- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
N 283 від 30.12.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 січня 2000 р. за N 29/4250 |
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1421 від 19.11.2009 )
Про затвердження Порядку взяття на облік у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку банку як розрахункового
З метою удосконалення державного контролю за діяльністю розрахункових банків та відповідно до Тимчасового положення про вимоги до розрахункового банку, затвердженого рішенням Комісії від 10.09.99
N 178 та постановою Правління Національного банку України від 06.10.99
N 497, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок узяття на облік у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку банку як розрахункового (далі - Порядок), що додається.
2. Управлінню нагляду за інфраструктурою ринку цінних паперів забезпечити реєстрацію Порядку в Міністерстві юстиції України.
3. Рішення набуває чинності відповідно до чинного законодавства України.
4. Банкам, які надають послуги кліринговому депозитарію для здійснення грошових розрахунків за угодами щодо цінних паперів, від дати набрання чинності даним рішенням стати на облік в Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
5. Прес-центру забезпечити опублікування цього рішення відповідно до чинного законодавства.
6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії А. Головка.
Голова Комісії | О.Мозговий |
Затверджено
Рішення Державної комісії
з цінних паперів та фондового ринку
30.12.99 N 283
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2000 р.
за N 29/4250
Порядок узяття на облік у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку банку як розрахункового
Порядок узяття на облік у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку банку як розрахункового (далі - Порядок) розроблений відповідно до Закону України
"Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", Положення про розрахунково-клірингову діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.01.98
N 11-а, Тимчасового положення про вимоги до розрахункового банку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 10.09.99
N 178 та Постановою Правління Національного банку України від 06.10.99
N 497.
Відповідно до цього Порядку здійснюється взяття на облік у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) банку як розрахункового для надання послуг кліринговому депозитарію із здійснення грошових розрахунків за угодами щодо цінних паперів.
1. Загальні положення та вимоги
1.1. Узяття на облік банку як розрахункового здійснює Комісія.
1.2. Банк може надавати послуги кліринговому депозитарію із здійснення грошових розрахунків за угодами щодо цінних паперів тільки від дати взяття на облік цього банку як розрахункового в Комісії.
1.3. Банк може бути взятий на облік як розрахунковий з дотриманням вимог, передбачених у розділі 2 цього Порядку.
2. Умови взяття на облік
2.1. Вимоги до заявника для взяття на облік банку як розрахункового
2.1.1. Банк повинен мати ліцензію Національного банку України на здійснення функцій спеціалізованого розрахункового (клірингового) банку.
2.1.2. Розрахунковий банк не може безпосередньо володіти більше ніж п'ятьма відсотками статутного фонду депозитарію чи організатора торгівлі цінними паперами або опосередковано володіти більше ніж десятьма відсотками статутного фонду депозитарію чи організатора торгівлі цінними паперами.
2.1.3. Засновником (учасником, акціонером) розрахункового банку може бути депозитарій чи організатор торгівлі цінними паперами. Якщо розрахунковий банк володіє часткою у статутному фонді депозитарію чи організатора торгівлі, то останні не можуть здійснювати зустрічні інвестиції у статутний фонд банку.
2.2. Порядок подання документів для взяття на облік банку як розрахункового
2.2.1. Для взяття на облік банку як розрахункового заявник подає до центрального апарату Комісії такі документи:
заяву про взяття на облік банку як розрахункового у двох примірниках, яка повинна бути підписана керівником банку та містити перелік наданих документів із зазначенням кількості сторінок (додаток 1);
копію ліцензії Національного банку України на здійснення функцій спеціалізованого розрахункового (клірингового) банку, засвідчену в установленому порядку;
нотаріально засвідчені копії установчих документів банку (статуту, установчого договору) з усіма змінами та доповненнями до них;
список суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих в Україні, де заявник виступає засновником (акціонером, учасником) та володіє більше ніж одним відсотком статутного фонду. Список повинен містити такі відомості про суб'єкта підприємницької діяльності:
1) повне найменування;
2) ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (інші коди);
3) місцезнаходження;
4) розмір частки заявника в статутному фонді суб'єкта підприємницької діяльності, виражений у відсотках;
список суб'єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані в Україні і є засновниками (акціонерами, учасниками) депозитаріїв чи організаторів торгівлі на ринку цінних паперів, де заявник виступає засновником (акціонером, учасником). Список повинен містити такі відомості про суб'єкта підприємницької діяльності:
1) повне найменування;
2) ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (інші коди);
3) місцезнаходження;
4) розмір частки суб'єкта підприємницької діяльності в статутному фонді депозитарію чи організатора торгівлі на ринку цінних паперів, виражений у відсотках.
2.2.2. Усі списки, відомості, висновки, що подаються заявником, повинні бути викладені державною мовою, за терміном давності не перевищувати двох місяців до дати подання документів, засвідчені в установленому порядку.
Про усі зміни в указаних документах банк, узятий на облік у Комісії як розрахунковий, повинен повідомляти Комісію у 10-денний термін.
3. Порядок узяття на облік банку як розрахункового
3.1. Подані заявником заява та документи розглядаються Комісією протягом 10 (десяти) робочих днів з дати їх реєстрації у центральному апараті Комісії.
3.2. За наслідками розгляду заяви та документів Комісією приймається рішення:
про взяття на облік банку як розрахункового;
про відмову в узятті на облік банку як розрахункового.
3.3. Підставою для відмови в узятті на облік банку як розрахункового може бути:
наявність у наданих заявником документах недостовірних або неповних даних;
безпосереднє володіння розрахунковим банком більше ніж п'ятьма відсотками статутного фонду депозитарію чи організатора торгівлі цінними паперами або опосередковане володіння більше ніж десятьма відсотками статутного фонду депозитарію чи організатора торгівлі цінними паперами.
Умовний приклад для розрахунку опосередкованого володіння:
Банк "А" подав заяву та документи для взяття на облік як розрахункового. Банк "А" володіє часткою у статутному фонді юридичної особи "Б" у розмірі 30 відсотків і юридична особа "Б" володіє часткою у статутному фонді депозитарію чи організатора торгівлі в розмірі 35 відсотків. Банк "А" не може бути взятий на облік як розрахунковий, оскільки опосередковане володіння становить 10,5 відсотка.
Розрахунок: (А х Б)/100 = (30 х 35)/100 = 10,5;
здійснення зустрічних інвестицій у статутний фонд розрахункового банку депозитарієм чи організатором торгівлі, якщо розрахунковий банк володіє часткою у статутному фонді цього депозитарію чи організатора торгівлі.
3.4. У разі прийняття Комісією рішення про відмову в узятті на облік банку як розрахункового заявнику надсилається письмова довідка про відмову з указанням причини відмови. Довідка підписується Головою Комісії (іншої уповноваженою посадовою особою Комісії) і засвідчується печаткою центрального апарату Комісії.
У разі прийняття Комісією рішення про відмову в узятті на облік банку як розрахункового подані документи заявнику не повертаються.
3.5. У разі прийняття Комісією рішення про взяття на облік банку як розрахункового на обох примірниках заяви проставляється дата взяття на облік, підпис Голови Комісії (іншої уповноваженої посадової особи Комісії) та печатка центрального апарату Комісії. Один примірник заяви повертається уповноваженій особі заявника. У центральному апараті Комісії залишаються всі прийняті на розгляд документи та один примірник заяви. Узятим на облік у Комісії як розрахунковий вважається банк, на заяві якого є відповідна відмітка центрального апарату Комісії.
3.6. Узяття на облік у Комісії банку як розрахункового реєструється у Реєстрі обліку розрахункових банків, який ведеться відповідним структурним підрозділом Комісії за формою згідно з додатком 2.
4. Порядок зняття з обліку банку як розрахункового
4.1. Підставою для зняття з обліку банку як розрахункового є:
повідомлення Національного банку України про відкликання або зупинення дії ліцензії на здійснення функцій спеціалізованого розрахункового (клірингового) банку;
................Перейти до повного тексту