- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 34/100 від 23.02.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 березня 2001 р. за N 230/5421 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики
N 469/629 від 15.09.2005 )
Про затвердження Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання державної програми селекції у тваринництві
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики
N 327/487 від 31.10.2001 )
1. Затвердити Порядок використання коштів Державного бюджету України на виконання державної програми селекції у тваринництві (далі - Порядок), що додається.
2. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Ніколаєнко В.М.), Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Мельник Ю.Ф.), Управлінню організації і методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності (Лавріненко Л.І.) та Юридичному управлінню (Бочковська С.М.) Міністерства аграрної політики України, Департаменту фінансів виробничої сфери (Баулін С.О.) Міністерства фінансів України у встановленому порядку:
2.1. Подати Порядок на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
2.2. Довести Порядок до відома структурних підрозділів Міністерства аграрної політики України, Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій та управління сільського господарства і продовольства міста Севастополя, Міністерства фінансів України, Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим, фінансових управлінь обласних державних адміністрацій, міст Києва і Севастополя.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра аграрної політики України Лузана Ю.Я. та заступника Міністра фінансів України Регурецького В.В.
Міністр аграрної політики України Міністр фінансів України | І.Кириленко І.Мітюков |
Затверджено
Наказ Міністерства аграрної
політики України та
Міністерства фінансів
України
23.02.2001 N 34/100
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 березня 2001 р.
за N 230/5421
Порядок використання коштів Державного бюджету України на виконання державної програми селекції у тваринництві
1. Загальні положення
1.2. Порядок визначає правила використання коштів державного бюджету на виконання державної програми селекції у тваринництві (КВК 280 "Міністерство аграрної політики", КФК 160302 "Державна програма селекції у тваринництві і птахівництві" надалі - Програма) у розмірах згідно з додатком 1 до цього Порядку.
1.3. Цей Порядок поширюється на юридичних осіб (резидентів України) - суб'єктів племінної справи у тваринництві незалежно від форм власності.
1.4. Головним розпорядником коштів державного бюджету, що виділені на виконання Програми, є Міністерство аграрної політики України, яке здійснює розподіл таких коштів за напрямками діяльності та видами робіт з племінної справи в усіх галузях тваринництва.
1.5. Виконавці Програми визначаються на конкурсній основі відповідно до Положення про умови проведення конкурсу з визначення виконавців державної програми селекції у тваринництві, що фінансується з державного бюджету, затвердженого наказом Міністерства агропромислового комплексу України від 03.03.2000
N 27, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.2000 за N 219/4440.
Кожен виконавець Програми подає на затвердження Мінагрополітики України та Українській академії аграрних наук програму робіт на поточний рік.
2. Умови надання коштів
2.1. За рахунок коштів державного бюджету на виконання Програми компенсуються витрати суб'єктів племінної справи у тваринництві незалежно від форм власності:
власників племінних (генетичних) ресурсів;
підприємств (об'єднань) з племінної справи, племінних і дослідних господарств, селекційних, селекційно-технологічних та селекційно-гібридних центрів, іподромів, станцій оцінки племінних тварин;
підприємств, установ, організацій, що надають відповідні сервісні послуги з племінної справи у тваринництві та беруть участь у створенні і використанні племінних (генетичних) ресурсів;
власників неплемінних тварин - споживачів племінних (генетичних) ресурсів та замовників послуг з племінної справи у тваринництві.
2.2. Здійснення видатків на виконання робіт з племінної справи в тваринництві у передбачених цим Порядком розмірах (додаток 1) проводиться на основі реєстрів про обсяги робіт (додатки 2-6), погоджених Департаментом ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією Міністерства аграрної політики України, Українською академією аграрних наук (або обласними підприємствами за галузями тваринництва, галузевими об'єднаннями при Міністерстві аграрної політики), до яких додаються копії відповідних документів (рахунки, рахунки-фактури, накладні, товарно-транспортні накладні, договори на виконання робіт, реєстри та акти виконаних робіт тощо) та звіт (додаток 7).
2.3. Перерахування коштів на виконання Програми проводиться Державним казначейством України за розподілом Мінагрополітики України відповідно до Порядку касового виконання державного бюджету за видатками, затвердженого наказом Державного казначейства України від 22.01.2001
N 3, зареєстрованого Міністерством юстиції України 05.02.2001 за N 104/5295.
2.4. Виконавець Програми несе відповідальність за правильність оформлення розрахункових документів та їх достовірність.
3. Розміри фінансування
3.1. Відповідно до цього Порядку за рахунок коштів державного бюджету (у повному обсязі або частково) здійснюється державна підтримка залежно від напрямків діяльності та видів робіт, спрямованих на виконання Програми:
3.1.1. У повному обсязі робіт загальнодержавного характеру компенсуються:
придбання племінних (генетичних) ресурсів локальних і зникаючих порід сільськогосподарських тварин з метою формування генофондних стад, без права на їх перепродаж;
розробка державних програм селекції та їх виконання;
ведення Державних книг племінних тварин та Державного племінного реєстру;
придбання племінних тварин для оцінки за власною продуктивністю і якістю потомства, породовипробування та проведення цих робіт.
3.1.2. Частково фінансуються:
збереження племінних (генетичних) ресурсів, а саме: генофондних стад, банків сперми, ембріонів поліпшуючих, існуючих, локальних та зникаючих порід (кросів, типів) тварин;
виробництво, придбання і забезпечення використання спермопродукції атестованих та допущених до відтворення плідників (бугаїв, жеребців, кнурів, баранів, цапів та інших);
вирощування і реалізація племінних (генетичних) ресурсів, у тому числі розширення власної племінної бази підприємства;
придбання, у тому числі на аукціонах, племінних (генетичних) ресурсів для формування, відтворення і раціонального використання племінних стад.
3.2. Розміри бюджетних призначень, направлених на державну підтримку зазначених напрямків діяльності та видів робіт з племінної справи у тваринництві, щорічно узгоджуються Мінагрополітики України та Мінфіном України у встановленому порядку.
3.3. Бухгалтерський облік одержаних бюджетних коштів здійснюється у встановленому порядку.
3.4. Отримані відповідні бюджетні призначення відносяться на собівартість продукції.
4. Звітність та контроль
4.1. Підприємства, які використовують кошти державного бюджету на виконання державної програми селекції у тваринництві, здійснюють супроводження племінних ресурсів протягом періоду продуктивного використання згідно з укладеними угодами.
4.2. Виконавці Програми щомісяця, до 15-го числа наступного місяця, після одержання коштів державного бюджету, подають до Мінагрополітики України і УААН звіт про їх використання (додаток 7).
4.3. Відповідальність за цільове та ефективне використання коштів державного бюджету покладається на Мінагрополітики України та УААН або уповноважені ними організації.
4.4. Міністерство аграрної політики України в місячний термін після закінчення бюджетного року подає Міністерству фінансів України інформацію щодо ефективності використання бюджетних коштів на виконання зазначеної Програми.
Начальник Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією | Ю.Ф.Мельник |
Додаток 1
до Порядку використання коштів
Державного бюджету України на
виконання державної програми
селекції у тваринництві
Розміри бюджетних видатків на виконання державної програми селекції у тваринництві
Для виконання державної програми селекції у тваринництві встановлюються такі розміри державної підтримки суб'єктів племінної справи у тваринництві, визначених на конкурсній основі виконавцями державної програми селекції у тваринництві, за племінні ресурси, вироблені, придбані за кордоном за вільно конвертовану валюту, реалізовані (придбані) в межах України, виконані роботи і надані послуги:
Частка державних
видатків у вартості
племінних ресурсів
% але не більше, грн.
1. За кожну дозу виробленої або
придбаної без попереднього
відшкодування з державного бюджету і
реалізованої в межах України
спермопродукції:
особливо цінних бугаїв-плідників
молочних порід, допущених до
відтворення, залежно від рівня
генетичного потенціалу:
оцінених за якістю потомків як
поліпшувачів, розряд племінної цінності
за селекційним індексом та
продуктивність дочок яких відповідно
складають:
5% кращих в породі та 150% і вище від
стандарту породи за повновіковою
лактацією за молочним жиром 75 15,60
25% кращих в породі та 130% і вище від
стандарту породи за повновіковою
лактацією за молочним жиром 75 9,06
35% кращих в породі та 120% і вище від
стандарту породи за повновіковою
лактацією за молочним жиром 50 4,52
відібраних для проведення оцінки за
якістю потомків ремонтних бугаїв,
селекційний індекс за походженням яких
складає +1000 і вище та продуктивністю
їх матерів - 160% від стандарту породи
за повновіковою лактацією за молочним
жиром 100 6,06
чистопородних бугаїв-плідників 50 3,50
поліпшуючих спеціалізованих м'ясних
порід, оцінених за якістю потомків чи
за власною продуктивністю
кнурів-плідників 50 11,35
баранів і цапів-плідників 50 1,65
Установлена сума фінансування за
спермопродукцію розподіляється між
виконавцями Програми:
за виробництво спермопродукції або 75 відсотків від
закупівлю без попереднього передбаченої суми
відшкодування за рахунок державного
бюджету
за забезпечення зберігання та 25 відсотків від
транспортування спермопродукції для передбаченої суми
відтворення поголів'я, а саме:
забезпечення рідким азотом, витратними
матеріалами, інші послуги
2. За проведення штучного осіменіння
корів і телиць, свиноматок, парування
кобил у особистих підсобних
господарствах населення:
за штучне осіменіння маточного 50 18,5
поголів'я худоби за умови використання
сперми оцінених за якістю потомків
бугаїв-плідників, розряд племінної
цінності за селекційним індексом та
продуктивність дочок яких відповідно
складають 35% кращих в породі та 120%
і вище від стандарту породи за
повновіковою лактацією за молочним
жиром - за 1 тільність
за штучне осіменіння маточного 50 16,5
поголів'я худоби за умови використання
сперми чистопородних бугаїв-плідників
спеціалізованих поліпшуючих м'ясних
порід - за 1 тільність
за штучне осіменіння свиноматок - за 1 50 23,0
супоросність
за штучне осіменіння маточного 50 5,0
поголів'я овець, кіз - за 1 кітність
за 1 плідне парування (штучне 50 30,00
осіменіння) конематок
3. За збереження та утримання
генофондних стад:
Селекційним центрам, обласним
підприємствам і об'єднанням з племінної
справи у тваринництві, підприємствам з
племінної справи у тваринництві,
племінним заводам, кінним заводам,
іншим підприємствам і господарствам, де
утримується племінне поголів'я
локальних і зникаючих порід та маточне
поголів'я чистопородних репродукторів
поліпшуючих порід сільськогосподарських
тварин зарубіжного та вітчизняного
походження, відшкодування витрат за рік
проводиться:
за утримання 1 голови маточного 46 1100
поголів'я великої рогатої худоби
локальних та зникаючих молочних і
комбінованих порід: білоголової
української, червоної польської,
пінцгау, лебединської, бурої
карпатської, сірої української,
червоної степової, симентальської,
голштинської
за утримання 1 голови чистопородного 40 1200
маточного поголів'я племінних
репродукторів поліпшуючих порід великої
рогатої худоби м'ясного напрямку
продуктивності
за утримання 1 голови племінних 30 386
заводських основних свиноматок і
кнурів: миргородської, дюрок, ландрас,
п'єтрен, уельської, українських
степових білої і рябої, української та
полтавської м'ясних порід
за утримання 1 голови племінних 100 126
вівцематок сокільської, каракульської,
гірсько-карпатської, асканійської
м'ясо-вовнової порід
за утримання 1 голови племінних 40 50,00
вівцематок і ярок старше 1 року згідно
з постановою Кабінету Міністрів України
від 24 грудня 1998 р. N 2058
( 2058-98-п ) "Про розвиток і державну
підтримку галузі вівчарства"
за збереження та утримання 1 голови 65 1200,00
племінних коней гуцульської, орловської
і російської рисистої, української
верхової, чистокровної верхової,
новоолександрівської ваговозної,
торійської порід
випробування коней на іподромах та 100 15,00
селекційних центрах за 1 коне-день
за утримання 1 голови племінної птиці 50 22,00
вихідних ліній
за утримання 1 голови племінної птиці 50 18,00
прабатьківських (батьківських) стад
за утримання 1 голови племінних кролів 50 20,00
за утримання 1 голови племінних норок 50 50,00
за утримання 1 голови племінних 50 110,00
сріблясто-чорних лисиць
за утримання селекційного поголів'я 1 50 50,00
основної бджолосім'ї
за утримання селекційного поголів'я 1 50 15,00
нуклеусу бджіл
за утримання генофондного гнізда риби 50 180
за утримання генофонду шовковичного 50 200
шовкопряда грени однієї породи
4. За придбання племінних (генетичних)
ресурсів: особливо високої племінної
цінності зарубіжної селекції:
Молочне скотарство:
бугаї-плідники (оцінені) (за 1 голову) 100 70000,00
нетелі (за 1 голову) 50 14250,00
спермопродукція (за 1 спермодозу) 50 114,00
ембріони (за 1 штуку) 50 2500,00
ремонтні бугаї, що ставляться на
оцінку за якістю потомків (за одну
голову) 50 7500
М'ясне скотарство:
бугайці (оцінені) (за 1 голову) 100 28500,00
спермопродукція (за 1 спермодозу) 50 150
ембріони (за 1 штуку) 50 2500,00
Свинарство (за 1 голову):
кнурці 100 9500,00
свинки 50 2700,00
Вівчарство (за 1 голову):
барани 100 5700,00
ярки 50 1400,00
Конярство (за 1 голову):
жеребці 100 500000,00
кобили 50 5700,00
Козівництво (за 1 голову):
кізочки 100 660,00
козлики 100 1000,00
Звірівництво (за 1 голову):
норки: самці 50 400,00
самки 50 200,00
кролі: самці 50 120,00
матки 50 80,00
Птахівництво:
за 1 голову добового молодняка
вихідних ліній:
кури 50 220,00
індики 50 300,00
качки 50 250,00
гуси 50 300,00
за 1 голову добового молодняка
батьківських стад:
курей 100 20,00
качок 50 22,00
гусей 50 30,00
індиків 50 45,00
5. Для здешевлення племінної
(генетичної) продукції вітчизняного
................Перейти до повного тексту