. Відповідальний структурний підрозділ Мінекономрозвитку доводить до відома центрального органу виконавчої влади позицію Мінекономрозвитку щодо проекту акта Кабінету Міністрів України, розробленого центральним органом виконавчої влади, шляхом надсилання листа та в разі відсутності зауважень завізованого в установленому порядку проекту акта Кабінету Міністрів України.
2.4. У разі наявності зауважень чи пропозицій до поданого центральним органом виконавчої влади проекту акта Кабінету Міністрів України він повертається центральному органу виконавчої влади для доопрацювання.
Центральний орган виконавчої влади враховує зауваження та пропозиції і повторно подає доопрацьований проект акта Кабінету Міністрів України на погодження до Мінекономрозвитку.
2.5. Центральний орган виконавчої влади надсилає на погодження проект акта Кабінету Міністрів України до заінтересованих органів виконавчої влади лише після його погодження та візування Міністром.
2.6. Проект акта Кабінету Міністрів України, погоджений із заінтересованими органами, центральний орган виконавчої влади надсилає до Мінекономрозвитку разом із документами і матеріалами, передбаченими регламентом Кабінету Міністрів України, для внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України (не пізніше ніж за п’ять робочих днів до дати внесення проекту до Кабінету Міністрів України, установленої відповідним дорученням).
2.7. Якщо проект акта Кабінету Міністрів України внесено до Мінекономрозвитку з порушенням вимог законодавства, у тому числі цього Порядку, Мінекономрозвитку повертає його центральному органу виконавчої влади разом із супровідним листом для приведення у відповідність із зазначеними вимогами.
2.8. У разі неврахування центральним органом виконавчої влади наданих зауважень чи пропозицій відповідальний структурний підрозділ Мінекономрозвитку або самостійний структурний підрозділ центрального апарату Мінекономрозвитку, якому було доручено опрацювання проекту акта Кабінету Міністрів України, повідомляє про це Міністра, першого заступника Міністра, заступника Міністра та заступника Міністра - керівника апарату відповідно до розподілу обов’язків.
2.9. Центральні органи виконавчої влади забезпечують підготовку та подання Мінекономрозвитку всіх необхідних матеріалів до проекту акта Кабінету Міністрів України (у тому числі проектів виступів) для їх представлення Міністром на засіданні Кабінету Міністрів України.
2.10. У разі втрати актуальності проекту акта Кабінету Міністрів України або з інших причин центральний орган виконавчої влади забезпечує своєчасне інформування та подання до Мінекономрозвитку обґрунтованої пропозиції про його відкликання.
2.11. Центральний орган виконавчої влади подає Мінекономрозвитку інформаційну довідку з детальною та об’єктивною інформацією щодо стану підготовки (погодження) проектів актів Кабінету Міністрів України, відповідальним виконавцем яких визначено центральний орган виконавчої влади.
2.12. Взаємодія Мінекономрозвитку з центральними органами виконавчої влади під час опрацювання законопроектів та актів Президента України, що розробляються центральними органами виконавчої влади, здійснюється за процедурою, установленою для підготовки проектів актів Кабінету Міністрів України.
ІІІ. Погодження проектів нормативно-правових актів, розроблених іншими центральними органами виконавчої влади
3.1. Центральний орган виконавчої влади опрацьовує проект нормативно-правового акта, що надійшов на погодження до центрального органу як до заінтересованого органу, і подає його до Мінекономрозвитку разом із обґрунтованою позицією щодо цього проекту нормативно-правового акта для опрацювання та погодження.
( Пункт 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 115 від 08.02.2014 )
3.2. Позицію щодо проекту нормативно-правового акта, що надійшов на погодження до центрального органу виконавчої влади як до заінтересованого органу, Мінекономрозвитку доводить до відома центральних органів виконавчої влади шляхом надсилання листа для її обов'язкового доведення до відома розробника проекту акта.
3.3. Погодження центральним органом виконавчої влади проекту нормативно-правового акта без урахування позиції Мінекономрозвитку не допускається.
ІV. Підготовка проектів наказів Мінекономрозвитку
4.1. Центральні органи виконавчої влади розробляють проекти наказів Мінекономрозвитку відповідно до вимог законодавства та подають (у паперовому та електронному вигляді) до Мінекономрозвитку для опрацювання структурними підрозділами Мінекономрозвитку.
4.2. Мінекономрозвитку доводить до відома центрального органу виконавчої влади свою позицію щодо проекту наказу, розробленого центральним органом виконавчої влади, шляхом надсилання листа із зазначенням зауважень та пропозицій до поданого проекту.
4.3. Центральні органи виконавчої влади повинні врахувати всі викладені зауваження та усунути виявлені порушення, унести в установленому порядку проект наказу на розгляд до Мінекономрозвитку.
4.4. У разі відсутності зауважень проект наказу подається на підпис Міністру.
4.5. Після підписання Міністром накази нормативно-правового характеру подаються відповідальним структурним підрозділом Мінекономрозвитку в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
V. Визначення пріоритетів діяльності центральних органів виконавчої влади
5.1. Центральні органи виконавчої влади, їх територіальні органи, підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, здійснюють планування своєї роботи за визначеними Міністром пріоритетними напрямами роботи.
5.2. З метою забезпечення послідовної та узгодженої діяльності з формування та реалізації державної політики у відповідній сфері центральні органи виконавчої влади подають до Мінекономрозвитку пропозиції щодо пріоритетних напрямів роботи на плановий рік та два роки, наступні за плановим.
5.3. Пропозиції центральних органів виконавчої влади опрацьовуються відповідальними структурними підрозділами Мінекономрозвитку і департаментом реформування публічної адміністрації та в установленому порядку подаються на погодження Міністру.
5.4. На основі визначених Міністром пріоритетних напрямів роботи центральні органи виконавчої влади формують плани роботи на плановий рік та в установленому порядку подають Мінекономрозвитку для затвердження Міністром.
5.5. План роботи центрального органу виконавчої влади повинен передбачати:
завдання, спрямовані на реалізацію пріоритетних напрямів роботи центрального органу виконавчої влади, і заходи щодо виконання визначених завдань;
заходи, спрямовані на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Мінекономрозвитку, інших актів законодавства, доручень Президента України, Прем’єр-міністра України та Міністра;
конгреси, форуми, семінари, наради, інші заходи (у тому числі міжнародні), проведення яких забезпечують центральні органи виконавчої влади або де передбачена їх участь;
питання організації діяльності структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів з виконання актів законодавства, доручень Президента України, Прем’єр-міністра України та Міністра;
пропозиції щодо визначення основних напрямів діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.
5.6. У планах роботи центральних органів виконавчої влади визначають відповідальних за виконання запланованих заходів (структурні підрозділи апарату центрального органу виконавчої влади, територіальні органи центрального органу виконавчої влади, підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади), а також строки їх виконання.
5.7. У разі потреби Мінекономрозвитку може включати до планів роботи центрального органу виконавчої влади виконання інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної реалізації державної політики у визначеній сфері, а також доручати центральному органу виконавчої влади розроблення деталізованого плану на квартал або півріччя.

................
Перейти до повного тексту