- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 55 від 19.02.96 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 лютого 1996 р. за N 95/1120 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 38 від 20.01.99 )
Про затвердження Порядку пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю
З метою вдосконалення процедури митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю (додається) і ввести його в дію з 15.03.96 р.
2. З 15.03.96 р. відмінити дію листа Держмиткому України N 8ДСП від 15.09.92 р.
3. Правовому відділу (Рибалко О.М.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції в двотижневий термін з дня його підписання.
4. Управлінню справами (Ящук В.І.) забезпечити тиражування цього наказу та доведення його до митних установ.
5. Відділу експортного контролю (Гриньов Ю.І.) у місячний термін проаналізувати стан роботи територіальних митних управлінь та митниць в галузі організації митного контролю за переміщенням через митний кордон України товарів, що підлягають експортному контролю.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Заступника Голови Комітету Соловкова Ю.П.
Голова Комітету | Л.В.Деркач |
Затверджено
Наказом від 19.02.96 р. N 55
Державного митного комітету
України
Порядок пропуску через митний кордон України та митного оформлення товарів, що підлягають експортному контролю
Цей Порядок розроблено відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 4 березня 1993 року
N 160 "Про вдосконалення державного контролю за експортом (імпортом) зброї, військової техніки та матеріалів, що можуть використовуватися для їх створення", від 4 березня 1993 року
N 159 "Про перелік видів сировини, матеріалів, обладнання і технологій, вивезення яких за межі України може здійснюватись лише за спеціальним дозволом" та від 27 липня 1995 року
N 563 "Про затвердження Положення про порядок контролю за експортом, імпортом та транзитом виробів ракетної техніки а також обладнання, матеріалів і технологій, що використовуються у створенні ракетної зброї".
Даний порядок поширюється на товари, щодо яких у відповідності з чинним законодавством України встановлено режим експортного контролю. Переліки товарів, що підлягають експортному контролю, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Порядок переміщення через митний кордон України товарів, що підлягають експортному контролю, а також відповідні процедури митного контролю визначаються і застосовуються у відповідності з положеннями чинного митного законодавства України, цим Порядком та нормативними актами Урядової комісії з експортного контролю.
1. Загальні положення
1.1. Переміщення через митний кордон України товарів (вивезення, ввезення, транзит), що підлягають експортному контролю (надалі - товар), незалежно від митного режиму здійснюється на підставі спеціального дозволу (надалі - "дозвіл") Урядової комісії з експортного контролю (надалі - "УКЕК").
1.2. На підставі відповідного рішення УКЕК дозвіл оформлюється та видається Експертно-технічним комітетом при Кабінеті Міністрів України (надалі -"ЕТК") у встановленому чинним законодавством порядку. Зазначений порядок визначається Інструкцією про порядок оформлення та використання дозволів на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, яка затверджена рішенням УКЕК від 22.09.1995 року.
1.3. Дозвіл надається на вивезення (експорт), ввезення (імпорт), а також на транзит товарів через митну територію України. До дозволу, в разі необхідності, додається деталізована специфікація товарів (додаток до дозволу).
1.4. Дозвіл та додаток до нього вважаються дійсними за умови підтвердження даних, зазначених у дозволі та додатку до нього, іншими документами, що подаються для митного оформлення товару (вантажна митна декларація - ВМД, ліцензії, товаротранспортні та товаросупровідні документи, рахунок-фактура тощо).
1.5. Митне оформлення товару на підставі дозволу здійснюється в межах загальної кількості товару (квоти), зазначеної в ньому, та протягом визначеного строку дії. Митна установа здійснює контроль за вичерпанням квоти. Під час митного оформлення інспектор митниці робить у дозволі чи додатку до нього (на звороті) відмітки про кількість оформленого товару в одиницях виміру, визначених ТН ЗЕД (якщо інше не зазначено у дозволі), і засвідчує запис особистою номерною печаткою.
1.6. Митне оформлення товару за кожним окремим дозволом припиняється в разі його повного використання (вичерпання квоти або закінчення визначеного строку його дії).
1.7. Митне оформлення товару за кожним дозволом здійснюється зазначеною в ньому митною установою (митниця оформлення). Митна установа на кордоні може бути не визначеною на момент оформлення дозволу. Митне оформлення товару (або частини товару) в іншій митній установі можливе тільки на підставі письмової згоди тієї митної установи, в якій товар знаходиться на контролі. В цьому разі митна установа, яка здійснила митне оформлення, зобов'язана протягом 5 днів з дня оформлення товару направити в митну установу, в якій товар знаходиться на контролі, копію ВМД з відповідними відмітками.
1.8. При митному оформленні товарів, що підлягають експортному контролю, незалежно від митного режиму заявнику видається належним чином завірена митним органом, що здійснював оформлення товару копія першого примірника ВМД для її наступної передачі до ЕТК.
1.9. У випадках, коли поданий до митного оформлення товар не відповідає найменуванню, визначеному в дозволі, чи кількість такого товару перевищує зазначену в дозволі тощо, а також за наявності інших порушень порядку переміщення через митний кордон товарів, що підлягають експортному контролю, особи, які вчинили такі правопорушення, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.
2. Митне оформлення при вивезенні (експорті) товарів
2.1. При вивезенні товарів, що підлягають експортному контролю, власник товару (або його уповноважений представник) подає в митну установу для митного оформлення разом з іншими необхідними документами оригінал дозволу та додатки до нього, оформлені в установленому порядку.
2.2. Митне оформлення товару проводиться з установленим порядком. Інспектор митниці, який здійснює митне оформлення, на дозволі та додатку до нього зазначає дату оформлення, номер ВМД, найменування та кількість товару, залишок товару. Запис засвідчується особистою номерною печаткою та підписом інспектора.
2.3. Після закінчення митного оформлення товару власнику вантажу (або його уповноваженому представнику) повертаються два примірники ВМД: один - для подання прикордонній митниці, інший - для бухгалтерської звітності. У справах митниці оформлення залишається оригінал дозволу і додатку до нього разом з іншими документами згідно з установленим порядком.
2.4. При переміщенні товару через митний кордон України прикордонній митній установі подається один примірник ВМД з відмітками внутрішньої митниці про здійснення митного оформлення, який є підставою для випуску товару за межі митної території України.
Прикордонна митниця на поданому примірнику ВМД робить відмітки про проходження вантажу та залишає його у справах митниці. ВМД, оформлені за дозволами УКЕК, зберігаються окремо.
Товари пропускаються через митний кордон України за умови, якщо відсутні пошкодження тари, упаковки, пломб та печаток накладених митницею, відправником чи транспортною організацією, а також при дотриманні інших вимог, передбачених митним законодавством.
2.5. Після закінчення терміну дії дозволу або вичерпання зазначеної в ньому квоти митне оформлення товару за цим дозволом припиняється. Дозвіл та додаток до нього з необхідними відмітками передаються до архіву митниці, а відповідна інформація про використання дозволу передається до територіального митного управління.
3. Митне оформлення при ввезенні (імпорті) товарів
................Перейти до повного тексту