1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 30 від 07.02.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 березня 1995 р.
за N 53/589
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти N 21 від 29.01.96 )
Про затвердження Умов прийому до вищих
навчальних закладів України
На виконання Закону України "Про освіту"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 1995 році (додаються).
2. Ректорам (директорам) вищих навчальних закладів України:
2.1. Розробити і до 10.04.95 р. затвердити Правила прийому до вищого навчального закладу України у 1995 році згідно з Умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 1995 році.
2.2. Інформацію про Правила прийому до вищого навчального закладу довести до відома абітурієнтів через засоби масової інформації.
3. Вважати таким, що втратив чинність наказ Міністерства освіти України від 03.03.94 р. N 57 "Про затвердження Умов прийому до вищих навчальних закладів України, Положення про порядок проведення тестування із загальноосвітніх дисциплін та Положення про центр тестування".
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Головне управління вищої освіти.
Міністр М.Згуровський
Затверджено
наказом Міністерства освіти
України від 07.02.95 р. N 30
Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 1995 році
1. На перший курс вищих навчальних закладів приймаються громадяни України, які мають повну загальну середню освіту. До навчальних закладів 1 та 2 рівнів акредитації (технікуми, коледжі, училища) проводиться також прийом громадян, які мають освіту в обсязі основної школи.
2. Підготовка громадян зарубіжних країн здійснюється згідно з Законом України "Про правовий статус іноземців" та постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 136 "Про навчання іноземних громадян в Україні".
Іноземні громадяни українського походження, які отримали направлення на навчання від офіційно зареєстрованих українських національно-культурних товариств, при вступі до вищих навчальних закладів України на спеціальність українська мова і література та напрями підготовки з мистецтва, історії, журналістики користуються такими ж правами, що і громадяни України.
При вступі на всі інші спеціальності іноземні громадяни українського походження користуються тими ж правами, що і громадяни України, якщо вони:
- мають документ про освіту з відзнакою;
- є учасниками міжнародних та призерами державних олімпіад із загальноосвітніх дисциплін, іспит з яких визначено навчальним закладом як профілюючий для вступу на обрану абітурієнтом спеціальність.
3. Усі вступники користуються рівними правами незалежно від статі, расової, національної приналежності, соціального та майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, віросповідання, місця проживання та інших обставин.
4. Прийом до вищих навчальних закладів 3 та 4 рівнів акредитації (університети, академії, консерваторії, інститути) проводиться за напрямами підготовки фахівців з вищою освітою за професійним спрямуванням спеціальностей кваліфікаційного рівня - спеціаліст. До вищих навчальних закладів 2 рівня акредитації (коледжів) - за напрямами підготовки фахівців з вищою освітою за професійним спрямуванням спеціальностей кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст. До вищих навчальних закладів 1 рівня акредитації (технікуми, училища) із спеціальностей кваліфікаційного рівня - молодший спеціаліст.
5. Фінансування підготовки фахівців у вищих навчальних закладах проводиться за рахунок коштів:
- державного бюджету;
- місцевого бюджету (обласного, міського, районного, селищного та ін.);
- галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій та установ;
- фізичних та юридичних осіб (за договорами).
6. Цільовий прийом організується відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції Закону України від 19.12.91 р. зі змінами та доповненнями від 01.07.92 р. і постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.92 р. N 408"Про пільги для сільської молоді при прийомі до вищих навчальних закладів, удосконалення системи перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів".
Місця для цільового прийому виділяються рішенням приймальної комісії в межах обсягу підготовки за рахунок державного бюджету, але їх кількість не повинна перевищувати 50% плану прийому (75% для вищих сільськогосподарських навчальних закладів) з кожного напряму підготовки (спеціальності).
7. Організацію прийому до вищого навчального закладу здійснює приймальна комісія, яка затверджується наказом ректора (директора) вищого навчального закладу.
8. Кожний вищий навчальний заклад відповідно до цих Умов не пізніше як за два місяці до початку прийому документів, розробляє і затверджує в міністерствах або відомствах за підпорядкуванням узгоджені з Міністерством освіти України Правила прийому. У Правилах прийому до вищого навчального закладу обумовлюється:
а) перелік напрямів підготовки за професійним спрямуванням, спеціальностей;
б) встановлені обсяги підготовки, в тому числі:
- обсяги підготовки, що фінансуються за рахунок державного бюджету, інших джерел фінансування згідно з п.5 Умов прийому, квота цільового прийому з кожного напряму підготовки (спеціальності) та форми навчання;
- перелік вступних випробувань із напрямів підготовки, спеціальностей, форми їх проведення, системи оцінок;
- загальний порядок зарахування на відповідну форму навчання та порядок зарахування вступників, які мають однаковий конкурсний бал;
- порядок зарахування випускників підготовчих відділень;
- порядок зарахування осіб, які вступають на навчання без відриву від виробництва;
- порядок розгляду апеляцій на результати вступних випробувань.
9. Строки прийому документів на денну форму навчання визначаються Правилами прийому до вищого навчального закладу. Прийом документів закінчується 15 липня - для вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації і 22 липня - для вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації. Вступні випробування проводяться з 16 липня - для вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації і з 23 липня - для вищих навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації, а на спеціальності мистецтва, архітектури і навчання без відриву від виробництва - в строки, встановлені вищим навчальним закладом. Зарахування на денну форму навчання на базі загальної середньої освіти проводиться не пізніше 1 серпня, на базі основної школи - 5 серпня, а на навчання без відриву від виробництва та на спеціальності мистецтва, архітектури - не пізніше 10 днів після закінчення вступних випробувань.
10. Вступники надсилають поштою або подають особисто заяву про вступ до вищого навчального закладу, в якій вказують напрям підготовки та обрану спеціальність, форму навчання. До заяви вступник додає: документ про повну загальну середню освіту (або документ про освіту в обсязі основної школи) в оригіналі, медичну довідку за формою 086-У, 6 фотокарток розміром 3х4 см. Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), військовий квиток (посвідчення про прописку до призовної дільниці) та документи, що дають право на пільги, вступник пред'являє особисто в строки, визначені для подання документів.
11. Особи, які вступають на умовах цільового прийому, згідно з встановленими квотами, додають направлення видане:
- при вступі до вищих навчальних закладів на підготовку, яка фінансується з державного або місцевого бюджетів - відповідними органами управління Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими Радами народних депутатів (для закладів 1-2 рівнів акредитації - відповідними органами управління районних Рад народних депутатів), а також міністерствами, відомствами, підприємствами, організаціями, установами, що уклали договори з навчальними закладами відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції Закону України від 19.12.91 р., зі змінами та доповненнями від 01.07.92 р. (для 3 та 4 категорії осіб).
- при вступі до вищих навчальних закладів за галузевим замовленням - міністерствами, відомствами, підприємствами, організаціями, установами, що уклали відповідні угоди з навчальними закладами.
12. Абітурієнтам можуть пропонуватись вступні іспити, творчі та професійні конкурси, тестування з використанням комп'ютерної техніки та діагностичних систем, співбесіди для визначення загальноосвітньої підготовки, нахилу та здібностей, необхідних для оволодіння обраною спеціальністю.

................
Перейти до повного тексту