1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМІТЕТ З ПРОФІЛАКТИКИ НАРКОМАНІЇ ТА
ЗАХВОРЮВАННЯ НА СНІД
Н А К А З
N 312/165/46 від 18.05.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 1997 р.
за N 239/2043
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МВС N 318/114 від 20.05.2000 )
Про затвердження Порядку медичного огляду і обстеження на ВІЛ-інфекцію осіб, які перебувають в місцях попереднього ув'язнення і виправно-трудових установах Міністерства внутрішніх справ України, та умов тримання ВІЛ-інфікованих з числа цих осіб
( Наказ не застосовується в органах і установах кримінально-виконавчої системи України на підставі Наказу Державного департаменту України з питань використання покарань N 3/6 від 18.01.2000 )
З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.97 N 374 "Про доповнення пункту 5 Правил, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 р. N 460"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок медичного огляду і обстеження на ВІЛ-інфекцію осіб, які перебувають в місцях попереднього ув'язнення і виправно-трудових установах Міністерства внутрішніх справ України, та умови тримання ВІЛ-інфікованих з числа цих осіб (додається).
2. У місцях попереднього ув'язнення і виправно-трудових установах наказом начальника установи призначити медичного працівника (лікаря), відповідального за проведення передтестового та післятестового консультування, медичного огляду та обстеження на ВІЛ.
3. У місячний термін внести зміни та доповнення до наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 14.06.93 N 160/140 "Про затвердження Настанови по медико-санітарному забезпеченню осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань МВС України".
4. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МВС України від 23.11.92 N 675.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на ГУВП (Штанька І.В.) та УОЗ (Петраша О.В.) МВС України.
Міністр внутрішніх
справ України
Міністр охорони
здоров'я України
Голова Національного комітету
з профілактики наркоманії та
захворювання на СНІД

Ю.Кравченко

А.Сердюк


В.Івасюк
Офіційний вісник України N 26, стор.59
Затверджено
наказом Міністерства внутрішніх
справ України, Міністерства
охорони здоров'я України,
Національного камітету з
профілактики наркоманії та
захворювання на СНІД від
18 травня 1997 р. N 312/165/46
Порядок медичного огляду і обстеження на ВІЛ-інфекцію осіб, які перебувають в місцях попереднього ув'язнення і виправно-трудових установах Міністерства внутрішніх справ України, та умови тримання ВІЛ-інфікованих з числа цих осіб
1. Загальні положення
1.1. Порядок встановлюється для створення умов, які сприяють зниженню ризику інфікування вірусом імунодефіциту людини в місцях попереднього ув'язнення і виправно-трудових установах.
1.2. Умови тримання заарештованих і засуджених, які є ВІЛ-інфікованими, мають відповідати Закону України "Про попереднє ув'язнення" та Виправно-трудовому кодексу України. ВІЛ-інфікованість не може бути чинником, що обмежує права і обов'язки заарештованих та засуджених.
1.3. Основні терміни та поняття:
1.3.1. ВІЛ-інфіковані - особи, в організмі яких виявлені антитіла до вірусу імунодефіциту людини. До категорії ВІЛ-інфікованих належать як особи без клінічних проявів хвороби (носії ВІЛ), так і хворі на СНІД.
1.3.2. СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - кінцева стадія ВІЛ-інфекції. Хворі на СНІД - особи з різноманітними патологічними проявами, зумовленими глибоким ураженням імунної системи вірусом імунодефіциту людини.
1.3.3. Медичний огляд - заходи, що спрямовуються на виявлення зараження ВІЛ (клінічний огляд щодо виявлення патологічних ознак, які можуть свідчити про наявність ВІЛ/СНІДу, та лабораторне дослідження сироватки крові, інших біологічних рідин).
1.3.4. Медичне обстеження - поглиблене клініко-лабораторне обстеження осіб з метою встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції або захворювання на СНІД, яке передбачено відповідними методичними рекомендаціями. Обсяг клініко-лабораторного обстеження регламентується відповідними методичними рекомендаціями.
1.3.5. Медичні контакти - реципієнти крові, її препаратів та інших біологічних рідин, органів та тканин від ВІЛ-інфікованих, а також особи, об'єднані одним медичним закладом з ВІЛ-інфікованим, які одержували одночасно з ним медичні маніпуляції, що пов'язані з пошкодженням шкіри та слизових оболонок.
1.3.6. Немедичні контакти - всі інші контакти між ВІЛ-інфікованою і здоровою особою, що супроводжуються пошкодженням шкіри або слизових оболонок.

................
Перейти до повного тексту