1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Міністерства охорони
здоров’я України
08 січня 2024 року № 45
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 січня 2024 р.
за № 121/41466
ВИМОГИ
до харчових ензимів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 133 від 26.01.2024 )
I. Загальні положення
1. Ці Вимоги визначають загальні умови використання харчових ензимів у харчових продуктах, та вимоги до їх маркування операторами ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку).
2. Ці Вимоги не поширюються на:
1) харчові ензими, що використовуються у виробництві харчових добавок та допоміжних матеріалів для переробки;
2) чисті культури мікроорганізмів, які традиційно використовуються у виробництві харчових продуктів, та які можуть випадково виробляти харчові ензими, але які спеціально не використовуються для їх виробництва.
II. Терміни та визначення
1. У цих Вимогах термін "препарат харчового ензиму" вживається у такому значенні - це препарат, що складається з одного або декількох харчових ензимів, до складу якого входять такі речовини, як харчові добавки та/або інші харчові інгредієнти, з метою створення умов для його зберігання, обігу, стандартизації, розбавлення або розчинення.
( Пункт 1 розділу II в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 133 від 26.01.2024 )
2. Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у законах України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" інших нормативно-правових актах у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.
III. Загальні умови використання харчових ензимів
1. Харчові ензими, які дозволені до використання відповідно до вимог частини першої статті 31-1 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", можуть бути в обігу та використовуватись в харчових продуктах за умови їх відповідності цим Вимогам та вимогам, що встановлені при їх державній реєстрації та/або реєстрації в Європейському Союзі.
2. Харчові ензими можуть використовуватись у харчових продуктах, за таких умов:
1) харчовий ензим відповідно до наявних наукових даних не спричиняє шкідливого впливу на здоров’я людини у випадку застосування у кількостях, дозволених до застосування;
2) існує технологічна потреба обґрунтована оператором ринку;
3) використання харчового ензиму не вводить в оману споживача у тому числі щодо категорій свіжості та якості використаних інгредієнтів, натуральності продукту або виробничого процесу, або поживних властивостей харчового продукту.
( Підпункт 3 пункту 2 розділу III в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 133 від 26.01.2024 )
IV. Маркування харчових ензимів
1. Маркування харчових ензимів та препаратів харчових ензимів, не призначених для реалізації кінцевому споживачу, що продаються окремо або у сумішах один з одним та/або з іншими інгредієнтами, повинно відповідати вимогам частини восьмої статті 5, частини третьої статті 8 Закону України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" та цим Вимогам.
2. Маркування харчових ензимів та препаратів харчових ензимів, не призначених для реалізації кінцевому споживачу, що продаються окремо або в суміші один з одним та/або з іншими інгредієнтами, повинно містити на упаковках або контейнерах таку інформацію:

................
Перейти до повного тексту