- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГОЛОВНЕ КОНТРОЛЬНО-РЕВІЗІЙНЕ УПРАВЛІННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2 від 12.01.95 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 січня 1995 р. за N 27/563 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу ГоловКРУ
N 130 від 03.07.98 )
Про затвердження Інструкції про порядок вилучення і стягнення коштів, застосування фінансових санкцій за результатами ревізій і перевірок
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом ГКРУ
N 65 від 04.06.96 )
Затвердити Інструкцію про порядок вилучення і стягнення коштів, застосування фінансових санкцій за результатами ревізій і перевірок, що додається.
Заступник Міністра фінансів, начальник ГоловКРУ України | П.В.Сліпченко |
Затверджена
Наказом Головного
контрольно-ревізійного
управління України
від 12.01.95 N 2
Інструкція про порядок вилучення і стягнення коштів, застосування фінансових санкцій за результатами ревізій та перевірок
1. Дія цієї Інструкції поширюється на міністерства, відомства, державні комітети, державні фонди, бюджетні установи, а також на підприємства і організації, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних валютних фондів.
2. Згідно з Законом України
"Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" контрольно- ревізійним органам надано право вилучати в доход відповідного бюджету, залежно від підпорядкованості підприємств і організацій, виявлені ревізіями або перевірками приховані і занижені валютні та інші платежі, стягувати до бюджету кошти, одержані міністерствами, відомствами, державними комітетами, державними фондами, підприємствами, установами і організаціями за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства, застосовувати до підприємств, установ і організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції, передбачені пунктом 7 статті
11 Закону
"Про державну податкову службу в Україні".
3. Рішення про вилучення і стягнення коштів та застосування фінансових санкцій за результатами ревізій та перевірок (далі - рішення) приймаються Головним контрольно-ревізійним управлінням України та контрольно-ревізійними управліннями в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійними підрозділами (відділами і групами) в районах, містах, районах у містах (надалі контрольно-ревізійні органи) за встановленою формою (додається) в п'яти примірниках: перший - надсилається підприємству, установі, організації і іншим суб'єктам підприємництва, у яких вилучаються кошти; другий - податковій інспекції для обліку надходження коштів і фінансових санкцій; третій - органу, якому безпосередньо підпорядковано підприємство, установа, організація та інший суб'єкт підприємницької діяльності для відповідного реагування; четвертий - за необхідністю - органу статистики для контролю за внесенням відповідних змін до статистичної звітності. Останній примірник залишається у справах органу державної контрольно-ревізійної служби, яким прийнято рішення.
Нумерація рішень починається з першого номера і здійснюється протягом календарного року. Після номера рішення через тире вказується індекс контрольно-ревізійного органу, який готував рішення. На звороті рішення в лівому нижньому кутку вказується прізвище та номер телефону працівника - безпосереднього виконавця.
4. Платежі за прийнятими рішеннями перераховуються підприємствами, установами і організаціями на відповідні розділи і параграфи класифікації доходів бюджету самостійно у триденний термін з дня отримання рішення, а при несвоєчасній сплаті - зазначені суми стягуються контрольно-ревізійними органами в порядку, передбаченому чинним законодавством.
5. Вилученню підлягають визначені на підставі матеріалів ревізій і перевірок всі суми, незалежно від фінансового стану підприємства, установи, організації чи іншого суб'єкту підприємницької діяльності.
6. Виправлення звітних данних проводиться відповідно до порядку, встановленого Міністерством статистики України.
7. З суми, що підлягає вилученню до бюджету, 15 відсотків перераховується на позабюджетні рахунки відповідних контрольно-ревізійних органів, за рішенням яких кошти чи фінансові санкції стягуються. Порядок відрахування, використання та обліку позабюджетних коштів встановлюється Міністерством фінансів України.
Вказані відрахування на позабюджетні рахунки проводяться також від відшкодованих і поновлених сум збитків (незаконних витрат, недостач, розтрат, привласнень), виявлених ревізіями і перевірками, включаючи і суми, що надходять до бюджету за рішенням судових органів, прийнятих за результатами ревізій і перевірок.
8. Скарги на дії службових осіб контрольно-ревізійних підрозділів (відділів і груп) в районах, містах, районах у містах і службових осіб контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі розглядаються і рішення по них приймаються начальниками цих управлінь. Скарги на дії службових осіб Головного контрольно-ревізійного управління України і начальників контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі розглядаються і рішення за ними приймаються начальником Головного контрольно-ревізійного управління України.
................Перейти до повного тексту