1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 74 від 26.04.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 травня 1995 р.
за N 130/666
Затверджено
наказом Міністерства охорони
здоров'я України
від 26.04.1995 р. N 74
( z0129-95 )
( Положення скасовано на підставі Наказу МОЗ N 201 від 16.08.2000 )
Положення про порядок державної реєстрації зарубіжних виробів медичної техніки в Україні
( Рішення про державну реєстрацію Положення скасовано на підставі Висновку Мін'юсту від 26.10.99 )
1. Загальні положення
1.1. Вироби медичної техніки зарубіжного виробництва (надалі - виріб) можуть використовуватися при здійсненні медичної практики на території України тільки після внесення їх у Державний реєстр виробів медичної техніки в Україні (надалі - Державний реєстр) та видачі відповідного реєстраційного посвідчення.
1.2. Реєстрація виробів проводиться після їх медичних випробувань в Україні або в інших країнах (при необхідності, яка визначається Комітетом з нової медичної техніки Міністерства охорони здоров'я України (надалі - КНМТ) за умови безпосередньої участі у випробуваннях українських спеціалістів (експертів).
1.3. Вироби, які були зареєстровані в СРСР до 1 грудня 1991 року, вважаються такими, що пройшли медичні випробування, і після позитивних висновків експертизи комплекту документації КНМТ проводиться їх перереєстрація згідно з даним Положенням.
1.4. У разі виявлення непередбаченого несприятливого впливу виробу на організм людини в процесі його застосування у практиці дія реєстраційного посвідчення на цей виріб на території України зупиняється наказом КНМТ на термін до 3-х місяців до з'ясування причин такого впливу з відміткою у Державному реєстрі.
У разі підтвердження вказаного несприятливого впливу на організм людини, пов'язаного з технологічними дефектами виробництва або із поглибленням рівня знань відносно негативної дії факторів, покладених в основу застосування медичного виробу, реєстраційне посвідчення на виріб анулюється рішенням КНМТ та наказом МОЗ України, виданим на підставі цього рішення.
1.5. Організація робіт з реєстрації виробу покладається на КНМТ, до якого безпосередньо звертається установа (фірма-виробник (розробник) або її уповноважений представник (надалі - Заявник).
1.6. При розгляді питань, пов'язаних з реєстрацією виробу в Україні згідно з Номенклатурою виробів медичної техніки, які підлягають внесенню у Державний реєстр, затвердженою наказом МОЗ України від 26.04.95 N 74, в компетенцію КНМТ входить:
1.6.1. Експертиза комплекту медико-технічної документації на виріб, визначення видів та затвердження програм випробувань.
1.6.2. Призначення установ, відповідальних за проведення медичних, а при необхідності біологічних та технічних випробувань (надалі - Виконавець).
1.6.3. Експертиза протоколів випробувань та прийняття рішення про можливість застосування виробу при здійсненні медичної практики в Україні.
1.6.4. Видача реєстраційного посвідчення про внесення відповідного виробу до Державного реєстру на підставі наказу МОЗ України.
1.6.5. Вирішення питань щодо зупинення дії або анулювання реєстраційного посвідчення відповідно до розділу 4 даного Положення.
1.6.6. Вирішення питань про видачу одноразового дозволу на можливість застосування при здійсненні медичної практики виробу, який не внесений до Державного реєстру відповідно до розділу 5 даного Положення.
2. Порядок реєстрації виробу
2.1. Подання матеріалів до Комітету
Для розгляду питання про можливість реєстрації виробу Заявник подає до КНМТ комплект документів згідно з Переліком документів, необхідних для реєстрації (перереєстрації) зарубіжних виробів медичної техніки (надалі - Перелік), (додаток).
2.2. Експертиза комплекту медико-технічної документації на виріб, визначення видів та затвердження програм випробувань
Попередня експертиза комплекту наданої документації проводиться з метою встановлення відповідності наданого Заявником комплекту документації вимогам даного Положення та передбачає:
- визначення можливості реєстрації виробу з урахуванням його властивостей у вирішенні питань охорони здоров'я в Україні, ступеня негативного впливу, якщо він є, на організм людини та екологічного стану середовища;
- визначення необхідності та обсягу проведення медичних, біологічних та технічних випробувань;
- визначення кількості дослідних зразків, необхідних для проведення випробувань.

................
Перейти до повного тексту