- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 січня 2012 р.
№ 31/20344
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Фонду соціального страхування
№ 9 від 25.02.2021 )
Про затвердження Положення про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
1. Затвердити Положення про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що додається.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
4. Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України довести зазначені зміни до робочих органів виконавчої дирекції Фонду.
5. Виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України забезпечити державну реєстрацію цієї постанови в установленому законодавством порядку.
Голова правління |
Б. Райков |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Керівника Спільного представницького органу профспілок Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні |
Г.В. Осовий О. Мірошиченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Фонду соціального
страхування від нещасних
випадків на виробництві
та професійних захворювань
України
03.11.2011 № 42
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 січня 2012 р.
№ 31/20344
ПОЛОЖЕННЯ
про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - потерпілі) виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - виконавча дирекція Фонду), управліннями виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділеннями виконавчої дирекції Фонду у районах та містах обласного значення (далі - робочі органи виконавчої дирекції Фонду).
1.2. Додаткове харчування - це рекомендований потерпілому перелік харчових продуктів (раціон), що характеризується певною харчовою цінністю (калорійністю та набором незамінних поживних речовин), які доповнюють звичайний раціон харчування потерпілого, з розрахунку на добу на одного потерпілого.
1.3. Додаткове харчування призначається з метою забезпечення підвищеної потреби організму потерпілого у харчових речовинах, попередження виникнення недостатності незамінних харчових речовин, використання лікувально-профілактичних властивостей окремих харчових продуктів, які попереджують прогресування деяких професійних захворювань та наслідків нещасних випадків на виробництві.
1.4. Додаткове харчування призначається потерпілим за прямими наслідками ушкодження здоров'я в результаті нещасних випадків (травм) на виробництві або професійних захворювань на конкретно визначений строк за раціоном, який складає дієтолог чи лікуючий лікар та затверджує медико-соціальна експертна комісія (далі - МСЕК).
1.5. Повторний огляд МСЕК потерпілих з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму з метою визначення ефективності реабілітаційних заходів, стану здоров’я, ступеня соціальної адаптації проводиться раз на один - три роки.
1.6. Повторний огляд МСЕК потерпілих, інвалідність яких встановлено без зазначення строку проведення повторного огляду, проводиться раніше зазначеного строку за заявою такого потерпілого, інших заінтересованих осіб у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності або за рішенням суду чи прокуратури.
1.7. Під час тимчасової непрацездатності (до встановлення МСЕК ступеня втрати професійної працездатності у відсотках) підставою для забезпечення потерпілих додатковим харчуванням є висновок ЛКК.
ІІ. Фінансування витрат на додаткове харчування
2.1. Фінансування витрат на додаткове харчування потерпілих здійснюється виконавчою дирекцією Фонду та її робочими органами шляхом:
поштового переказу за місцем їх постійного проживання;
перерахування відповідних сум на їх поточний рахунок, відкритий у банківській установі, вказаний в його заяві;
перерахування відповідних сум згідно з укладеними договорами (у разі необхідності) із закладами охорони здоров’я державної та/або комунальної форм власності.
2.2. Фінансування витрат на додаткове харчування потерпілих, які перебувають на лікуванні в закладі охорони здоров’я державної та/або комунальної форм власності, здійснюється на підставі розрахункових документів, наданих таким закладом відповідно до укладеного договору з цими закладами;
2.3. Витрати на додаткове харчування потерпілому закладу охорони здоров’я державної та/або комунальної форм власності відшкодовуються на підставі інформації органів державної статистики про середні ціни на продукти харчування у торговельній мережі того місяця, в якому їх придбали.
................Перейти до повного тексту