1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
21.01.2004 N 24
( z0178-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2004 р.
за N 179/8778
( Позначку "Не для друку" знято Постановою НБУ N 305 від 30.06.2010 ) ( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 435 від 22.07.2014 )
ПРАВИЛА
складання фінансової звітності банками України в умовах особливого періоду
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 138 від 15.04.2013 )
1. Загальні положення
1.1. Ці Правила розроблені відповідно до Законів України "Про оборону України", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про правовий режим воєнного стану", "Про Національний банк України", "Про банки і банківську діяльність" та ґрунтуються на основних вимогах нормативно-правових актів України і міжнародних стандартів фінансової звітності.
1.2. Правила визначають порядок складання та подання річної фінансової звітності банками в умовах особливого періоду, яка відображає їх фінансовий стан на кінець 31 грудня звітного року та результати їх діяльності за цей самий період. Правила поширюються на банки, що включені до Переліку банків України, які залучаються до роботи в умовах особливого періоду.
( Абзац другий пункту 1.2 глави 1 виключено на підставі Постанови Національного банку N 138 від 15.04.2013 )
Порядок складання та подання звітності відокремленими структурними підрозділами банк визначає самостійно.
Банк не включає до річної фінансової звітності економічні показники структурних підрозділів, які діють в умовах жорстких обмежень щодо їх здатності передавати кошти і інформацію головній установі банку. У разі неможливості подання банком фінансової звітності зведену інформацію надає відокремлений структурний підрозділ, визначений головною установою банку, або кожний відокремлений структурний підрозділ банку безпосередньо до територіального управління Національного банку України за місцем розташування, або до визначеного Національним банком України (далі - Національний банк) територіального управління.
1.3. Оборотно-сальдовий баланс за формою N 10 "Оборотно-сальдовий баланс банку", затвердженою постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 N 124, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07.05.2003 за N 353/7674, подається Національному банку згідно з нормативно-правовими актами щодо складання та подання статистичної звітності банками в особливий період.
1.4. Метою складання річної фінансової звітності в особливий період є надання користувачам (для прийняття рішень щодо майбутнього розподілу ресурсів і оцінки результатів діяльності) повної, правдивої, неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності.
1.5. Фінансова звітність в особливий період опублікуванню не підлягає.
2. Склад річної фінансової звітності в особливий період
2.1. Річна фінансова звітність складається за звітний період на підставі даних бухгалтерського обліку наростаючим підсумком з урахуванням коригуючих проводок, які були здійснені у звітному періоді.
2.2. В умовах особливого періоду банки подають річну фінансову звітність, що має містити:
Баланс;
Звіт про фінансові результати;
примітки до звітів;
супроводжувальний лист.
2.3. З моменту оголошення мобілізації (крім цільової) чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях банки складають річну фінансову звітність на підставі та за формами, що наведені в нормативно-правових актах Національного банку з питань складання фінансової звітності банків України. У цій фінансовій звітності зазначаються такі дані:
( Абзац перший пункту 2.3 глави 2 в редакції Постанови Національного банку N 138 від 15.04.2013 )

................
Перейти до повного тексту