1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
25.02.2021 № 9
Про затвердження Положення про фінансування витрат на додаткове харчування потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
Відповідно до статей 7, 9, 10, 16, 36 та 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" правління Фонду соціального страхування України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про фінансування витрат на додаткове харчування потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2011 № 42 "Про затвердження Положення про забезпечення додатковим харчуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 12.01.2012 року за № 31/20344.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її оприлюднення.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Михайленко Т.О.
Голова правління Є. Котик
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування України
25 лютого 2021 року № 9
ПОЛОЖЕННЯ
про фінансування витрат на додаткове харчування потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає механізм фінансування витрат на додаткове харчування потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - потерпілі) виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України (далі - виконавча дирекція Фонду), управліннями виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх відділеннями в районах і містах обласного значення (далі - органи Фонду).
1.2. Додаткове харчування - це призначений потерпілому перелік харчових продуктів (раціон), що характеризується певною харчовою цінністю (калорійністю та набором незамінних поживних речовин), які доповнюють звичайний раціон харчування потерпілого, з розрахунку на добу на одного потерпілого.
1.3. Додаткове харчування призначається з метою забезпечення підвищеної потреби організму потерпілого у харчових речовинах, попередження виникнення недостатності незамінних харчових речовин, використання лікувально-профілактичних властивостей окремих харчових продуктів, які попереджують прогресування деяких професійних захворювань та наслідків нещасних випадків на виробництві.
1.4. Потерпілим фінансуються витрати на додаткове харчування відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання згідно з потребою, визначеною висновками медико-соціальної експертної комісії (далі - МСЕК) та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення) (далі - ІПР) на конкретно визначений строк за раціоном, який складає дієтолог чи лікуючий лікар, що оформлюється довідкою (висновком) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я (далі - ЛКК закладу охорони здоров'я) та затверджується МСЕК.
1.5. Повторний огляд МСЕК потерпілих, інвалідність яких встановлено без зазначення строку проведення повторного огляду, проводиться до закінчення строку, на який визначена потреба у додатковому харчуванні, за заявою такого потерпілого або представника потерпілого (далі - законний представник потерпілого) у разі настання змін у стані здоров'я і працездатності потерпілого за направленням органу Фонду, у якому потерпілий перебуває на обліку, або за рішенням суду.
1.6. На період тимчасової непрацездатності до встановлення МСЕК ступеня втрати професійної працездатності у відсотках або одужання підставою для фінансування витрат на додаткове харчування потерпілим є висновок ЛКК закладу охорони здоров'я про таку потребу за умови наявності акта розслідування нещасного випадку або акта розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.
2. Облік потерпілих, яким здійснюється фінансування витрат на додаткове харчування
2.1. Облік потерпілих, які мають право на забезпечення додатковим харчуванням (далі - облік), ведуть органи Фонду за місцем зберігання справ про страхові виплати.
2.2. Для взяття на облік потерпілий або законний представник потерпілого подає до органу Фонду (за місцем зберігання справи про страхові виплати):
заяву за формою згідно з додатком 1 до цього Положення;
копію паспорта громадянина України;
копію висновку МСЕК або ЛКК закладу охорони здоров'я (у період тимчасової непрацездатності до встановлення МСЕК ступеня втрати професійної працездатності у відсотках або одужання) про потребу у забезпеченні додатковим харчуванням із вказаним строком, на який призначається додаткове харчування;
ІПР (у разі її складання);
раціон харчування, складений на конкретно визначений строк дієтологом чи лікуючим лікарем, оформлений довідкою (висновком) ЛКК закладу охорони здоров'я.
Документи, які є у справі про страхові виплати потерпілого, не надаються.
У разі надання документів законним представником потерпілого, він додатково подає копію документа, що підтверджує його особу та повноваження.
Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, пред'являються їх оригінали.

................
Перейти до повного тексту