1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ ТА
СЕРТИФІКАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 632 від 24.12.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 січня 2002 р.
за N 8/6296
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики N 109 від 04.05.2005 )
Про затвердження Методики визначення вартості метрологічних робіт (ПМУ 23 - 2001)
Відповідно до статті 38 Закону України від 11.02.98 N 113/98-ВР "Про метрологію та метрологічну діяльність" і Постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року N 1405 "Про вдосконалення порядку ціноутворення на метрологічні роботи"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику визначення вартості метрологічних робіт (ПМУ 23 - 2001), що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, Тарифи на виконання метрологічних робіт, пов'язаних із здійсненням усіх видів державного метрологічного контролю, затверджені наказом Держстандарту України від 16 липня 1998 року N 502 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 3 серпня 1998 року за N 492/2932.
3. Начальнику управління метрології, єдиного часу та еталонних частот Салганику Б.Ш. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України згідно з чинним законодавством.
4. Наказ увести в дію з 1 квітня 2002 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Держстандарту України Сидоренка Г.С.
Голова Комітету П.С.Кабан
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держстандарту України
24 грудня 2001 року N 632
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 січня 2002 р.
за N 8/6296
МЕТОДИКА
визначення вартості метрологічних робіт (ПМУ 23-2001)
1. Загальні положення
1.1. Ця Методика, розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року N 1405 "Про вдосконалення порядку ціноутворення на метрологічні роботи", поширюється на метрологічні роботи, пов'язані із здійсненням на госпрозрахункових засадах усіх видів державного метрологічного контролю (далі - метрологічні роботи), які виконуються державними науковими метрологічними центрами та територіальними органами Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України (далі - Держстандарт України), підприємствами, установами та організаціями, що акредитовані на право проведення метрологічних робіт відповідно до статті 21 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - підприємства-виконавці).
1.2. Зміст та обсяги метрологічних робіт регламентуються такими нормативними документами та нормативно-правовими актами:
ДСТУ 3400-2000 Метрологія. Державні випробування засобів вимірювальної техніки. Основні положення, організація, порядок проведення і розгляду результатів;
ДСТУ 3215-95 Метрологія. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення;
ДСТУ 2708-99 Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення;
ПМУ 18-2000 Правила акредитації на право проведення метрологічних робіт, затверджені наказом Держстандарту України 4 грудня 2000 року N 687 та зареєстровані Міністерством юстиції України 12 березня 2001 року за N 211/5402.
1.3. Ця Методика може використовуватися для визначення вартості метрологічних послуг, наведених у пункті 5 статті 12 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність". До них належать:
калібрування засобів вимірювальної техніки;
метрологічна експертиза документації;
акредитація вимірювальних лабораторій;
атестація методик виконання вимірювань,
а також надання інших метрологічних послуг.
1.4. Підприємства, установи, організації та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності (далі - замовники) оплачують за договорами метрологічні роботи та послуги, вартість яких розраховується підприємствами-виконавцями згідно з цією Методикою.
1.5. Метрологічні роботи, що виконуються для іноземних замовників, оплачуються на договірних засадах згідно з чинним законодавством.
2. Порядок формування вартості метрологічних робіт
2.1. Порядок формування вартості метрологічних робіт визначається:
Типовим положенням з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) в промисловості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1996 року N 473;
Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року N 318 і зареєстрованим Міністерством юстиції України 19 січня 2000 року за N 27/4248;
наказом про облікову політику підприємства, який розробляється згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
2.2. Базою для формування вартості калькуляційної одиниці часу метрологічних робіт є фактичні показники фінансової звітності за попередній рік (квартал, місяць). Виняток становлять амортизація, що розраховується на запланований період, та основна заробітна плата, яка включається в калькуляційну одиницю часу за даними штатного розпису на дату розрахунку.
На новоутворених підприємствах-виконавцях базою для формування вартості одиниці часу метрологічних робіт є розрахункові фінансові показники.
2.3. Формування вартості метрологічних робіт та послуг здійснюється на основі норм часу на їх виконання та вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу - одного людино-дня (людино-години) виконавців цих робіт.
2.4. Норми часу на повірку засобів вимірювальної техніки розробляются і затверджуються Держстандартом України згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2001 року N 1405. Вони є типовими для усіх підприємств-виконавців. Норми часу на калібрування засобів вимірювальної техніки можуть установлюватися на рівні норм часу на їх повірку.
Підприємства-виконавці, ураховуючи ступінь автоматизації та продуктивності повірочного обладнання, можуть розробляти, а керівники цих підприємств затверджувати власні норми часу на повірку засобів вимірювальної техніки. Норми часу на інші метрологічні роботи і послуги, що виконуються одноразово або періодично, визначаються також підприємствами-виконавцями і затверджуються їх керівниками.
2.5. Вартість розрахункової калькуляційної одиниці часу метрологічних робіт складається з виробничої собівартості метрологічних робіт, адміністративних витрат, витрат на збут та прибутку.
2.6. Усі додаткові витрати, пов'язані з виконанням конкретних метрологічних робіт (придбання комплектуючих, купівельних напівфабрикатів, стандартних зразків, відрядження, послуги співвиконавців, транспортні витрати тощо), які не враховані у вартості розрахункової калькуляційної одиниці часу, зараховуються до вартості робіт за погодженням із замовником.
2.7. Вартість метрологічних робіт у разі їх виконання на обладнанні підприємств-виконавців і з виїздом до замовника визначається за погодженням із замовником з урахуванням додаткових витрат, пов'язаних з транспортними витратами, монтажем обладнання, налагодженням робочих місць на місцях повірки, витрат на відрядження, інших витрат згідно з чинним законодавством.
2.8. Вартість метрологічних робіт у разі їх виконання на обладнанні замовника визначається за погодженням із замовником, виходячи з фактичних матеріальних і трудових витрат.

................
Перейти до повного тексту