- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 січня 2005 р.
за N 27/10307
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
авіаційної служби
N 231 від 15.03.2018 )
Про затвердження Положення про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної служби
України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації
N 954 від 19.12.2005
Наказом Міністерства інфраструктури
N 343 від 05.09.2011 )
На виконання Указу Президента України від 23 листопада 1996 року
N 1120 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 листопада 1996 року "Про невідкладні заходи щодо впорядкування державного регулювання діяльності авіації в Україні" та Указу Президента України від 15 липня 2004 року
N 803 "Про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації" (із змінами), а також з метою вдосконалення системи продажу авіаційних перевезень на території України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України, що додається.
2. Начальнику управління авіаційних перевезень:
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
2.2. Довести зазначений наказ до відома авіаперевізників, які здійснюють авіаційні перевезення в(із) Україну.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Павлюка Ю.С.
Голова ПОГОДЖЕНО: Голова Антимонопольного комітету України Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | В.О.Максимов О.О.Костусєв Ю.А.Авксентьєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
України
з нагляду за забезпеченням
безпеки авіації
30.12.2004 N 255
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 січня 2005 р.
за N 27/10307
ПОЛОЖЕННЯ
про сертифікацію суб'єктів, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України
( У тексті Положення слова "Державна служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації" та "Державіаслужба" у всіх відмінках замінено словами "Державна авіаційна служба України" та "Державіаслужба України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 343 від 05.09.2011 )
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено на виконання Указу Президента України від 23 листопада 1996 року
N 1120 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 листопада 1996 року "Про невідкладні заходи щодо впорядкування державного регулювання діяльності авіації в Україні" та Указу Президента України від 15.07.2004
N 803 "Про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації" (із змінами). Положення поширюється на юридичних осіб незалежно від форм власності, що надають агентські послуги з продажу авіаційних перевезень на території України.
1.2. Положення встановлює порядок сертифікації суб'єктів, які надають на території України агентські послуги з продажу авіаційних перевезень (далі - агентства), обов'язки агентства, порядок здійснення перевірок агентства, умови анулювання сертифіката на право продажу авіаційних перевезень (далі - Сертифікат), а також умови продажу авіаційних перевезень на території України для авіаперевізників, які здійснюють авіаційні перевезення в Україну або з України.
1.3. Сертифікація агентств здійснюється Державіаслужбою України.
1.4. Нормативні посилання
У цьому Положенні наведені посилання на такі нормативно-правові акти:
Положення про Державний спеціалізований фонд фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1993 року
N 819 (із змінами) (далі - Положення про Державний спеціалізований фонд);
рекомендації ICAO, Doc. 9587;
"Словарь по международной гражданской авиации", ICAO, Doc. 9713;
резолюції IATA N 800, 810-г, 814;
Технічні інструкції з безпечного перевезення небезпечних вантажів по повітрю ІКАО, Резолюція ІАТА 801.
1.5. Визначення термінів
У цьому Положенні терміни мають такі значення:
Генеральний агент з продажу авіаційних перевезень (далі - Генеральний агент) - юридична особа, яка здійснює продаж авіаційних перевезень за договором з авіаперевізником, включаючи взаєморозрахунки, управління блоками комерційного завантаження, маркетингові дослідження.
Агентство - юридична особа, яка здійснює продаж авіаційних перевезень за дорученням авіаперевізника або Генерального агента.
Агентські послуги - діяльність з продажу авіаційних перевезень, яка здійснюється за винагороду (комісійні) однією особою (агентством) за дорученням іншої особи (авіаперевізника або його Генерального агента).
Бронювання авіаційних перевезень - попереднє виділення на повітряному судні місць для перевезення пасажирів на певний рейс і певну дату, а також тоннажу для перевезення багажу та вантажів.
Сертифікат на право продажу авіаційних перевезень - документ на право здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України, який видається агентству Державіаслужбою України згідно з цим Положенням і свідчить про те, що агентство відповідає вимогам цього Положення.
Код-шерінг - термін відповідає визначенню, зазначеному в "Циркуляре ИКАО" 269-АТ/110.
Автоматизована система бронювання - термін відповідає визначенню, зазначеному в "Кодексе поведения по регулированию использования автоматизированных систем бронирования", Doc. 9587.
2. Умови продажу авіаційних перевезень авіаперевізниками
2.1. Авіаперевізники, які виконують регулярні рейси в Україну або з України, повинні незалежно від країни реєстрації здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через агентства, які мають Сертифікат, оформлений згідно з цим Положенням.
2.2. Іноземні авіаперевізники, які виконують регулярні рейси в Україну або з України, мають право здійснювати продаж авіаційних перевезень через свої представництва лише в пунктах призначення, якщо інше не передбачено двосторонньою міжурядовою угодою про повітряне сполучення або іншою письмовою домовленістю на рівні авіаційних властей.
2.3. Іноземні авіаперевізники, які виконують регулярні рейси в Україну або з України з використанням код-шерінгу з авіаперевізниками третіх країн, мають право здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через представництва авіаперевізників-партнерів за код-шерінгом і (або) через агентства, які мають Сертифікат.
2.4. Іноземні авіаперевізники, які не виконують регулярні рейси в Україну або з України, мають право здійснювати продаж авіаційних перевезень на території України через Генерального агента.
2.5. Якщо авіаперевізник не дотримується вимог пунктів 2.1, 2.3 цього Положення, то Державіаслужба України вживає заходів щодо притягнення до відповідальності цього авіаперевізника згідно з чинним законодавством України.
3. Порядок сертифікації агентств
3.1. Для сертифікації агентств наказом Державіаслужби України створюється комісія із сертифікації суб'єктів комерційного обслуговування авіаційних перевезень (далі - Комісія).
3.2. Зі складу Комісії Державіаслужба України призначає голову Комісії, його заступників та відповідального секретаря. При відсутності голови Комісії його права передаються одному із заступників.
3.3. Комісія приймає рішення, яке підписується усіма членами Комісії, більшістю голосів на закритих засіданнях у присутності не менше двох третин складу Комісії та оформлюється у вигляді протоколу. Окрема думка члена Комісії викладається на окремому аркуші та додається до рішення Комісії. На підставі рішення Комісії Державіаслужба України видає агентству Сертифікат.
3.4. Для отримання Сертифіката агентство подає такі документи:
заяву на ім'я Голови Державіаслужби України про видачу Сертифіката на право продажу авіаційних перевезень, яка оформлюється на офіційному бланку агентства за підписом керівника агентства.
У заяві наводиться така інформація:
місцезнаходження агентства, філій агентства;
номери телефонів, телефаксів, телексів, адреси AFTN, SITA, адреси в інших мережах передання даних (указати яких);
банківські реквізити (рахунок у гривнях, валютний рахунок).
До заяви додаються:
статут, установчий договір, свідоцтво про реєстрацію, баланс, звіт про фінансові результати, акт останньої аудиторської перевірки або акт останньої перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства податковими органами;
документи, які підтверджують акредитацію офісів агентства при ІАТА (у разі наявності);
акт з попередньої перевірки агентства;
копії агентських угод між авіаперевізником та агентством;
довідка банку про створення агентством резерву в банківських установах або довідка від авіаперевізника про наявність депозитного внеску в розмірі, погодженому з авіаперевізником;
................Перейти до повного тексту