1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 168 від 06.07.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 липня 1995 р.
за N 238/774
Додаток N 4
Затверджено
наказом Міністерства статистики
України від 06.07.95 р. N 168
( z0235-95 )
( Форма N 5-нт (оновлення) та інструкція про порядок її заповнення втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 290 від 09.09.2003 )
Інструкція про порядок заповнення звіту про оновлення продукції машинобудування за формою 5-нт (оновлення)
Статистичну звітність складають промислові підприємства, виробничі та науково-виробничі об'єднання незалежно від форми власності, які виробляють продукцію машинобудування. Малі підприємства та кооперативи звіт не складають.
Звіт складається з метою вивчення процесу освоєння нових видів продукції машинобудування та зняття з виробництва окремих видів застарілої продукції або такої, що не має попиту. В інформацію не включаються дані, що є державною та комерційною таємницею.
Підприємства (об'єднання) подають звіт не пізніше 10 січня наступного за звітним року:
- управлінню статистики за місцем знаходження;
- міністерству (відомству) за підпорядкованістю.
Коди, що знаходяться у верхній частині бланку форми, підприємством не заповнюються, крім граф 2 і 8. Інші графи заповнює управління статистики за місцем знаходження підприємства.
Розділ I. Обсяги виробництва вперше в Україні нових видів продукції
До розділу I включають дані про всі нові та модернізовані види продукції машинобудування, освоєння яких розпочато вперше в Україні у звітному році (незалежно від обсягу виробництва).
Для заповнення звіту необхідно мати нормативно-технічну документацію на продукцію та дані бухгалтерської звітності.
При заповненні розділу I форми N 5-нт (оновлення) підприємствами, що освоювали нові види машин, устаткування, апаратів, приладів, засобів автоматизації, обчислювальної техніки, в тому числі товарів народного споживання, що є складною побутовою технікою, в звіт не включаються:
- вдосконалена продукція, в якій покращена якість шляхом внесення змін до діючої технічної документації із збереженням значень основних техніко-економічних показників продукції, що виготовлялась раніше;
- макети зразків продукції;
- експериментальні зразки;
- електроізоляційні матеріали, кабелі, дроти і т.ін.;
- вимикачі, розетки, перемикачі, електровугільні вироби, фарфор електротехнічний та ізолятори скляні тощо;
- електролампи освітлювальні, фари, ліхтарі;
- пристрої та приладдя;
- інструменти, знаряддя;
- підшипники;
- ємкості, головки, патрони, сітки, підвіси, з'єднання, стенди;
- товари повсякденного вжитку (замки, коляски, вудки, праски, фени, м'ясорубки, ел.каструлі, шашличні, кип'ятильники, міксери, ел.паяльники, акумулятори, вогнегасники тощо).
У графі 2 наводять найменування, умовне позначення продукції (марка, тип, серія і т.ін.) за нормативно-технічною документацією, за якою випускається продукція.
У графі 3 за кожним видом продукції проставляють її код за Загальнодержавним класифікатором промислової та сільськогосподарської продукції (К-ЗКП) (додаток до Інструкції).
У графі 4 подається код за ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України) та найменування підприємства (організації) - розробника технічної документації на продукцію. Необхідно вказати країну, де знаходиться підприємство - розробник.
У графі 5 подається код ступеню новітності продукції машинобудування, що освоєна на підприємстві. Якщо нова продукція є модифікацією існуючих виробів, проставляється код 13, модернізація конструкції з одержанням нової якісної характеристики, надання продукції нових позначень або марки, затвердження нової нормативно-технічної документації - код 12, для принципово нових виробів - код 11.
У графі 6 може бути вказаний один або декілька кодів (через кому) категорій ліцензій, що використані в процесі освоєння продукції:
- винахід - результат творчої діяльності людини у будь-якій галузі технології (код 14);
- "ноу-хау" - конфіденційна інформація технічного, економічного, адміністративного, фінансового характеру, яка є власністю продавця та не є доступною будь-якій особі при використанні патенту або в результаті простого виявлення (код 15);
- промисловий зразок - результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання (код 16);
- знак для товарів і послуг - позначення, за яким товари та послуги одних осіб відрізняються від однорідних товарів і послуг інших осіб (код 17);
- послуги типу "інжинірінг" - здійснення за контрактом з іноземним замовником ряду робіт і надання послуг, включаючи складання технічних завдань, проведення наукових досліджень, складання проектних пропозицій і техніко-економічних обстежень будівництва об'єктів, розробку технічної документації, проектування та конструкторську проробку об'єктів техніки та технології, консультації та авторський нагляд при монтажі, пуско-налагоджувальних роботах, консультації економічного, фінансового або іншого характеру (код 18).
Ліцензія - дозвіл на використання права на об'єкт промислової власності, що оформлений ліцензійним договором.
У графі 7 відповідно до Законів України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", "Про охорону прав на промислові зразки", "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" вказується один або декілька кодів (через кому) правового захисту продукції, що освоєна: код 19 - видано патент на винахід; код 20 - видано свідоцтво на корисну модель; код 21 - видано патент на промисловий зразок; код 22 - видано свідоцтво на товарний знак. Якщо патент (свідоцтво) не отримано, але подано заявку - код 23. Якщо реєстрацію проведено за Міжнародною патентною класифікацією, після коду патенту (свідоцтва) треба ставити літеру М (наприклад, 19М).
У графі 8 вказують рік приймання зразка продукції.
У графах 9, 10 вказується одиниця виміру продукції, що вироблена за звітний період та фактичний обсяг продукції у натуральному виразі, а у графі 11 - її вартість у діючих цінах підприємства на кінець звітного періоду в млн.крб.
У графах 12, 13 надають обсяг поставок за межі України продукції, випуск якої розпочато у звітному році вперше в Україні (в діючих цінах підприємств на кінець звітного періоду, млн.крб.). Дані графи 13 перераховуються в карбованці згідно з курсом Національного банку України на кінець звітного періоду.
Графа 14 підприємствами не заповнюється.
Довідка: Загальні відомості про оновлення та постачання на експорт продукції
Довідка заповнюється по всій номенклатурі продукції, що випущена підприємством за звітний період в млн.крб. Сюди не включається вартість капітального ремонту машин, обладнання, транспортних засобів; продукції заготівельного виробництва (поковки, штамповки, зварні металоконструкції) за замовленнями "зі сторони"; науково-технічна продукція (науково-дослідні, проектно-конструкторські, технологічні та інші роботи за профілем діяльності наукової організації), тобто все те, що не є основною продукцією у вигляді готових, закінчених виробництвом верстатів, машин, устаткування, приладів, побутової техніки, механізмів або окремих вузлів (частин).
Рядок 01 - загальний обсяг виробництва продукції (у діючих цінах підприємства на кінець звітного періоду).
Рядок 02 - вартість продукції, виробництво якої розпочато вперше підприємством у звітному році. Роком початку виробництва продукції слід вважати рік, коли на підприємстві розпочато систематичний випуск цієї продукції.
Рядок 03 - вартість продукції, виробництво якої розпочато вперше в Україні за останні три роки (1993-1995 рр.), тобто включають тільки ту продукцію, що була наведена в розділі I звіту.
Рядок 04 - вартість всієї експортної продукції (показати обсяг продукції, що реалізована за межі України), в тому числі за ВКВ - (рядок 05). Методика розрахунку даних рядка 05 аналогічна розрахунку даних графи 13 розділу I.
Розділ II. Зняття з виробництва продукції
У звіт включаються дані про всі зняті за звітний період з виробництва застарілі та ті, що не мають попиту, види продукції машинобудування, згідно з номенклатурою, що подана в розділі I.
Оформлення зняття з виробництва продукції проводиться відповідно до діючої технічної та нормативно-технічної документації про зняття продукції з виробництва.
Не включаються до звіту дані про зняття з виробництва окремих видів продукції у зв'язку з передачею їх виробництва на інше підприємство.
У графі 2 подаються найменування та умовне позначення (марка, тип, серія і т.ін.) знятої з виробництва продукції машинобудування.
У графі 3 проставляється код продукції за К-ЗКП.
У графі 4 вказується вартість знятої з виробництва продукції (у діючих цінах підприємства, на кінець звітного періоду, млн.крб.).
У графі 5 показують рік постановки на виробництво знятої у звітному періоді продукції.
У графі 6 вказують причини зняття продукції з виробництва: застаріла, знята в результаті освоєння нової або модернізованої продукції аналогічного виду (код 26); відсутність споживчого попиту на продукцію (код 27); інші (високі ціни на сировину, матеріали, відсутність комплектуючих виробів та ін.) - код 28.
У графах 7 і 8 подаються відомості про нову продукцію, що замінює зняту з виробництва: у графі 7 - найменування, умовне позначення продукції (марка, тип, серія); у графі 8 - код продукції за К-ЗКП.
Графа 9 підприємством не заповнюється.
Управління статистики науки,
інформатики та інновацій
Мінстату України
Додаток
до Інструкції про порядок
заповнення звіту за ф.N 5-нт
(оновлення)
Коди основних видів машин, устаткування та приладів за Загальнодержавним класифікатором промислової та сільськогосподарської продукції (К-ЗКП)
------------------------------------------------------------------
| N |Види машин, устаткування та приладів |Код за К-ЗКП |
|п/п| | |
|---+-------------------------------------------+----------------|
| 1.|Устаткування енергетичне | 311000 |
| 2.|Дизелі та дизель-генератори | 312000 |
| 3.|Устаткування для чорної та кольорової мета-| |
| |лургії | 313000 |
| 4.|Устаткування гірничо-шахтне | 314000 |
| 5.|Устаткування підйомно-транспортне (крани) | 315000 |
| 6.|Устаткування підйомно-транспортне (конвейє-| |
| |ри) | 316000 |
| 7.|Устаткування підйомно-транспортне (крім | |
| |кранів та конвейєрів) | 317000 |
| 8.|Устаткування та рухомий склад залізниць | 318000 |
| 9.|Машини електричні | 330000 |
|10.|Устаткування електротехнічне | 340000 |
|11.|Устаткування хімічне і запчастини до нього | 361000 |
|12.|Устаткування для переробки полімерних мате-| |
| |ріалів | 362000 |
|13.|Насоси центробіжі і поршневі | 363000 |
|14.|Устаткування компресорне, кисневе та кріо- | |
| |генне | 364000 |
|15.|Насоси і агрегати, системи і установки ва- | |
| |куумні | 364800 |
|16.|Устаткування целюлозно-паперове | 365000 |
|17.|Устаткування нафтопромислове, бурове і зап-| |
| |частини до нього | 366000 |
|18.|Технологічне устаткування і апаратура для | |
| |нанесення лакофарбових покрить | 367000 |
|19.|Устаткування нафтогазопереробне | 368000 |
|20.|Інше технологічне устаткування | 369000 |
|21.|Верстати металорізальні | 381000 |
|22.|Машини ковальсько-пресові (без машин з руч-| |
| |ним і ножним приводом) | 382000 |
|23.|Устаткування деревообробне | 383000 |
|24.|Устаткування технологічне для ливарного ви-| |
| |робництва | 384000 |
|25.|Устаткування для нанесення металопокрить | 385000 |
|26.|Устаткування для зварювання тертям, холод- | |
| |ного зварювання і допоміжне устаткування | 386000 |
|27.|Лінії для машинобудування, комплекси кова- | |
| |льсько-пресових машин, вузли металорізаль- | |
| |них верстатів, машин | 387000 |
|28.|Лінії автоматичні та напівавтоматичні для | |
| |машинобудування та металообробки | 387400 |
|29.|Маніпулятори (без маніпуляторів зварних і | |
| |вантажно-розвантажувальних) | 387500 |
|30.|Гнучкі виробничі системи, модулі гнучкі ви-| |
| |робничі, роботи | 388000 |
|31.|Обчислювальна техніка | 400000 |
|32.|Продукція загальномашинобудівного застосу- | |
| |вання | 410000 |
|33.|Прилади контролю та регулювання технологіч-| |
| |них процесів | 421000 |
|34.|Прилади електровимірювальні | 422000 |
|35.|Засоби телемеханіки (пристрої та апаратура | |
| |телемеханіки) | 423000 |
|36.|Засоби механізації та автоматизації управ- | |
| |лінської та інженерно-технічної праці | 426000 |
|37.|Машини та прилади для вимірювання механіч- | |
| |них величин | 427000 |
|38.|Прилади часу | 428000 |
|39.|Прилади для фізичних досліджень | 431000 |
|40.|Прилади, апарати, устаткування із скла, | |
| |кварцу, фарфору | 432000 |
|41.|Спеціальні засоби технологічного оснащення | |
| |для приладобудівної промисловості | 434000 |
|42.|Ядерні та ізотопні прилади | 436000 |
|43.|Засоби автоматизації спецпризначення | 437000 |
|44.|Прилади та апаратура оптичні | 440000 |
|45.|Устаткування культурно-побутового та госпо-| |
| |дарського призначення (фотоапарати) | 444600 |
|46.|Устаткування культурно-побутового та госпо-| |
| |дарського призначення (апаратура любитель- | |
| |ська для кінофільмів) | 444700 |

................
Перейти до повного тексту