1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 30 від 08.06.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 червня 1993 р.
за N 77
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінфіну N 26 від 13.02.96 )
Про затвердження Порядку видачі, обліку і погашення векселів, виданих в оплату ввізного та вивізного (експортного) мита по давальницькій сировині
1. Затвердити Порядок видачі, обліку і погашення векселів, виданих в оплату ввізного та вивізного (експортного) мита по давальницькій сировині, що додається.
2. Головній державній податковій інспекції встановити контроль за виконанням цього Порядку.
Міністр Г.О.П'ятаченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів
України
08.06.1993 N 30
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 червня 1993 р.
за N 77
ПОРЯДОК
видачі, обліку і погашення векселів, виданих у сплату ввізного та вивізного (експортного) мита по давальницькій сировині
Цей Порядок розроблений відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. N52-93 "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" (надалі Декрет).
Розділ I. Вексель у сплату ввізного мита
I. Видача векселів
1. Простий вексель у сплату ввізного мита по давальницькій сировині, що ввозиться на митну територію України іноземним замовником, (надалі вексель) видається українським виконавцем (надалі векселедавець).
Векселедержателем при цьому виступає орган митного контролю.
2. Для видачі векселя використовуються вексельні бланки згідно з додатком N2 до Правил виготовлення і використання вексельних бланків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 10 вересня 1992 р. N528.
Зразок заповнення вексельного бланку наведений у додатку 1.
3. Вексель не підлягає передачі шляхом індосаменту.
4. Місцем, в якому повинен відбутись платіж, визначається місцезнаходження векселедавця.
Вексель виписується в іноземній валюті, в якій визначена митна вартість давальницької сировини.
5. Вексель видається терміном у стільки-то часу від складання, який дорівнює терміну виконання операції з давальницькою сировиною, але не більш ніж 90 (дев'яносто) днів від складання або інший термін, установлений постановами (розпорядженнями) Кабінету Міністрів України. В разі невивезення усієї готової продукції або її частки у визначений Декретом термін виконавець зобов'язаний протягом 5 (п'яти) банківських днів оплатити вексель.
Відповідальність за правильність зазначення терміну платежу несе векселедавець.
6. Із складеного векселя векселедавцем знімаються дві копії.
7. Складений вексель разом з копіями подається для взяття на облік до податкової інспекції за місцезнаходженням векселедавця.
Податкова інспекція на звороті векселя та копій з нього робить напис "взято на облік" із зазначенням облікового номера за підписом начальника податкової інспекції або його заступника і засвідченням печаткою податкової інспекції. Вексель і одна копія з нього, взяті на облік (авізовані) податковою інспекцією, повертаються векселедавцю для пред'явлення органам митного контролю. Одна копія векселя залишається податковій інспекції.
Взяття векселя на облік провадиться в день подання векселя до податкової інспекції.
8. У випадку, якщо ввізна вантажна митна декларація на давальницьку сировину оформлюється пізніше дня складання векселя, взятого на облік податковою інспекцією згідно з пунктом 7 цього Порядку, за бажанням векселедавця складається новий вексель та знімається одна копія з нього. При цьому датою складання нового векселя визначається дата оформлення ввізної вантажної митної декларації. Новий вексель складається відповідно до вимог пунктів 2-5 цього Порядку.
Цей вексель разом з копією з нього, копією первинного (попереднього) векселя та копією ввізної вантажної митної декларації подається для взяття на облік відповідно до пункту 7 цього Порядку до податкової інспекції, яка взяла на облік первинний вексель, і є підставою для погашення первинного векселя і копії з нього.
Новий вексель, взятий на облік (авізований) податковою інспекцією, повертається векселедавцю для пред'явлення органові митного контролю.
Копія нового векселя та погашена копія первинного векселя залишається в податковій інспекції.
II. Облік векселів
9. Облік векселів ведеться податковою інспекцією в спеціальному журналі за формою згідно з додатком 2. Журнал повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений печаткою податкової інспекції.
III. Погашення векселів
10. Вексель погашується у разі:
а) вивезення готової продукції за межі митної території України;
б) сплати ввізного мита (вексельної суми);
в) часткового вивезення готової продукції у визначений Декретом термін та сплати ввізного мита на частку продукції, що залишилась невивезеною у зазначений термін, (непогашеної вексельної суми);
г) випадків, передбачених пунктом 8 цього Порядку щодо первинних векселів.
11. Погашення векселя здійснюється шляхом накладення на лицьовому боці векселя та копій з нього напису "погашено", засвідченого підписом керівника податкової інспекції чи його заступника та печаткою податкової інспекції.
12. У разі вивезення готової продукції або її частки векселедавець подає податковій інспекції копію вивізної вантажної митної декларації з відміткою "Давальницька сировина" та заяву з проханням погасити раніше складений вексель і зазначенням:
а) реквізитів такого векселя (дата складання та сума платежу по векселю);
б) відомостей щодо повного чи часткового вивезення готової продукції та відповідної частки вексельної суми, що підлягає погашенню. При цьому відповідальність за правильність обчислення частки вексельної суми, що підлягає погашенню, несе векселедавець.
Форма заяви наведена у додатку 3 до цього Порядку.
Заява векселедавця підлягає розгляду у день її надходження до податкової інспекції.
13. У разі невивезення усієї готової продукції (або її частки) у термін, передбачений пунктом 5 цього Порядку, векселедавець вживає заходів щодо повної оплати векселя (або часткової оплати на непогашену суму). При цьому в тексті платіжного доручення додатково до встановленого зазначається: "по векселю в оплату ввізного мита від _ _ _ (зазначається дата складання векселя)".
З метою сплати векселя вексельна сума, що залишилась непогашеною, перераховується у національну валюту України за поточним курсом Національного банку України на момент пред'явлення в банк платіжного доручення на сплату векселя.
14. У разі, якщо у передбачений пунктом 5 цього Порядку термін податкова інспекція не отримала відомостей щодо вивезення готової продукції (або її частки) за межі митної території України чи оплати вексельної суми (або її непогашеної частки), податкова інспекція протягом двох робочих днів після настання терміну платежу по векселю стягує з векселедавця непогашену вексельну суму у безспірному порядку із нарахуванням у встановленому порядку пені. Для цього до банку векселедавця подається вексель (копія з векселя) та розпорядження про безспірне стягнення непогашеної суми. При цьому вексельна сума, що залишилась непогашеною, перераховується у національну валюту України за поточним курсом Національного банку України, що діє на момент пред'явлення векселя до оплати (подання до банку розпорядження про безспірне стягнення). Після списання банком коштів вексель (копія з векселя) повертається до податкової інспекції для погашення.
Розділ II. Вексель у сплату вивізного (експортного) мита
I. Видача векселя
15. Простий вексель у сплату вивізного (експортного) мита по давальницькій сировині, яка вивозиться за межі митної території України українським замовником, (надалі вексель) видається українським замовником (надалі векселедавець).
Векселедержателем при цьому виступає орган митного контролю.
16. Для видачі векселя використовуються вексельні бланки згідно з додатком 2 до Правил виготовлення і використання вексельних бланків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 10 вересня 1992 р. N528.
Зразок заповнення вексельного бланку наведений у додатку 1.
17. Вексель не підлягає передачі шляхом індосаменту.
18. Місцем, в якому повинен здійснитись платіж, визначається місцезнаходження векселедавця.
Вексель виписується в іноземній валюті, в якій визначена митна вартість давальницької сировини.
19. Вексель видається терміном у стільки-то часу від складання, який дорівнює терміну виконання операції з давальницькою сировиною, але не більш ніж 90 (дев'яносто) днів від складання або інший термін, установлений постановами (розпорядженнями) Кабінету Міністрів України. В разі неввезення усієї готової продукції або її частки у визначений Декретом термін виконавець зобов'язаний протягом 5 (п'яти) банківських днів оплатити вексель.
Відповідальність за правильність обчислення строку платежу несе векселедавець.
20. Із складеного векселя векселедавцем знімаються дві копії.
21. Складений вексель разом з копіями подається для взяття на облік до податкової інспекції за місцезнаходженням векселедавця.
Податкова інспекція на звороті векселя та копій з нього робить надпис "взято на облік" із зазначенням облікового номера за підписом начальника податкової інспекції або його заступника і засвідченням печаткою податкової інспекції. Вексель і одна копія з нього, взяті на облік (авізовані) податковою інспекцією, повертаються векселедавцю для пред'явлення органам митного контролю. Одна копія векселя залишається в податковій інспекції.
Взяття векселя на облік провадиться в день подання векселя до податкової інспекції.
22. У випадку, якщо вивізна вантажна митна декларація на давальницьку сировину оформлюється пізніше дня складання векселя, взятого на облік податковою інспекцією згідно з пунктом 7 цього Порядку, за бажанням векселедавця складається новий вексель та знімається одна копія з нього. При цьому датою складання нового векселя визначається дата оформлення вивізної вантажної митної декларації. Новий вексель складається відповідно до вимог пунктів 16 - 19 цього Порядку.
Цей вексель разом з копією з нього, копією первинного (попереднього) векселя та копією вивізної вантажної митної декларації подається для взяття на облік відповідно до пункту 21 цього Порядку до податкової інспекції, яка взяла на облік первинний вексель, і є підставою для погашення первинного векселя і копії з нього.
Новий вексель, взятий на облік (авізований) податковою інспекцією, повертається векселедавцю для пред'явлення органові митного контролю.
Копія нового векселя та погашена копія первинного векселя залишається в податковій інспекції.
II. Облік векселів
23. Облік векселів ведеться податковою інспекцією в спеціальному журналі за формою згідно з додатком 4. Журнал повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений печаткою податкової інспекції.
III. Погашення векселів
24. Вексель погашується у разі:
а) ввезення готової продукції на митну територію України;
б) сплати ввізного (експортного) мита (вексельної суми);
в) часткового ввезення готової продукції у визначений Декретом термін, сплати вивізного (експортного) мита за частину давальницької сировини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку, та сплати вивізного (експортного) мита на частку продукції, що залишилась неввезеною у зазначений строк, (непогашеної вексельної суми);
г) випадків, передбачених пунктом 22 цього Порядку щодо первинних векселів.
25. Погашення векселя здійснюється шляхом накладення на лицьовому боці векселя та копій з нього напису "погашено", засвідченого підписом керівника податкової інспекції чи його заступника печаткою податкової інспекції.
26. У разі ввезення готової продукції або її частки векселедавець подає податковій інспекції копію ввізної вантажної митної декларації та заяву з проханням погасити раніше складений вексель і зазначенням:
а) реквізитів такого векселя (дата складання та сума платежу по векселю);
б) відомостей щодо повного чи часткового ввезення готової продукції та відповідної частки вексельної суми, що підлягає погашенню, несе векселедавець.
Форма заяви наведена у додатку 5 до цього Порядку.
Заява векселедавця підлягає розгляду в день її надходження до податкової інспекції.
27. У разі сплати вивізного (експортного) мита за частину давальницької сировини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку, векселедавець подає податковій інспекції копію платіжного доручення на таку сплату мита, виходячи з митної вартості давальницької сировини, встановленої при здійсненні бартерних (товарообмінних) операцій, та заяву, передбачену пунктом 26 цього Порядку.
28. У разі неввезення усієї готової продукції (або її частки) у термін, передбачений пунктом 19 цього Порядку, векселедавець вживає заходів щодо повної оплати векселя (або часткової оплати на непогашену суму). При цьому в тексті платіжного доручення додатково до встановленого зазначається: "по векселю в оплату вивізного (експортного) мита від _ _ _ (зазначається дата складання векселя)".
З метою сплати векселя вексельна сума, що залишилась непогашеною, перераховуються у національну валюту України за поточним курсом Національного банку України на момент подання до банку платіжного доручення на сплату векселя.

................
Перейти до повного тексту