1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
24.12.2003 N 907
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2004 р.
за N 67/8666
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 835 від 16.07.2012 )
Про внесення змін і доповнень до Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів
Відповідно до глави 35 Митного кодексу України від 11.07.2002 N 92-IV, на виконання пункту 4 додатка 3 до рішення колегії Держмитслужби України від 02.10.2003 "Про результати митного оформлення товарів з використанням режиму митного складу", уведеного в дію наказом Держмитслужби України від 07.10.2003 N 665, і з метою впорядкування діяльності митних ліцензійних складів
НАКАЗУЮ:
1. Викласти главу 6 Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом Держмитслужби України від 31.12.96 N 592 (зі змінами й доповненнями) і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.01.97 за N 5/1809 (далі - Положення), в такій редакції:
"6.1. Митний ліцензійний склад може використовуватися тільки для зберігання товарів, розміщених у митний режим митного складу.
6.2. Для розміщення товарів в митний режим митного складу власник товарів (або володілець) подає митному органу мотивовану заяву, у якій зазначає мету розміщення товарів в цей митний режим.
При регулярному розміщенні в митний режим митного складу товарів, переміщуваних за довгостроковим договором (контрактом), заява подається при розміщенні першої партії товарів, переміщуваних за таким договором (контрактом). За цією заявою товари, переміщувані за договором (контрактом), можуть розміщуватися в митний режим митного складу на строк, що не перевищує строку дії договору (контракту) або одного календарного року.
При надходженні товарів на митний склад вони підлягають декларуванню незалежно від вартості шляхом заповнення вантажної митної декларації (далі - ВМД).
6.3. При розміщенні товарів на митний ліцензійний склад митному органу разом з ВМД подаються такі документи:
договір про зберігання товарів на митному ліцензійному складі між власником митного ліцензійного складу та особою, яка розміщує ці товари на склад, і зовнішньоекономічний договір (контракт);
товаротранспортні та інші товаросупровідні документи (накладні, коносаменти, специфікації, рахунки-фактури тощо);
дозволи органів державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України відповідно до статті 27 Митного кодексу України.
При розміщенні на митний ліцензійний склад товарів, які при імпорті підлягають сертифікації, сертифікат відповідності не подається.
6.4. Розміщення товарів на митний ліцензійний склад здійснюється в присутності посадової особи митного органу.
6.5. З товарами, що зберігаються на митному ліцензійному складі, можуть проводитися такі операції для забезпечення їх зберігання:
переміщення товарів у межах складу з метою раціонального розміщення;
чищення;
провітрювання;
створення оптимального температурного режиму;
сушіння (у тому числі потоком тепла);
фарбування;
захист від корозії;
боротьба із шкідниками;
інвентаризація.
6.6. Крім операцій, зазначених у пункті 6.5 цього Положення, з товарами, розміщеними на митному ліцензійному складі, можуть проводитися такі операції для підготовки їх до продажу й транспортування:
подрібнення партій;
формування відправлень;
сортування;
пакування;
перепакування;
маркування;
навантаження;
розвантаження;
перевантаження;
тестування.
На митних ліцензійних складах можуть також проводитись операції з облаштування та ремонту складських приміщень.
6.7. Операції, перелічені в пунктах 6.5 і 6.6 цього Положення, можуть бути включені до Процедури. На проведення операцій, зазначених у пункті 6.6, начальником митного органу або уповноваженою ним посадовою особою на підставі заяви власника товару або уповноваженої ним особи, в тому числі власника митного ліцензійного складу за відповідним дорученням, надається окремий (разовий) дозвіл.
Необхідність присутності посадових осіб митного органу під час проведення робіт, а також операцій, зазначених у пунктах 6.5 і 6.6 цього Положення, визначається начальником митного органу або уповноваженою ним посадовою особою.
6.8. Усі операції, що проводяться з товарами, які перебувають в режимі митного складу, не повинні змінювати характеристик, за якими товари були класифіковані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД).
6.9. Товари, розміщені в митний режим митного складу, можуть випускатися з митного ліцензійного складу:
а) у вільний обіг на митній території України;
б) за межі митної території України;
в) для тимчасового користування на митній території України в режимі тимчасового ввезення;
г) для переробки на митній території України;
ґ) для передання на склад митного органу для зберігання в режимі митного складу або при відмові на користь держави;
д) для знищення під контролем митного органу;
е) для перевезення на інший митний ліцензійний склад у зоні діяльності того самого митного органу;
є) для перевезення в інший митний орган з метою митного оформлення в обраний митний режим;
ж) тимчасово з наступним поверненням для:
демонстрації на міжнародній виставці, що проводиться в Україні;
проведення сертифікації органами Держстандарту України або досліджень іншими органами державної влади (санітарно-епідеміологічною, ветеринарно-санітарною, фітосанітарною, екологічною службами). Якщо при проведенні сертифікації або досліджень зразки товарів повністю використовуються або руйнуються й не повертаються на митний ліцензійний склад, то вони враховуються в партії товарів під час митного оформлення у вільний обіг на митній території України. Кількість зразків, що випускаються з митного ліцензійного складу, не повинна перевищувати норм, установлених уповноваженим державним органом для певного виду товару.
6.10. Митне оформлення товарів, що випускаються з митного ліцензійного складу відповідно до обраного митного режиму, здійснюється за умови подання декларантом митному органу ВМД, заповненої в установленому законодавством порядку, а також комплекту документів, потрібних для здійснення митного оформлення цих товарів, і сплати всіх установлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів).
6.11. Митна вартість товарів, заявлених у відповідний митний режим, визначається під час випуску товарів зі складу.
6.12. Випуск товарів з митного ліцензійного складу тимчасово з наступним поверненням для демонстрації на міжнародній виставці, проведення сертифікації органами Держстандарту України або досліджень іншими органами державної влади (санітарно-епідеміологічною, ветеринарно-санітарною, фітосанітарною, екологічною службами) здійснюється після виконання таких вимог:
6.12.1. Власник цього складу подає митному органу лист-звернення. Дозвіл на випуск товарів надається шляхом накладення начальником митного органу на цьому листі-зверненні відповідної резолюції.
Лист-звернення обов'язково повинен містити:
інформацію про товар (назву, кількість, вагу, вартість) з обов'язковим зазначенням його коду за УКТЗЕД;
інформацію про мету випуску товару тимчасово з наступним поверненням;
інформацію про документи, за якими товар розміщено на митний ліцензійний склад;
зобов'язання про повернення товару на митний ліцензійний склад із зазначенням строку повернення;
зобов'язання про сплату належних податків і зборів (обов'язкових платежів) у разі неповернення товару на митний ліцензійний склад у встановлений строк;
інформацію про керуючого митним ліцензійним складом (прізвище, ім'я, по батькові).

................
Перейти до повного тексту