- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ,
МІГРАЦІЇ ТА КУЛЬТІВ
Н А К А З
N 14 від 16.05.95 м.Київ |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 травня 1995 р. за N 159/695 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету
у справах національностей та міграції
N 31 від 05.09.2002 )
Про затвердження Положення про регіональні пункти тимчасового розміщення біженців та Примірних правил проживання у пункті тимчасового розміщення біженців
На виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.94
N 428 "Про створення органів міграційної служби в Україні" та доручення Кабінету Міністрів України від 12.05.95 N 8936/34
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про регіональні пункти тимчасового розміщення біженців;
1.2. Примірні правила проживання у пункті тимчасового розміщення біженців.
2. Департаменту міграції у двомісячний термін здійснити організаційні заходи щодо створення пунктів тимчасового розміщення біженців у 1995 році відповідно до вимог Положення про регіональні пункти тимчасового розміщення біженців.
3. Управлінню фінансів і бухгалтерського обліку здійснювати обгрунтування фінансування і контроль фінансово-господарської діяльності пунктів.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра С.П.Бритченка.
Затверджено
наказом Міністерства України у справах
національностей, міграції та культів
від "16" травня 1995 року N 14
Положення
про регіональні пункти тимчасового розміщення біженців
1. Загальні положення.
1.1. Регіональний пункт тимчасового розміщення біженців (надалі - пункт) є державною установою, що створена для тимчасового проживання іноземців, які прибули в Україну та подали заяву про надання їм статусу біженців, та біженців у порядку, передбаченому чинним законодавством.
1.2. Пункт створюється відповідно до Закону України
"Про біженців" та постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 1994 року.
N 428 "Про створення органів міграційної служби в Україні" на підставі рішення Міністерства України у справах національностей, міграції та культів (надалі - Міністерство) за погодженням із Міністерством фінансів, відповідними місцевими органами державної виконавчої влади, регіонального та місцевого самоврядування.
Утримання пунктів належить до відання Міністерства.
Контроль за діяльністю пунктів здійснює Департамент міграції Міністерства в межах своєї компетенції.
1.3. Керівництво пунктами здійснюється Департаментом міграції Міністерства через місцеві відділи міграції, які у своїй діяльності керуються Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства та цим Положенням.
1.4. Пункт є юридичною особою, має рахунки в банках (серед них і валютні), печатку із зображенням герба України, своїм найменуванням та назвою "Міністерство України у справах національностей, міграції та культів".
1.5. Закріплене за пунктом майно (включаючи споруди, будівлі, приміщення), придбане або новозбудоване, є державною власністю.
1.6. Пункт має відповідати державним санітарним нормам і правилам, гігієнічним нормативам, протипожежним нормам і вимогам техніки безпеки.
2. Завдання і функції пункту.
2.1. Основним завданням пункту є прийом і тимчасове розміщення біженців та осіб, які подали заяви про надання їм статусу біженців, до вирішення цього питання, але на строк не більше трьох місяців.
2.2. Відповідно до основного завдання адміністрація пункту виконує такі функції:
- створення особам, розміщеним у пункті, житлових умов, необхідних для їх тимчасового перебування у пункті;
- організація харчування, надання соціально-побутових послуг та першої медичної допомоги;
- сприяння цим особам спільно з місцевими державними центрами зайнятості у тимчасовому працевлаштуванні чи навчанні;
- щомісячне подання до місцевого відділу міграції даних про наявність вільних місць у пункті;
- організація своєчасного від'їзду із пункту розміщених у ньому осіб;
- здійснення фінансово-господарської діяльності.
3. Умови тимчасового перебування у пункті.
3.1. Пункт починає діяти з часу введення його в експлуатацію.
3.2. До пункту направляються сім'ї та окремі особи, які не мають можливості самостійно розміститися, до вирішення питання про надання їм статусу біженців.
3.3. Підставою для розміщення у пункті є направлення відділу міграції та документ, що підтверджує особу прибулого. Відділи міграції, які не мають у своєму підпорядкуванні пунктів, направляють осіб, зазначених у п.1.1 цього Положення, до пунктів, що знаходяться в інших областях, містах, за погодженням із відповідним відділом міграції.
3.4. Направлення у пункт дійсне протягом 5 діб з дня його видачі.
Термін чинності направлення може бути продовжений місцевим відділом міграції до одного місяця за наявності поважних причин.
3.5. Термін перебування у пункті згідно із Законом України
"Про біженців" встановлюється відділом міграції до трьох місяців. Особа, яка отримала відмову в реєстрації заяви чи наданні статусу біженця, зобов'язана залишити пункт протягом доби.
3.6. Особи, які прибули до пункту, перед розміщенням в ньому повинні ознайомитися з Правилами проживання у пункті та заповнити Зобов'язання про дотримання викладених у них положень (додаток).
Правила проживання у пункті розробляються адміністрацією пункту відповідно до Примірних правил проживання у пункті тимчасового розміщення біженців, узгоджуються з Департаментом міграції Міністерства та місцевим відділом міграції і затверджуються директором пункту.
Керівництво пункту через відділ міграції в підпорядкуванні якого він знаходиться, звертається з клопотанням до органів внутрішніх справ та Служби безпеки про вжиття заходів щодо осіб, які порушують законодавство про правовий статус іноземців в Україні.
3.7. Особи, розміщені в пункті, за проживання вносять плату, розмір якої встановлюється виходячи із кошторису витрат на утримання одного ліжко-місця, що затверджується Міністерством за погодженням з Міністерством фінансів.
3.8. Харчування може здійснюватись у їдальні за талонами, викупленими в адміністрації пункту. Самостійне приготування їжі допускається у спеціально відведених адміністрацією пункту місцях.
3.9. Пункти комплектуються необхідним набором меблів, інвентаря та постільними речами згідно з переліком, що затверджується Міністерством.
Для осіб, що проживають у пункті може бути організовано прокат речей домашнього вжитку, за окрему плату.
3.10. Кошти, одержані від сплати за проживання, харчування, користування речами домашнього вжитку та кошти отримані від господарської діяльності пункту, направляються на фінансування передбачених кошторисом витрат.
4. Управління пунктом.
4.1. Пунктом керує директор, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом Міністерства за погодженням із місцевим органом державної виконавчої влади і самоврядування. Директор пункту підпорядкований Департаменту міграції Міністерства
Директор пункту:
- організовує роботу пункту і несе персональну відповідальність за його стан та виконання покладених на пункт завдань згідно з чинним законодавством;
- видає накази і розпорядження у межах своїх повноважень, обов'язкові для виконання працівниками пункту та особами, розміщеними в ньому;
- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників пункту відповідно до чинного трудового законодавства;
- подає на затвердження Міністерства штатний розпис пункту (зміни до нього) і кошторис витрат на його утримання;
................Перейти до повного тексту